Udrzba GP v zime

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

hopik
Návštěvník
Příspěvky: 125
Registrován: úte dub 24, 2007 13:24

Udrzba GP v zime

Příspěvek od hopik »

Ahoj vsichni,
zadal jsem toto tema, pojednavajici o drzbe Grande Punta v zime. Jako jsou nemrznouci kapaliny, ochrana vseho mozneho proti zime,ruzne rozmrazovace, ochrana pryze az po sterky. Protoze je GP italske,kde je vice teplo nez u nas, nechci nic v ochrane proti zime podcenit. Neb dnes poprve jsem musel skrabat po rano predni sklo od namrazy. Tak vkladejte sve zkusenosti s ruznymi vyrobky. Hmm, uz to zacina. brrr :(
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

Kedze ta predchadzajuca zima bola taka aka bola, vystacil som so zimnou zmesou do ostrekovacov (kupena v Tescu, asi Sheron) a rozmrazovacim sprejom na okna.. Ten sprej bol vyborny, ucinkuje za par sekund, takze ostriekas predne okno, ides ostriekat zadne a predne je uz mokre.. Akurat ked som tu nadobku minul asi za 2 tyzdne a preratal si kolko by ma stala cela zima, presiel som na kombinaciu najskor skrabka skrabka, potom sprej.. Nic ine som nepouzival..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

pred zimou, najlepsie do konca oktobra, kompletne umyt auto a navoskovat ho (ja to robievam 2x do roka, april / oktober). od oktobra davat do ostrekovacov uz len zimnu zmes. skontrolovat nemrznucu kvapalinu. ak je pod ryskou, treba doliat spravny pomer. uz coskoro vymenit letne za zimne pneu (cim skor sa objednat, v oktobri pride prvy sneh a v pneuservise maju zrazu plno na mesiac, castokrat ani nevyvazia poriadne kolesa :x ). do kufra hodit retaze. a urcite nezanedbavat umytie auta aj pocas zimy. ked je roztopeny sneh a nie je mokro, ja si vzdy umyjem od toho sajrajtu voz. v umyvarke. myslim, ze ten lak viac znesie tu kefu, nez blato a sol.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Suhlasim s nalom, robim to podobne.
OT, ako casto sa ma menit nemrznuca zmes? Ja som to v knizke nejak nenasiel :( Predpokladam ta 4roky ale asi som slepy, nenasiel som to
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty »

Mám otázku:

jaká je původní náplň chladící kapaliny z výroby?
Do kolika mínus je ředěná?
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
Drtikol
Štamgast
Příspěvky: 347
Registrován: sob kvě 05, 2007 1:33
Bydliště: Zlíneček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drtikol »

Márty píše:Mám otázku:

jaká je původní náplň chladící kapaliny z výroby?
Do kolika mínus je ředěná?
PARAFLA cca - 40 C
GP Sport 1,9 JeToDiesel
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty »

Drtikol píše:
Márty píše:Mám otázku:

jaká je původní náplň chladící kapaliny z výroby?
Do kolika mínus je ředěná?
PARAFLA cca - 40 C
To je tady náplň z výroby ano? Čili defac to pokud mám expanzku plnou a nemusím dolévat, tak do náplně nijak zasahovat nemusím.

BTW: jak se vůbec otevírá expanzka? Je to nějaký bezpečností uzávěr a v manuálu o tom nic nepí?ou.
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pokud má? chladící kapalinu za studena v rozmezí rysek min a max, tak je v?e OK. Po dobu provozu do výměny kapaliny (2 nebo 3 roky?) by jsi teoreticky neměl nic dolívat. Je to uzavřený přetlakový chladicí okruh a pokud je 100% těsný, tak by měl být úbytek náplně minimální a to se z ní odpařuje jen voda (má ni??í teplotu varu ne? nemrznoucí směs). Tak?e pokud je chladicí soustava těsná a kompenzuje se jen minimální úbytek, dolíval bych jen vodu.

PS: expanzka se povoluje standartně, jen musí? při otáčení uzávěru překonat bezpečnostní zub na hrdle expanzky. Ten je tam pro ty co nečtou návod a RS kecy na nálepce kapoty a zkou?í otevřít horkou expanzku. Ten zub by je měl zabrzdit v rozletu aby jim necákl vařící fridex do ksichtu
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

chlapi, pro někoho mo?ná hloupý dotaz, ale já to fakt nevím, kdy? jsem koupil auto v létě, je tam nemrznoucí směs na zimu? Nemám ten měřák, abych to sám zkusil, tak a? se nemusím ptát ve Fiatu, díky
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pepa B. píše:chlapi, pro někoho mo?ná hloupý dotaz, ale já to fakt nevím, kdy? jsem koupil auto v létě, je tam nemrznoucí směs na zimu? Nemám ten měřák, abych to sám zkusil, tak a? se nemusím ptát ve Fiatu, díky
Jasně, ?e tam je nemrznoucí směs. Jak psal Drtikol - do - 40°C. Něco jako letní směs do chladiče není. Kdy? tak jenom čistá voda.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Po nahlédnutí do manuálu se opravuji: Nemrznoucí směs PARAFLU UP, která je v GP je do -35°C a nelze ji mísit s jinými nemrznoucími kapalinami - to? údaje z manuálu.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

Jarou? píše:Po nahlédnutí do manuálu se opravuji: Nemrznoucí směs PARAFLU UP, která je v GP je do -35°C a nelze ji mísit s jinými nemrznoucími kapalinami - to? údaje z manuálu.
..děkuji pane Jarou?i :wink:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

S autom netreba nic robit, naliat zimnu zmes do ostrekovaca a pre dobry pocit namazat dverove tesnenia. Aspon ak je to Vasa prva zima
A snad navoskovat karoseriu a zmenit gumy :D
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pepa B. píše:
Jarou? píše:Po nahlédnutí do manuálu se opravuji: Nemrznoucí směs PARAFLU UP, která je v GP je do -35°C a nelze ji mísit s jinými nemrznoucími kapalinami - to? údaje z manuálu.
..děkuji pane Jarou?i :wink:
Není zač, rádo se stalo, pane Pepo :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

zabudli sme na to najdolezitejsie - treba mat v aute metlicku na sneh :) a mozno mat sprej na odstranenie namrazy na sklach ;/
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Odpovědět