Poistenie / Pojištění

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

radoel píše:Havarijnú mám prvýkrát, tak?e zatiaž som sa zní?ením poistnej čiastky nezaoberal, no celkom by to zaujímalo, či by sa s tým dalo po pár rokoch niečo urobi?.
Môj názor je v?ak asi ten, ?e pois?ovne počítajú aj po rokoch vstupnú cenu poistenia akoby nového auta.
Jediná úžava je pri lízingu.
V Česku, kdy? jdu pojistit star?í automobil, vycházejí ne z pořizovací ceny, ale z ceny současné (aktuální) podle tabulek. Alespoň v některých poji??ovnách, pokud ne ve v?ech.
Soused má Daewoo Tacumu a tímto učiněným krokem mu spadlo pojistné o několik tisíc Kč.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

TO RADOEL:
Ja mam lizing a vypocitane splatky poistneho mam stale rovnake. Teraz neviem ci je to naozaj tak s tymi ulavami ako vravis ty alebo ma poistovna dostala. Jedno je ale iste - platim poistne po cele 3 roky vypocitane z ceny noveho vozidla.
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
radoel
Návštěvník
Příspěvky: 103
Registrován: úte srp 28, 2007 19:56
Bydliště: Poltár

Příspěvek od radoel »

excaliber píše:TO RADOEL:
Ja mam lizing a vypocitane splatky poistneho mam stale rovnake. Teraz neviem ci je to naozaj tak s tymi ulavami ako vravis ty alebo ma poistovna dostala. Jedno je ale iste - platim poistne po cele 3 roky vypocitane z ceny noveho vozidla.
Neviem, či sa úplne rozumieme:
auto cez lízingovku má inú cenu na havarijné.
Ale e?te raz opakujem, mám havarijnú prvýkrát, tak celkom neviem presne ako to funguje neskôr.
No napr. kolega má Octaviu - počas lízingu platil niečo okolo 9 tisíc na rok, po ukončení lízingu chcel pokračova? v havarijnom, no cena pre súkromnú osobu u? bola okolo 19 tisíc.
Teda mal som na mysli tento rozdiel.
Fiat Grande Punto 5D 1.2 Active, farba: Azuro Psychedelic, SONY CDX-GT210
Obrázek
Mira
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned čer 03, 2007 16:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mira »

Du?an píše:Co se týká poji?tění:
U poji?tění odpovědnosti za ?kody (zákonné), u něj není skoro co ře?it, max. nějaké zvýhodnění formou jeho platnosti pro od?kodnění třeba při ?ivelných událostech nebo dárků.

Ale u havarijního poji?tění - poji??ovny sice navy?ují bonusy za beze?kodní průběh poji?tění, ale ve skutečnosti se o ?ádné zvýhodnění nejedná.
Pokud se nad tím zamyslíte, poji??ovny nezohledňují dal?í důle?itý faktor a tím je klesající hodnota auta. Já osobně se toto chystám ře?it pří?tí rok tak, ?e si buďto nechám přepočítat pojistné k aktuální hodnotě GP-čka + bonus, nebo pojistku vypovím a uzavřu ji v jiné poji??ovně, ov?em té? na aktuální (tabulkovou) hodnotu GP-čka. Při totálce nebo zcizení (nedej Bůh) by mi stejně více peněz nedali.

U? jste se sní?ením pojistné částky zabývali?
Proč by poji??ovny nezohledňovaly klesjící cenu vozu? Mám havarijko u Generali a ka?dý rok si mohu GP v poji??ovně ohodnotit a na tuto cenu mi upraví vý?i pojistku. Dále při beze?kodném průběhu získávám bonusy....
GP 1,4 8V Dynamic, černá Crossover,ků?e Elegant
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

lith píše:Proč by poji??ovny nezohledňovaly klesjící cenu vozu? Mám havarijko u Generali a ka?dý rok si mohu GP v poji??ovně ohodnotit a na tuto cenu mi upraví vý?i pojistku. Dále při beze?kodném průběhu získávám bonusy....
Jen?e poji??ovny samy od sebe na to ka?lou. Proč by měly zohledňovat stáří vozidla a dostávat od lidí méně peněz, kdy? mohou dostávat více.

