Klimatizace

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

majitelia klimatizovanych punt necitat. vy zvysni mozete ;)

manzelka sa dostala do momentu, ked nemoze s autom a juniorom jazdit. bezne odvetravanie nestaci a syn znasa horucavy neskutocne zle.

riesenia
- montaz dodatocnej klimatizacie (1.600 Euro material + cca 500 Euro praca)
- odkupenie nasho auta (Fiat zoberie za 6.000 Euro, mozno inym predajom by to bolo o +500 Euro viac) a dokupenie noveho Fiatu (ale akeho?)
- odpredaj a presun aut v ramci rodiny (ja Opel Insignia Kombi, manzelka Seat Leon)

druhy problem Punta je kufor. malemu berieme kocik a ten ho zaberie cely. hold, dilema ako dalej...
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

to Nal: na tvem miste bych nevahal ani vterinu....Insignia je mimoradne povedene auto, to bych nejakou dodatecnou montaz klimy vubec neresil....jinak plnej souhlas, ted, jak jsou ta vedra, tak auto je tak rozpalene, ze si jeho pouziti bez klimy ani nedovedu predstavit.
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

nal píše:majitelia klimatizovanych punt necitat. vy zvysni mozete ;)

manzelka sa dostala do momentu, ked nemoze s autom a juniorom jazdit. bezne odvetravanie nestaci a syn znasa horucavy neskutocne zle.

riesenia
- montaz dodatocnej klimatizacie (1.600 Euro material + cca 500 Euro praca)
- odkupenie nasho auta (Fiat zoberie za 6.000 Euro, mozno inym predajom by to bolo o +500 Euro viac) a dokupenie noveho Fiatu (ale akeho?)
- odpredaj a presun aut v ramci rodiny (ja Opel Insignia Kombi, manzelka Seat Leon)

druhy problem Punta je kufor. malemu berieme kocik a ten ho zaberie cely. hold, dilema ako dalej...
V tom případě bych radil před koupí zvá?it, co vlastně chci a podle toho vybírat! Potřebuju velký kufr? Koupím kombíka! Sere mě v létě horko? Pořídím auto s klimou atd! Pokud chce? ře?it něco "a? potom", v?dycky prodělá?! Já taky kupoval "obyčejněj?í" auta a pak jsem zji??oval, co bych tam je?tě v?echno potřeboval! Proto si chci na jaro koupit (pokud to krize nepřekazí) 5 dveří (jezdí nás do práce víc), klimu (v létě taky trpím horkem a průvan nesná?ím), malý obsah (= malá pojistka) s vět?ím výkonem (66 kW lépe na úzké cestě předjí?dí, ne? 55), hatchback (občas potřebuju něco vět?ího převézt) s naftovým pohonem (nafta dá se sehnat levněji). Kdy? tu rovnici sečte?, vyjde ti GP 1,3 MJET Racing 66 kW s 5 dveřmi. Ano, zaplatím mnohem víc, ne? za 1,2 v základu, ale auto si pořizuju na roky a celou dobu budu mít to, co jsem potřeboval!
maty
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 03, 2007 8:03
Bydliště: ji?ní čechy

Příspěvek od maty »

nevím,zda to jsem někdo u? psal,nechce se mi pročítat celé forum.
Nyní v létě jsem ji? 3 x desinfikoval klimo?ku,nebo? i bez zapnuté klimatizace-pouze ventilace mi jde z vyduchů zatuchlina(typicky zapach pro klimatizace-vlhko atd-nevím jak to popsat,ale určitě to znáte),ale ani po 3 desinfikací sprejem mi to nepomohlo,čím to mů?e byt,?e zapach je z ventilace citit pořad?Je třeba vyměnit filtry?-zvladnu to sám? kde jsou?jsem antitechnicky typ :oops:
I Love Italians Cars//Made in Italy//Made in Fiat

Grande Punto 5d.Dynamic-Sole.black color.aircondition.
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

maty píše:nevím,zda to jsem někdo u? psal,nechce se mi pročítat celé forum.
Nyní v létě jsem ji? 3 x desinfikoval klimo?ku,nebo? i bez zapnuté klimatizace-pouze ventilace mi jde z vyduchů zatuchlina(typicky zapach pro klimatizace-vlhko atd-nevím jak to popsat,ale určitě to znáte),ale ani po 3 desinfikací sprejem mi to nepomohlo,čím to mů?e byt,?e zapach je z ventilace citit pořad?Je třeba vyměnit filtry?-zvladnu to sám? kde jsou?jsem antitechnicky typ :oops:
Pokud jezdis v hodne prasnem prostredi, chce to menit i kabinovy filtr jednou za rok, stejne tak desinfikace klimatizace, ktera se obecne dela na podzim, kdy prestanes kimatizaci pouzivat. Obecne se doporucuje pri pustene klimatizaci po dojeti nechat vyparnik vysusit(vypnout klimu a 2 minutky nechat silneji foukat), aby se nedelala plisen.

Zde je filtr (lze ho sehnat urcite levneji - v Olomouci ve Fiatu Rolny jsem platil naposledy 700)
http://eshop.imofa.cz/product_info.php? ... cts_id=129
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

maty píše:nevím,zda to jsem někdo u? psal,nechce se mi pročítat celé forum.
Nyní v létě jsem ji? 3 x desinfikoval klimo?ku,nebo? i bez zapnuté klimatizace-pouze ventilace mi jde z vyduchů zatuchlina(typicky zapach pro klimatizace-vlhko atd-nevím jak to popsat,ale určitě to znáte),ale ani po 3 desinfikací sprejem mi to nepomohlo,čím to mů?e byt,?e zapach je z ventilace citit pořad?Je třeba vyměnit filtry?-zvladnu to sám? kde jsou?jsem antitechnicky typ :oops:
maty dam ti jednoduchu radu kup si este raz ten sprej zavri vsetky prieduchy aj von aj dnu vyber pelovy filter a tade to tam vsetko nastrekaj navod ako vybrat filter je tu http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_ ... gXLJRU.pdf

a samozrejme to po nastriekani zavri len tou krytkou a necfhaj chvylku posobyt. a podla stavu filtra ho bud vymen alebo len vycisti od hrubych necistot.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

..vyměň pylový filtr.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
tirosk
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: sob říj 25, 2008 12:25
Bydliště: Pre?ov, SR

Příspěvek od tirosk »

Keď zapnem klimu poču? cudne duté buchnutie niekde spod kapoty. Keď ju znova vypnem a zapnem u? je to OK. Keď auto postoji cez noc a ked ju prvý krát zapnem zas to buchne. Chladí v?ak stále dobre. Ma s tým niekto skúsenosti?
Grande Punto 1.3 MultiJet 16v 75k Dynamic, čierna met. , 5dv., rok vyroby 2007
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

tirosk píše:Keď zapnem klimu poču? cudne duté buchnutie niekde spod kapoty. Keď ju znova vypnem a zapnem u? je to OK. Keď auto postoji cez noc a ked ju prvý krát zapnem zas to buchne. Chladí v?ak stále dobre. Ma s tým niekto skúsenosti?
To se sepne kompresor klimatizace, tak?e ten zvuk je normální. Pokud klimu vzápětí znovu zapne?, u? je chlazení v činnosti, tak?e to sepnutí není tak hlasité.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

..No nevím, nevím, jestli je to normální. Mě sepnutí klimy ?ádný takový zvuk nedělá. A pokud to předtím nedělalo, tak to vypadá, ?e není něco v pořádku se spojkou kompresoru.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
tirosk
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: sob říj 25, 2008 12:25
Bydliště: Pre?ov, SR

Příspěvek od tirosk »

JardaK. píše:
tirosk píše:Keď zapnem klimu poču? cudne duté buchnutie niekde spod kapoty. Keď ju znova vypnem a zapnem u? je to OK. Keď auto postoji cez noc a ked ju prvý krát zapnem zas to buchne. Chladí v?ak stále dobre. Ma s tým niekto skúsenosti?
To se sepne kompresor klimatizace, tak?e ten zvuk je normální. Pokud klimu vzápětí znovu zapne?, u? je chlazení v činnosti, tak?e to sepnutí není tak hlasité.
uvidim ci sa to nebude zhorsovat a ak hej tak s tym pojdem do servisu, skoda ze mi pred mesiacom skončila záruka
Grande Punto 1.3 MultiJet 16v 75k Dynamic, čierna met. , 5dv., rok vyroby 2007
toki55
kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 19, 2010 11:45

Příspěvek od toki55 »

kto má záujem o digitálne ovladanie manualnej klimatizacie nech si určite pozrie tuto stranku http://www.alarmshop.sk/teplomery-pre-klimu-c-114.html ja nadtým rozmí?lam u? davno ale neviem kam mam namontova? ten displej aby to aj neako vyzeralo



GP 1,2 Dynamic
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

toki55 píše:kto má záujem o digitálne ovladanie manualnej klimatizacie nech si určite pozrie tuto stranku http://www.alarmshop.sk/teplomery-pre-klimu-c-114.html ja nadtým rozmí?lam u? davno ale neviem kam mam namontova? ten displej aby to aj neako vyzeralo



GP 1,2 Dynamic
tiez som to pozeral,ale ten displej by mi vadil,nech by som ho umiestnil kdekolvek...ja tam urcite nic podobne davat nebudem,keby som chcel automat. tak by som radsej pri kupe auta prisetril a dal tam od vyroby...nerobi mi ziadny problem si ju zapinat manualne a podla potreby ju regulovat...
tod moj nazor...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
toki55
kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 19, 2010 11:45

Příspěvek od toki55 »

dgitalom vyrie?i? akurat to ?e ti nepôjde klima v kuse a le sem tam aj vypne ked je dobra teplota a tým ?etrí? benz.
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

toki55 píše:dgitalom vyrie?i? akurat to ?e ti nepôjde klima v kuse a le sem tam aj vypne ked je dobra teplota a tým ?etrí? benz.
Digitálem vyře?í? to ?e ti klima v kuse bude dr?et teplotu kterou si zvolí?. O ?etření paliva (stejně jako na manuálu) rozhoduje pravej ukazováček kterej mačká nebo vymačkává hvězdičku (kompresor on/o ff )
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Odpovědět