Zliatinové disky (značkové i neznačkové)

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Mám dotaz - jen tak pro zajímavost:

Ře?il jste někdo výměnu 15" kol za 16" a 17"? Jak to máte u těchto rozměrů s rezervou?
Někde jsem se dočetl, ?e verze ze 17" koly mají místo rezervy sadu na opravu defektu, ?e by se 17" do prostoru určeného pro rezervní kolo neve?ly.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Mám dotaz - jen tak pro zajímavost:

Ře?il jste někdo výměnu 15" kol za 16" a 17"? Jak to máte u těchto rozměrů s rezervou?
Někde jsem se dočetl, ?e verze ze 17" koly mají místo rezervy sadu na opravu defektu, ?e by se 17" do prostoru určeného pro rezervní kolo neve?ly.
Na léto mám 16´´ Rezervu mám původní 15 na plechu. Konec konců, pokud má? jen dojezdové kolo, tak taky rozměrově neodpovídá normálnímu kolu :wink: . Navíc, co se týče průměru 15 a 16, tak jsem je měl postavené vedle sebe a rozdíl je nepostřehnutelný :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od peterson »

Jarou?i mám stejný motor jako ty a taky bych to chtěl posadit v létě na 16kola ,proto bych se chtěl zeptatZvedla se ti po přezutí spotřeba a sní?ila akcelerace při přechodu z 15 na 16ky?Nevím jestli je57KW na takové kola dostatečný výkon.Dík za odpověď.
kolemjdoucí
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

peterson píše:Jarou?i mám stejný motor jako ty a taky bych to chtěl posadit v létě na 16kola ,proto bych se chtěl zeptatZvedla se ti po přezutí spotřeba a sní?ila akcelerace při přechodu z 15 na 16ky?Nevím jestli je57KW na takové kola dostatečný výkon.Dík za odpověď.
Ahoj Petersone, někde tady se u? o tom vedly dalekosáhlé diskuse, ale já měl v době přezutí na 16 motor je?tě syrový, tak se o nějakém vlivu kol na spotřebu nedalo je?tě mluvit. Potom, kdy? jsem zpátky přezul na zimní, tak se spotřeba nějak extra nesní?ila, jestli o 0,2 - 0,3 l/100 km. Přičítám to tomu, ?e celé léto jsem jezdil s klimou :D . Rozdíl v akceleraci jsem taky nezaznamenal (myslím po přezutí na 15 - to u? jsem měl najeto cca 9000 km) Konec konců ta 195/55R16 je pouze o 1 cm ?ir?í a průměr má téměř stejný jako 185/65R15. :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty »

Mám mo?nost zakoupit ojeté disky 17 x 7.5, 4x100 s letním obutím za 10k. Ov?em vůbec si nejsem jist, zda-li bych taková kola chtěl, spí?e se neumím stále rozhodnout.

Výhody:
- vzhled
- stabilita

Nevýhody:
- zvý?ená spotřeba
- zvý?ená tvrdost (rychlej?í opotřebení čepů, atd.)
- nepovolený prvek na voze
- zvý?ený zájem zlodeji kol

Mo?ná to trochu dramatizuji, je?tě jsem je ani neměl na autě. Pří?tí týden je někdy pojedu vyzkou?et. Třeba ani nepůjdou nasadit (jiná středová díra, jiná ET) a bude rozhodnuto. Asi nejvíce mi vadí, ?e to budou kola, která nebudou na voze schválena. A co na to leasingová společnost? Musím se dovolovat v případě změny kol?
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

to Márty: .. jaké jsou na tom gumy?Myslím rozměr.
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Márty píše:Mám mo?nost zakoupit ojeté disky 17 x 7.5, 4x100 s letním obutím za 10k. Ov?em vůbec si nejsem jist, zda-li bych taková kola chtěl, spí?e se neumím stále rozhodnout.

Výhody:
- vzhled
- stabilita

Nevýhody:
- zvý?ená spotřeba
- zvý?ená tvrdost (rychlej?í opotřebení čepů, atd.)
- nepovolený prvek na voze
- zvý?ený zájem zlodeji kol

Mo?ná to trochu dramatizuji, je?tě jsem je ani neměl na autě. Pří?tí týden je někdy pojedu vyzkou?et. Třeba ani nepůjdou nasadit (jiná středová díra, jiná ET) a bude rozhodnuto. Asi nejvíce mi vadí, ?e to budou kola, která nebudou na voze schválena. A co na to leasingová společnost? Musím se dovolovat v případě změny kol?
Márty, proč myslí?, ?e jsem se tady nahoře psal s těma ráfkama a gumama? :D 7,5x17 mezi nimi není a na ty co jsou vypsané ti dá výrobce glejt, ?e můřou být na tom autě. Já mám taky lízačku, 16 mám napsané v TP bez problémů, leasingové společnosti jsem se ani neptal, co je jim po tom, hlavně kdy? jim platím :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty »

Jak to myslí?, ?e mi dá výrobce potvrzení, ?e na tom autě být mů?ou? Myslí? typový list? Ten Ti dá výrobce pouze při koupi nových kol. Na ojeté Ti ho nikdo nevystaví.

