Spotřeba oleje

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Foligno »

Jeniku viděl bych to spíš na pístní kroužky, ale dobrá zkusím sehnat selenii, pokud máte tipy na kamennou prodejnu v Ově a okolí sem s nima, měnit bych měl tak přelom července srpna a po nějaké době dám vědět jak to dopadlo.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Jarouš »

Nakupuju tady a super. http://www.bonatrade.cz/
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od jeník1 »

Nevím jaký motor máš "Foligno", ale ten starý 1,2 fire je vůbec zázrak, že dokáže ještě plnit i normu Euro 5 a možná i Euro 6. Takže ve Fiatu ví, proč doporučují pouze tento olej:
http://www.bonatrade.cz/automobilove-ol ... =1&p[72]=6
Stojí 329 korun, ve Fiatu 500 :( Škoda že nejsem z Ostravy :D
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Foligno »

jeník1 píše:Nevím jaký motor máš "Foligno", ale ten starý 1,2 fire je vůbec zázrak, že dokáže ještě plnit i normu Euro 5 a možná i Euro 6. Takže ve Fiatu ví, proč doporučují pouze tento olej:
http://www.bonatrade.cz/automobilove-ol ... =1&p[72]=6
Stojí 329 korun, ve Fiatu 500 :( Škoda že nejsem z Ostravy :D
Uvidíme , díky za tip na telefonu sympatická baba, dokonce i zavolala zpátky, kdy bude olej na prodejně. No koncem roku tu pisnu jak hladina drží,díky za názory a tipy
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Mara87 »

Foligno píše:
jeník1 píše:Nevím jaký motor máš "Foligno", ale ten starý 1,2 fire je vůbec zázrak, že dokáže ještě plnit i normu Euro 5 a možná i Euro 6. Takže ve Fiatu ví, proč doporučují pouze tento olej:
http://www.bonatrade.cz/automobilove-ol ... =1&p[72]=6
Stojí 329 korun, ve Fiatu 500 :( Škoda že nejsem z Ostravy :D
Uvidíme , díky za tip na telefonu sympatická baba, dokonce i zavolala zpátky, kdy bude olej na prodejně. No koncem roku tu pisnu jak hladina drží,díky za názory a tipy
Ja jsem poprve koupil seleniu a nevim teda, asi to tolik nezere, ale nevim, uvidim na konci roku.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
oldys
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: pon zář 21, 2015 11:09

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od oldys »

Hezký večer přeji.
Mám dotaz na spotřebu oleje -dolívám asi 1l na 5 tis km netušíte někdo kam se ten olej ztrácí?
dost mě to znepokojuje 2 dc na 1tis km to je v celku dost .všiml jsem si že je zablité horní víko motoru mohlo by to být tudy?zespodu je vana teměř suchá -drobný ukap.motor má najeto 120 tis.rok 07 .ještě mě napadlo tesnění pod hlavou -vyměna kroužků.
Prosím o radu .děkuji Olda.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od 1nekros1 »

mne to tieklo a cez kryty vackovych hriadely. kazdopadne si pod to musis lahnut a pozriet kde to tece ale pre 1.4 16v je spotreba asi 0.5l na 5000km.normalna.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

Čauky chci se zeptat mám 1.4 8v a zdá se mi že to žere celkem dost oleje na 1000km něco mezi 150-200 ml jezdím cca 7km tam 7 zpět. Zdá se mi to celkem dost když má auto náplň 2.6L. A už vůbec se mi nezdá že mětka ukazuje mezi ryskami 1L. Auto nijak nekouří do modra a jede pěkně. Budu rád za každý názor. Vždy jsem jezdil na dieslu a nedolíval jsem tak trochu nezvyk u benzínu :-)
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Tatranec
Návštěvník
Příspěvky: 81
Registrován: pát črc 20, 2012 22:29
Bydliště: Tatry

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Tatranec »

Ahoj,
toto sú moje skúsenosti:

Fiat Punto Classic 1,2 44 kW - raz ročne vymenený olej, naliaty až po rysku "Max", po ročnej prevádzke (cca 15 tisíc km) na ryske "Min" , bez dolievania, spotreba asi 1 liter na 15 tisíc km, čiže asi 65ml/1000km.

Teraz mám zánovné Grande Punto, 1,2 51 kW - tak isto raz ročne vymenený olej, naliaty po rysku "Max" plus jedno doliatie 0,5 litra asi po pol roku . Nájazd asi 20 tisíc km, spotreba asi 1,5 litra, čiže spotreba asi 70 ml/1000km. Grande Punto má kratšie prevody ako CLassic, motor sa viac točí, takže o málo vyššia spotreba oleja je v poriadku. Olej Selenia. Výfuk čistý, motor suchý.

Ak máš motor 1,4 (prevodovka tá istá) potom spotreba by mohla byť okolo 100 ml /1000 km.
Vyššia spotreba môže súvisieť s vekom a nájazdom auta, možno zimou a krátkymi traťami, nevem...
Ale vždy lepšie, ako keby Ti olej pribúdal vplyvom kondenzácie benzínových pár na stenách valca a netesných krúžkov. Tak sa chovajú niektoré nové (!) benzínové Fabie III ; poznám taký prípad.

Údaj o objeme 1 l medzi ryskami je OK.

Tatranec
Italian cars are exciting!
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

[quote="Tatranec"]Ahoj,
toto sú moje skúsenosti:

Fiat Punto Classic 1,2 44 kW - raz ročne vymenený olej, naliaty až po rysku "Max", po ročnej prevádzke (cca 15 tisíc km) na ryske "Min" , bez dolievania, spotreba asi 1 liter na 15 tisíc km, čiže asi 65ml/1000km.

