pokec 2009

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Zamčeno
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Du?an píše:
Teddy86 píše:
dony píše:... co je v řidičáku,to tam je,no a co tam není,tak na to nemá? nárok,ale zkus se zeptat na úřadě,jestli u? něco podobného třeba s někým před tebou neře?ili :?:
Uz jsem si to zjistil. V ridicaku mam jenom "B" ale muzu jezdit i s "AM". 8)
To se mi nezdá
Zdat se ti to nemusi ale je to tak. Je to i v zakone. Na skupinu "B" muzes ridit motocykly skupiny "AM". Coz je babeta, vetsina skutru 50ccm atd.
Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Na?el jsem si zákon a má? pravdu:

Od 1. července 2006 do?lo k na první pohled drobné, ale ve skutečnosti velmi významné změně ve vymezení řidičského oprávnění skupiny B.
Od 1. července 2006 jsou v?ichni dr?itelé řidičského oprávnění skupiny B, tedy i ti stávající, přímo ze zákona oprávněni k řízení mopedů a malých motocyklů s nejvy??í povolenou rychlostí max. 45 km/h. Zatímco do té doby (od 1. ledna 2001 ? 30. června 2006) bylo nutné mít samostatné řidičské oprávnění skupiny AM, nyní ji? není potřeba, nebo? skupina B ho v sobě plně zahrne. Není tudí? nutné, aby řidiči mopedů, kteří jsou dr?iteli oprávnění skupiny B, byli vedle současně dr?iteli oprávnění skupiny AM
Důle?itou informací také je, ?e tuto novinku není nutné ?ádným způsobem zapisovat ani do starých, ani do nově vydávaných řidičských průkazů. Změna rozsahu oprávnění toti? vyplývá přímo ze zákona, obsah zápisu do řidičského průkazu se nijak nemění.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Presne tak. Taky jsem to nekde cetl ale uz se mi to nechtelo hledat. Jo a na ctyrkolky plati taky "B".
Obrázek
wenca
Štamgast
Příspěvky: 345
Registrován: sob pro 29, 2007 12:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od wenca »

Kolega z práce mi poslal KARTU PRVEJ POMOCI , která je součástí povinné výbavy na Slovensku .

Mám ji jako soubor PDF

Mů?u poslat mejlem.
kdo ji bude chtít , at mi po?le SZ
Grande Punto 5D 1,2 Dynamic - New Orleans blue
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

wenca: Ja mám 2 sôbory s tou kartou a nikto ti nepovie ktorá karta je platná. Obsahovo sú rovnaké, len v jednej je toho popísané viac a druhá je kraj?ia farebne.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

wenca píše:Kolega z práce mi poslal KARTU PRVEJ POMOCI , která je součástí povinné výbavy na Slovensku .
Nevím jestli se jedná o to samé, ale dnes v radiu říkali, ?e u nás (v Česku) chce nějaký debil prosadit, ?e součástí autolékárničky bude i návod poskytnutí 1. pomoci :)
U? vidím, kdy? někdo přijede někde k bouračce, jak ho bude studovat :D :D :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Du?an píše:
wenca píše:Kolega z práce mi poslal KARTU PRVEJ POMOCI , která je součástí povinné výbavy na Slovensku .
Nevím jestli se jedná o to samé, ale dnes v radiu říkali, ?e u nás (v Česku) chce nějaký debil prosadit, ?e součástí autolékárničky bude i návod poskytnutí 1. pomoci :)
U? vidím, kdy? někdo přijede někde k bouračce, jak ho bude studovat :D :D :D
Du?ane.. no coment..
Netroufám si tě soudit ale myslim si ?e pokud člověk pro?ije něco kde jde o ?ivot nemů?e tvrdit to co ty.. V okam?iku kdy de o kejhák garantuju ti ?e v m?iku zapomene? i vyjmenovaný slova po b.. (nadsázka..) Člověk začne panikařit a pokud se mů?e alespoň něčeho (primitivních obrázků) chytnout je to dobré.. Samozřejmě mů?e se stát ?e člověk v tom v?em nezvládne ani to! Ale v?dycky tu bude mo?nost ?e se to třeba podaří. Sice pocit ?e má? v lékárničce návod a ?e a? se něco stane tak bude? díky němu vědět taky neni zrovna nejlep?í ale ty zodpovědněj?í si třeba ten "návod" vezmou párkrát doruky, o?iví si vědomosti atd atd.. Ze zku?enosti vím ?e plno lidí-řidičů ani nanečisto nedoká?e provést základní úkony pro záchranu ?ivota.. Proto tento návrh vítám a kdy? pár A4řek vypomů?e k záchraně ?ivota řikám ANO!! To? můj názor..
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Honza° píše:Netroufám si tě soudit ale myslim si ?e pokud člověk pro?ije něco kde jde o ?ivot nemů?e tvrdit to co ty..