Více o nich nevím. Nevím rozměr gum, ani ET, ani středovou díru. Napí?u více, a? je vyzkou?ím.
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Márty píše:Jak to myslí?, ?e mi dá výrobce potvrzení, ?e na tom autě být mů?ou? Myslí? typový list? Ten Ti dá výrobce pouze při koupi nových kol. Na ojeté Ti ho nikdo nevystaví.

Více o nich nevím. Nevím rozměr gum, ani ET, ani středovou díru. Napí?u více, a? je vyzkou?ím.
Aha, tak já měl za to, ?e se bavíme o nových kolech. Pokud má? auto na lízačku a tím pádem i havarijně poji?těné, tak bych se vyhnul nákupu elektronů "second hand", proto?e pokud je nemá? napsané v TP a auto na těch kolech rozstřelí?, tak ti poji??ovna nedá ani kačku.... :( Já ten zápis do TP ře?il jen kvůli tohoto, proto?e mám auto taky líznuté. Pro policajty je to v klidu, ti nemají páru co na jakých kolech jezdí :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty »

Jarou? píše:
Márty píše:Jak to myslí?, ?e mi dá výrobce potvrzení, ?e na tom autě být mů?ou? Myslí? typový list? Ten Ti dá výrobce pouze při koupi nových kol. Na ojeté Ti ho nikdo nevystaví.

Více o nich nevím. Nevím rozměr gum, ani ET, ani středovou díru. Napí?u více, a? je vyzkou?ím.
Aha, tak já měl za to, ?e se bavíme o nových kolech. Pokud má? auto na lízačku a tím pádem i havarijně poji?těné, tak bych se vyhnul nákupu elektronů "second hand", proto?e pokud je nemá? napsané v TP a auto na těch kolech rozstřelí?, tak ti poji??ovna nedá ani kačku.... :( Já ten zápis do TP ře?il jen kvůli tohoto, proto?e mám auto taky líznuté. Pro policajty je to v klidu, ti nemají páru co na jakých kolech jezdí :lol:
No právě. To jsem měl na mysli. Ojeté kola jsou problém. Asi spí? koupím na jaře nová litá kola 15 x 6.5, ET 37

Obrázek

A budu mít klid na du?i...
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

Du?an píše:Mám dotaz - jen tak pro zajímavost:

Ře?il jste někdo výměnu 15" kol za 16" a 17"? Jak to máte u těchto rozměrů s rezervou?
Někde jsem se dočetl, ?e verze ze 17" koly mají místo rezervy sadu na opravu defektu, ?e by se 17" do prostoru určeného pro rezervní kolo neve?ly.
17 se do rezervniho prostoru nevejde..proto vozim nahradni kolo 15" i kdyz mam 17ky. k autu je lepici sada, ale presto kdyz jedu nekam dal tak si s sebou misto ni beru nahradni kolo (zimni 15")
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Du?an, hodil som sa z temy Tuning sem, aby sme neboli OT...
Tie Alutecy maju momentalne najlepsiu cenu na e-pneu.cz, u nas som ich nasiel za 2400,-Sk, no hlavne musim zistit to, kde ich fyzicky maju aby som si ich isiel obzriet.
Alebo otázka do fora, nejazdi niekto z vas na Alutec Spyke?
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

mám 15 Alesio TURBO s orig. pneu super vzhled a sou vyta?ený více ven mají ET37 myslím si ?e na ty na?e rozbitý silnice jsou 15ky akorát a hlavně kdy? se kouknete na ceník pneu tak 15ky jsou o řád levněj?í ne? 16a17
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Ladin
Návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: ned črc 29, 2007 20:47
Bydliště: Zlaté Moravce

Příspěvek od Ladin »

Tak ja som si objednal tieto elektrony su to R15 a cena za kus 2835.-Sk

Obrázek
Punto Grande, modrá metalíza, 1.3Mjet 90koní 6 rýchlostné.
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

Ladin píše:Tak ja som si objednal tieto elektrony su to R15 a cena za kus 2835.-Sk

Obrázek
doufam ze pak posles foto ;)
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
Odpovědět