Uva?uju o koupi

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Zamčeno
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Ďakujem za rady. Kúpa je tak na spadnutie, u? hádam ka?dú chvížu. Ako vravím - pí?em kto dá najlep?iu cenu, od neho beriem. Zatiaž som bol len u 2 predajcoch. Dnes e?te oslovím ďal?ích a uvidíme. Dúfam, ?e sa u? čoskoro stretneme v sekcii "Uka?te ta svoje".
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

julo - pozri si web predajcov Fiatu na Slovensku. Ci nemaju prezentovane ponuky skladovych GP-ciek. (napr. http://www.dunauto.sk/akcia/default.asp?prg=fiat - v Dunaute ti k tomuto pri zjednavani daju aj tie koberceky ci mozno 1-2% navyse. su to proste obchodnici. Kludne im zavolaj aj cez telefon, ze ta zaujala ponuka a ze si sice z druheho konca republiky, tak ci by nedali aspon tie 2% navyse, ved benzin nieco stoji...). Nasledne chod do predajne a s kludnym svedomim povedz, ze mas presnu ponuku. A bud to ich prebije, alebo nie.
Inak ten autosalon v Nitre to isti.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
sword2
kolemjdoucí
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 16, 2007 18:55

Příspěvek od sword2 »

No nechcel som takto napriamo robi? reklamu niekomu konkretnemu, ale ked u? to Nal načal tak ja to doklepnem, tie? som pred mesiacom objednával ako ty, oboslal som mailom celé Slovensko následne aj obtelefonoval a najlep?iu ponuku mi dalo u? vy??ie spomínané Dunauto(inak slu?nú ponuku mi dala aj B.Bystrica), samozrejme u mňa je to umocnené e?te tým, ?e je to blízko BA a majú perfektný servis(podža toho čo čítam na nete) tak?e tam budem aj rád chodi? servisova?.Jednanie pri objednávaní bolo skvelé a aby som parafrázoval jednu reklamu: "Skutočne som mal pocit ?e som človekom" a nielen niekým kto im naplní zisk. Jednal som s p.Bucsuházym tel.č.najde? na nete...osobne doporučujem, ak má? otázky pýtaj sa...? :wink:
luciano
kolemjdoucí
Příspěvky: 26
Registrován: čtv kvě 15, 2008 11:49
Bydliště: Svaty Jur
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luciano »

zdravim
ja tiez uvazujem o kupe gp zatial moj jasny favorit skoda ze sa nelubi mojej druhej polovicke ta hovori za 207 :( ale ako som si to tu tak cele precital tak som trocha v rozpakoch tie garancky na svk skoro 10tisic? neni to vela? niekde som cital ze auto niekomu plava na ceste hm dosteraz som mal skodu 130 tak snad to bude len lepsie:D mam vybrate aj dve varianty 1,2 dynamic cierne trojdverove alebo 1,3mjt activ ale neviem ci sa mi oplati viacej motor alebo vybava :( auto budem kupovat bud teraz cez leto alebo potom az v oktobri
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Tiez sa mi zda za garancku 10 vela, no ale ked sa menia aj brzdy tak to aj tolko je. Inac kolko tak stoji garancka ked len vymena oleja? Neviete niekto? Este jedna otazocka: Ako casto menite filtre na klimu a napln a kolko to asi kostuje? Este asi chvilu pockam ,lebo mam vo vihlade nieco ine, ale aj tak GP ostane naj naj auto vo svojej triede co je v sucastnosti v ponuke a stale sa za kazdym obzriem co ide po ulici a to ich nechodi az tak vela.
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

luciano - ide o to, kto bude v tom aute chodit. ak sa jej paci 207 a bude s nim jazdit ona, nemas sancu. iba ak cez paletu farieb. neboj, to zabera :)
lebo ak by uvazovala logicky - zoberie si vybavu v danej cenovej kategorii u jedneho a u druheho vozidla.
dizel vs. benzin - ja volim z 2 dovodov benzin - cena nafty je uz neskutocne vysoka a uz davno neplati ani pravidlo, ze sa ti to vrati pri 40 - 50.000 km. kludne pridaj dalsich 10. - 15.000 km (!). a druha vec je vybava. klima a bezpecnost su dolezitejsie, ako jazdit v holoaute.
pockaj si na autoslanon v nitre. dobre radim. budu vacsie zlavy...

julo - garancka nie je "len" vymena oleja. klasicka vymena oleja ta stoji dokopy okolo 2000 Sk (selenia 3,2 l plus praca). filter na klimu sa vymiena s prachovym po 30.000 km (nemam teraz servisnu knizku po ruke a navyse v GP nemam klimu, v leone som to este po 2 rokoch ani neriesil :P ).
A co je to to "ine"? ked uz sme ti tak vycerpavajuco napisali :) (tipujem - C'eed?)
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

julo píše:Tiez sa mi zda za garancku 10 vela, no ale ked sa menia aj brzdy tak to aj tolko je. Inac kolko tak stoji garancka ked len vymena oleja? Neviete niekto? Este jedna otazocka: Ako casto menite filtre na klimu a napln a kolko to asi kostuje? Este asi chvilu pockam ,lebo mam vo vihlade nieco ine, ale aj tak GP ostane naj naj auto vo svojej triede co je v sucastnosti v ponuke a stale sa za kazdym obzriem co ide po ulici a to ich nechodi az tak vela.
julo, ktej garancke co ma stala skoro desinu, len tolko, ze som menil brzdy a sviečky plus olej a nejaké filtre. Bola to u? moja druhá výmena. Samozrejme zále?i na ka?dom ako skoro bude menit brzdy, sú ludia ktorým vydrzia brzdy skoro 100tis. Tie brzdy bola najväč?ia polo?ka vo fakture. A prva výmena kde sa menil len olej a olejovy filter ma vysla na 2,5 tis. Takze nic take strasne to nie je.
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

A co je to to "ine"? ked uz sme ti tak vycerpavajuco napisali (tipujem - C'eed?)
Nal tipuje? zle. Mám vo víhžade Fabiu Combi I Fit 1.2 full vybava vežmi zachovalú za vežmi dobrú cenu. Ale je to HTP. To ked som i?iel v GP 1.2 tak som ani nevedel ?e ten motor ide, a? keď som sa pozrel na otáčkomer tak som zistil ?e ide. No niekto si HTP chváli niekto haní. E?te neviem ale je to tak 70 na 30 pre GP. Potom by mi bolo asi žúto za GP.
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Sorry tú citáciu sa e?te naučím pou?íva?, dúfam.
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

julo píše:Sorry tú citáciu sa e?te naučím pou?íva?, dúfam.
v pohode ;)

co sa tyka fabia combi vs. fiat
za plus fabie davam urcite vacsi kufor. verzia fit, ak si dobre pamatam, bola vypredaj starej gneracie. lakala ludi na "sportovy" vzhlad alu. diskov, kozennych serepeticiek v interieri a hmloviek. teda aj to je mozno maly benefit

negativa - HTP nikdy viac ! ide o jeden z najporuchovejsich motorov z koncernu VW. ak ked sa budem snazit brat to akokolvek neutralne, v porovnani s 1.2 od Fiatu porovnavas neporovnatelne. staci zajst do servisu skoda a spytat sa.
samozrejme, ze pri fiate by si musel brat uz vybavu dynamic, pretoze ta ma v cene klimu. ma 6 airbagov, vstavane radio.
navyse by slo o nove auto so zarukou 4 roky (!), auto co ma styl a s pokojnym spankom.

cize - moje poradie - GP 1.2 dynamic / fabia combi 1.2 htp fit / GP 1.2 active
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

a e?te jedna vec ma napadla - fábia je omnoho viac na mu?ke zlodejov ako napr. fiat GP
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Přesně, jak pí?e popo. Kdybych si koupil fábii (nyní to u? opravdu nehrozí, to co s ní provedli :boze ), musel bych se o ní bát o mnoho více, ne? o GP! Za druhé je dra??í i pojistka, tím pádem.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
luciano
kolemjdoucí
Příspěvky: 26
Registrován: čtv kvě 15, 2008 11:49
Bydliště: Svaty Jur
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luciano »

na nitrianskom autosalone som nikdy nebol takze neviem jak to je s predajom aut ale na bratislavskom bolo len jedno punto takze velky vyber nebol ani neviem ci bolo na predaj neviem jak taketo veci moc funguju :)
v aute budem sofer hlavne ja :) takze asi upusitm od diesla a necham dynamic vybavu
stou 207 je prave teraz dobraa akcia mint a s dynamic vybavoou sa to da celkom porovnat ale premna je grandecko ovela krajsie
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Luciano, GPčko je oproti 207 také lep?í z hlediska řazení (u Peugeotů velká velká slabina) a s místem na zadních sedadlech (kolena i hlavy) o designu se moc rozepisovat nebudu, ale tlamy nemusím :-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

luciano píše:na nitrianskom autosalone som nikdy nebol takze neviem jak to je s predajom aut ale na bratislavskom bolo len jedno punto takze velky vyber nebol ani neviem ci bolo na predaj neviem jak taketo veci moc funguju :)
v aute budem sofer hlavne ja :) takze asi upusitm od diesla a necham dynamic vybavu
stou 207 je prave teraz dobraa akcia mint a s dynamic vybavoou sa to da celkom porovnat ale premna je grandecko ovela krajsie
luciano - v case veltrhov je treba prejavit "zaujem" na mieste u predajcu. davaju veltrzne zlavy na modely (nie na ten konkretny, ktory tam je...).
porovnat mint a dynamic - fiat ma vo vybave trocha viac.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Zamčeno