Tak?e Generali je asi výjimka, ale u ostatních poji??oven, pokud si člověk neřekne, tak méně platit nebude.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

radoel píše: Neviem, či sa úplne rozumieme:
auto cez lízingovku má inú cenu na havarijné.
Ale e?te raz opakujem, mám havarijnú prvýkrát, tak celkom neviem presne ako to funguje neskôr.
No napr. kolega má Octaviu - počas lízingu platil niečo okolo 9 tisíc na rok, po ukončení lízingu chcel pokračova? v havarijnom, no cena pre súkromnú osobu u? bola okolo 19 tisíc.
Teda mal som na mysli tento rozdiel.
Hej, teraz rozumiem. Aj ja mam lizing aj havarijku prvykrat, takze tiez sa ucim. Napriklad ako spominaju kolegovci to znizovanie ceny auta pre vypocet, tak s tym som sa este napriklad ja nestretol.
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

excaliber píše:TO RADOEL:
Ja mam lizing a vypocitane splatky poistneho mam stale rovnake. Teraz neviem ci je to naozaj tak s tymi ulavami ako vravis ty alebo ma poistovna dostala. Jedno je ale iste - platim poistne po cele 3 roky vypocitane z ceny noveho vozidla.
myslim ze je to uplne normalne, ja to mam tak isto, havarijna sa proste vyratala ako cast splatky a tie su rovnake po cely cas.. a kamos to ma tak isto..

inak som dnes pocul v radiu ze uz nejake 2 poistovne zverejnili ceny povinneho na buduci rok a ze ceny by sa nemali zvysit o viac ako 10%..
ja som dostal z poistovne list, ze sa mi poistne urcite nezvysi, mozno pojde aj kusok dole.. ale ja som platil 3400, co je oproti vam dost..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
radoel
Návštěvník
Příspěvky: 103
Registrován: úte srp 28, 2007 19:56
Bydliště: Poltár

Příspěvek od radoel »

E?te k tej havarijnej: ja ju nemám v rámci mesačných splátok, platím si ju osobitne, myslím, ?e aj takto sa dá, čo to u?etri?.
Fiat Grande Punto 5D 1.2 Active, farba: Azuro Psychedelic, SONY CDX-GT210
Obrázek
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

Ja som si mohol vybrat z niekolkych ponuk, takze tiez som si cenu mohol urcit (aspon vramci moznosti)..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Hej, da sa usetrit, ja ale mam "akciovy lizing", kde som si poistovnu vybrat nemohol. Ale dal som si vtedy pre zaujimavost spravit kalkulaciu u poistovne kde mam zakonnu, a tam mi spravili takyto navrh: prvy rok priblizne rovnako ako teraz, druhy rok o 1500,- menej a treti rok o dalsich 1500,- menej.
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

tak to je slusne znizenie, myslim ze po splateni leasingu nemas preco vahat :)
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
radoel
Návštěvník
Příspěvky: 103
Registrován: úte srp 28, 2007 19:56
Bydliště: Poltár

Příspěvek od radoel »

excaliber píše:Hej, da sa usetrit, ja ale mam "akciovy lizing", kde som si poistovnu vybrat nemohol. Ale dal som si vtedy pre zaujimavost spravit kalkulaciu u poistovne kde mam zakonnu, a tam mi spravili takyto navrh: prvy rok priblizne rovnako ako teraz, druhy rok o 1500,- menej a treti rok o dalsich 1500,- menej.
To je zaujimavé!
Fiat Grande Punto 5D 1.2 Active, farba: Azuro Psychedelic, SONY CDX-GT210
Obrázek
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Aby som to tu trochu zaktualizoval, pripadne sa i pochvalil - na rok 2008 platim PZP 2497,- Sk .
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

Ja mam pov. i havarijko u CSOB.....zohledneni podle aktualni ceny vozidla jsem nikde nevidel.... a jelikoz jsem si bral auto na uver, nemel jsem u fiatu ani jinou sanci, nez tohle...
radoel
Návštěvník
Příspěvky: 103
Registrován: úte srp 28, 2007 19:56
Bydliště: Poltár

Příspěvek od radoel »

excaliber píše:Aby som to tu trochu zaktualizoval, pripadne sa i pochvalil - na rok 2008 platim PZP 2497,- Sk .
dobra cena
Fiat Grande Punto 5D 1.2 Active, farba: Azuro Psychedelic, SONY CDX-GT210
Obrázek
Odpovědět