Jízdní vlastnosti GP

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

milano
kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: sob dub 12, 2008 12:35

Jízdní vlastnosti GP

Příspěvek od milano »

Zdravím Granďáky. GP mám doma 20 dnů mám najeto asi 400 km. Zdá se mi podvozek dost neklidný, pneu Dunlop jsou nahu?těný správně. Tak čekám jestli se to zklidní samo nebo mám zajet do servisu.
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

zdravim, co to znamena neklidny podvozek? Jako ze nekam utika?..:))) Jinak ty pneu asi nebudou original od vyrobce vid? Ale pokud jsou dobre nahusteny, tak by problem byt nemel. Pocitam, ze geometrie z tovarny bude nastavena asi taky dobre a pokud neni vadny dil typu tlumic, pruzina apod, nevidim duvod. Co to presne dela?? Ja osobne mam problem, az kdyz jedu zatackou, tak ze piskaji gumy, jeste pridam a teprve potom se podvozek rozhodi, ale neklidny...co si pod tim predstavit?
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

netwalker píše:zdravim, co to znamena neklidny podvozek? Jako ze nekam utika?..:))) Jinak ty pneu asi nebudou original od vyrobce vid? Ale pokud jsou dobre nahusteny, tak by problem byt nemel. Pocitam, ze geometrie z tovarny bude nastavena asi taky dobre a pokud neni vadny dil typu tlumic, pruzina apod, nevidim duvod. Co to presne dela?? Ja osobne mam problem, az kdyz jedu zatackou, tak ze piskaji gumy, jeste pridam a teprve potom se podvozek rozhodi, ale neklidny...co si pod tim predstavit?
Fiat zacal letos davat na punta dunlopy
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

Fiat daval na Punto Dunlopy uz pred 2 rokmi, aj ja som ich mal :wink:
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Aj já ich mám Dunlop SP 30 :wink:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

A hlavně v tom není ?ádný systém ani záměr Fiatu. A navíc je to celkem fuk, proto?e jsou to v?echno kvalitní gumy, ?ádný ?mejd :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Drtikol
Štamgast
Příspěvky: 347
Registrován: sob kvě 05, 2007 1:33
Bydliště: Zlíneček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drtikol »

kdy? si zajede? do servisu, tak rozhodně nic nezkazí?
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

ja jsem z podvozkem maximalne spokojeny, sedi to jak pribite a to mam "shit" gumy 8)
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

to Davids: Tak to jezdíme asi ka?dý jiným autem :) . Pokud má? velký a ?iroký kola/pneu, tak je jasný, ?e to autu pomů?e, ale stejně ty pru?iny jsou moc měkký a auto vysoký, tak?e to pořádně nedr?í.
Rad
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 15, 2008 7:56
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Rad »

Zdravím,
jakou verzi GP má?? Je velký rozdíl v 1.2 Fresh, Active atd. a ve Sportu.
Zále?í i na velikosti disků a pneu.
GP 1,3 Multijet 90k Sport 3D New Orleans
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Colin píše:to Davids: Tak to jezdíme asi ka?dý jiným autem :) . Pokud má? velký a ?iroký kola/pneu, tak je jasný, ?e to autu pomů?e, ale stejně ty pru?iny jsou moc měkký a auto vysoký, tak?e to pořádně nedr?í.
ja mam pruziny dost tvrdy weitec 30/30 snizeni, ale mel jsem moznost jet s GP na 15" kolach a s origo pruzinama a zase tak hrozne to nebylo, je to o zvyku, ale mas pravdu ze GP je docela vysoke a to dela hodne.
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Rad píše:Zdravím,
jakou verzi GP má?? Je velký rozdíl v 1.2 Fresh, Active atd. a ve Sportu.
Zále?í i na velikosti disků a pneu.
Jestli se ptá? mě, tak mám 1.4 8v Emotion. Kola/ pneu 16" 195/50 + sport. pru?iny H&R 35mm/35mm. Se standard 15" kolama a origo?. pru?inama to auto hrozně plave a je měkký.
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Davids píše:
Colin píše:to Davids: Tak to jezdíme asi ka?dý jiným autem :) . Pokud má? velký a ?iroký kola/pneu, tak je jasný, ?e to autu pomů?e, ale stejně ty pru?iny jsou moc měkký a auto vysoký, tak?e to pořádně nedr?í.
ja mam pruziny dost tvrdy weitec 30/30 snizeni, ale mel jsem moznost jet s GP na 15" kolach a s origo pruzinama a zase tak hrozne to nebylo, je to o zvyku, ale mas pravdu ze GP je docela vysoke a to dela hodne.
Jak u? jsem psal vý?e, origo? jsem měl taky 15" a auto bylo celkem měkký a zdálo se mi, ?e při vy??ích rychlostech plave. Teď mám 16" kola + pru?iny H&R 35/35 a je to celkem ok :), ale pří?tě budu muset koupit min. 17" :)
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Neviem co riesite, GP je i v standarde na 15 celkom stabilne a vyvazene auto. Plave, blbost, sedi ako vacsina aut v tejto triede, ide o vyvazenost nee o maximalnu prilnavost. Dolezity je kompromis medzi konfortom a stabilitou :!:
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Já mám podvozek i velikost kol sériové a jsem spokojený 8)
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět