Zvláštní zvuk

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

aby se nesrá?ela vlhkost na oknech? Ale asi blbost, no kvůli vlhkosti to asi bude ne?
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

jo, je to tak...pokud jste nekdy videli rozdelany auto....staci tusim bez zadniho narazniku, jsou videt vzadu vetsinou dva obdelnikove otvory kryte lamelou, ktera je rozrizla, aby vzduch mohl odchazet z kabiny i tam... je to nejen kvuli mlzeni, ale celkove kvuli vsemu, co s tim souvisi..:))) SPICES MUST FLOW, THE AIR AS WELL
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

netwalker píše:jo, je to tak...pokud jste nekdy videli rozdelany auto....staci tusim bez zadniho narazniku, jsou videt vzadu vetsinou dva obdelnikove otvory kryte lamelou, ktera je rozrizla, aby vzduch mohl odchazet z kabiny i tam... je to nejen kvuli mlzeni, ale celkove kvuli vsemu, co s tim souvisi..:))) SPICES MUST FLOW, THE AIR AS WELL
hlavně je to takhle udělané,aby kdy? zabouchne? dveře nevyskákali okna (přetlakem
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

alebo aby ti nevytlacilo oci z hlavy? :mrgreen:
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Vdaka manzelke som spozoroval dalsiu habaduru: Za poslednych par dni pri nastartovani uplne studeneho motora, vacsinou to je teda rano, vychadza z motorovej oblasti taky cudny zvuk podobny ako ked je v pneu diera alebo ako ked si odfukuje vriaci chladic. Je to stale rovnaky zvuk na kratko prerusovany v cca sekundovych intervaloch. Ked je motor aspon trochu zahriaty, tak to nerobi. Taktiez po vypnuti/nastartovani uz zvuk zmizne. Z vnutra to neni pocut, takze je mozne ze to robi uz dlhsie alebo je to sposobuje zima....??? Pozeral som na motor - je cisty, ziaden olej, hadice pozatlacane, spotreba sa nezvysila, tak neviem co dalej. A do servisu samozrejme nema zmysel ist, ibaze by som im ho tam na noc nechal :( .
Chlapi, skuste aj vy po nastartovani studeneho motora vybehnut von a popocuvat.
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

no ja som sa to skusil, ale pri pocuvani ma rusil vrciaci motor :)
nezaregistroval som podobny zvuk, ale zase nepocuval som to nejako podrobne..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

RadimG píše:no ja som sa to skusil, ale pri pocuvani ma rusil vrciaci motor :)
nezaregistroval som podobny zvuk, ale zase nepocuval som to nejako podrobne..
no ja som si tento zvuk vsimol, motor tak zvlastne isiel sycal na volnobeh, stacilo vypnut ohrev zadneho skla ci svetlomety a isiel zas normalne. suvisi to nejako zo zatazenim alternatora
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Nooo, asi som nasiel pricinu - v tyzdni som dolial olej, lebo som ho mal uz zarovno spodnej rysky a odvtedy po nastartovani si opat krasne vyhrava. Vysvetlujem si to tym, ze chvilu motoru trvalo pokial sa olej dostal vsade tam, kde treba. Okrem toho ze neparkujem na uplnej rovine tak su uz aj ranne mraziky, takze by to mohlo byt logicke vysvetlenie. Akurat ten zvuk mi k tomu vobec nesedel.
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

excaliber píše:Nooo, asi som nasiel pricinu - v tyzdni som dolial olej, lebo som ho mal uz zarovno spodnej rysky a odvtedy po nastartovani si opat krasne vyhrava. Vysvetlujem si to tym, ze chvilu motoru trvalo pokial sa olej dostal vsade tam, kde treba. Okrem toho ze neparkujem na uplnej rovine tak su uz aj ranne mraziky, takze by to mohlo byt logicke vysvetlenie. Akurat ten zvuk mi k tomu vobec nesedel.
hm ja mam olej v poriadku, presne v strede
a uz mi to nepisti takze neviem cim to je, kedze pri parkovani som to raz jasne pocul a zmizlo to s vypnutim zataze - svetiel
inokedy je to v pohode a neovplyvnuje to zataz 8)
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Kiezby sme si dokazali vsetko takto jednoducho "opravit"... :-)
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

excaliber píše:Kiezby sme si dokazali vsetko takto jednoducho "opravit"... :-)
podobne som opravil hlasne klikanie spojkoveho pedala a vrzanie kdesi v palubke, prestal som si to vsimat a po urcitej dobe to samo zmizlo :>
Mira
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned čer 03, 2007 16:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mira »

excaliber píše:Nooo, asi som nasiel pricinu - v tyzdni som dolial olej, lebo som ho mal uz zarovno spodnej rysky a odvtedy po nastartovani si opat krasne vyhrava. Vysvetlujem si to tym, ze chvilu motoru trvalo pokial sa olej dostal vsade tam, kde treba. Okrem toho ze neparkujem na uplnej rovine tak su uz aj ranne mraziky, takze by to mohlo byt logicke vysvetlenie. Akurat ten zvuk mi k tomu vobec nesedel.
Kolik jsi najel, ?e má? olej pryč? Kdy? jsem měl Tigru, tak ta papala olej a jak to člověk nehlídal, tak mi potom ode?ly hydrostavy na ventilech a po nastartování to bylo sly?et :cry:

Ale u GP bych spotřebu oleje nečekal... :x
GP 1,4 8V Dynamic, černá Crossover,ků?e Elegant
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

No, třeba já měl spotřebu cca 0,2 l na prvních 10 000 km a to bylo v průběhu prvních 5000 km, ne? si spotřeba oleje sedla. ?ádný zvlá?tní zvuk v závislosti na tomto minimálním úbytku jsem nepozoroval.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

lith píše:
excaliber píše:Nooo, asi som nasiel pricinu - v tyzdni som dolial olej, lebo som ho mal uz zarovno spodnej rysky a odvtedy po nastartovani si opat krasne vyhrava. Vysvetlujem si to tym, ze chvilu motoru trvalo pokial sa olej dostal vsade tam, kde treba. Okrem toho ze neparkujem na uplnej rovine tak su uz aj ranne mraziky, takze by to mohlo byt logicke vysvetlenie. Akurat ten zvuk mi k tomu vobec nesedel.
Kolik jsi najel, ?e má? olej pryč? Kdy? jsem měl Tigru, tak ta papala olej a jak to člověk nehlídal, tak mi potom ode?ly hydrostavy na ventilech a po nastartování to bylo sly?et :cry:

Ale u GP bych spotřebu oleje nečekal... :x
Za 5 mesiacov /06-10/ a cca 10kkm nebol takmer ziadny ubytok. No a teraz, za poslednych par tyzdnov mi to razom kleslo malicko pod rysku. Sam som bol prekvapeny, ze motor v prvych tisickach kilometrov si takmer nic nevypytal, preto ma to zaskocilo teraz. A dolial som tam cca 0,6 l, nech sa to tam pekne kupe :)
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

0,6 l je u? tro?ku víc. Celá náplň v 1.2 a 1.4 má 2.6 l. Ale u? jsme krutě off, tak pozor a? nás nenačapá Tommy :lol: :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět