Ventilátor

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
lubobur
kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 26, 2013 11:36
Bydliště: Košice

Re: Ventilátor

Příspěvek od lubobur »

Viktor píše:Nevíš kde sehnat tu plastovou koncovku a jak se to vubec jmenuje :?: Potřeboval bych poradit jak vyměnit ty dráty ..celé se mě to taví. ..asi 20cm od sponky.
Tu je každá rada drahá. Ako mi povedali vo Fiate tento konektor samostatne nedodávajú. Dá sa objednať len s celým zväzkom ktorý ide za prístrojovú dosku a ak sa nemýlim tak až do motorového priestoru. Ja som požiadal o pomoc mechanika - elektro a ten mi zohnal starý konektor vycvaknutý asi z nejakej búračky. Zhorené dráty sa odcvakli a naletoval sa druhý. Nesmie sa zabudnúť na napruženie kontaktov a vyčistenie jazýčkov na rezistore (protikuse konektoru). Ja odporúčam úpravu ktorú som vyššie popísal aby sa to prehrievanie nezopakovalo.
Ľubo
GP 1,4 8v 57kw LPG
Oranžová metalíza.
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Re: Ventilátor

Příspěvek od Snoopy »

Postupem času jsem si všiml že mi čím dál víc chrastí ventilátor hlavně 3 a 4 stupeň. Dnes přišla akce Z. Kdyby se do toho někdo pouštěl tak se jedná o auto s manual klimou. Popravdě celkem jednoduchá záležitost Vyndat kastlik ( asi by to šlo i bez ale pro jistotu) Potom se zlomit pod palubku vyndat 1 svorkovnici a 3x šroub oříšek 5.5 mm to byl asi největší problém kde ho sehnat. jedna hvezdička co drží lištu vývodu na nohy a vypadlo to samo dolu. Samodřejmě 2 celý listy a nějaký menší bordel. A zase zpět práce cca 45 min v klidnym tempu. Tak kdyby někdo se do toho taky pouštěl hodně zdaru ;)
mdrabic
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 18, 2014 16:34

Rozbitý ventilátor?

Příspěvek od mdrabic »

Čau chlapi, mám problém s ventilátorem u svýho GP.
Problém je, že přestal foukat na první tři rychlostní stupně, jede to jenom na tu čtyřku. Problém s topením ani klimatizací to neni, chladí a topí bezvadně, ale jenom na tu čtyřku. Jednou se mi to už, stalo, asi před týdnem,ale párkrát jsem s tim ovladačem protočil a zase to začalo normálně běhat. Jinak je to samozřejmě verze s manuální klimatizací a otočnýma knoflíkama...1,2 48kW
Nevíte někdo, co s tím, než to vezmu do servisu? :D
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbitý ventilátor?

Příspěvek od 1nekros1 »

Bude to zhoreny kabel k odporom alebo samotny odpor je v prdely najdes ho hned vedla motora. Motor je ako ma spolujazdec nohy. Drzia ho 3 skrutky s 7hlavou nic narocne. Odpor sa da opravit alebo kup novy
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
mdrabic
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 18, 2014 16:34

Re: Rozbitý ventilátor?

Příspěvek od mdrabic »

jo,dík...kde se to dá koupit? :D
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbitý ventilátor?

Příspěvek od Zdenda »

U řezníka nebo drogerie? :D Už se tady o tom psalo několikrát tak hledej šmudlo :( :shock:
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbitý ventilátor?

Příspěvek od 1nekros1 »

mdrabic píše:jo,dík...kde se to dá koupit? :D
Najskorej si to rozober a pozri si to. A samozrejme nahradny diel nebude v baumaxe ale v mototechne. Alebo vo fiate.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Ventilátor

Příspěvek od Viktor »

Ten ventilátor jsem vyřešil tak že jsem odcvakl dráty a zhořelou plastovou přípojku :? , koupil v elektru sponky obyč nacvakal a hotovo.
Zatím drží nic nehoří.
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
fastlander
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 13, 2017 23:38

Re: Ventilátor

Příspěvek od fastlander »

Zdravím pánové, na GP 1.2 přestal fungovat ventilátor topení, takže jsem ho rozebral vyčistil složil a chvilku dobrý. Po čase to zase přestalo foukat, takže si myslím že to jsou uhlíky, byly už dost krátký, nevíte někdo rozměr, nebo nekupoval jste je už někdo ? Nechce se mi kupovat celý nový ventilátor, když by stačilo zkusit vyměnit jenom uhlíky. Díky moc za rady.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor

Příspěvek od 1nekros1 »

no podla mna to nebude ventilatorom lebo mne ide vkuse uz 250000km a uhliky su povodne. a nedavno som to cistil od listov a boli este v mozno len v polovici zivotnosti.
bez autzomatickej klimy ventilatory maly problem s + kontaktom alebo tym odporom ...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
fastlander
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 13, 2017 23:38

Re: Ventilátor

Příspěvek od fastlander »

Byly to uhlíky. Ventilátor je výrobce denso (punto 2009), rozměry uhlíků jsou 7x8 mm na délku jsem kupoval 18mm, kdyby se někdy někomu hodilo :-)
Uhlíky už byly strašně krátký, takže jeden už nedosedal na komutátor.
pekicz
kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 07, 2017 20:11

Re: Ventilátor

Příspěvek od pekicz »

Taky se přidám. Mám tam automatickou klimu. A jednoho dne se mi přestal točit ventilátor.. neměl jsem čas se na to mrknout tak sem jezdil dále a další den sem nastartoval a opět to šlo :O. Nyní mi zase ten ventilator přestal jít a přitom ten panel, kde se volí stupně a rychlost ventilátoru normálně svítí. Tak nevím jestli si to auto ze mě dělá (_._) :D Tušíte čím to může být?
Grande punto 1.4 16v 70 Kw sporting rv. 2008
Punto 1.2 44 kw rv. 1998
Uživatelský avatar
radliky
kolemjdoucí
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 15, 2016 17:29
Bydliště: Bratislava DNV

Re: Ventilátor

Příspěvek od radliky »

Ja mam manualnu klimu,tiez mi prestal ist necakane niekedy zaciatkom leta...Vybral som ho,otvoril a vystriekal kontakt sprejom a fici dodnes :lol: :lol:
Fiat Grande Punto 1,2 Dynamic 2008
pekicz
kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 07, 2017 20:11

Re: Ventilátor

Příspěvek od pekicz »

radliky píše: úte pro 12, 2017 20:58 Ja mam manualnu klimu,tiez mi prestal ist necakane niekedy zaciatkom leta...Vybral som ho,otvoril a vystriekal kontakt sprejom a fici dodnes :lol: :lol:
To se chystám taky udělat. Uvidíme díky za tip :D. Včera jsem jel a jak na potvoru něšel... takže skla zmrzlé, zamlžené no hrůza. Asi po 20 minutách jízdy se rozfičel :D Vůbec nechápu čím to může být? Nějaká vlhkost? Nebo jak se rozpečou kontakty? :eh
Grande punto 1.4 16v 70 Kw sporting rv. 2008
Punto 1.2 44 kw rv. 1998
jurkov18
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 16, 2018 17:58

Re: Ventilátor

Příspěvek od jurkov18 »

Ahojte.

Pravdepodobne sa mi dostali listy do ventilacnej sústavy a teraz to tam trepoce :).

Ako to dostanem von?

Ďakujem za tipy

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Odpovědět