Letní pneumatiky

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Kriss píše:Jo a pro Essesa a Honzuse.....pneumatiky co jsou na autě z výroby mají jinou směs ne? pneumatiky co se prodávají v obchodě. Mám to potvrzene z continentalu...dela se to aby na aute vydrzeli dlouho, ale pak si koupis ty same pneu znova a u? nikdy tolik nevydr?í.
Jo, to určitě :lol: :lol: :lol: Jistě se vyrábí extra gumy na nová auta :lol: Jediný rozdíl mezi stejnýma gumama je dán:

a) kvalitou pečicí formy

b) zemí kde byla vyrobena

O nějaké jiné směsi na gumu pro nové auto si mů?e? nechat zdát... :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

tjn.to sou pekny kecy... zeme puvodu dela hodne zhlediska kvality materialu... vyrobce si maximalne necha oznacit pneu pismenkemi,jako mo,a,ferrari atd jako ze to sou originaly, ale urcite nepecou zvlast pro prvovybavu ...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
HM
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 10, 2010 17:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HM »

Vybrat dobré gumy na GP je docela problém.
RE050A vydr?í dlouho a v zatáčkách se chovají slu?ně (čitelné, včas hlásí kdy mají dost), ale na brzdách jsou vylo?eně ?patné. (vyzkou?eno na více autech ne? jen GP).

P ZeroNero jsem měl na minulém autě a měly velmi tvrdé bočnice, co? způsobovalo odskakování v zatáčkách. Při?la mi jako gumy na tuningsraz. Pěkný design, na sprintu, stejně jako na okruhu neurazí, jsou "značkové", auto je na nich tvrdé... Bohu?el svým odskakováním se hodí pouze na kvalitní povrch. Na okresce jsem na nich byl mnohem pomalej?í ne? na GSD3
Vydr?ely mi cca 10tkm rychlej?í jízdy...
P Zero (assimetrico) je lep?í. Jen nevím jestli se dělají i na GP. Nero je takový základ pro malá auta...

CSC2 (3) je Continental. Nenadchne, neurazí, dost najede... Je to u? spí?e HP ne? UHP

Osobně bych se u takhle slabého a řidičsky nepotentního auta vyka?lal na UHP a koupil nějakou cestovní gumu. P7, RainSport2... Při pile (pokud se tomu tak dá s dýchavičnými 70kw říkat) nebudou o moc hor?í, vydr?í déle, spotřeba by se mohla neznatelně sní?it...

Pokud bys chtěl přeci jen UHP, tak bych volil buď T1-R (moc nestojí) nebo Pirelli P Zero (pokud se dělají, není důvod kupovat hor?í Nera)

?koda ?e u? se nedělají DSG3. IMO super guma, která v mnohém sahala a? k semislickům...
Přál bych si koupit hotové a spolehlivé auto, na kterém není třeba nic bastlit :roll:
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Výměna pneu

Příspěvek od jeník1 »

Nevíte jak to ?kodí pneumatice, kdy? se mění za zimní a naopak. Přeci jenom to opakované obouvání a sundavání pneu je dost brutální.
Dík
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna pneu

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:Nevíte jak to ?kodí pneumatice, kdy? se mění za zimní a naopak. Přeci jenom to opakované obouvání a sundavání pneu je dost brutální.
Dík
Nijak.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Příspěvek od Foligno »

Ahoj asi tu mezi váma budu bílá vrána.Bohu?el v dne?ní době nemám na rozhazování- a po zku?enostech svých i kolegů s protektory- vraníky si myslím, ?e mě neurazí.90% jezdím do 30km kolem komína městský provoz,nejsem Fittipaldi jezdím slu?ně a tak se myslím do extrémních a mezních situací nedostanu pravděpodobně tak často.
Pokud bych si ale měl mo?nost zvolit pneu bez ohledu na to jak hluboko do kapsy asi bych volil Nokiany. :lol:
bob
Štamgast
Příspěvky: 230
Registrován: stř srp 29, 2007 18:29
Bydliště: Babice u UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bob »

Jarou? píše:
Kriss píše:Jo a pro Essesa a Honzuse.....pneumatiky co jsou na autě z výroby mají jinou směs ne? pneumatiky co se prodávají v obchodě. Mám to potvrzene z continentalu...dela se to aby na aute vydrzeli dlouho, ale pak si koupis ty same pneu znova a u? nikdy tolik nevydr?í.
Jo, to určitě :lol: :lol: :lol: Jistě se vyrábí extra gumy na nová auta :lol: Jediný rozdíl mezi stejnýma gumama je dán:

a) kvalitou pečicí formy

b) zemí kde byla vyrobena

O nějaké jiné směsi na gumu pro nové auto si mů?e? nechat zdát... :D
i forma je ta samá. :-)
Fiat GP 1,4 16v 95k Star-jet sport 3.d r.v.2007Caribbean Orange
ivan
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 11, 2012 12:29
Bydliště: slovakia

Příspěvek od ivan »

Foligno píše:Ahoj asi tu mezi váma budu bílá vrána.Bohu?el v dne?ní době nemám na rozhazování- a po zku?enostech svých i kolegů s protektory- vraníky si myslím, ?e mě neurazí.90% jezdím do 30km kolem komína městský provoz,nejsem Fittipaldi jezdím slu?ně a tak se myslím do extrémních a mezních situací nedostanu pravděpodobně tak často.
Pokud bych si ale měl mo?nost zvolit pneu bez ohledu na to jak hluboko do kapsy asi bych volil Nokiany. :lol:
...hocijaka aj menej znackova guma je lepsia ako protektor alebo lacne cinske gumy...gumy a brzdy su zaklad bezpecnej jazdy :wink:
GP 1,2 2010
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

nesouklas protectory jsou kolem komina super. Ale jenom Vranik a jenom s tema perlickama. Ma je plno lidi ve zline jezdi na nich s Mit. Evo a Subaru STI.....tak?e asi tak. Ja bych do nich ?el pokud se jezdi kolem komina.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
ivan
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 11, 2012 12:29
Bydliště: slovakia

Příspěvek od ivan »

Kriss píše:nesouklas protectory jsou kolem komina super. Ale jenom Vranik a jenom s tema perlickama. Ma je plno lidi ve zline jezdi na nich s Mit. Evo a Subaru STI.....tak?e asi tak. Ja bych do nich ?el pokud se jezdi kolem komina.
...kazdeho osobna vec ake obuje gumy ale na evo alebo sti by som protektor urcite nedal,iba pokial by som denne gumoval okolo komina a boli by zadara :D
GP 1,2 2010
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Kriss píše:nesouklas protectory jsou kolem komina super. Ale jenom Vranik a jenom s tema perlickama. Ma je plno lidi ve zline jezdi na nich s Mit. Evo a Subaru STI.....tak?e asi tak. Ja bych do nich ?el pokud se jezdi kolem komina.
Protektory jsou mo?ná dobré tak na lynčování cigánů :lol: Vím o čem mluvím, sám jsem jich přezouval mraky a vyvá?it by? jen 13" kolo byl někdy opravdu ořech. 120 - 150 g ?eleza na obě strany - ?ádná výjimka :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Příspěvek od FRIMICO »

Protektory jsem měl jednou a to zimáky.jízdní vlastnosti OK.Na léto bych je ale nechtěl.Dodré zku?enosti s letňákama mám se značkou FULDA. Moc dobrý jsou i Barumky.Hlavně ?ádnou Koreu a Činu. :D :D :D
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od peterson »

Ahoj.Mám dotaz-mohu použít pneu rychl.index 88H jako náhradu za v TP předepsané 88T aniž bych ryskoval nějaký postih např.pojišťovna,STK atd? Díky za názory
kolemjdoucí
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Jarouš »

peterson píše:Ahoj.Mám dotaz-mohu použít pneu rychl.index 88H jako náhradu za v TP předepsané 88T aniž bych ryskoval nějaký postih např.pojišťovna,STK atd? Díky za názory
Samozřejmě, T je do 190, Háčko do 210 km/h. U zimních je dokonce povolen nižší RI než je předepsán v TP.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od peterson »

Díky.Vím,že H je rychlejší jen mě zajímalo jestli by mě za to nemohl někdo v této zemi popotahovat,když to neni v TP.Našel jsem za dobrou cenu letní pneu Falken,ale je to H proto ten dotaz.
kolemjdoucí
Odpovědět