Spotřeba oleje

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od 1nekros1 »

a co si robil s tym autom alebo aka je jeho minulost ked si menil olejove cerpadlo?
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

To ja prave nevim proc je vymenene cerpadlo. Je to dovoz z italie. Znamy co dela fiaty tak mi rikal ze ho mozna vymenily ze davalo maly tlak. Ale to nevim. Ani dohledat to nejde. Auto mam pul roku.
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od 1nekros1 »

no skor sa priklanam co je uz dlhsie zname ze taliani sa moc o auta nestaraju a nemenia ani olej a tak sa mohlo stat tomu cerpadlo hocico. a aj motoru ked nebol mazany. na tvojim mieste by som tam skusil dat 10w40 co to povie ked sa znizi spotreba oleja tak je to jasne. motoru s tym nespravis nic.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

1nekros1 píše:no skor sa priklanam co je uz dlhsie zname ze taliani sa moc o auta nestaraju a nemenia ani olej a tak sa mohlo stat tomu cerpadlo hocico. a aj motoru ked nebol mazany. na tvojim mieste by som tam skusil dat 10w40 co to povie ked sa znizi spotreba oleja tak je to jasne. motoru s tym nespravis nic.
Prave 10w40 jsem tam nalil tak uvidime zda se to nejak ustaly. Pokud to bude zrat 2dc na 1000km tak to bude jeste dobre. Uvidime za cas co to udela. Nekdo tady psal ze mu to taky dost zere a neresi to. Tak mi asi nic jineho nezbyva nez hlidat hladinu. No nejsem z toho nadvakrat stastny. Kdyz jsem si nechal dovest fiat bravo 1.9 jtd nemohl jsem si jej vynachvalit.
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
jerej
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 22, 2016 11:01

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od jerej »

Dobrý den pánové,

jsem novým majitelem Fiatu obecně. Rád bych ho svěřil do péče automechanikovi, který rozumí své práci. Dostal jsem doporučení na jednoho v mém okolí a na jeho stránkách se píše, že do automobilů dává pouze kvalitní oleje, mimo jiné Shell. Chci se zeptat, je tady ten Shell http://www.carsshop.cz/nahradni-dily/he ... litr/5w-40 vhodný do Fiatů a máte s ním pozitivní zkušenosti?

Nevím, zda bude toto mít k dispozici, ale na internetu jsem hledal a patří mezi často prodávané oleje, tak se chci připravit na různé varianty, co mi nabídne.

Děkuji.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od tkupilik »

Je vtipny se ptat na olej a nenapsat motor, ale shell me prijde ok. Vic nez znacku bych resil interval vymeny, radeji levnejsi a casteji nez drahy a drzet predepsany interval. Ja jezdim na castrol magnatec, i kdyz na to lidi nadavaj, fiat jezdi jak drak a funguje to, takze se znacky drzim. Menim ho dvakrat rocne po 15000km.
Zmen kram, na tom tvojem te skubou jak husu, pema je muj mnoho let osvedceny shop http://www.autodily-pema.cz/motorovy-ol ... 7-5w-40-1l
GP 1.4 Tjet
jerej
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 22, 2016 11:01

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od jerej »

tkupilik píše:Je vtipny se ptat na olej a nenapsat motor, ale shell me prijde ok. Vic nez znacku bych resil interval vymeny, radeji levnejsi a casteji nez drahy a drzet predepsany interval. Ja jezdim na castrol magnatec, i kdyz na to lidi nadavaj, fiat jezdi jak drak a funguje to, takze se znacky drzim. Menim ho dvakrat rocne po 15000km.
Zmen kram, na tom tvojem te skubou jak husu, pema je muj mnoho let osvedceny shop http://www.autodily-pema.cz/motorovy-ol ... 7-5w-40-1l
Ahoj interval výměny určitě budu řešit. Raději pár korun navíc teď, než hromadu peněz později :-) Píšeš, že se držíš značky.. Dnes jsem na netu četl, že by se měly značky olejů střídat. Že když dáš olej jiné značky, tak má jiné detergenty a rozpustí usazeniny ze starého oleje (velmi laicky řečeno). Tak teď mám dalšího brouka v hlavě. Preferovat 1 značku nebo střídat značky? :D

Je tu někdo, kdo si s tím ví rady? Ikdyž je pravděpodobné, že podat seriózní informace může asi málokdo, protože málokdo má přístup k takovým informacím, které může potvrdit z vlastní zkušenosti (laboratorní testy apod.)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od 1nekros1 »

ja tam stale lejem olej 5W40 znacky som vystriedal seleniu, castrol edge aj magnatec, teraz tam mam shell. auto ma cez 200tisic. chces este nieco k tomu?
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

Tak se podělím o svoji spotřebu oleje na 1000km zatím jsem vysledoval že mé Gp bere něco kolem 150ml oleje na 1000km. A to jezdím hodně po dálnici. I krátké trasy do práce cca 5km tam i zpět. Myslím si že je to v normě. Jinak leju 10w40 total 7000
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Tatranec
Návštěvník
Příspěvky: 81
Registrován: pát črc 20, 2012 22:29
Bydliště: Tatry

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Tatranec »

Ahoj, kolega,

pre GP je predpísaný plnosyntetický olej triedy 5W 40.
Olej 10 W je polosyntetický a o niečo hustejší.
Najmä pri studených štartoch je vhodnejší redší olej, teda 5W 40.
Spotreba 150 ml / 1000 km sa mi zdá mierne zvýšená, ale nie tragická...

Tatranec, GP 2012, 1.2 Fire
Italian cars are exciting!
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

No myslím si že je to celkem v pohodě na 8 let staré auto. Jinak 10w40 používám už kvůli tomu že má motor něco naběháno (106t) a na doporučení mého kamaráda který dělá fiaty. A už zažil i to že vyměnily v servisu olej (5w40) a na dálnici to auto sežralo a zašvihlo motor ale to už je extrém. Svého auta si hledím tak kontroluji olej co měsíc.
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od 1nekros1 »

ja tam mam cez 200 a furt tam mam 5w40 a no problem. takze neviem ocom a preco.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

Vzhledem k tomu že se mi nezdála spotřeba oleje tak jsem si měřil olej co 1000km a došel jsem k závěru že mám spotřebu oleje na 1000km na 75ml. Dělal jsem chybu v tom že jsem olej dolél až po horní rysku a motor olej sežral. Teď udržuji střed a je to v pohodě
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

Tak přidám ještě troškou do mlýna. Problém u 8v motorů je ten že hadice odvětrávání víka ventilů vede do sání a tím jak motor tahá tvoří se podtlak. Jakmile se vačka toší rozhazuje olej po víku a sem tam si něco natáhne právě ona klapka. A proto ta vyšší spotřeba. To mi vysvětluje právě to proč mám trošku klapku orosenou olejem. Pomohl by snad jen odlučovač oleje.
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od tkupilik »

To je sverazna teorie, ja verim spis tomuhle:
Ve valci je v prubehu spalovani vysoky tlak, kolem 60baru. Diky tomu cast spalin pronikne do prostoru pod valec. Tyhle spaliny pak unikaji odvetravanim do sani kam sebou unaseji jemnou olejovou mlhu ktera se vytvari v klikovy skrini jak se to tam cele racha v oleji. Driv to bylo vytazeny pod motor, ale to aktualne neni in, ze pry ekologie.
Turbomotry bezne odlucovac oleje maji, protoze tlaky ve valcich jsou 2-3 nasobne a proto i vetsi pruvan v odvetravani.
Odvetravani nedela spotrebu oleje (maj to vsechny auta i ty co olej nezerou), pokud by te mizel timhle zpusobem tak pouze pokud by byly KO pistni krouzky a poustely moc spalin pod valec / spatne stiraly olej a ten se palil ve valci.
GP 1.4 Tjet
Odpovědět