Závady a řešení problémů

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Ale prdlajs, vyměn si ?árovku, někdy se stane ?e praskne tlumené vlákno a skápne na dálkové pootm to svítí v?e na jednou.
Ale jestli to dělá levá nebo pravá to ti neřeknu nejsem jasnovědec :lol:
Jinak to mám z vlastní zku?enosti u autousů je to ka?dou chvíli.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Jirka píše:Ale prdlajs, vyměn si ?árovku, někdy se stane ?e praskne tlumené vlákno a skápne na dálkové pootm to svítí v?e na jednou.
Ale jestli to dělá levá nebo pravá to ti neřeknu nejsem jasnovědec :lol:
Jinak to mám z vlastní zku?enosti u autousů je to ka?dou chvíli.
Nějak si vzhledem ke konstrukci H4 nedoká?u představit, ?e by se vlákna spojily. V?dy? jsou za sebou. Já se tady nikdy s ničím takovým nesetkal. Navíc jsem Du?ana pochopil tak, ?e mu takhle svítí obě světla.

Pokud to není elektromechanická vada (relé, spínač) tak bych je ten bodycomputer mo?ná varianta. Třeba u? proto, ?e ovládá funkci folow me home. V manulálu ke GP popisují ovládání světel tak, ?e to opravdu nemá moc společného s páčkou a relé.

Abych byl konkrétní:

Vozidlo je vybavené dvěma potkávacími světly umístěnými ve svělometech. Potkávací světla se zapínájí otočením příslu?ného ovladače na volantu do polohy následující po zapnutí obrysových světel.

Zapnutí potkávacích světel je obsluhováno jednotkou Body Computer.

Příslu?né relé v pojistkové skříňce v motorovém prostoru ovládá zapínání potkávacích světel po dvou vedeních ji?těných příslu?nými pojistkami. Relé zapínání potkávacích světel je řízeno jednotkou Body Computer. Aktivace relé je pomocí specifického řídícího signálu ovladačů na volantu.

S rozsvícenými potkávacími světly se současným zapnutím ovladačů dálkových a mlhových světel potkávací světla vypnou. Následné vypnutí některého z těchto dvou ovladačů, dokud je stále zapnuté ovládání potkávacích světel, má za následek opětné rozsvícení potkávacích světel.

Funkce " Follow me home" umo?ňuje svícení potkávacích a obrysových světel i po vypnutí vozidla (klíček zapalování v poloze STOP nebo vyjmutý), a to po dobu 30 s nebo násobku této doby. Svícení těchto světel indikuje kontrolka "obrysová světla" na přístrojové desce. Zapnutí funkce se zapne zata?ením páky jako pro světelné výtra?né zapnutí do dvou minut od otočení klíčku do polohy STOP: Při ka?dém zata?ení za páku se svícení světel prodlou?í o 30 s, ale nanejvý? na celkovou dobu 210 s. Otočením klíčku do polohy CHOD (MAR) nebo podr?ením páky světelného výstra?ného znamení na dobu více ne? 2 sekundy se funkce zru?í.

Vozidlo je vybavené dvěma dálkovými světly umístěnými ve svělometech.

Dálkové světlomety se zapínají přepínačem u volantu:

- se zapnutými potkávacími světly zatlačením páky k přístrojové desce (aretovaná poloha);

- "světlené výstra?né znamení"- zata?ením páky k volantu (nearetovaná poloha).

Zapnutí dálkových světel je řízeno jednotkou Body Computer.
Příslu?né relé v pojistkové skříňce v motorovém prostoru ovládá zapínání dálkových světel po dvou vedeních ji?těných příslu?nými pojistkami. Relé zapínání potkávacích světel je řízeno jednotkou Body Computer. Aktivace relé je pomocí specifického řídícího signálu ovladačů na volantu.

Informace o aktivaci a/nebo deaktivaci je zasílána po síti CAN: takto je rozsvícena kontrolka i "dálkové světlomety" na přístrojové desce.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Jen at to zkusí, ty proudy jdou zpětnou vazbou a pak svítí obě světla.
Stačí vyndat a zkontrolovat obě ?árovky, nehledal bych v tom vědu.
Pořád lep?í ne? hrabat páčky pod volantem a kde co.
To zkápnutí vláken je opravdu technicky mo?né, a? zase na nějakou takovou ?árovku narazim tak ti sem hodim foto.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

:shock: No jsem zvědav.
Vzhledem k tomu, ?e to nenastalo při přepínání světel a páčka není nějak volně klimbající, tak ych tu páčku vyloučil.
Zkusím mo?ná ty ?árovky (a? přestane koncem týdne venku ta kosa - stejně u? nikam nepojedu) a případněě poklepat po těch relátkách(po těch které najdu).
Je?tě mě napadlo, jestli by třeba počítač nevyhodnotil tuto závadu. No a třeba to přestane samo :wink:
Čumím jako blázen
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Nejsem elektrikář, asi hloupý nápad, ale nemů?e to být jenom vadná kostra a při propojení tlumené-tělo světlometu-dálkové svítí obě vlákna?

Jako třeba dříve u Favoritů při zapnutých směrovkách blikala celá zadní svítilna.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Mo?né by to bylo, ale to by ti to moc nesvítlo, ale jenom pro?havovalo,vlastně to je jako by ty jednotlivá vlákna byla zapojena za sebou.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Zítra zkusím vyměnit ?árovky, jak radí Jirka, a uvidíme.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Stačí postupně jenom odpojit patice od ?árovek, nejdříve jednu, potom druhou a je to.
Nemusí? honem vyndávat ?árovky.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

?árovkami to není - tak to pro mě končí.
Zbývá mi u? jen autolekektrika nebo Fiat
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

No tak to tě lituju, tohle vypadá ?e zůstalo spečený některý relé nebo je?tě něco hor?ího, určitě poteferuj co to bylo, dr?ím palce.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Pánové, shrnu můj probém se světly:

Pondělí: při jízdě s tlumenými světly se sama rozsvítila dálková světla a svítila obě vlákna současně. Při přepínání páčkou mezi tlumenými a dálkovými světla tímto způsobem svítila stále. Jediným rozdílem bylo při přepnutí na dálková rozsvícení modré kontrolky na přístrojovce.

Středa: Při zkou?ce na místě u baráku to dělalo to samé

Pátek 14,00 hod.: Při zkou?ce u baráku při rozsvícení tlumených světel svítila pouze tlumená světla. Při přepnutí na dálková se současně s vláknem tlumeného světla rozsvítilo i vlákno dálkových světel. Při přepnutí zpět na tlumená zůstala svítit současně obě vlákna a dálkové světlo ne?lo zhasnout.

Po té náv?těva servisu Autoelektriky, kde mi závadu neodstranili. Doporučuli mi servis fiatu a kontrolu napojením na zásuvku přes PC

Pátek 14,30 hod.: Po dojezdu do Fiatu při rozsvícení tlumených světel svítila pouze tlumená světla. Při přepnutí na dálková se současně s vláknem tlumeného světla rozsvítilo i vlákno dálkových světel. Při přepnutí zpět na tlumená dálková zhasla a zůstala svítit poze tlumená.

Závěr: na úterý jsem objednám do Fiatu na diagnostiku :evil:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Du?an píše:Po dojezdu do Fiatu při rozsvícení tlumených světel svítila pouze tlumená světla. Při přepnutí na dálková se současně s vláknem tlumeného světla rozsvítilo i vlákno dálkových světel. Při přepnutí zpět na tlumená dálková zhasla a zůstala svítit poze tlumená.
Tato varianta je porad spatne. Maji sviti bud tlumene nebo dalkove. To ve Fiatu nepoznali? Nebo na tebe nemel cas a mas prijed jindy? To jsem prave nepochopil.
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Teddy86 píše:
Du?an píše:Po dojezdu do Fiatu při rozsvícení tlumených světel svítila pouze tlumená světla. Při přepnutí na dálková se současně s vláknem tlumeného světla rozsvítilo i vlákno dálkových světel. Při přepnutí zpět na tlumená dálková zhasla a zůstala svítit poze tlumená.
Tato varianta je porad spatne. Maji sviti bud tlumene nebo dalkove. To ve Fiatu nepoznali? Nebo na tebe nemel cas a mas prijed jindy? To jsem prave nepochopil.
Du?an nebyl v Fiatu, ale někde u autoelektrikáře.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Jarou? píše:
Teddy86 píše:
Du?an píše:Po dojezdu do Fiatu při rozsvícení tlumených světel svítila pouze tlumená světla. Při přepnutí na dálková se současně s vláknem tlumeného světla rozsvítilo i vlákno dálkových světel. Při přepnutí zpět na tlumená dálková zhasla a zůstala svítit poze tlumená.
Tato varianta je porad spatne. Maji sviti bud tlumene nebo dalkove. To ve Fiatu nepoznali? Nebo na tebe nemel cas a mas prijed jindy? To jsem prave nepochopil.
Du?an nebyl v Fiatu, ale někde u autoelektrikáře.
Ale byl ve 14,30hod. Ma to tam napsane.
Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jj. Ve Fiatu měli napilno, tak?e jsem objednaný na úterý (v pondělí auto přistavit nemů?u)

P.S. Mj. Měli tam krásnou vínovou Lineu s 1,6-kovým ropákem
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět