LPG

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
arriva13
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: čtv kvě 19, 2016 19:22

Re: LPG

Příspěvek od arriva13 »

no na tomto to nemam este presne odsledovane, a na starom som nemal palubny pc, takze som meral len tankovanim....je mi jasne, ze musim to merat podla tankovania a prejdenych km...tak bola ratana aj ta spotreba, co som pisal...nie je to uplne presne, lebo neviem kolko benzinu som spalil...a ako mam nastaveny privstrek benzinu, od kolko ot/min... ale napodiv aj palubak ukazuje podpobnu spotrebu...uvidime este pojazdim, potankujem a napisem ako sa to pohybuje :)
Fiat Punto (199) 1.4 8V (EURO5) 57kw + LPG BRC SQ32
petoMA
kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 04, 2013 19:54

Vstrekovače LPG

Příspěvek od petoMA »

Ak sa tu nájde niekto s Puntom Evo r.v.2013+ a má v ňom LPG so systémom Landi renzo potrebujem radu ohľadom vstrekovačov.Kde spomínané objednať alebo dať zrepasovať.Nakoľko jeden z nich sa porúčal. Mechanik mi objednal náhradné ktoré by aj sedeli ale majú inú koncovku.A vo fiate nemajú o tom ani paru lebo mi objednali úplne niečo iné. Originál vstrekovač je na priloženej foto vľavo
Přílohy
IMG_20170310_221658.jpg
IMG_20170310_221658.jpg (565.49 KiB) Zobrazeno 7614 x
IMG_20170310_221448.jpg
IMG_20170310_221448.jpg (607.57 KiB) Zobrazeno 7614 x
arriva13
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: čtv kvě 19, 2016 19:22

Re: LPG

Příspěvek od arriva13 »

petoMA:

rozdiel je v tom, ze jeden vstrekovac je OEM verzia pre fiat, a druhy je standardny Landi renzo....v podstate su totozne, akurat ina koncovka...

ak to nevedia objednat vo fiate, tak je to divne, najma kedze sa jedna a o relativne novy model...

kod produktu je: 237133000

https://www.lpgparts24.de/MED-Injektor- ... Landirenzo

http://www.ebay.it/itm/INIETTORE-MED-LA ... SwVL1WAqEf
Fiat Punto (199) 1.4 8V (EURO5) 57kw + LPG BRC SQ32
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Kotas »

nazdar plynaři, mám dotaz ohledně motorového oleje.
Používáte výhradně Selénia Multipower GAS nebo tam dáváte něco jiného?
Já od přestavby na LPG jezdím na ni, ale chtěl jsem sehnat levnější náhradu, ale jaksi není - fakt je to takový zázrak?
Mám na plyn najeto cca 80tkm, auto má celkem 130tkm, ventilové vůle ve 120tkm byly v pohodě, ale připadne mi, že 300Kč/L někde z netu je prostě moc...
Jezdíte někdo dlouhodobě na něco jiného?
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
arriva13
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: čtv kvě 19, 2016 19:22

Re: LPG

Příspěvek od arriva13 »

Ja osobne som odjazdil prvych 15tis na LPG na Motul X-clean 5w-40 a teraz tam mam Texaco Havoline Ultra S 5W-40...vsetko s nornou fiat, ako predpisuje manual...a ziadny problem...vsetky tieto oleje pisu, ze su na benzin, naftu aj LPG...
Fiat Punto (199) 1.4 8V (EURO5) 57kw + LPG BRC SQ32
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

vyhradne castrol magnatec c3 co jsem tam lil odjakziva :) Nekde jsem cet ze pro LPG je dobre pouzivat oleje s nizkym obsahem popela, to ten acea c3 shodou okolnosti plni, bo je primarne pro chrochtaky s katalyzatorem. Asi nejdulezitejsi bude zkratit interval, menim po 10kkm.
GP 1.4 Tjet
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Re: LPG

Příspěvek od Grande EVO »

Menim jednou ročně tu Selenii,jezdim na ni uz dlouho a nikdy nebyl problem....tak nehodlam experimentovat
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
DEPE
kolemjdoucí
Příspěvky: 28
Registrován: pon kvě 07, 2012 19:47
Bydliště: Chropyně

Re: LPG

Příspěvek od DEPE »

Nemáte někdo LPG přímo z výroby. Já zakoupil Punto 2013 1.4 Bifuel a překvapila mě jedna věc, že palubní počítač neukazuje průměrnou spotřebu, aktuální spotřebu ani dojezd.
Punto 2013 1,4 8V Bifuel LPG
bývalé auto - Grande Punto 2008 1,2 8V Dynamic LPG
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: LPG

Příspěvek od Foligno »

Kotas píše: sob srp 26, 2017 19:05 nazdar plynaři, mám dotaz ohledně motorového oleje.
Používáte výhradně Selénia Multipower GAS nebo tam dáváte něco jiného?
Já od přestavby na LPG jezdím na ni, ale chtěl jsem sehnat levnější náhradu, ale jaksi není - fakt je to takový zázrak?
Mám na plyn najeto cca 80tkm, auto má celkem 130tkm, ventilové vůle ve 120tkm byly v pohodě, ale připadne mi, že 300Kč/L někde z netu je prostě moc...
Jezdíte někdo dlouhodobě na něco jiného?
Ahoj- Od novoty(od 25tis) tam dávám Shell Helix ultra 5W/40. A měním jej co 10000 km tzn 2x ročně.Moje auto- 1,2 r.v. 2009 ten olej hodně žere- netvoří se mi loužičky pod autem ,ale v průběhu toho roku určitě půl litru dolívám.Jsem od Ostravy a nakupuju u Dufyho(Dufy.cz) nebo v Laviu.
Uživatelský avatar
RadekFM
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 04, 2017 20:42

Re: LPG

Příspěvek od RadekFM »

Zdar Punťáci, mám punťu z roku 2008 s T-jetem a uvažuji o LPG. Rád bych se zeptal majitelů T-jetu co v tom LPG mají na jejich zkušenosti, jestli jim to poslouchá jak má a funguje ke spokojenosti ???
Ještě mě napadá je u tohoto motoru potřeba nějak řešit ochrana ventilů?
Pročetl jsem celé LPG fórum a dost jsem znejistěl jestli to tam vůbec dávat. Po úpravách co tu popsal tkupilik si ale říkám, že by to třeba šlo vychytat, ale stejně váhám. Já to mám v základu, žádnej chip nebo tak něco, tak si říkám, že by to snad mohlo fungovat, anebo máte jinej názor? Uvažuji o zařízení Magic4 co montují u nás v brně v HLpropanu. Díky za Vaše poznatky.
Fiat GP 1,4 16V T-jet
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: LPG

Příspěvek od Foligno »

Radku, nechal jsem si lpg montovat u pana Huvara v kuníně-firma HV gas.On sám má mimo jiné gp Abarth(zřejmě ne na LPG :roll: ) ale je seriozní a uměl by ti poradit nebo říct kvalitní názor
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

ziadna firma sa s tym tolko nebude srat ako TKupilik oni to beru na kus , kus kus nie na kvalitu a jebkanie sa s tym. ja som tam bol tiez prvy mesiac skoro kazdy druhy den kym mi to nevyladili a uz ma s tym ich mam pici pristupom hodne silno srali. ked na to nemas chut tak do toho nechod. lebo je tam dost velka moznost ze dopadnes rovnako....
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
RadekFM
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 04, 2017 20:42

Re: LPG

Příspěvek od RadekFM »

Foligno: díky za tip, volal jsem tam a ujistili mě, že už to do Tjetu dělali a je to v pohodě. Prej je to stejný jako do jinejch aut, což si tak úplně nemyslím, protože to bychom tu jinak asi neměli co řešit kolem toho :)

1nekros1: ano to je mě právě jasný, všude to namontují tak jak to dělají normálně a nebudou mít čas ani zájem se s tím nějak extra srát. Zkusím se tu někde ještě domluvit, jestli by bylo možný být u toho a třeba i pomáhat s montáží, anebo jim do toho aspoň kecat :) myslím že všichni budou nadšeni :lol:

Každopádně z toho co jsem tu vyčetl je jasný, že to chce trochu jinej přístup a fakt si s tím dost vyhrát, aby byla šance, že to pak bude fakčit. Klidně si s tím hrát budu, tomu se nebráním, docela by mě to i bavilo. Jen bych byl rád, aby se už při montáži předešlo tomu, o čem se už teď ví (hlavně díky tkupilikovi), že je špatné.
Fiat GP 1,4 16V T-jet
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: LPG

Příspěvek od Foligno »

No Radku a jak ses rozhodl? Jdeš do LPG?Ono v HVgasu mi řekli, že u Fiatů obecně je problém s rozptylem ŘJ- pokud jsem to správně pochopil- fordy, VW umí 0-100 ale i 30-55 např- ale fiaťácké umí 0-100 a je to trochu horší na ladění.Nicméně- já sice nemám 1,4 Tjet, ale ta 1,2ka je pocitově úplně stejná ať jedeš na benzin, nebo na plyn
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

Primazavani ventilu je problem, protoze turbo a nemyslim ze je potreba - tjet ma hydrostely a moje vetily po 100kkm provozu na LPG vypadaly jak novy. Pravada je, ze tjet co je na LPG primo z fabriky ma jiny typ ventilu, ale nevim ktery. Zlaty pravidlo je casto menit olej....
RadekFM: idealni pro prestavbu by bylo zjistit, jak to LPG je namontovany u aut co to maji z fabriky a podle toho to udelat... (umisteni trysek a vstrikovacu) to bude recept na nejmin problemu.
GP 1.4 Tjet
Odpovědět