Zvláštní zvuk

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Punta06
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 06, 2007 18:57

Příspěvek od Punta06 »

Majty píše:tak kdy? přijí?dím já a lehce brzdím, je to jak kdyby na druhé nástupi?tě přijí?děl rychlík z Prahy. :-))) Ale ka?lu na to , hlavní je ?e to brzdí skvěle. A největ?í sranda je kdy? jde někdo po cestě a neví o vás ?e jedete za ním, stačí tro?ku při?lápnout brzdu a on se o Vás dozví:-))))) Ale myslím si, ?e v?echno se vyře?í a? vyměním brzdové destičky.

GP 1.4 8V
...jo, to je přesně ono :x ... kdy? dobr?ďuji třeba na světlech za cyklistou, tak se chudák ohlí?í co se to na něho řítí :twisted:

Také dofám v nové destičky ...
Fiat Grande Punto 1,4 16V Dynamic 5D (Psychedelic Azure blue)
http://fotoalbum.o2active.cz/punta06/gp/
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

to Maty: tak jak si dopadl s tím ?elestěním altíku ??????
... mě to dělá taky a dost mě to ?tve,to pak ráno vypadá,?e startuje? 15 let starou ?unku,tak ?e,jak si dopadl ???????????????????????????????????????????????????????????? :shock:
Obrázek
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Tak praskanie zapínania vodičovho pásu je preč. Objednané nové zapínanie v servise vymenili a zatiaž je ticho.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Tak problém se zadním tlumičem pro zatím vyře?en. Kdy? jsem umyl a nale?til auto, namzala jsem silikonem těsnění u dveří, stříkl jsem silikonový olej na pístnici tlumiče a v?e je zatím v pohodě! A v servise by chtěli měnit lo?isko :boze
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Tommy píše:Tak problém se zadním tlumičem pro zatím vyře?en. Kdy? jsem umyl a nale?til auto, namzala jsem silikonem těsnění u dveří, stříkl jsem silikonový olej na pístnici tlumiče a v?e je zatím v pohodě! A v servise by chtěli měnit lo?isko :boze
Jestli to nebude tím, ?e oni v servise nic jiného ne? měnit neumí :?
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

No je to dost mo?né, ?e ano..Dokud je auto v záruce tak to jde, jen?e kdo to pak má v?echno platit! Ale to u? je OT
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Majty
Návštěvník
Příspěvky: 133
Registrován: úte dub 24, 2007 21:51
Bydliště: Bystřice pod Host.

Příspěvek od Majty »

ahoj kluci, prosím napi?te mi někdo kde jste dotahovali ty matičky na těch zadních tlumičích a kde jste ho taky promazávali aby to u? na nerovnostech neklepalo. Vím ?e u? jsme to tady probírali ale nemů?u to nějak najít. Děkuju moc za pomoc.

GP 1.4 8V
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Tak sa aj ja pripájam k tým,čo píska remeň...teda nepíska,len cvrliká.Stalo sa mi to len raz ale za studena bol ticho a po prejdení asi 5km na volnobehu mi začali vyhráva? cikády...hneď som utekal do predajni kúpi? sprej na klinový remeň,strekol som ho a odvtedy je ticho.Ale aj tak sa mi zdá,?e je volný-stlačím ho asi 1.5-2cm.Mám klímu,či?e asi by sa mal napína? sám,ale nepri?iel som na to,ako.Ta ?panovacia kladka tam dr?í ako prilepená,nepohla sa ani keď som stlačil remeň... :roll:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

to je normalna vola nemoze to byt uplne na festaka dotiahnute a neboj ta kladka to sponuje ak jej tedy nic neni. ten zvuk vydava remen dost casto staci dany sprej a vyriesene.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Roman72
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: ned úno 06, 2011 15:28
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od Roman72 »

Zdarec,odpoledne jsem nastartoval a okam?itě se ozvalo pískání a ?ustění.?áhnu na řemen a ten je dost napnutý,po rychlé tel.konzultaci s technikem(Fiat servis Dobecar Hole?ov)mě bylo naznačeno ?e mů?e být zadřená napínací kladka,půl kiláku před servisem rázem klid :shock: .Tak zítra uvidím co se přihodilo.
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvlá?tní zvuk

Příspěvek od jeník1 »

Kdy? u? se tady ře?í zvlá?tní zvuky, tak taky jeden sly?ím při vypnutí motoru. Zkuste někdy při vypnutí motoru otevřít dveře a mo?ná usly?íte takové krátké písknutí, alespoň mně to dělá. V?iml jsem si toho v gará?i, mo?ná na volném prostranství to tak sly?et není. Tak to taky někdo zkuste poslechnout. Mám motor 1,2.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
explorer
kolemjdoucí
Příspěvky: 20
Registrován: pát kvě 22, 2009 23:35

Re: Zvlá?tní zvuk

Příspěvek od explorer »

Zdravim.
Predvcerom sa u mna vyskytla tato vec. Po praci nastartujem, idem, po cca 2km cestou do svahu sa spod auta zacal ozyvat chraptivy zvuk, akoby nieco rezonovalo. Popisal by som ho ako kovovy a prejavuje sa aj po dvoch dnoch za tychto podmienok:

- Zaradena rychlost pod plynom niekde medzi 2000-3000 ot.
- Pri zaradenej rychlosti iba ak stlacam plyn (teda akceleracia a drzanie rychlosti). Vyraznejsi je dolu pri nizsich otackach, potom je utlm a potom pri tych 3000 sa zas kus zvyrazni.
-Pri stlaceni spojky prestane.
-Po pusteni plynu (rychlost zaradena) ho nepocujem, na neutrali pri otvorenej kapote sa nijako neprejavuje.
-Pri jazde na neutral tiez nic cez cele spektrum otacok.

Rychlosti idu zaradit v pohode bez zadrhelov, nic ine som si nevsimol, mozno slabsia reakcia na plyn, ale to je velmi subjektivne a nedam za to ruku do ohna.

Auto je GP benzin 1.2 active, bez klimy, manual, najazdene 58 tis km, rv 2009.
Pred cca dvoma mesiacmi spravena prehliadka, vymenene gufero prevodovky, tiez olej s filtrami.

Tento tyzden som po prvykrat natankoval benzin v Tesco, neviem, ci to s tym suvisi. A este, v tychto dnoch sa vyrazne ochladilo, auto nie je garazovane a noc travi vonku, startuje v pohode.

Viete z popisu poradit co by to mohlo byt? Do servisu idem az zajtra, ale ak to niekto pozna, mozno da nejake tipy. Diki

----EDIT---- tak je to vyriesene. uvolneny kryt nasavania vzduchu ci co. opravene za minutku nasadenim na uchyt. zvlastne, ze nevibroval pri pustenom plyne.
Naposledy upravil(a) explorer dne čtv lis 01, 2012 0:03, celkem upraveno 1 x.
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Od PC si len trufnem tipnut...

Moj tip je Spojkove lo?isko... to alebo nazivane centralne - vypinacie lo?isko...

Je tam len jedno... nestoji vela.. tipujem cca 20?.... ale robota je hor?ia..
Musi ist dole prevodovka... a to je cca 70-100? len praca..
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Zvlá?tní zvuk

Příspěvek od Jarouš »

explorer píše:Zdravim.
Predvcerom sa u mna vyskytla tato vec. Po praci nastartujem, idem, po cca 2km cestou do svahu sa spod auta zacal ozyvat chraptivy zvuk, akoby nieco rezonovalo. Popisal by som ho ako kovovy a prejavuje sa aj po dvoch dnoch za tychto podmienok:

- Zaradena rychlost pod plynom niekde medzi 2000-3000 ot.
- Pri zaradenej rychlosti iba ak stlacam plyn (teda akceleracia a drzanie rychlosti). Vyraznejsi je dolu pri nizsich otackach, potom je utlm a potom pri tych 3000 sa zas kus zvyrazni.
-Pri stlaceni spojky prestane.
-Po pusteni plynu (rychlost zaradena) ho nepocujem, na neutrali pri otvorenej kapote sa nijako neprejavuje.
-Pri jazde na neutral tiez nic cez cele spektrum otacok.

Rychlosti idu zaradit v pohode bez zadrhelov, nic ine som si nevsimol, mozno slabsia reakcia na plyn, ale to je velmi subjektivne a nedam za to ruku do ohna.

Auto je GP benzin 1.2 active, bez klimy, manual, najazdene 58 tis km, rv 2009.
Pred cca dvoma mesiacmi spravena prehliadka, vymenene gufero prevodovky, tiez olej s filtrami.

Tento tyzden som po prvykrat natankoval benzin v Tesco, neviem, ci to s tym suvisi. A este, v tychto dnoch sa vyrazne ochladilo, auto nie je garazovane a noc travi vonku, startuje v pohode.

Viete z popisu poradit co by to mohlo byt? Do servisu idem az zajtra, ale ak to niekto pozna, mozno da nejake tipy. Diki
Silentbloky motoru/převodovky, uchycený výfuku u převodovky, prasklý vlnovec.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
explorer
kolemjdoucí
Příspěvky: 20
Registrován: pát kvě 22, 2009 23:35

Příspěvek od explorer »

problem vyrieseny: uvolneny kryt nasavania vzduchu ci take nieco. bol len vyskoceny z uchytu, stacilo to naspat nasadit...
Odpovědět