Grande Punto benzin nebo diesel

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

RadekL
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 15, 2008 10:47
Bydliště: Lovosice

Grande Punto benzin nebo diesel

Příspěvek od RadekL »

Zdravím v?echny příznivce Fiatu a zvlá?tě Grande Punta. V současné době jsem majitelem Fiatu Punto 1,2 r.v.2005. Jsem s ním velice spokojen
ale Grande je Grande a tak plánuji jeho koupi. Dovolil jsem si zalo?it toto téma s tím, ?e bych rád znal Va?e názory. Já osobně bych chtěl zakoupit
Grande Punto 1,3 MultiJet se slab?í motorizací 55 KW. Rozdíly v ceně oproti 1,2 benzínu jsou mi známé ale domívám se, ?e budou i značné rozdíly v motoru.(tah,spotřeba,hlučnost atd.) Neměl jsem a nemám mo?nost osobně porovnat a proto bych uvítal Va?e příspěvky a zku?enosti.
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Ja odpoviem tak trochu inak: z mojho pohladu sa da divat na 1.2 vs. 1.3 iba ekonomicky, pretoze rozdiely v motoroch, spotrebe.... su dost znacne, teda ja by som si spravil financnu kalkulaciu v zavislosti na tom, co potrebujem a ocakavam. Ine by to bolo pri 1.4 vs. 1.3, tu uz je to, myslim si ja, o tej podobnosti a rozdieloch na ktore sa ty pytas.
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grande Punto benzin nebo diesel

Příspěvek od Pepa B. »

ahoj Radku, sám mám 1.2ku s najetýmy 5000km..motor je to na město dostatečný, není dělaný na dálnice - kde při 130-140km/h točí? přes 4tis. otáček a spotřeba je kolem 8 litrů. Po okreskách se vejde do 6 litrů - ale to Ti asi nemusím psát, motor je skoro stejný jako má? teď. Cena benzín - nafta je stejná. Pokud bych teď kupoval auto (a rozhodoval se mezi 1.2 a 1.3) koupil bych zase benzín - důvod je jasnej, najedu jen 10tis.km ročně. Pokud ale má? tro?ku víc peněz a chce? kompromis, zapřemý?lej nad 1.4 16v, kde má? i 6-ti kvalt, čili město spotřeba jako 1.2, ale na dálnici cca o 2 litry méně ne? 1.2 ( a mo?ná jen 1 litr více ne? 1.3). Nejsem automechanik, toto je můj názor z osobní zku?enosti a poznatků kolegů z fóra.
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Nechci se dotknout majitelů 1,2 :wink: Ale tato motorizace mi přijde na toto auto trochu "poddimenzovaná". Tedy pokud nebude? chtít jezdit ve vět?ině případů po městě a nejbli??ím okolí. Jestli s tím autem bude? chtít jezdit trochu ostřeji(rozuměj rychleji, více akcelerovat), tak dle mého názoru na tom bude? se spotřebou mo?ná hůře, ne? u 1,4...
P.S.: I s 1.4 se dá jezdit pod 6l/100km S vý?e udávaným dieslem se to nedá srovnávat, akorát značný cenový rozdíl hraje hlvní roli proti koupě dieselu.(To potom zále?í na ročním nájezdu km)
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Grande Punto benzin nebo diesel

Příspěvek od Tommy »

Pepa B. píše:ahoj Radku, sám mám 1.2ku s najetýmy 5000km..motor je to na město dostatečný, není dělaný na dálnice - kde při 130-140km/h točí? přes 4tis. otáček a spotřeba je kolem 8 litrů. Po okreskách se vejde do 6 litrů - ale to Ti asi nemusím psát, motor je skoro stejný jako má? teď. Cena benzín - nafta je stejná. Pokud bych teď kupoval auto (a rozhodoval se mezi 1.2 a 1.3) koupil bych zase benzín - důvod je jasnej, najedu jen 10tis.km ročně. Pokud ale má? tro?ku víc peněz a chce? kompromis, zapřemý?lej nad 1.4 16v, kde má? i 6-ti kvalt, čili město spotřeba jako 1.2, ale na dálnici cca o 2 litry méně ne? 1.2 ( a mo?ná jen 1 litr více ne? 1.3). Nejsem automechanik, toto je můj názor z osobní zku?enosti a poznatků kolegů z fóra.
Jsem rád, ?e jsme se shodli i s majitelem 1,2 :D
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grande Punto benzin nebo diesel

Příspěvek od Pepa B. »

Tommy - jsem realista :wink:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Ravic
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: úte dub 24, 2007 17:10
Bydliště: Opava

Příspěvek od Ravic »

Jsem vlastníkem 1.3 Mjet Dynamic ve verzi 75 k. Mám najeto kolem 17 tis. km a mohu za tu dobu ji? srovnávat a tak za ty stejné peníze co jsem do toho dal, bych nyní asi volil 1.4 ve verzi Emotion. :wink:
Jinak Ti přeji a? si vybere? cokoliv, tak a? jsi spokojený. :wink:
Původně: Fiat Grande Punto Dynamic 5D 1.3 Mjet Red Bolero
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

RadkuL, já se také přidám. Stejně jako ty jsem před rokem přemý?lel co koupit, respektive "co" jsem věděl, ale nevěděl jsem jaký motor a jakou výbavu.
Tak?e jsem se tehdy rozhodl pro 1.4 16V Dynamic a dokoupil si dal?í věci a jsem naprosto spokojen.
Auto běhá super, poruchy ?ádné, mám najeto 20 tisíc, spotřeba dobrá.
Dnes bych moc neměnil, bych vzal stejný motor 1.4 16V, ale verzi Emotion a jen k tomu přidal o palec vět?í kola ( 16´´), ne? tam jsou standardně. A nebude ti nic chybět a nemusí? nic moc dokupovat.
Nad naftou jsem nepřemý?lel, proto?e jsem takové auto nikdy něměl a ani mě nějak neoslovuje. benzín je benzín...
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Magnetico Blu
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Já se připojím k zástupu benzínomilů :D Mám 1.4 8V, kdybych kupoval znova, tak by mi nijak nevadila, ale teď, kdy? je na trhu 1.4 s turbem, neměl bych co ře?it :D . Tak?e pořadí priorit motorů pro toto auto: 1.4 TJET, 1.4 16V, 1.4 8V. O naftě jsem nikdy neuva?oval, najedu sice 25 000-30 000 za rok, ale benzín je benzín. :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Tak o 1,4 T-jet bych nyní také uva?oval, pak ji? zmíněný 1,4 16V (jen?e ten se v době mé koupě diodával pouze do sportu/3D/, nebo emotionu /5D/) Tak jsem zvolil kompromis 1,4 8V. 1,2 se mi zdála slabá, podle mého bych na tom ani nevidělal, poněvad? bych naopak měl vy??í spotřebu, ne? nyní). To vidím u slu?ebních fábií 1,2 HTP, musí se to pořád točit aby to jelo...
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Kdyby jste vyzkou?ely někdy diesela s turbem tak u? nikdy nebudete chtít benzín. Před GP jsem měl Regatu 1,9TDS tak?e moje volba byla jasná i kdy? musím přiznat ?e ten multijet je dra??í ne? benzin , ale kdy? se dá pozor dá se sehnat v akci za cenu benzinu. Mám 1,3 s 90PS a 6ikvaltem a je to super ten zátah odspoda a ta spotřeba to se musí vyzkou?et to ?ádnej benzin nedoká?e a? teda tenTjet ,ale zas má vět?í spotřebu.
Já mám auto ne jenom na je?dění, ale i pro potě?ení a mám rád pěkný motor jsem takovej autíčkář a automechanik.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

to jirka: Jezdím s 3.0tdi v poslední A6 a pak s GP 1.4 8v a benzín je pořád kultivovaněj?í ne? diesel, tak?e já bych rad?i bral benzín ne? diesel. Nejraději ale benzín + turbo, Poslední diesel, který jsem řídil byl v audi A5 a i tam je vidět, ?e na benzín v kultivovanosti to nemá. Pokud jde někomu o spotřebu, tak diesel je dobrá volba, ale zále?í, o kolik je vy??í pořízovací cena ne? u benzínu
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Jirka: promiň, ale Multijet 1.3, ač je to výborný motor, nemá o zátahu odspodu ani potuchu co to vůbec je. 1.3 MJET je ABSOLUTNĚ mrtvý do 2000 otáček, tehdy u? moje atmosferická 1.4 16V znatelně táhne. Tak?e do malého auta bych bral jedině benzin, malý diesel je dole mrtvý, velký diesel je zase moc tě?ký na přední nápravě a nedotáčivost je bohu?el toho důsledkem, silná nedotáčivost. Jsem zvědavý, jestli do GP dají 1.6 MJET to by mo?ná byl ten správný motor (hmotnost/výkon), ale z dosavadní nabídky přesně jak psali kluci vý?: 1.4 TJET, 1.4 16V a 1.4 8V. Jo a mimochodem 1.2 8V nemá s GP taky ?ádný problém, otáčky při 130 lehce přes 4000 jsou normální u mnoha aut, je to normální a bě?né.
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Colin píše:to jirka: Jezdím s 3.0tdi v poslední A6 a pak s GP 1.4 8v a benzín je pořád kultivovaněj?í ne? diesel, tak?e já bych rad?i bral benzín ne? diesel. Nejraději ale benzín + turbo, Poslední diesel, který jsem řídil byl v audi A5 a i tam je vidět, ?e na benzín v kultivovanosti to nemá. Pokud jde někomu o spotřebu, tak diesel je dobrá volba, ale zále?í, o kolik je vy??í pořízovací cena ne? u benzínu
Ja mam 1.2 je to slabota.
No a neviem preco ale po 37tisic km je motor velmi hlucny uz okolo 3tisic otacok. Ja by som volil diesel alebo TJET, ale ten som este neskusal...
Ale ze to ma velku spotrebu ked sa na to slapne :D
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Ono to má velkou spotřebu, i kdy? se na to ne?lape :) Diesel bych bral jedině kvůli spotřebě a pocitu ze zátahu. Jinak kultivovanost=benzín, to mi prostě zatím nikdo nevymluví. Nejlep?í volba pro mě je T-Jet. Spotřebu to má jako 1.4, kdy? s tím jede? normálně a kdy? je potřeba, tak se dá jet i svy?něji, ale taky za víc litříků.
Odpovědět