Myslím ?e mů?e
Honza° píše:V okam?iku kdy de o kejhák garantuju ti ?e v m?iku zapomene? i vyjmenovaný slova po b..

Souhlasím
Honza° píše:Člověk začne panikařit ....

.. u? vidím, jak v té panice začne listovat v příručce.
Honza° píše:... ty zodpovědněj?í si třeba ten "návod" vezmou párkrát doruky, o?iví si vědomosti atd atd..

To jistě. Dost řidičů ani neví, kde tu lékárničku mají a pokud ano, zajímalo by mě procento řidičů, kteří si pravidelně kontrolují záruční doby obvazovémo materiálu atd. - nato? jak otvírají lékárničku a opakují si zásady první pomoci.
Honza° píše: Ze zku?enosti vím ?e plno lidí-řidičů ani nanečisto nedoká?e provést základní úkony pro záchranu ?ivota.

S tímto souhlasím a příručka v lékárničce jim v tom jistě pomů?e :D.
Honza° píše:Proto tento návrh vítám a kdy? pár A4řek vypomů?e k záchraně ?ivota řikám ANO!! To? můj názor..

Návod v lékárničce k ničemu, to? názor můj.

P.S Jsem zvědavý, jestli se k tomuto tématu rozvine diskuse a jak dopadne
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

no u nas na slovensku tento zákon u? fičí a jedná sa o kartu, ktorá je súčas?ou lekárničky a pokiaž viem od 1. mája máme ma? tie karty v?etci v lekárničkách. Od 1 augusta u nás platí ďal?í nový zákon, budeme musie? má? kvalitnej?ie a lep?ie vybavené lekárničky
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

jsem stejného názoru jako Honza

(mám osobní zku?enost a to je člověk rád, kdy? se má čeho "chytnout")

http://zpravy.kurzy.cz/171585-v-autech- ... nu-zivota/
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Len tak na rýchlo pár odkazov:
http://blog.pasztor.name/karta-prvej-pomoci.htm
http://natankuj.sme.sk/c/4351262/karta- ... smesk.html
E?te koluje na nete taká modrá len na tú sa mi nepodarilo nájs? odkaz takto narýchlo, ale je to v podstate to isté.
Len nefiem ktorá je platná :ehm . To nám tu nikto nepovedal, tak rad?ej nosím v aute 2. Vytlačil som si to na A4, prehol a zalaminoval.
P.S.: Ja som to uvítal.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Ja som si vytvoril kartu podla tohto:

http://www.benzin.sk/files/zz_2009_143.pdf

Mailom mi prislo takisto viacero verzii, no toto vyzera najdoveryhodnejsie kedze je to priamo z tej vyhlasky...
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Ja som si vytvoril kartu podla tohto:

http://www.benzin.sk/files/zz_2009_143.pdf

Mailom mi prislo takisto viacero verzii, no toto vyzera najdoveryhodnejsie kedze je to priamo z tej vyhlasky...
Karta prvej pomoci sa da stiahnu? tuto
http://www.redcrosstn.sk/dokumenty/Karta%201st-AID.pdf
Vytlačil som si to, prehol a dal zalaminova?.
Akurát oproti inej čo mám, kde je uvedený výrobca autolekárničiek Interpharm tam v popise chýba úraz el. prúdom a podža mňa dos? dôle?itá vec-?ok.
Preto rad?ej nosím 2 karty. Miesto nezaberajú a keby niečo ....
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

To ani není stanovená forma a obsah té karty :?: :?: :?:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Někomu ten návod v lékárničce mo?ná pomů?e, ale moje man?elka je zdravotní sestra a kdy? jsem přistavil u havárky jenom se svezla málem pod sedačku a su?e prohlásila, ?e stejně neví co má dělat. :roll:
Zůstalo to zase na mě. V práci má jenom hotové pacienty po operaci, zkrveného, naříkajícího člověka na cestě nezvládá.
Nepomlouvám man?elku, myslím, ?e jinak je dobrá sestřička, jenom jsem tím chtěl říct, ?e kdo na to nemá ?aludek a povahu, tomu nepomů?e ani perfektní manuál.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Zamčeno