Čelní sklo

Vše okolo karoserie

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Čelní sklo

Příspěvek od Honza »

Nerad zakládám nové fórum, ale to jsem tu je?tě nena?el.
Mám na spodní straně předního skla zhruba uprostřed prasklinu v délce asi 12 cm. Nejsem si vědom, ?e bych dostal do skla nějakým vět?ím kamenem, drobné dnes prskají pořád.
Co s tí, čekat, nebo u? jet do servisu. Zajímá mě, kdo zaplatí výměnu atd.
Jsem pěkně nas...
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Magnetico Blu
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

Sklo má? připoji?těné ?
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

já sem vyčetl, ?e na čelním skle nesmí být praskliva na plo?e, kterou stírají stěrače. Jinak, nepustil jsi náhodou někdy v zimě na sklo hned po startu horký vzduch? Pak toti? na studeném skle vznikne velké napětí a sklo praskne!
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

pockej do jara a vymen si to. ted to nema moc cenu. jestli je mas pojistene tak neni co resit. jestli ne tak si najdi znamyho bez bonusu a domluv se s nim ;)
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Tommy, nic v zlom, ale to je sci-fi hned po starte mat horuci vzduch....
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

Tak?e - mám poji?tění Allrisk u Generali
Díval jsem se pečlivě na sklo, nena?el jsem ?ádnou stopu po nárazu ?utru.
S tím horkým vzduchem mi to taky nesedí. Navíc není mráz, já parkuju v gará?i a ráno je teplota v gará?i a tudí? i v autě kolem 8 stupňů.
Je to prostě pech.
( ale co, dneska jsem měl podělaný celý den. . . )
Naposledy upravil(a) Honza dne úte led 15, 2008 20:18, celkem upraveno 1 x.
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Magnetico Blu
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

nemyslím hned po startu, ale u? se to pár lidem stalo. Myslel jsem to spí? tak, ?e dotyčný počká, a? se motor ohřeje a pak si pustí topení, navíc Honza myslím má klimatizaci...
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Tommy píše:nemyslím hned po startu, ale u? se to pár lidem stalo. Myslel jsem to spí? tak, ?e dotyčný počká, a? se motor ohřeje a pak si pustí topení, navíc Honza myslím má klimatizaci...
Automatická klima v auto re?imu topení, fouká pod nohy. Nehledal bych v tom prasklém skle nějakou vědu. Zkrátka a dobře to mů?e být vada skla a proto, ?e je lepené, tak to mohlo povolit po přejetí nějaké vět?í díry na cestě.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

Honzo, to je pech :? ... ale jak pí?e Carlos, stejně jsem ře?il s kamarádem okno na Bravě :wink: ... určitě bych to neplatil z vlastních peněz :roll:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

myslim ze Jarou? to trafil.. nieco podobne sa stalo aj kamaratovi, nikde okolo nas ziadne auto od ktoreho by mohol odletiet kamen, prebehli sme cez nejaky vymol a praaask, cez sklo taka dobra 10cm prasklina..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

mam taky alrisk od Generali a sklo v nem pojistene je!! Jinak horky vzduch je opravdu sci-fi, to zalezi, uz jak to lepili privyrobe... kdyz se nalepi sklo a nejsou mezery na obou stranach v poradku, jeste nez uplne zatuhne ta cerna sracka, kterou to lepi, tak prisavkama sklo popotahuji na stranu, kam je to potreba. vznika tak napeti, sklo muze prasknout. Jinak je to opravdu prasklina, nebo jen skrabanec? zadrhava to o nehet??
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

no uz mam tiez nejake mikro vrypy, uz som parkrat schytal kamen asi v 90tke, vzdy to je pekna rana a hned si vravim ze uz prislo aj na mna. Ale chvalabohu zatial tuk tuk....

Naposledy som celnym sklom trafil letiaceho bazanta.....
Ono to je tak = bazanti chodia v skupinach, uz z dialky som videl ako 4 idu cez cestu a podvedome som pribrzdil, ale to som nevedel ze z krovia sa vynori 5ty :D . Samozrejme ze bazant je vzdy na hlavnej a ked ma zbadal tak on vzlietal a ja som brzdil aj usami . Nakoniec sme z toho vsetci vyviazli bez ujmy :D :D :D.
To sikme sklo mu pomohlo dostat sa do vacsej vysky - katapult :D
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

netwalker píše:mam taky alrisk od Generali a sklo v nem pojistene je!! Jinak horky vzduch je opravdu sci-fi, to zalezi, uz jak to lepili privyrobe... kdyz se nalepi sklo a nejsou mezery na obou stranach v poradku, jeste nez uplne zatuhne ta cerna sracka, kterou to lepi, tak prisavkama sklo popotahuji na stranu, kam je to potreba. vznika tak napeti, sklo muze prasknout. Jinak je to opravdu prasklina, nebo jen skrabanec? zadrhava to o nehet??
kdy? myslíte, ?e horký vzduch je scifi, vá? problém, já si to nemyslím.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

ok, mozna tam vzduch hraje roli, ale jen podruznou, jako konecny efekt pnuti skla...vim o cem mluvim...delam v automobilce a tohle jsme tam nekolikrat resili, jak primo ve fabrice tak na parkovisti, ktere slouzi jako prekladiste, kde se dodatecne montuje nadstandartni vybava a ty auta tam stoji treba mesic... az mi skonci nemocenska, kouknu k inzenyrum do databaze defektu, tam se tohle resilo, ale opravdu to bylo vetsinou dusledkem rovnani skla, aby drzelo presne ve vymezenem prostoru...
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

Tak jsem se ptal v poji??ovně.

A prasklina se efektivně prodlu?uje - kupodivu do pravého úhlu a začíná na začátku skla pod stěrači - není tam ani ?opka po nějakém nárazu a je prsklé vněj?í sklo - jsem zvědavý, co mi to udělá...
Tome, neber to ve zlém, ale ka?dý kdy? vyjí?díme a máme zaml?ené skla. tak hned pou?tíme ofukování skel a ten vzduch se ohřívá přece postupně, není hned horký.
Naposledy upravil(a) Honza dne úte led 15, 2008 20:19, celkem upraveno 1 x.
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Magnetico Blu
Odpovědět