Závady a řešení problémů

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:
Jarou? píše: osobně bych nikdy nenechal stát auto jen na "kvalt")
... nevím proč. Max. udr?ování hybnosti lanovodů a proto snad nemusím ručku zatahovat 10x denně. Proto nepou?ívám ručku na rovině. A rovinek je u nás dost.
Mů?e? mi teda vysvětlit, čemu prospěje? a co u?etří?, kdy? nebude? zatahovat na rovince lehce ručku a nechá? tam jenom kvalt? :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Nic neu?etřím. Ale auto je na rovině zabezpečeno proti samovolnému pohybu i na zpátečku. Jedním slovem POHODLNOST :wink: Je?tě bych mohl kola podkládat klínem, ne? :lol:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Nic neu?etřím. Ale auto je na rovině zabezpečeno proti samovolnému pohybu i na zpátečku. Jedním slovem POHODLNOST :wink: Je?tě bych mohl kola podkládat klínem, ne? :lol:
Jasně, ?e pohodlnost :D ...časem vykoupená zatuhlým mechanismem ruční brzdy. Vím o čem mluvím, kdysi jsem byl taky "pohodlný" a vymstilo se mi to v?dycky. :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Jarou? píše:
Du?an píše:Nic neu?etřím. Ale auto je na rovině zabezpečeno proti samovolnému pohybu i na zpátečku. Jedním slovem POHODLNOST :wink: Je?tě bych mohl kola podkládat klínem, ne? :lol:
Jasně, ?e pohodlnost :D ...časem vykoupená zatuhlým mechanismem ruční brzdy. Vím o čem mluvím, kdysi jsem byl taky "pohodlný" a vymstilo se mi to v?dycky. :wink:
Zajímavé názory! Přiznávám se, ?e na rovině taky ruční brzdu nedávám, v kopci v?dycky a v prud?ím i ten kámen pod kolo.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Ruční brzda se pou?ívá k parkování??? :ehm :ehm
Já maslel, ?e je jenom na blbnutí v zimě. :mrgreen:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Du?an píše:V pondělí volám a domluvím servis. Jeliko? prakticky nepou?ívám ruční brzdu, dnes jsem zjistil (kdy? jsem ji chtěl zatáhnout), ?e ji sotva zatahnu na první zub.

V pondělí volám servis a domluvím přistavení GP-čka. Celou věc budu po?adovat ře?it jako reklamaci provedené prohlídky a seřízení. :evil:
Dnes jsem zjistil 1. viditelné prosakování brzdovky z bubnu. Tak?e je to v?e jasné. Jen nevím, jestli při té servisní prohlídce ?lo zjistit ?patný stav nějakých těsnění, nebo ne - no a nyní po 6. týdnech .........
Tak?e ?ádná reklamace, ale servisní úkon (oprava).

P.S. Pro ostatní: na který zub zatahnete u svého GP-čka ručku? Není na 1. zub přespříli? uta?ená?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:
Du?an píše:V pondělí volám a domluvím servis. Jeliko? prakticky nepou?ívám ruční brzdu, dnes jsem zjistil (kdy? jsem ji chtěl zatáhnout), ?e ji sotva zatahnu na první zub.

V pondělí volám servis a domluvím přistavení GP-čka. Celou věc budu po?adovat ře?it jako reklamaci provedené prohlídky a seřízení. :evil:
Dnes jsem zjistil 1. viditelné prosakování brzdovky z bubnu. Tak?e je to v?e jasné. Jen nevím, jestli při té servisní prohlídce ?lo zjistit ?patný stav nějakých těsnění, nebo ne - no a nyní po 6. týdnech .........
Tak?e ?ádná reklamace, ale servisní úkon (oprava).

P.S. Pro ostatní: na který zub zatahnete u svého GP-čka ručku? Není na 1. zub přespříli? uta?ená?
1. zub??? na 2.-3. musí začít přibr?dovat, na 5.-6. u? by mělo být bezpečně zabr?děno. Toto platí pro bubnovou brzdu. Kotoučovka se zatahuje míň.

Du?ane, myslím, ?e servis to odrbal tím, ?e ve snaze kompenzovat sní?ený účinek zadního oblo?ení nacucaného brzdovkou, prostě přitáhl lana a dál to neře?ili. Navíc asi neměli bubny ani dole, jinak by zjistili, ?e to teče.

Druhá mo?nost je, ?e to nikde neteklo a jak na?ponovali ty lana a začaly trvale přibr?ďovat kola, tak se po?kodilo těsnění a man?ety brzdového válečku.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jarou? píše: 1. zub??? na 2.-3. musí začít přibr?dovat, na 5.-6. u? by mělo být bezpečně zabr?děno. Toto platí pro bubnovou brzdu. Kotoučovka se zatahuje míň.
V?eobecně se tradovalo o ručce na 3. zub. Toto je určitě moc přita?ené
Jarou? píše: Du?ane, myslím, ?e servis to odrbal tím, ?e ve snaze kompenzovat sní?ený účinek zadního oblo?ení nacucaného brzdovkou, prostě přitáhl lana a dál to neře?ili. Navíc asi neměli bubny ani dole, jinak by zjistili, ?e to teče..
Já si nemyslím ?e by to udělali. Spí? to bylo v době prohlídky bez úniku - od té doby jsem najel 3500 km
Jarou? píše: Druhá mo?nost je, ?e to nikde neteklo a jak na?ponovali ty lana a začaly trvale přibr?ďovat kola, tak se po?kodilo těsnění a man?ety brzdového válečku.
To je mo?né a nebo to ruplo i bez toho. To u? se nedopátrám
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:
Jarou? píše: 1. zub??? na 2.-3. musí začít přibr?dovat, na 5.-6. u? by mělo být bezpečně zabr?děno. Toto platí pro bubnovou brzdu. Kotoučovka se zatahuje míň.
V?eobecně se tradovalo o ručce na 3. zub. Toto je určitě moc přita?ené
No nevím, kde jsi k těmto tradičním číslum při?el, ale kdy? u? jsem tu diskuzi otevřeli, tak jsi se mohl aspoň podívat do manuálu k autu. :wink:

citace: "Pro zabrzdění parkovací brzdou zatáhněte páku nahoru na po?adované zabrzdění vozu. Normálně stačí zata?ení o čtyři nebo
pět zubů na rovině a o devět či deset zubů v prudkém svahu a nalo?eným vozem."

"UPOZORNĚNÍ Pokud tomu tak není, vyhledejte autorizovaný servis Fiat a nechte parkovací brzdu seřídit."

...druhou část citovaného textu se rad?i neber moc k srdci.... :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Budu muset asi manuál oprá?it
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak to ti asi při tý servisní prohlídce ty zadní brzdy moc nekontrolovali, proto?e by to muselo být vidět kdy? trochu nadzvedne? prachovku tak to pozná?.
Jestli to chce? dávat v originále tak to bude ranec sada oblo?ení plus oba válečky.
Já to vyře?il výměnou gumiček a prachovek ve válečcích, cena na jedno kolo 105kč a novou sadou oblo?ení Fri-Tech za necelých 1tis. kč.

Lana jsem vůbec ?telovat nemusel na zadních čelistích je samostav a ruční brzda u? brzdí na 1zubu.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Du?an píše:
Jarou? píše: 1. zub??? na 2.-3. musí začít přibr?dovat, na 5.-6. u? by mělo být bezpečně zabr?děno. Toto platí pro bubnovou brzdu. Kotoučovka se zatahuje míň.
V?eobecně se tradovalo o ručce na 3. zub. Toto je určitě moc přita?ené
Jarou? píše:
To co uvádí? o těch počtech zubů je sice pravda, jenom?e dneska má páka ruční brzdy nejdříve kus volného chodu bez mo?ností zaji?tění zuby, kde?to dříve byli zuby hned od spoda.
Proto se uváděl ten 3-4 zub jako začátek účinku u GP to mů?e? pova?ovat za 1zub.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Du?an píše: Dnes jsem zjistil 1. viditelné prosakování brzdovky z bubnu.
Sna?il jsem se zadat opravu ve Fiatu, ale mají volno a? za týden v úterý.
Obrátik jsem se na servis sítě Auto_kelly, oprava bude ve středu s výměnou válečku, cena za váleček 526,- Kč (výměnu těsnění neře?í a já sám si to neudělám), celkem by to mělo stát asi 1000 Kč, co? akceptuji.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Du?an píše:
Du?an píše: Dnes jsem zjistil 1. viditelné prosakování brzdovky z bubnu.
Sna?il jsem se zadat opravu ve Fiatu, ale mají volno a? za týden v úterý.
Obrátik jsem se na servis sítě Auto_kelly, oprava bude ve středu s výměnou válečku, cena za váleček 526,- Kč (výměnu těsnění neře?í a já sám si to neudělám), celkem by to mělo stát asi 1000 Kč, co? akceptuji.
To ale bude cena bez nového oblo?ení.
Osobně si myslim , ?e to oblo?ení bude taky potřeba vyměnit proto?e bude nasáklé kapalinou.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Jirka píše:
Du?an píše:
Du?an píše: Dnes jsem zjistil 1. viditelné prosakování brzdovky z bubnu.
Sna?il jsem se zadat opravu ve Fiatu, ale mají volno a? za týden v úterý.
Obrátik jsem se na servis sítě Auto_kelly, oprava bude ve středu s výměnou válečku, cena za váleček 526,- Kč (výměnu těsnění neře?í a já sám si to neudělám), celkem by to mělo stát asi 1000 Kč, co? akceptuji.
To ale bude cena bez nového oblo?ení.
Osobně si myslim , ?e to oblo?ení bude taky potřeba vyměnit proto?e bude nasáklé kapalinou.
Přesně tak, oblo?ení určitě nové.

V?eobecně mi přijde divné, ?e po 60 tkm začnou téct zadní brzdy. Jirko, ty jsi ten stejný problém ře?il při obdobném nájezdu, jestli se nepletu. Nevím, jestli to je náhoda nebo dal?í bolest počátečních roků výroby, případně nekvalitní série těsnění.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět