Dopísanie aletrnatívnych kolies do TP

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

carlos píše:
Tommy píše:To jsem zvědav, co Ti řeknou!!! Na jednu stranu je pravda, ?e jsou to "jejich" peníze(ačkoli vlastně na?e), tím pádem se jim platit nechce. Na druhou stranu si člověk platí poji?tění, tak by jim to mělo být jedno, jen?e... (viz bod jedna) :cry:
Zatím sem si jen cetl vseobecne podminky a nic takoveho sem tam nenasel. Z toho predpokladam ze to je fama...ale pockam az co mi reknou v pojistovne (pokud to vubec budou vedet)
No, řekl bych, ?e havarijně pojistit lze jen vozidlo, které je technicky způsobilé k provozu v ČR - tzn. s platnou STK. Pokud tam má? jiné kola ne? zapsané v TP, tak u? tu podmínku nesplňuje?. Kdy? tam dá? třeba pořádné podlo?ky a ustřihne ti to ?rouby, někam to navrtá?, tak s tebou určitě nikdo nebude diskutovat, jestli to bylo v podmínkách sjednaného poji?tění.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

Jarou? píše:
carlos píše:
Tommy píše:To jsem zvědav, co Ti řeknou!!! Na jednu stranu je pravda, ?e jsou to "jejich" peníze(ačkoli vlastně na?e), tím pádem se jim platit nechce. Na druhou stranu si člověk platí poji?tění, tak by jim to mělo být jedno, jen?e... (viz bod jedna) :cry:
Zatím sem si jen cetl vseobecne podminky a nic takoveho sem tam nenasel. Z toho predpokladam ze to je fama...ale pockam az co mi reknou v pojistovne (pokud to vubec budou vedet)
No, řekl bych, ?e havarijně pojistit lze jen vozidlo, které je technicky způsobilé k provozu v ČR - tzn. s platnou STK. Pokud tam má? jiné kola ne? zapsané v TP, tak u? tu podmínku nesplňuje?. Kdy? tam dá? třeba pořádné podlo?ky a ustřihne ti to ?rouby, někam to navrtá?, tak s tebou určitě nikdo nebude diskutovat, jestli to bylo v podmínkách sjednaného poji?tění.
Podlozky mi nastesti budou drzet na tom stredovym limcu..tak by se to snad ustrihnout nemelo. v pondeli budu moudrejsi a urcite se podelim o informace ;)
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

Vyjadreni me pojistovaci agentky je nasledujici.
- v případě pojistné události z havarijního poji?tění by se nijak plnění nekrátilo
- v případě, ?e by jste byli účastníky dopravní nehody, kterou by vy?etřovala Policie, je za určitých okolností mo?né, ?e by Vám dali dopravní nehodu za vinu (vzhledem k technickému stavu vozidla - není v souladu s TP). S tím se u? na?i likvidátoři setkali.
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

hmm, tak?e takobvé půl na půl...Spí? se to musí přezouvat kvůli STK :eh
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
brasci
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 26, 2007 18:16

Příspěvek od brasci »

Carlos: Čo je to za pois?ovňu?? Skúsim napísa? aj ja do tej mojej a ak príde rovnaká odpoveď, tak ka?lem na celé dopisovanie...
dualogic
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

brasci píše:Carlos: Čo je to za pois?ovňu?? Skúsim napísa? aj ja do tej mojej a ak príde rovnaká odpoveď, tak ka?lem na celé dopisovanie...
Kooperativa
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Dopísanie aletrnatívnych kolies do TP

Příspěvek od FRIMICO »

Tak kamarádi jsem v šoku.Dnes jsem šel na technickou aby mi potvrdili ten typovej list ,že si potom skočím na dopravák.K mémmu ůžasu mi bylo zděleno že tento typový list je mi k ničemu, protože mi ho vydal prodejce a že není originál od výrobce kol.Tak jsem vyndal origoš i gdyž v němčine,tak zas že němci si můžou psát co chtějí,že je to nezajímá.no skrátka na debila nenarazíš kdyby si se posral.Tak naco ty typáky požadujou a i vystavuje prodejce.Seru na ně ,budu jako vždy jezdit na tom na čem chci já.Zasraný cigoši si taky s ničím hlavu nelámou a nikdo je nebuzeruje.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopísanie aletrnatívnych kolies do TP

Příspěvek od 1nekros1 »

Aspon vidim ze v cr to je rovnake ako n sr. :-) alebo skor na zaplakanie?
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Dopísanie aletrnatívnych kolies do TP

Příspěvek od Jarouš »

FRIMICO píše:Tak kamarádi jsem v šoku.Dnes jsem šel na technickou aby mi potvrdili ten typovej list ,že si potom skočím na dopravák.K mémmu ůžasu mi bylo zděleno že tento typový list je mi k ničemu, protože mi ho vydal prodejce a že není originál od výrobce kol.Tak jsem vyndal origoš i gdyž v němčine,tak zas že němci si můžou psát co chtějí,že je to nezajímá.no skrátka na debila nenarazíš kdyby si se posral.Tak naco ty typáky požadujou a i vystavuje prodejce.Seru na ně ,budu jako vždy jezdit na tom na čem chci já.Zasraný cigoši si taky s ničím hlavu nelámou a nikdo je nebuzeruje.
Vyber si jinou STK. A na STK ti nic nezapisují, tam jen udělají prohlídku se závěrem, že stav vozu není v souladu s údaji ve velkém TP a s tím a typovým listem valíš na dopravku. Tam to nikoho nezajímá a za 50 ti tam zapíšou všechny možné rozměry kol, které jsou v tom typovém listu pro GP. Mám tam i 225 šířku.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopísanie aletrnatívnych kolies do TP

Příspěvek od Kolacok »

U nas v MI je jedna predajna autodielov, kde robia aj "zapis" diskov do TP. Robia to neoficialne, lebo ked som sa na to spytal, predavac vyvalil oci, odkial to mam :D
Vystavia nejaky protokol o zhode alebo nieco podobne, s ktorym treba ist na fizlaren a fizli vystavia novy TP so zapisanymi povolenymi rozmermi diskov aj kolies. Na GP by mi zapisal kolesa od 15" do 18", rozmery tusim od 165 az do 225, v tabulke ich mal asi 30roznych. Chcu za to 60Eur, pokial disky nie su kupovane u nich, inak to daju zadarmo k diskom.
Urcite nieco take robia aj ine predajne po SK ci CZ.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Dopísanie aletrnatívnych kolies do TP

Příspěvek od FRIMICO »

Taky mě to napadlo jet jinam,protože tady u nás s těma kreténama jsou jen problémy.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Dopísanie aletrnatívnych kolies do TP

Příspěvek od FRIMICO »

Jarouš píše:
FRIMICO píše:Tak kamarádi jsem v šoku.Dnes jsem šel na technickou aby mi potvrdili ten typovej list ,že si potom skočím na dopravák.K mémmu ůžasu mi bylo zděleno že tento typový list je mi k ničemu, protože mi ho vydal prodejce a že není originál od výrobce kol.Tak jsem vyndal origoš i gdyž v němčine,tak zas že němci si můžou psát co chtějí,že je to nezajímá.no skrátka na debila nenarazíš kdyby si se posral.Tak naco ty typáky požadujou a i vystavuje prodejce.Seru na ně ,budu jako vždy jezdit na tom na čem chci já.Zasraný cigoši si taky s ničím hlavu nelámou a nikdo je nebuzeruje.
Vyber si jinou STK. A na STK ti nic nezapisují, tam jen udělají prohlídku se závěrem, že stav vozu není v souladu s údaji ve velkém TP a s tím a typovým listem valíš na dopravku. Tam to nikoho nezajímá a za 50 ti tam zapíšou všechny možné rozměry kol, které jsou v tom typovém listu pro GP. Mám tam i 225 šířku.
To jsem Jarouši chtěl takhle udělat jenže ten technik typu K to prohlídl,neshledal žádnou překážku a šel mi potvrdit ten Typovej.Cestou ho potkal vedoucí TK sebral mu ten typák a řekl že kola koukaj ven.Když jsem ho požádal aby to proměřil,protože mě se zdá že jsou dost utopený na to aby to stačilo na zápis do typáku tak přišel s tím že typovej list je kopie a že si mám sehnat origoš,jinak mám smůlu ,a nic mi nepotvrdil.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Dopísanie aletrnatívnych kolies do TP

Příspěvek od FRIMICO »

No tak po prohlášení Vedoucího STK že je typák jen kopie a že chce origoš jsem napsal mejl do ALCARU .Tam mi potvrdili že typák je kopie,ale podpisem a razítkem prodejce se z něj stává orgoš a tudíž mi to měli bez problémů potvrdit.Vrátil jsem se na TK a zašel jen za technikem ať mi to potvrdí.Řekl že mi to razítko nedá,že se s vedoucím nebude hádát,a že si ten můj typák ten vedoucí okopčil.Takže si myslím že ten blb ho potřeboval pro někoho jinýho a já až s potvrzeným odjinud přijdu na dopravák,tak mě vyfakujou s tím že na tento typák už kola zapsaný jsou.Takhle jsem to řekl i managerovy z alcru a ten chtěl vědět na jaké STK to bylo a že tam pošle kontrolu z ministerstva dopravy.No asi jsem jim to dost posral ale já je mám v (_._)Pak dám vědět jak to dopadlo.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Dopísanie aletrnatívnych kolies do TP

Příspěvek od FRIMICO »

Tak už se to pohnulo k lepšímu.Dnes mi volal nějakej chlápek z toho ministerstva že můj problém s řešil, mám dojít zpět na tu STK a že budu kladně vyřízen.A to samé i na dopraváku.Tak mažu co nejdřív,abych to už konečně dotáhl do zdárného konce.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Dopísanie aletrnatívnych kolies do TP

Příspěvek od FRIMICO »

Tak starou belu.Nic mi ty trubky nepotvrdili,a že dokud nevytáhnu blatníky tak mám smůlu.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Odpovědět