Autozapalovač

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Autozapalovač

Příspěvek od benja »

Čuste.. hele kucí mám problém.. rozhodl jsme se pro osvětlení pedálů a prostoru spolujezdcových nohou... rozhodoval jsem se metzi dvěma mo?nostmi napájení... a to ?e bud' si 12v natáhnu z rádia..,anebo z auto zapalovače... co? je dle mého názoru jednodu??í... a to i co se týká následného rozvodu kabelá?e.. a z toho důvodu můj dotaz..... dá se autozapalovač nějak vytáhnout abych si z něho mohl sosnou ?távu?...,, kdy? sundám man?etu řadící páky... tak se k němu dostanu..,ale nevým jakým pohybem ho vytáhnout.... uva?oval jsem taky ?e by ?el vytáhnout jen ten modul s kontakty..... ale je tam celkem málo místa... ( na mojí ruku).. poradí někdo....


P.S. vsázím na tebe Jarou?i tak mě nezklam... :D










_______________________________________________________

1.4 16V StarJet Sport Carribean Orange
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

:D Chlape, myslel jsem právě na tu cestu bez man?ety řadicí páky. Fakt se tam nedá rozumně dostat? No, jestli chce? co nejkrat?í cestu, tak to natáhni přímo z pojistek vlevo od řidiče. Je to nad pedály a stačí si jen podle měřáku vybrat ten drát, kde je spínaný + nebo se podívat jaká barva drátu jde od zapalovače a najít si ji u pojistek - přiháknout.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Ja myslim ze je to jednodussi jako to ma vetsina natahnout to na stropni svetlo. Nekde to tu je popsane a byly tam i fotky jak to udelat. 8)
Obrázek
wenca
Štamgast
Příspěvky: 345
Registrován: sob pro 29, 2007 12:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od wenca »

To Benja : a co takhle to vzít ze stropní svítilny . +- od ?árovky .
Já to tak mám natáhnuté . Zdálo se mi to nejjednodu?í .
Grande Punto 5D 1,2 Dynamic - New Orleans blue
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Teddy86 píše:Ja myslim ze je to jednodussi jako to ma vetsina natahnout to na stropni svetlo. Nekde to tu je popsane a byly tam i fotky jak to udelat. 8)
Vidí?, taky varianta :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

to mě taky napadlo... ze svítilny... ka?opádně jsem na ten návod tady koukal.. .. nevím no budu to realizovat v sobotu tak? ee doufám... ?e třeba je?tě někdo něco nahodí.. at' je toho víc z čehjo vybírat a z čeho si lámat havuu :D :D :lol:
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Nehrozí při svodu drátů sloupkem něco hlavovým airbagům?

Ka?dopádně vedení od autozapalovače byla blbost, svítilo by se zapalováním, ne s otevřením dveří :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Nehrozí při svodu drátů sloupkem něco hlavovým airbagům?

Ka?dopádně vedení od autozapalovače byla blbost, svítilo by se zapalováním, ne s otevřením dveří :idea:
To je fakt, to by svítilo pořád. Ale hlavových pytlů bych se nebál, ony toti? končí na úrovni sluneční clony. Pod tím plastem na A sloupku u? nic není, je na něm jen ten nápis AIRBAG
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

nesvítilo by to pořád... ten svod ze zapalovače by byl je?tě přeru?ený spínačem... není hlavní priortou aby to svítilo při otevřených dveřích...... ale jde o to aby se to dalo spínat nezávisle.. na otevřených /zavřených dveřích... čili.. by bylo asi nejideálněj?í.. natáhnout si to hned z pojistkové skříně... teda jako?e nespínaných 12 V.. aby to ?lo zapnout nezávislke na klíči k zapalování...
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

benja píše:nesvítilo by to pořád... ten svod ze zapalovače by byl je?tě přeru?ený spínačem... není hlavní priortou aby to svítilo při otevřených dveřích...... ale jde o to aby se to dalo spínat nezávisle.. na otevřených /zavřených dveřích... čili.. by bylo asi nejideálněj?í.. natáhnout si to hned z pojistkové skříně... teda jako?e nespínaných 12 V.. aby to ?lo zapnout nezávislke na klíči k zapalování...
Tak to má? jednoduché. 12+ trvalých je silný červený drát.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

benja píše:nesvítilo by to pořád... ten svod ze zapalovače by byl je?tě přeru?ený spínačem... není hlavní priortou aby to svítilo při otevřených dveřích...... ale jde o to aby se to dalo spínat nezávisle.. na otevřených /zavřených dveřích...
To s tím plánuje? svítit i za jízdy.
Logiku to má pouze, aby to svítlilo pouze spolu s vnitřním osvětlením, ne? Alespoň podle mě. :wink:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

hehe... no vidím ?e si to v?echno budu muset promyslet co a jak......



Hele Járo .. opět si nezklamal.. i kdy?.. čekal jsem nějakou fotku a návod zapojení :lol: ..ne v?em díky... ,ale kdyby vás je?tě něco napadlo tak pi?te..... jo je?tě....... nevíte jak nějak normálně připevnit hasičáak v kufru... ani? bych to musel ?roubovat?....... :?:
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

nee.. opakuji.. ?e tam bude v obvodu zařazený... spínač.. který to bude spínat aby to nesvítilo pořád...
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

benja píše:hehe... no vidím ?e si to v?echno budu muset promyslet co a jak......



Hele Járo .. opět si nezklamal.. i kdy?.. čekal jsem nějakou fotku a návod zapojení :lol: ..ne v?em díky... ,ale kdyby vás je?tě něco napadlo tak pi?te..... jo je?tě....... nevíte jak nějak normálně připevnit hasičáak v kufru... ani? bych to musel ?roubovat?....... :?:
Přidělej ho do tý prohlubně za pravým zadním podběhem , dej ho na stojato, stačí ti k tomu 2 zdrhovačky, propíchni koberec a má? to.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

tak v?e u? svítí.... nechal jsem se inspirovat zapojením ze stropního světla... funguje to pěkně.... .... i hasící přístroj u? je na svém místě..... děkuji v?em za rady......
Odpovědět