Servis / garanční prohlídky

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

ja osobne nejak moc ty intervaly nedodrzuji, ale v pozitivnim slova smyslu, olej a vsechny filtry (krom palivoveho pochopitelne) menim kazdy rok.

autem jezdim jenom po meste a obcas mezimesto, jezdim vic nez dynamicky, proste jizdu si uzivat a setrit na oleji, to se dle meho nemusi vyplatit, obzvlastne ted u benzinoveho turbo motoru.

kdyz jsem koupil pred tydnem predvadecku z Pardubic, tak melo zrovna presne rok stari, najeto 18 000km, tak jsem nechal udelat komplet servis a za vymenu oleje, pyloveho, olejoveho, vzduchoveho filtru, desinfekce klimy jsem dal 3960,--
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

ja tie? ka?dý rok alebo po 20 tisic km. 30 tisíc km mi prijde veža...
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... olej s filtrem a vzduchovej filtr jsem měnil cca kolem 20000,tak na garančku jedu a? bude 30000,či dva roky,ale dřív bude 30000. Mám odpor k servisu,proto?e jsem tam byl na můj vkus u? mockrát a dal?í nepovinná náv?těva se začíná rýsovat :? :roll: :D ... dopr. kdybych to auto neměl rád,tak ho snad sám podpálím :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

dony píše: Mám odpor k servisu,proto?e jsem tam byl na můj vkus u? mockrát a dal?í nepovinná náv?těva se začíná rýsovat
...co zlobí??
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... sly?ím ze zadu z prava takovou lehkou rezonanci,pouze kdy? zatočím do leva,trochu to připomíná jako by se někde lehce dotýkal výfuk tunelu,přez nějakou gumu,ale to to nebude.Není to moc hlasité,ale kdy? o tom vím,tak to sly?ím i při rádiu,které poslouchám tak na 5. Hádal bych asi lo?isko,co? by u mě nebyla ?ádná novinka :roll: Kdy? auto rozkývu v 90,tak je to zřetelněj?í,v pravo nic,rovně nic,jen v levo to zazní :cry:
Obrázek
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

nemas daku kravinu v kufri alebo pod sedackami ? ja som tam mal padnutu skrutku.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

1. prehliadka po roku a 10708 km v Auto Valas Ko?ice:
filter oleja: 13.95
olej 5W-40 3l: 47.25, cena za 1l=15.75
čistič-sprej: 2
technická prehliadka: 1.2Nh = 35.45, 1Nh=29.5417
kontrola podvozku Bosch: 10
examiner: 20
Spolu: 128.65 EUR, v?etko u? s DPH
Olej mi dali Shell a nie Selenia a e?te prefúkli vzduchový filter, ten som nechcel da? meni?. Pri celom servise som nebol, spoliahal som sa na nich, neviem či som o nečo pri?iel. A ako to dopadlo?
V?etko OK, celá prehliadka a výmena. Akurát ?e predné brzdy vy?li trochu slab?ie, ?e je to pri stave km normálne. Neviem čo si mám o kom myslie?. Sa mi nezdá ?e brzdia nejako slabo.
Reklamoval som v záruke pískanie, skôr cvrlikanie ventilátora. Celou cestou mi to liezlo na nervy. Keď sadli do auta nič nepočuli a tak ho nevymenili ale len premazali, aj to sa mi nezdá, a ?e keď to bude stále tak potom vymenia. Keď som odchádzal, otočím kžúčik a nič, bo?ské ticho no a po pár metroch sme boli tam kde predtým. Asi si to vyrie?im sám , u? som tu čítal čo s tým treba.
No a piko?ka na záver: otvorím servisnú kni?ku no a na obale z vnútra kde je biela strana krú?ok od hrnčeka s kávou. Akurát moja servisná im musela poslú?i? ako pod?álka. Neviem či som a? taký perfekcionalista ale to by sa namávalo sta?.
P.S. Tá normohodina prí?erná cena. Na??astie ju naúčtovali presne. Som si to aj stopol :wink:
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Kdy? jsi stopoval, odpočítal jsi jim to kafe? :>
Nebo si ho taky započítali?
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

No podža tej ceny Nh, v cene je u? aj zahrnutá prestávka na café a WC pauzu :) .
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

A e?te som zabudol .... na Fiat People mi pripísali 64 bodov. No ?iadna výhra.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... u? někdo dělal garančku na t-jetu?
Obrázek
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

dony píše:... u? někdo dělal garančku na t-jetu?
jj, po 20 000km, hned jak se si tu predvadecku dovezl, menily olej, pak olejovy, pylovy a vzduchovy filtr, komplet kontrolovali auto, napravy, cistili klimatizaci a kontrolovali jeji ucinnost, jestli je v poho spojka a tak, takova komplexni prohlidka....cena byla za vse 4000,-- presne.

...jinak mne jeste upozornili, ze ve 30 000 musim dodatecne na svicky a taky mi rekli, ze interval 30 000km u T-jetu je vic nez velkorysy a durazne doporucuji jezdit casteji. To si myslim i ja.
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

Petr1985 píše:
dony píše:... u? někdo dělal garančku na t-jetu?
jj, po 20 000km, hned jak se si tu predvadecku dovezl, menily olej, pak olejovy, pylovy a vzduchovy filtr, komplet kontrolovali auto, napravy, cistili klimatizaci a kontrolovali jeji ucinnost, jestli je v poho spojka a tak, takova komplexni prohlidka....cena byla za vse 4000,-- presne.

...jinak mne jeste upozornili, ze ve 30 000 musim dodatecne na svicky a taky mi rekli, ze interval 30 000km u T-jetu je vic nez velkorysy a durazne doporucuji jezdit casteji. To si myslim i ja.
... díky za info :idea: zkusím tedy garančku v Pardubicích i kdy? servis tam je dost na h.... (chlapci mi řekli,?e moc poslouchám a ?e jsem přecitlivělý zákazník),prostě parta posránků,kterým vypadne z mordy v?dy první věta ve stylu: "pane,to je spotřebák!" Hlavně,?e ten problém s přední nápravou se posléze týkal poměrně dost velkého počtu zákazníků a čekalo se na díly nového typu z tálo?ska :?
... nevermind,teď si budou moci ?plhnout :twisted:
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Dneska absolvována II. garanční prohlídka po roce (v mém případě po 26 000 km). Celkově najeto něco přes 50 000 km.

Měnili svíčky (990,- kč vč. DPH)
Brzdovou kapalinu (125,- kč vč. DPH)

Test ŘJ bez závad, vyči?tění brzd, obrou?ení rantlu kotoučů a bubnů
(stav desek a čelistí - zhruba v polovině ?ivotnosti)

Vzduchový filtr neměněn pro svou "nebývalou" čistotu (taky skoro nejezdil - kit sání :lol: )

Dolití v?ech provozních kapalin. Servis AF Ostrava, Práce přes 2 hodiny, sumární cena 2700,- kč.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... tak 28000, jsem zvědavej,jestli nakonec na garančku pojedu do Pardubic či Hradce :?:
Obrázek
Odpovědět