ABS

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od 1nekros1 »

A inak ta kontrolka je pekne otravna. No mne tam svietili 3 kontrolky a na palubsku pise furt len tie chyby kolomdokola a nic ineho tam nenastavis. Podalsie aj ked odstranis chybu musis to resetnut v diag lebo chyba tam ostava. Aj po odstraneni.

To si ma fakt potesil s tym krkom to any som sa uz chystal na druhu stranu!
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Zdenda »

Kluci šikovný, potřebuji poradit. Svítí mi kontrolka ABS a ESP. Originál Extramiser ukazoval včera chybu spínače brzdového pedálu. Po výměně spínače se ukazuje stále stejná chyba. Je zajímavé, že dnes pršelo a chyba se ukazuje pouze při dešti. Tak mám podezření na prodřené dráty. Může mi někdo poslat z eLearnu schéma zapojení ABS a ESP? Jak jste čidla na kolech proměřovali, abych zjistil které čidlo hlásí chybu?? Děkuji :(
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Wolfgang4466
kolemjdoucí
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 17, 2013 16:51
Bydliště: Praha, CZ

Re: ABS

Příspěvek od Wolfgang4466 »

cau, abs a esp + hillholder kontrolka se zapina kdz mas slabou baterku, nebo alespon mi to bylo tak receno na fiatforums v anglie, je to nico o slabym proudu kdz pocitac vysila code na kontrolovani funcnosti.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: ABS

Příspěvek od Jarouš »

Zdenda píše:Kluci šikovný, potřebuji poradit. Svítí mi kontrolka ABS a ESP. Originál Extramiser ukazoval včera chybu spínače brzdového pedálu. Po výměně spínače se ukazuje stále stejná chyba. Je zajímavé, že dnes pršelo a chyba se ukazuje pouze při dešti. Tak mám podezření na prodřené dráty. Může mi někdo poslat z eLearnu schéma zapojení ABS a ESP? Jak jste čidla na kolech proměřovali, abych zjistil které čidlo hlásí chybu?? Děkuji :(
Vydrž na Litomyšl, otestujem snímače na kolech a celou sestavu přes FES 8)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od 1nekros1 »

Inak ta baterka je s casti pravda ked mi odisla moja baterka tak to tiez hlasilo. A konektor na abs si pozri ci tam nieco neni popripade zaoxidovane. Je to hned za baterkou(ked stojis pred autom)
Snimac ked je vadny pise samostatne.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Roman72
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: ned úno 06, 2011 15:28
Bydliště: Otrokovice

Re: ABS

Příspěvek od Roman72 »

Zdarec,byl jsem na tom stejně jak Zdenda,dal jsem nový brzdový spínač a fungoval dva dny,diagnostika-vadný spínač(kabeláž v pořádku).Návštěva ve Fiatu-spínač nekomunikuje s řídící jednoutkou.Tak se dal origo spínač.Stál jsem opraváři za zadkem abych viděl na diagnostiku a světe div se,ono to už čtyři měsíce funguje.Spínač co jsem koupil já jsem reklamoval.
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Zdenda »

Tak že musím do fiatu koupit origo spínač :)
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Roman72
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: ned úno 06, 2011 15:28
Bydliště: Otrokovice

Re: ABS

Příspěvek od Roman72 »

:) Já Tě nikam neposílám,to je jen moje zkušenost s brzdovým spínačem.Snad to vyřešíš jinak.Myslím že stál kolem 1000Kč.
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: ABS

Příspěvek od Jirka »

Pokud to na diag. psalo brzdový spínač a ne některý snímač v kole tak to musí dělat ten spínač jak je psáno výše.
Byla by náhoda, že by se ještě podělalo čidlo.
Jinak další diag. a výš to hned.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Zdenda »

Spínač jsem koupil druhý den nový,po výměně stále stejná chyba :( Spíše ješte horší, protože na starý to svítilo občas a na nový pořád :shock: Ještě zkusím přímo z Fiatu, už jsem tam volal cena 420kč a pak se uvidí.Jinak výměna na pikaču, musí se sundat plynový a brzdový pedál, jinak spínač nejde odjistit a vyndat :( A vše po hmatu,protože tam není jak kouknout.
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Zdenda »

Vyřešeno :) Jen potřebuji na srazu smazat chyby :lol: Určitě Jarouš zařídí :D
První nový spínač nefungoval :( Výměna servis neorigo fiat, ale opravují jenom fiaty a alfy. 1hodina práce a dál si nevěděli rady :(
Druhý spínač objednán podle vinka ve fiat Liberec.Když po 3 dnech dorazil, tak jsem ho vrátil, protože nesouhlasil počet pinů+vzhledově jinej :(
Po 5 minutách doma na netu zjištěno číslo dílu, objednáno přes kamaráda co má autodíly (mimochodem přijede se mnou na sraz a pro Gpčkáře má úplně jiné ceny za díly nežli jinde, Lukín může potvrdit) :D
A výměna proběhla u mého mechanika a během 10 minut bylo po hláškách :roll:
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od 1nekros1 »

jasne ja to tam berem a jarous urcite tiez.
inak s tymi cenami som sa stretol aj na SK a tiez mam dobry obchod kde to je fakt za par E. a zatial spokojnost aj s dodavkou (druhy den od objednavky) a aj s kvalitou suciastok.
niektory obchodnici si uctuju aj 110% s povodnej ceny. vo fiate origos servise som uz nebol asi 2 roky naco nic tam nevedia ine ako ja doma.
a zdendo ta chyba az bude ok dlhsi cas zmizne sama (len s tym musis jazdit nie len lestit doma :-) )
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Zdenda »

Hlavně že mám kamarády na který se můžu spolehnout,už se na vás těším :) Nesvítí mi nic, funguje vše,jen v registru bude závada kterou mi smažete :shock: Fiat Liberec mě už po 3tí zklamal už k nim nejedu,jestli mi někdo je schopnej do srazu sehnat tu inovovanou odtokovou hadici aby nám netekla voda na alternátor budu rád za dva kousky.Ve fiatu LB prostě nejsou shopný ji najít natož objednat :(
P.S. Už mám dohodnutý na příští neděli profi leštění s grilováním :D
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
lukin
Štamgast
Příspěvky: 479
Registrován: čtv dub 02, 2009 1:20
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od lukin »

Jj muzu potvrdit a jen doporucit :D a tu inovovanou odtokovou hadici jak pise Zdenda beru taky :-) nechci menit zas alternator :evil:
P.S. jaktoze nejsem pozvanej na nedeli :D
Fiat Grande Punto 1.2 - Dynamic,cerna crossover
Bývalé_Golf III tuning
Skoda120 tuning
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: ABS

Příspěvek od Jarouš »

Zdenda píše:Hlavně že mám kamarády na který se můžu spolehnout,už se na vás těším :) Nesvítí mi nic, funguje vše,jen v registru bude závada kterou mi smažete :shock: Fiat Liberec mě už po 3tí zklamal už k nim nejedu,jestli mi někdo je schopnej do srazu sehnat tu inovovanou odtokovou hadici aby nám netekla voda na alternátor budu rád za dva kousky.Ve fiatu LB prostě nejsou shopný ji najít natož objednat :(
P.S. Už mám dohodnutý na příští neděli profi leštění s grilováním :D
Skákni do Fiatu, řekni že chceš díl č. 51810013 (odtoková hadice delší provedení) a nepřipusť žádnou diskuzi s debilama. Stojí 250,- a máš vyřešeno 8) A když budou mít problém s objednáním, tak hrozba urychlovacího dopisu na centrálu Fiat to určitě napraví.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět