Pružiny

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Ondraaaaa
Návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon kvě 04, 2009 23:56

konečně

Příspěvek od Ondraaaaa »

tak dnes jsem konečně nandal nové pru?iny...sní?ení o 30mm. myslim si ?e je to akorát neni to ?ádnej extrém ale vypadá to líp a sedí to líp...díky v?em za rady
GP racing. RSW ,,16,,
Mellow
Štamgast
Příspěvky: 201
Registrován: úte čer 30, 2009 12:11

Re: geometrie

Příspěvek od Mellow »

Mellow píše:Ahoj!

Dotaz na majitele, kteri uz maji snizeno: resili jste prosim po snizeni podvozku pruzinami zmenu charakteristiky geometrie? Bylo to po snizeni o 30 mm nutne? Diky predem!
A dotaz č. 2: Ře?il jste někdo otázku sní?ení ve vztahu k záruce?
Můj dealer mi odpověděl, ?e sní?ení je neautorizovaný zásah do vozidla a dotkne se záruky kompletně na celý vůz.
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: konecne na aute - Eibach > pruziny + podlozky

Příspěvek od carlos »

Okic píše: skoda ze uz ty fotky nejdou videt..rad bych se kukl jak to vypada na podlozkach
nejaky fota sem pristi tyden dam...
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
Mellow
Štamgast
Příspěvky: 201
Registrován: úte čer 30, 2009 12:11

záruka

Příspěvek od Mellow »

hodně lidí sni?uje a nikdo neře?il záruku? tomu se mi nechce věřit, zas tak stará auta mít nemů?ete ;)
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: záruka

Příspěvek od carlos »

Mellow píše:hodně lidí sni?uje a nikdo neře?il záruku? tomu se mi nechce věřit, zas tak stará auta mít nemů?ete ;)
uz sem zaruku resil a pruziny nikdo neresil. zalezi asi na pristupu servisu. kazdopadne hodit pruziny zpatky je vec na dve hodiny.
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
Mellow
Štamgast
Příspěvky: 201
Registrován: úte čer 30, 2009 12:11

Re: záruka

Příspěvek od Mellow »

carlos píše:uz sem zaruku resil a pruziny nikdo neresil. zalezi asi na pristupu servisu. kazdopadne hodit pruziny zpatky je vec na dve hodiny.
diky za odezvu! asi to tak nakonec dopadne, stejne uz mam ty pruziny doma :) kdyz uz jsem se do toho dal.. ;)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Chlapi , praskla mi přední pru?ina :cry: a ted ře?ím problém co tam dát , origo stojí 2000 kus a v náhradách zatim nic není, samo ?e musím dát obě aby GP nahodou nekulhalo.
Tak ted nevím jestli nedat zrovna celou sadu něčeho sportovního, ale zase nadruhou stranu nechci moc sni?ovat, čekám na va?e rady a názory.
Jo a je?tě, kolik máte vý?ku hrany předního blatníku od středu kola?
já mám na jedný straně 36,5cm a na druhý 37,5cm.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od peterson »

Jirka píše:Chlapi , praskla mi přední pru?ina :cry: a ted ře?ím problém co tam dát , origo stojí 2000 kus a v náhradách zatim nic není, samo ?e musím dát obě aby GP nahodou nekulhalo.
Tak ted nevím jestli nedat zrovna celou sadu něčeho sportovního, ale zase nadruhou stranu nechci moc sni?ovat, čekám na va?e rady a názory.
Jo a je?tě, kolik máte vý?ku hrany předního blatníku od středu kola?
já mám na jedný straně 36,5cm a na druhý 37,5cm.
Ahoj taky mám na přední n. ten rozdíl ve vý?ce,jeliko? mě řízení neustále mírně táhlo do té ni??í strany tak jsem to reklamoval a donutil servis pru?iny vyměnit v rámci záruky.Po výměně ten rozdíl,ale zůstal a řízení stále není zcela v pořádku.Zkou?el jsem to ře?it dál jinde,ale tam změřili pár nových aut co měli na prodejně a ten rozdíl tam byl taky od 0,5cm po 1,3cm.Tak nevím jestli je to tak schválně? Zajímal by mě názor někoho kdo má tlumiče se stavitelnou sv. vý?kou,jak se auto chová kdy? jsou obě strany nastaveny stejně vysoko?
kolemjdoucí
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

To táhnutí do strany mů?e dělat ?patně nastavený střed na posilovači řízení kdy? ti dělali geometrii. Pak se to nevrací do středové polohy.
Jinak pru?iny u? mám doma origo Fiat 3650kč, jinak náhrady 2tis. kus nebo sportovní tvrd?í sada za 4tis.kč.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od peterson »

Jirka píše:To táhnutí do strany mů?e dělat ?patně nastavený střed na posilovači řízení kdy? ti dělali geometrii. Pak se to nevrací do středové polohy.
Jinak pru?iny u? mám doma origo Fiat 3650kč, jinak náhrady 2tis. kus nebo sportovní tvrd?í sada za 4tis.kč.
Geometrii jsem dělal asi 4x,středovou polohu posilovače u? taky asi 2x seřizovali,ale stále to není ono.Problém je v tom ?e kdy? pustím volant auto sice jede rovně,ale při přejezdu nerovnosti má volant tendenci se stáčet pořád doleva.Působí to pak dojmem ?e řízení jde vlevo snáze ně? vpravo.Je mo?né,?e problém je skutečně v řízením samém vč.posilovače.Jeho výměnu se mě ale v rámci záruky nepodařilo prosadit je to holt drahý díl a pokud vylo?eně netluče tě?ko ho vyreklamovat.U? jsem to vzdal ,mám u? rok po záruce tak na to ka?lu.Auto je super kvalitní jen s tím řízením to Fiat p..ral,?e si to nepohlídali.
kolemjdoucí
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

No mohl by to dělat ten snímač polohy tyče volantu, ale ten je bohu?el součástí kompletního posilovače za 25tis.kč
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak jsem včera vyměnil obě pru?iny a při té příle?itosti rozdělal a promazal horní axiální lo?iska, na levé straně u? v něm byla voda tak jsem ho celé vyčistil a dal novou vazelínu, na pravé straně jako nové.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotas »

K těm rozdílným vý?kám bych řekl, ?e je to záměrně - nevím jak GP, ale co vím, tak Renault 19 to má napsané přímo v manuálu, prázdné auto má stranu řidiče mírně vý?, aby po nasednutí řidiče bylo auto plus mínus narovno.
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Kotas píše:K těm rozdílným vý?kám bych řekl, ?e je to záměrně - nevím jak GP, ale co vím, tak Renault 19 to má napsané přímo v manuálu, prázdné auto má stranu řidiče mírně vý?, aby po nasednutí řidiče bylo auto plus mínus narovno.
Tak já to mám přesně obráceně, vý? mám pravou stranu, asi proto ?e je silnice v?dy mírně nakloněná vpravo. :wink: :lol:
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotas »

Jirka píše:
Kotas píše:K těm rozdílným vý?kám bych řekl, ?e je to záměrně - nevím jak GP, ale co vím, tak Renault 19 to má napsané přímo v manuálu, prázdné auto má stranu řidiče mírně vý?, aby po nasednutí řidiče bylo auto plus mínus narovno.
Tak já to mám přesně obráceně, vý? mám pravou stranu, asi proto ?e je silnice v?dy mírně nakloněná vpravo. :wink: :lol:
nebo vozí? tě?ké spolujezdce na jedné straně a auto si sedlo :lol:
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Odpovědět