Teraz mám zánovné Grande Punto, 1,2 51 kW - tak isto raz ročne vymenený olej, naliaty po rysku "Max" plus jedno doliatie 0,5 litra asi po pol roku . Nájazd asi 20 tisíc km, spotreba asi 1,5 litra, čiže spotreba asi 70 ml/1000km. Grande Punto má kratšie prevody ako CLassic, motor sa viac točí, takže o málo vyššia spotreba oleja je v poriadku. Olej Selenia. Výfuk čistý, motor suchý.

Ak máš motor 1,4 (prevodovka tá istá) potom spotreba by mohla byť okolo 100 ml /1000 km.
Vyššia spotreba môže súvisieť s vekom a nájazdom auta, možno zimou a krátkymi traťami, nevem...
Ale vždy lepšie, ako keby Ti olej pribúdal vplyvom kondenzácie benzínových pár na stenách valca a netesných krúžkov. Tak sa chovajú niektoré nové (!) benzínové Fabie III ; poznám taký prípad.

Údaj o objeme 1 l medzi ryskami je OK.


Motor mám úplně suchý jerzdím krátké trasy a sem tam dálnici. Motor točím do 4tis víc ne. Auto nekouří start je na drc a tahá pěkně. Jestli je to normální spotřeba oleje tak to řešit nemá smysl. Budu to muset víc hlídat. Jen mě zarazilo že po 2,5 tis km jsem dolil zhruba 4 dcl. Což se mi zdálo i dost
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Dušan »

Víš že se má plnit olej do půlky mezi rysky?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

Dušan píše:Víš že se má plnit olej do půlky mezi rysky?

Ano měnil jsem olej před těmi 2500 a nalil jsem jej cca 2 mm nad půlku. Včera když jsem se díval tak byl tak 4mm nad minimum. Tak možná mám špatný odhad. Ale ty 4 dcl jsem nalil a je tam zase trošku nad půlku. Vím že když jsem poprvé dolil před výměnou tak jsem dolil až po horní rysku a olej byl za 1000km na půlce. Pak jsem znovu dolil a to samé. Pak jsem měnil olej a dolil trošku nad půlku a včera jsem poprvé dolíval po 2500km. Trošku nad půlku. Řikám jezdil jsem s dieslem a tam jsem nedolíval po 10000tis nic. Ubyli tak 2 deci. Ale zas to mělo náplň 5L. Proto jak jsem psal nejsme na to vůbec zvyklý
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Kolacok »

Prejdi vizualne cely motor, ci niekde netecie po bloku, skontroluj vodu, ci nema olejovy film. Tento ubytok je dost aj na kratke jazdy.

Olej v pohode lej az po hornu rysku, je to stale v limite. Problem nastava az pri preliati cez, konieckoncov to motor spali. Pocas prevadzky motora by olej hornu rysku nikdy nedosiahol ak by si skontroloval, kedze je rozliaty po motore.

Za normalnu povazujem 1L/10000km. I ked napr. pre motory DasVW je vraj normalne aj 0.5L/1000km, ze to povoluje servis. To uz mi pripomina skor gazolin power, TGI - ten gazolin ignoruj

Ked mal foter staru Cromu 2.0ie, tak raz tam nalial polosyntetiku po 150tis.km zivota na mineral a zacalo zrat olej.
A to az tak, ze ho nebolo treba menit, len dolievat (asi tych 0.5L/1000km) :lol:
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

Kolacok píše:Prejdi vizualne cely motor, ci niekde netecie po bloku, skontroluj vodu, ci nema olejovy film. Tento ubytok je dost aj na kratke jazdy.

Olej v pohode lej az po hornu rysku, je to stale v limite. Problem nastava az pri preliati cez, konieckoncov to motor spali. Pocas prevadzky motora by olej hornu rysku nikdy nedosiahol ak by si skontroloval, kedze je rozliaty po motore.

Za normalnu povazujem 1L/10000km. I ked napr. pre motory DasVW je vraj normalne aj 0.5L/1000km, ze to povoluje servis. To uz mi pripomina skor gazolin power, TGI - ten gazolin ignoruj

Celý motor jsem prošel nikde žádná netěsnost. jen trochu orosená hadice od odvětrávání. Jinak všude sucho. Ve vodě taky nic žádný film.
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

Fido162 píše:
Kolacok píše:Prejdi vizualne cely motor, ci niekde netecie po bloku, skontroluj vodu, ci nema olejovy film. Tento ubytok je dost aj na kratke jazdy.

Olej v pohode lej az po hornu rysku, je to stale v limite. Problem nastava az pri preliati cez, konieckoncov to motor spali. Pocas prevadzky motora by olej hornu rysku nikdy nedosiahol ak by si skontroloval, kedze je rozliaty po motore.

Za normalnu povazujem 1L/10000km. I ked napr. pre motory DasVW je vraj normalne aj 0.5L/1000km, ze to povoluje servis. To uz mi pripomina skor gazolin power, TGI - ten gazolin ignoruj

Celý motor jsem prošel nikde žádná netěsnost. jen trochu orosená hadice od odvětrávání. Jinak všude sucho. Ve vodě taky nic žádný film.
Jeste pro info na aute bylo meneno jeste olejove cerpadlo a vse je pretesneno otazka je zda se neudalo neco v motoru. Ale motor bezi jak ma. Jen ten olej me stve
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Odpovědět