Zvláštní zvuk

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

ok, mas pravdu, dalsi zaujemci o olejove prispevky nech radsej zalozia novu temu :wink:
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Majty
Návštěvník
Příspěvky: 133
Registrován: úte dub 24, 2007 21:51
Bydliště: Bystřice pod Host.

Příspěvek od Majty »

ahoj Granďáci, po dlouhé době se ozývám s potřeboval bych se na jednu věc zeptat. Nemohl jsem to zde najít ale u prvních serií GP jako mám já, se vyskytoval problé, ?e při malé rychlosti po hor?í silnici se ze zadu ozývají zvuky jako hrkání ?árovek v krabičce. V?ichni jsme se shodli, ?e to vychází od uhycení zadních tlumičů. Já to samozřejmě nechal být, auto u? je mimo záruku a teď mi připadá, ?e to začíná být čím dál hlasitěj?í. Chci se zeptat jak jste ře?ili tuhle výměnu. Musel se měnit celý tlumič s nějakým novým uchycením nebo tam stačí dát jenom nějaká vlo?ka, která v?e eliminuje. Díky za odpovědi

GP 1.4 8V
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Majty píše:ahoj Granďáci, po dlouhé době se ozývám s potřeboval bych se na jednu věc zeptat. Nemohl jsem to zde najít ale u prvních serií GP jako mám já, se vyskytoval problé, ?e při malé rychlosti po hor?í silnici se ze zadu ozývají zvuky jako hrkání ?árovek v krabičce. V?ichni jsme se shodli, ?e to vychází od uhycení zadních tlumičů. Já to samozřejmě nechal být, auto u? je mimo záruku a teď mi připadá, ?e to začíná být čím dál hlasitěj?í. Chci se zeptat jak jste ře?ili tuhle výměnu. Musel se měnit celý tlumič s nějakým novým uchycením nebo tam stačí dát jenom nějaká vlo?ka, která v?e eliminuje. Díky za odpovědi

GP 1.4 8V
Bavil jsem se o tom se servisákem a ten mi tvrdil, ?e pokud jezdí auto pořád skoro prázdné, tak oschnou pístnice zadních tlumičů. V okam?iku, kdy se auto nalo?í pořádně, tak si víc sedne, tlumiče se zasunou a samy "nama?ou". Z vlastní zku?enosti mohu tuto teorii potvrdit.

Tak?e naber plné auto a zkus se s tím pár kiláků projet :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Majty píše:ahoj Granďáci, po dlouhé době se ozývám s potřeboval bych se na jednu věc zeptat. Nemohl jsem to zde najít ale u prvních serií GP jako mám já, se vyskytoval problé, ?e při malé rychlosti po hor?í silnici se ze zadu ozývají zvuky jako hrkání ?árovek v krabičce. V?ichni jsme se shodli, ?e to vychází od uhycení zadních tlumičů. Já to samozřejmě nechal být, auto u? je mimo záruku a teď mi připadá, ?e to začíná být čím dál hlasitěj?í. Chci se zeptat jak jste ře?ili tuhle výměnu. Musel se měnit celý tlumič s nějakým novým uchycením nebo tam stačí dát jenom nějaká vlo?ka, která v?e eliminuje. Díky za odpovědi

GP 1.4 8V
To u? mám za sebou stačí vyndat tlumiče i s tím silenblokem co je v kastli a utáhnout matku co je na pístnici tlumiče a prochází tím silenblokem.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Jarou? píše:
Majty píše:ahoj Granďáci, po dlouhé době se ozývám s potřeboval bych se na jednu věc zeptat. Nemohl jsem to zde najít ale u prvních serií GP jako mám já, se vyskytoval problé, ?e při malé rychlosti po hor?í silnici se ze zadu ozývají zvuky jako hrkání ?árovek v krabičce. V?ichni jsme se shodli, ?e to vychází od uhycení zadních tlumičů. Já to samozřejmě nechal být, auto u? je mimo záruku a teď mi připadá, ?e to začíná být čím dál hlasitěj?í. Chci se zeptat jak jste ře?ili tuhle výměnu. Musel se měnit celý tlumič s nějakým novým uchycením nebo tam stačí dát jenom nějaká vlo?ka, která v?e eliminuje. Díky za odpovědi

GP 1.4 8V
Bavil jsem se o tom se servisákem a ten mi tvrdil, ?e pokud jezdí auto pořád skoro prázdné, tak oschnou pístnice zadních tlumičů. V okam?iku, kdy se auto nalo?í pořádně, tak si víc sedne, tlumiče se zasunou a samy "nama?ou". Z vlastní zku?enosti mohu tuto teorii potvrdit.

Tak?e naber plné auto a zkus se s tím pár kiláků projet :wink:[/quote
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/view ... c&start=90
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

To Jirka. Jo, vím o tom. Já vyzkou?el tu jednodu??í verzi a mám klid. Taky mi to od novoty občas vydávalo podobné pazvuky. Ale potom jsem absolvoval 500 km s plným autem a od té doby je klid. A jezdím vět?inou sám.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Pietro
Návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pon kvě 12, 2008 21:01
Bydliště: Kralupy

Příspěvek od Pietro »

No ja mam problem podobnej ale nevim jestli to muzou bejt tlumice ci co to je. Najeto mam jenom 2000 a kdyz prejizdim naky nerovnosti prijde mi ze bud cvakaj zamky ve dverich nebo by to mohl bejt ten problem co tu resite...tak nevim co s tim...pokud je cesta jakz takz ok tak to nedela, takze abych neprijel do servisu a nebyl tam za blazna :-)
Nalozeny jsem to mel nejvic dvema lidma a delalo to taky. Za kazdej nazor ci radu budu rad :-)
Ale je pravda ze jezdim casto sam nenalozenej, tak budu muset nekoho sehnat a zkusit to nejak zatezkat :-)
1.2 3D, Dynamic, červená exotica
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

To Pietro: Má? kouukám taky 3D, tak to nejspí? budou zámky dveří. To mi dělalo taky, tak jsem seřídil, namazal nájezdy a je klid a ticho 8)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Majty
Návštěvník
Příspěvky: 133
Registrován: úte dub 24, 2007 21:51
Bydliště: Bystřice pod Host.

Příspěvek od Majty »

kluci: Jeliko? vlastníme obchůdek s potravinami, a aby jsme měli co nejlep?í ceny tak si pro zbo?í musíme jezdit sami, tak moje punto tahá co týden 300 a? 400 kg tak?e si myslím, ?e tím to nebude. Spí? si myslím ?e by pomohlo dotáhnout tu matku. Děkuju moc za radu. A chtěl jsem se zeptat otřesně mi vr?ou okna v bočních dveřích. V?dycky kdy? stáhnu okénko tak to klepe jak blázen, dělá vám to taky. musím chvilku s tím oknem popojí?dět nez najdu tu správnou a tichou polohu.
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Mě to klepalo pravě víc kdy? jsem auto zatí?il a dělali to ty volné matky na tlumičích.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

ta okna mi klepala ze začátku taky-pak jsem nechal vyměnit nedoléhající těsnění-tekla mi do dveří voda-a od té doby je klid...2 mouchy jednou ranou :lol:
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Do včera som mal problém s praskaním zapínania vodičovho pásu. Pri prejazde cez nerovnosti a rozbitú cestu tam stále praskalo. U? mi to i?lo na nervy preto?e tie na?e cesty nie sú vežmi rovné a kvalitné. V servise otestovali a hneď objednali nové.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

julo píše:Do včera som mal problém s praskaním zapínania vodičovho pásu. Pri prejazde cez nerovnosti a rozbitú cestu tam stále praskalo. U? mi to i?lo na nervy preto?e tie na?e cesty nie sú vežmi rovné a kvalitné. V servise otestovali a hneď objednali nové.
Jo neco podobneho jsem taky zpozoroval. Zebych to nechal vymenit?
Obrázek
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Ja som to u? nevydr?al počúva?. U? sa to nedalo a keď?e nejazdím ako pojazdná diskotéta, tak?e ani rádio nepomohlo. Najprv som myslel ?e začala vŕzga? sedačka, ale bolo to zapínanie vodičovho pásu.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Já mám také problém se zadním pravým tlumičem/lo?iskem. Při malých rychlostech tady po pra?ském tankodromu se to ozývá vcelku dost. Jinak je ticho. Toto se dělo i v Norsku při plném zatí?ení, ale méně. Je?tě zkusím namazat pístnici silikonovou vazelínou. A uvidíme. Akorát je na prd, ?e auto je ji? mimo záruku :?
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Odpovědět