Fiat Bravo

Témata týkající se ostatních modelů značky Fiat

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Včera jsem měl kuriózní závadu. Nebyla první - hned první den po koupi mi praskla ?árovka v zadním světle, pak něco drhlo v kole při jízdě do pravé zatáčky (zmizelo promazáním brzdičů při první garančce) a nakonec se začaly ?patně otevírat pravé spolujezdcovy dveře (odstraněno samo po dvou týdnech). Rozsvítil se mi toti? na přístrojovce ?lutý trojúhelník s vykřičníkem a na počítači se objevila hlá?ka "Parking help unavailable". Posléze jsem zjistil, ?e nefungují zadní parkovací senzory. Závada odstraněna systémem Windows - vypnutím a opětovným nastartováním motoru - Windows tomu říká reset nebo restart. Tolik mé poruchy na Fiatu po 44 tis. km, opravdu nemám důvod si stě?ovat!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Opět B&M

Příspěvek od JardaK. »

Zase mi dneska po nastartování přestalo fungovat Blue&Me, toti? ovládání na volantu. Tak?e se sice zobrazí, kdo mi volá na mobil, ale hovor nelze přijmout a přepínat na muziku z fle?ky taky nejde. U? je to podruhé, vím, ?e na obnovení funkčnosti stačí zajet do Fiatu a resetovat systém, ale stejně mě to se.re! Holt, Windows, to je věc! PS. Jinak pořád nic - to mám 47 tis. km - klep, klep!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

ja som zatial bez problemov.....asi to bude ?e nemám B&M :-) ....som u? na 51tkm a mám za sebou u? druhú výmenu oleja, prvú som mal po 30tkm a dal?iu som u? dal po 20tkm, vymenili mi aj pelový filter - vyzeral jak keby som s autom jazdil v uholnom dole - uplne čierny a zanesený. Jak ho vymenili, tak aj klima pocitovo lep?ie chladí. Zajtra ho idem zase prebehnú? , idem na tý?deň do HR, BA-Trogir, tak?e ked sa vrátim, zase bude natočených o niečo viac km. Akurát som pred cestou kontroloval brzdové platničky a sú asi tak v polovici, tak?e počítam ?e e?te dal?ích 50tkm vydr?ia. Zatial musím zaklopa?, klop-klop, v?ecko je v cajku.
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
Uživatelský avatar
RP72
Štamgast
Příspěvky: 250
Registrován: pát črc 01, 2011 18:51
Bydliště: Frýdek Místek

Příspěvek od RP72 »

popo píše:ja som zatial bez problemov.....asi to bude ?e nemám B&M :-) ....som u? na 51tkm a mám za sebou u? druhú výmenu oleja, prvú som mal po 30tkm a dal?iu som u? dal po 20tkm, vymenili mi aj pelový filter - vyzeral jak keby som s autom jazdil v uholnom dole - uplne čierny a zanesený. Jak ho vymenili, tak aj klima pocitovo lep?ie chladí. Zajtra ho idem zase prebehnú? , idem na tý?deň do HR, BA-Trogir, tak?e ked sa vrátim, zase bude natočených o niečo viac km. Akurát som pred cestou kontroloval brzdové platničky a sú asi tak v polovici, tak?e počítam ?e e?te dal?ích 50tkm vydr?ia. Zatial musím zaklopa?, klop-klop, v?ecko je v cajku.
Tak to blahopřeji a přeji zítra ??astnou cestu a prima dovolenku :-)
Radek:
Grande Punto 1,9 MultiJet Sport (130k) r.v.2007
Pirelli PZero Nero 205/45 R17 88 W XL Letní
Pirelli WINTER 190 SNOWCONTROL SERIE II 185/65 R15 88 T ECO Zimní
Barva:Carribean orange
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

popo píše:dal?iu som u? dal po 20tkm, vymenili mi aj pelový filter - vyzeral jak keby som s autom jazdil v uholnom dole.
Má? pravdu, sice jim věřím, ale taky se chystám na dal?í výměnu oleje a filtrů v 55 tis. km, tzn. po 22 tis. km je?dění! Zjistil jsem, ?e ten naprosto čistý motor, mizivá spotřeba oleje a skvělé jízdní vlastnosti mi stojí za to, abych si svoje auto hýčkal a dával mu preventivní péči před termíny dané výrobcem! Výměnu oleje v převodovce si taky domluvím dříve, ne? udává manuál (prý navěky).
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Opět B&M

Příspěvek od JardaK. »

JardaK. píše:Zase mi dneska po nastartování přestalo fungovat Blue&Me, toti? ovládání na volantu. Tak?e se sice zobrazí, kdo mi volá na mobil, ale hovor nelze přijmout a přepínat na muziku z fle?ky taky nejde. U? je to podruhé, vím, ?e na obnovení funkčnosti stačí zajet do Fiatu a resetovat systém, ale stejně mě to se.re! Holt, Windows, to je věc! PS. Jinak pořád nic - to mám 47 tis. km - klep, klep!
Po třech dnech se B&M umoudřilo a rozhodlo se, ?e mě nebude dál zlobit a ?e mů?u odvolat objednávku do servisu. Děkuji Ti, pane Bravo!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět B&M

Příspěvek od Pepa B. »

... tak jsme o víkendu na Bravu měnili komplet brzdy (díky Jarou?i ! 8) ). Stav po 85tkm byl následující - předek kotouče a desky by je?tě 15tkm daly. Zadek - kotouče zrezlé, desky na krajích rozpadlé a zrezlé, z toho důvodu zadek hvízdal. Současně jsme třmeny obrousili a natřeli na černo. Nyní najeto cca 100km, zatím to moc nebrzdí :). Práce na cca 10h práce s pivem v ruce :)
Jo a nevěřte montá?ním návodům na webu, ?e pro uvolnění lanovodů ruční brzdy je potřeba demontovat celý středový panel, není to pravda :lol:

...kromě vý?e uvedeného jsem je?tě vyměnil vzducháč a pylák - u? to bylo opravdu potřeba :P
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Co jste na tom dělali 10hodin :lol:
Pro mě by to bylo tak na jedno odpoledne :wink: nic ve zlém.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Jirka píše:Co jste na tom dělali 10hodin :lol:
Pro mě by to bylo tak na jedno odpoledne :wink: nic ve zlém.
Jestli má? nějaký recept na urychlení schnutí barvy, tak sem s ním :wink:

Samotná výměna je na 2 hodiny i s přestávkou na oběd 8)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Pou?ít rychleschnoucí :lol:
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Jirka píše:Pou?ít rychleschnoucí :lol:
Taková Hammerite není :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Od počátku výroby mlsně hledím na 165 k 2,0 Bravo Multijet, ale cena 520 tis. byla pro mě dost vysoká. No, ale pro Ty, kteří by nelitovali peněz za Fiata, mám dobrou zprávu - v Polsku vychází cena Brava na 417 tis., tj. víc ne? o 100 tis. Kč méně proti Česku, to u? by stálo za to! Porovnával jsem to s cenami ostatních aut střední třídy prodávaných u nás a srovnání je zajímavé - v podobné motorizaci nenabízí i30 vůbec nic, Golf stojí 551 tis., Focus je max. v 66 kW za 345 tis., P308 ve 120 kW za 535 tis., Astra 81 kW za 463 tis., C4 ve 110 kW za 510 tis. a Leon 125 kW má visačku 639 tis. Kdybych kupoval Bravo teď, tak bych proti loňsku přidal 40 tis. (ale to měl loni Fiat je?tě ?rotační bonus 20 tis.!) a měl bych to nejlep?í a nejsilněj?í od Fiatu!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

A která z těch cen v tom jejich konfigurátoru je platná pro nás, popřípadě jak se ta cena dopočítává na na?e dph?
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Jirka píše:A která z těch cen v tom jejich konfigurátoru je platná pro nás, popřípadě jak se ta cena dopočítává na na?e dph?
Jirko nevím. Pokud si bude někdo chtít koupit nové Bravo v Polsku, určitě si zjistí sazby DPH a dal?í. Já dal?í Bravo kupovat nebudu, svoje mám rok a půl.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Já jse ptám jen ze zajímavosti, jak jsi psal ty cena vý?e tak z které ceny jsi vycházel při přepočtu.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Odpovědět