Elektrické pojistky

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

MartinBystre
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 01, 2008 15:49
Kontaktovat uživatele:

Elektrické pojistky

Příspěvek od MartinBystre »

Ahojte, potreboval bych nalehave zjistit kde se nachází pojistka od ventilátoru topeni, protoze se mi prestal tocit, mam nemecky navod ale nejak jsem to nenasel :-(.Staci mi i cislo pojistky, obrazek rozkresleni mam. Uplne nejlepsi by bylo kdyby tady nekdo umistil treba tabulku pojistek v cestine.Moooc dekuji.
shiver
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob říj 25, 2008 22:09
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shiver »

Hele typuju ?e to jsou ty pojistky v motoru po pravé straně kdyz otevře? kapotu. Měl jsem podobný problém odcházeli mě fest pojistky k ovládání zpětných zrcátek. Psali ?e tam mají byt 7.5 A ale ty stále praskali a vlastně praskali nebo spí? pálili se v?echny a? po 30 A a ty jsem tam nechal. Mám příručku v Ital?tině a taky jsem z toho nebyl chytrej tak jsem ?el otevřít kryt pojistek v motoru a ?el jsem jednu po druhý a kontroloval je a? jsem na ní při?el a vyměnil. Nejdřív předpisovou 7.5 ta praskla, pak 10 ta praskla pak 20 no a taky praskla a pak 30 která dr?í :D :D
www.shiver.blog.cz Aktuálně Fiat GP 1.3 MultiJet 95CV-230Nm Chip. Arancio Capriccioso Metallizzato + ko?ený paket, loketku a el. bederní opěrku. Doporučuji :-)
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

shiver píše:Hele typuju ?e to jsou ty pojistky v motoru po pravé straně kdyz otevře? kapotu. Měl jsem podobný problém odcházeli mě fest pojistky k ovládání zpětných zrcátek. Psali ?e tam mají byt 7.5 A ale ty stále praskali a vlastně praskali nebo spí? pálili se v?echny a? po 30 A a ty jsem tam nechal. Mám příručku v Ital?tině a taky jsem z toho nebyl chytrej tak jsem ?el otevřít kryt pojistek v motoru a ?el jsem jednu po druhý a kontroloval je a? jsem na ní při?el a vyměnil. Nejdřív předpisovou 7.5 ta praskla, pak 10 ta praskla pak 20 no a taky praskla a pak 30 která dr?í :D :D
No ja nevim jestli jsi timto vyresil problem protoze zrovna zrcatka nejsou spotrebic ktery by zral moc proudu a to ze ti ty pojistky odchazeji neni normalni. Pojistka se spali vetsinou pri zkratu. Tak aby ti to auto jednou neshorelo. :?
Obrázek
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: POJISTKY

Příspěvek od Teddy86 »

MartinBystre píše:Ahojte, potreboval bych nalehave zjistit kde se nachází pojistka od ventilátoru topeni, protoze se mi prestal tocit, mam nemecky navod ale nejak jsem to nenasel :-(.Staci mi i cislo pojistky, obrazek rozkresleni mam. Uplne nejlepsi by bylo kdyby tady nekdo umistil treba tabulku pojistek v cestine.Moooc dekuji.
Takze mela by to byt pojistka F18 (40A), je v pojistkove skrini v motorovem prostoru. 8)
Obrázek
shiver
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob říj 25, 2008 22:09
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shiver »

Teddy86 píše:
shiver píše:Hele typuju ?e to jsou ty pojistky v motoru po pravé straně kdyz otevře? kapotu. Měl jsem podobný problém odcházeli mě fest pojistky k ovládání zpětných zrcátek. Psali ?e tam mají byt 7.5 A ale ty stále praskali a vlastně praskali nebo spí? pálili se v?echny a? po 30 A a ty jsem tam nechal. Mám příručku v Ital?tině a taky jsem z toho nebyl chytrej tak jsem ?el otevřít kryt pojistek v motoru a ?el jsem jednu po druhý a kontroloval je a? jsem na ní při?el a vyměnil. Nejdřív předpisovou 7.5 ta praskla, pak 10 ta praskla pak 20 no a taky praskla a pak 30 která dr?í :D :D
No ja nevim jestli jsi timto vyresil problem protoze zrovna zrcatka nejsou spotrebic ktery by zral moc proudu a to ze ti ty pojistky odchazeji neni normalni. Pojistka se spali vetsinou pri zkratu. Tak aby ti to auto jednou neshorelo. :?
Jo vím ale neře?ím zrcátka jsem nastavil a od ty doby jsem na ně ne?áhnul. Byl tam problém v tom ?e to bylo ?íleně zatuhlí asi nepou?íváním tak ne? se hnul motorek tak se přetavila pojistka
www.shiver.blog.cz Aktuálně Fiat GP 1.3 MultiJet 95CV-230Nm Chip. Arancio Capriccioso Metallizzato + ko?ený paket, loketku a el. bederní opěrku. Doporučuji :-)
MartinBystre
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 01, 2008 15:49
Kontaktovat uživatele:

Re: POJISTKY

Příspěvek od MartinBystre »

Teddy86 píše:
MartinBystre píše:Ahojte, potreboval bych nalehave zjistit kde se nachází pojistka od ventilátoru topeni, protoze se mi prestal tocit, mam nemecky navod ale nejak jsem to nenasel :-(.Staci mi i cislo pojistky, obrazek rozkresleni mam. Uplne nejlepsi by bylo kdyby tady nekdo umistil treba tabulku pojistek v cestine.Moooc dekuji.
Takze mela by to byt pojistka F18 (40A), je v pojistkove skrini v motorovem prostoru. 8)

Díky , přesně to jsem chtěl vědět, ale u? včera jsem na to při?el a pojistkou to není :-( Je to divné, ale dnes při cestě do Ostravy mi to začlo foukat, tak?e momentálně je to OK, ov?em nevím na jak dlouho :-(
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Zrejmne nekdo spatny kontakt.
Obrázek
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Určitě ?patný kontakt, hledej za motorkem ventilátoru, nejspí? to bude ukostření. A hodně ?těstí, stra?ně ?patně se to hledá, kdy? jednou jede a jednou ne. :boze
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Tři skříňky na pojistky

Příspěvek od jeník1 »

Zdravím,
v manuálu jsem se dočetl, ?e v GP (u mně tomu říkají Punto Actual) jsou tři "skříňky" na pojistky. Jedna pod kapotou vpravo, tu jsem pochopitelně na?el. Druhá vlevo u řidiče pod volantem a třetí někde v kufru. Ty pod volantem se podle příčky zpřístupní tak, ?e se od?roubují 2 ?rouby pod tím odkládacím otvorem. Já tam ale ?ádné ?rouby nemám. To je divný, proto?e pojistky tam opravdu jsou, kdy? se podívám od spodku, tak je tam vidím.
No a ty v kufru jsem vůbec nena?el. Nevíte někdo jak je to?
Naposledy upravil(a) jeník1 dne pon srp 08, 2011 13:38, celkem upraveno 1 x.
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Aktual

Příspěvek od jeník1 »

Mo?ná je to u verze Actual ji? jinak. Tady má ka?dý klasické GP
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Tři skříňky na pojistky

Příspěvek od Dušan »

jeník1 píše:Zdravím,
v manuálu jsem se dočetl, ?e v GP (u mně tomu říkají Punto Actual) jsou tři "skříňky" na pojistky. Ty pod volantem se podle příčky zpřístupní tak, ?e se od?roubují 2 ?rouby pod tím odkládacím otvorem. Já tam ale ?ádné ?rouby nemám. To je divný, proto?e pojistky tam opravdu jsou, kdy? se podívám od spodku, tak je tam vidím.
No a ty v kufru jsem vůbec nena?el. Nevíte někdo jak je to?
Já se k těm pod volantem dostanu tak, ?e vytrhnu tu malou odkládací poličku vlevo pod volantem - je jen nara?ená.
Pojistky v kufru ani nevím kde jsou nějaké :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tři skříňky na pojistky

Příspěvek od jeník1 »

Já se k těm pod volantem dostanu tak, ?e vytrhnu tu malou odkládací poličku vlevo pod volantem - je jen nara?ená.
Pojistky v kufru ani nevím kde jsou nějaké :D[/quote]


To jako s tím vytr?ením myslí? vá?ně nebo si dělá? zase srandu jako minule s tím zámkem víčka nádr?e?
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Re: Tři skříňky na pojistky

Příspěvek od gogo28 »

jeník1 píše:
Du?an píše:Já se k těm pod volantem dostanu tak, ?e vytrhnu tu malou odkládací poličku vlevo pod volantem - je jen nara?ená.
Pojistky v kufru ani nevím kde jsou nějaké :D

To jako s tím vytr?ením myslí? vá?ně nebo si dělá? zase srandu jako minule s tím zámkem víčka nádr?e?
jj staci to len vytiahnut :wink:
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tři skříňky na pojistky

Příspěvek od jeník1 »

Du?an píše:
jeník1 píše:Zdravím,
v manuálu jsem se dočetl, ?e v GP (u mně tomu říkají Punto Actual) jsou tři "skříňky" na pojistky. Ty pod volantem se podle příčky zpřístupní tak, ?e se od?roubují 2 ?rouby pod tím odkládacím otvorem. Já tam ale ?ádné ?rouby nemám. To je divný, proto?e pojistky tam opravdu jsou, kdy? se podívám od spodku, tak je tam vidím.
No a ty v kufru jsem vůbec nena?el. Nevíte někdo jak je to?
Já se k těm pod volantem dostanu tak, ?e vytrhnu tu malou odkládací poličku vlevo pod volantem - je jen nara?ená.
Pojistky v kufru ani nevím kde jsou nějaké :D
Tak v kufru jsou pojistky: Cituji přímo z manuálu "Pojistková skříňka je umístěna vlevo v zavazadlovém prostoru a je přístupná po otevření inspekčního víčka." Kde je to víčko?
Juro
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 21, 2008 15:48
Bydliště: Momentalne Praha

Příspěvek od Juro »

V kufri maju poistky len niektore vybavy, z hlavy nepoviem ktore. Ja ich tam tiez nemam (aspon som ich tam nikdy nevidel :) ).
Inspekcni vicko je tusim taky ten vyrez v caluneni, ale v mojom pripade je za nim len prazdna diera.
GP 1.2 Dynamic 5D (2007), Bolero Red
Odpovědět