ABS

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

no panove a damy, nebo naopak? k tomu mam jen jednu vec... rekneme, ze na vode, snehu atd. je ABS vec dobra, vyuzitelna. Ostatni systemy jsou celkem k nicemu a bezny ridic to moc nepozna.... u nas v automobilce nazyvame ASR spis VSC ( vehicle stability control ), ale to zalezi na koncernu... zkusenosti z testovani... jedine, co se deje je, ze kontrolka zacne blikat, auto pipat. Jinak se auto chova stejne, jako bez daneho systemu. Bylo to zkouseno i oficialne v Novem Myte. Samozrejme pro media jsme dostali indtrukce..no ted jedete s VSC, tak pomaleji, a opatrne, kdyz pojedete bez nej, zatahnete i za rucku..:)))))) Proste systemy k nicemu.. Pry to ve smyku pribrzduje kola, aby se vozidlo vyrovnalo a stabilizovalo...kecy
WEXTN
Návštěvník
Příspěvky: 146
Registrován: ned říj 28, 2007 15:27
Bydliště: Fren?tát p.R.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WEXTN »

Ja bych rek ze ASR je proti prokluzu kol a ESP (elektronicky stabilizacni program) je to co popisujes jako VSC ze ti brzdi kola aby ses neroztocil.....ja osobne nemam ani ESP ani ASR ale kdyz sem od taty mel pujceneho srotswagna co tim vybaveny byl,byl sem rad.predjizdel sem za deste ve 160 kukavuz a vjel sem do vyjetych koleji plnych vody auto se melo tendenci roztocit (jednu stranu zacala brzdit hluboka kaluz) ale zacala blikat kontrolka ESP a auto se sklidnilo a jelo rovne dal za plynem,v tu chvili sem byl rad ze sem ESP mel
1,4 Dynamic 5D oran?ova
Obrázek
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

jo, mas pravdu..:))) trosku jsem byl dezotientovany v tech pojmech..:)))) jinak ten system obcas prekazi... Kdyz chces projet zatacku smykem, u aut s predni pohonem pomoci rucnky, tak ten blbej system ma presne opacny ucinek, misto, aby auto sklidnil, rozhodi ho vic, nez by se povedlo treba se zadokolkou... Uz nevim proc to tak je, ale kamarad, co jezdi rally, mi to vysvetloval a docela mu verim..:))))
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Skromný dotaz.
Mám první auto s ABS, nezkou?el jsem ?ádný extrém, ale při br?dění na ledovce mi ABS zabralo, to jsem poznal podle pedálu a znatelného povolování kol. Zarazil mě divný zvuk, jako bych se sna?il řadit bez spojky a počítal zuby v převodovce. Samozřejmě, ?e to nebyla převodovka, ale ABS. Je to normální? :ehm :ehm :ehm
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

kuta33 píše:Skromný dotaz.
Mám první auto s ABS, nezkou?el jsem ?ádný extrém, ale při br?dění na ledovce mi ABS zabralo, to jsem poznal podle pedálu a znatelného povolování kol. Zarazil mě divný zvuk, jako bych se sna?il řadit bez spojky a počítal zuby v převodovce. Samozřejmě, ?e to nebyla převodovka, ale ABS. Je to normální? :ehm :ehm :ehm
Naprosto normální, don't worry! ;-)

Hlavně bacha a nelekej se, pokud je ABS v činnosti na pedál tlačit naopak víc!!
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

ano ABS, kdy? pracuje, tak je sly?et cvakání. U fábií junior co mám v práci pracuje ABS asi v sekundových cyklech a cvaká neskutečně, i di pedálu.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Díky za odpověď ! :lol: Lekavý nejsem, jenom mi ten zvuk vzhledem k moji nezku?enosti s ABS při?el trochu nenormální.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Tak to mi při?lo taky trochu divné, mohlo by reagovat trochu častěji, měl jsem pocit, ?e kola se blokují v dost dlouhých intervalech.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Ale jak říkám oproti fábii, je to interval, více jak poloviční. Zas nemů?e? chtít, aby abs odbrzdilo kola 20 za sekundu, to by z brzdného účinku moc nebylo :wink:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Já myslím, ?e ideální stav je nedrá?dit ABS vůbec. :lol:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

no v lete ho v BEZNEJ premavke a pri BEZNEJ jazde moc nevyuzijes ale v zime nikdy nevies na akom kusku ladu alebo zamrznutom snehu si. inak celkom zaujimavy zvuk je ked ABSkuju vsetky kolesa :-D som siel dole s kopca a bol na nom sneh.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Já abskoval i na suchu, kdy? mi na semaforu padla červená, dokonce ?el i tro?ičku dým :lol: A pak za sucha na kostkách, to jsem nejel rychle, ale auto začlo skákat, jak to bylo hrbolatý, tak abs si myslelo, ?e je to smyk..
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

no já Abs obevil víceméně a? ted ' v zimě a je třeba podotknout ?e mě taky trochu zaskočil ten zvuk... Esp jsem zatím( aspon si top myslím) moc nepokou?el,zato řekl bych ?e ASr je bomba věc... jsem zkou?el... na rovném úseku( mírně do kopce) rozjezd pod plynem na sněhu.. z vypnutým... to klouzalo jako na sra.....ch a fakt se to nechtělo moc rozjí?dět nato? pak nějakým způsobem akcelerovat.. a při zapnutém uplný opak.. n sice to klouzalo,ale auto akcelerovalo docela slu?ně.. tak?e já osobně jsem rád ?e tam takové systémy jsou.... :!:
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
mikkes1
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: sob bře 08, 2008 10:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od mikkes1 »

mam 1,2 Dinamic a ABS mi nejde a ani ESP mi nejde, asi to dam do servisu.
Grande Punto 1,2 5D dynamic,
fólie 05, audio JBL,
plán na rok 2011: nové kolesá 16", zní?enie 30/30, vytlmenie.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

mikkes1 píše:mam 1,2 Dinamic a ABS mi nejde a ani ESP mi nejde, asi to dam do servisu.
Ty jsi si připlácel za balík ESP, ASR, Hill holder ? Do 1,2 ky? Jestli ne, tak se nediv, ?e ti ESP nefunguje :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět