Ventilátor

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Pavel Vantuch
Štamgast
Příspěvky: 221
Registrován: pát črc 06, 2007 11:21
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel Vantuch »

Já to teda za normální nepova?uju a mám za to, ?e to určo první 3-4 měsíce nedělalo. Ale docela mě zarazilo, ?e to v servisu nesly?eli. Musel jsem je na to upozornit, co přesně myslím. Ale u? si zvykám :lol: :lol: :lol:
GP 1.2 5D Dynamic, Bílá Ambient
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

abych pravdu řekl, tak větrák na 4 stupeň zapínám tak 4x do roka a to tak na 5min..Ale je pravda, ?e to dělá docela velký rámus...
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

myslím ?e to na 4ke hučí ka?dému, ventilátor má väč?ie otáčky a tlačí do kabíny väč?ie mno?stvo vzduchu a to v?etko dokopy robí rámus..
na 4ku pú??am ventilátor v?dy len na krátko, keď potrebujem odrosi? okno, inak by som to v tom aute dlho nevydr?al..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Pavel Vantuch
Štamgast
Příspěvky: 221
Registrován: pát črc 06, 2007 11:21
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel Vantuch »

Jasně ?e na 4ku to určitý rámus vydávat bude. To ani neočekávám, ?e by to bylo nehlučné. Ale ten zvuk, co tam mám teď, tam prostě nebyl. To byste to museli sly?et - je to v hlub?ích frekvencích, nevím, jak to popsat :wink:
GP 1.2 5D Dynamic, Bílá Ambient
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

Pavel Vantuch píše:Jasně ?e na 4ku to určitý rámus vydávat bude. To ani neočekávám, ?e by to bylo nehlučné. Ale ten zvuk, co tam mám teď, tam prostě nebyl. To byste to museli sly?et - je to v hlub?ích frekvencích, nevím, jak to popsat :wink:

..třeba se probouzí 1.2 :twisted: :twisted: (taky mi to hučí a pořádně, mám objednanej kryt, od Jarou?e:) )
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Pavel Vantuch
Štamgast
Příspěvky: 221
Registrován: pát črc 06, 2007 11:21
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel Vantuch »

Pepa B. píše:
Pavel Vantuch píše:Jasně ?e na 4ku to určitý rámus vydávat bude. To ani neočekávám, ?e by to bylo nehlučné. Ale ten zvuk, co tam mám teď, tam prostě nebyl. To byste to museli sly?et - je to v hlub?ích frekvencích, nevím, jak to popsat :wink:

..třeba se probouzí 1.2 :twisted: :twisted: (taky mi to hučí a pořádně, mám objednanej kryt, od Jarou?e:) )
S motorem to nemá co do činění. Ten u? mám naposlouchanej :mrgreen:
GP 1.2 5D Dynamic, Bílá Ambient
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Chlapi, s těma motorkama k ventilačce to bude asi nějaké slo?itěj?í. Zjistil jsem, ?e se dělají asi 3 různé typy motorků (auto bez klimy/ ruční/ automatická) a rovně? ceny jsou jiné. Od 3900,- pro auto bez klimatizace po 4990,- pro automatickou klimu. Chtělo by to tu víc příspěvků od lidí kterým to dělá bordel v závislosti na typu pou?itého motorku.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
rybart
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 31, 2007 22:22
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rybart »

Já mám aut. klimu a posledních 5000 km z 12000 je ventilátor na nízkých otáčkách hlučný tak, ?e při rádiu nastaveném na hlasitost 6-7 ho lehce sly?ím. Vypadá to jako kdy? ?krtá vrtulka.
GP 1,4 57kW Emotion - Red Bolero
Punto II 1,2 59kW ELX Speedgear - Sv.modrá
Ford Mustang 3,8 142 kW
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pro v?echny co jim hlučí ventilátor: :D

Dnes jsem vyu?il volna a zji??oval, jak je v GP ten ventilátor ře?ený. Díky praktickým zkou?kám na vlastním ventilátoru ( teď v mrazech se za studena na malou rychlost taky začal více ozývat). Následující zku?enosti:

1) Mezi ventilátorem a vstupem vzduchu z venku není ?ádný filtr a tudí? je mo?ný vstup listí a podobného bordelu, který projde skrz mří?ku v plastu pod čelním sklem a následně je pak nasát do prostoru vrtule ventilátoru.

2) Ventilátor je mo?no jako celek s vrtulí demontovat zevnitř auta v prostoru pod kaslíkem, dr?í ho celkem 3 malé ?roubky (dobře přístupné)
Je potřeba jen od?roubovat 1 ?roub, který dr?í přívod vzduchu nad nohy.

3) Celkem je třeba odpojit 4 konektory s dráty (mám automatickou klimu), popřípadě stačí odpojit jen jeden konektor a odporový blok (takový hliníkový půloblouk) od?roubovat z tělesa ventilátoru (na tomto bloku jsou ty dal?í 3 konektory) A tímto je ventilátor naprosto volný :D

4) Dnes jsem to udělal, namazal kluzné lo?isko motorku, prostříkl sprejem na elektrické kontakty kolektor a uhlíky a namontoval zpět. Výsledek je super, ventilátor si jen ti?e vrní jako kdy? byl nový :D :D :D
Práce asi na 40 minut.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

Jardo, já se z Tebe po..ru ;/ :clap
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
gurisson
kolemjdoucí
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 19, 2007 20:54
Bydliště: HK

Příspěvek od gurisson »

Zdravim mam Sporta 1.4 a musim rict ze posledni dobou mi ventilator docela hvizda jako bych mel v klime mam automat helno ptaku uz z oho musim se priznat docela tecu :x a to mi v servisu uz 3x rekli ze nikdo nic neslysi a ze vsechno je ok takze se chci jen tak zeptat pac je jeste v zaruce co pouzivate na servisaky za odpovedi pac pomalu ale jiste zacinam byt hooodne nasr...
1.4 16V Starjet 95 koni
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Taky mě ten větráček začal chrčet a dost mě to vadí, ale abych tam jezdil do servisu jen kvůli tomu, to se mi nechce (u? takhle jsem tam byl cca 6x za 10 měsíců). Počkám je?tě chvíli a vezmu to s garanční prohlídkou.
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

mě se také začíná na první stupeň ozývat, ale úpořád lep?í, ne? ozývající se skřípění z brzd (nikoli způsobené vibracemi destiček, ale po se?lápnutí brzdy i při stojícím autě) u slu?ební fábie (a taky tam občas svítí kontrolka motoru, pak zhasne a opět se rozsvěcí, to jen pro rýpali, kteří si myslí, ?e jen Fiat dělá "?mejdy" :wink: ), která má najeto jen něco málo přes 30.000km :roll: . To rad?i pře?iju ten větrák :wink:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

No brzdy mě taky nějak "vr?ou", ale jen ze začátku, stačí párkrát zabrzdit a je po problému. No a včera mi nefungovalo několik hodin rádio, ne?lo přepnout na cd, media player ... prostě vůbec nic, cd ne?lo vysunout z mechaniky, nepomohlo ani znova zapnout a vypnout motor. Pomalu si začínám myslet, ?e mě to dělá to auto naschvál :) A aby toho nebylo málo, tak jsem dneska vymetl díru, ?e rad?i sundám kolo a kouknu, jestli není po něm. U? by to bylo 3 :( Otřes ty silnice tady.
gurisson
kolemjdoucí
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 19, 2007 20:54
Bydliště: HK

Příspěvek od gurisson »

Noo tak dneska zmena uz me tam asi znaji a i majitel autosalonu zacina byt asi dost nervozni, protoze jsem byl uz docela dost neoblomny. Konecne mi bylo receno ze obednaji novy a jakmile ho budou mit tak se bude menit tak doufam ze to bude v pohode :) a brzdy nereste mam neco podobneho ale nastesti po chvilce prestanou :) a jinak mezi nama Tommy ver mi ze ten muj vetracek by jsi tak po 2 hdinach jizdy zacal okusovat volant :) a to ja jsem dost casto na cestach i 10 hodin :) :D
1.4 16V Starjet 95 koni
Odpovědět