Grande Punto

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Kauli
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pon dub 16, 2007 12:03
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Svolávačka

Příspěvek od Kauli »

Radime, zkus přímo napsat té paní Němcové, jak jsem uváděl v předcházejícím příspěvku a ta ti dá jasnou odpověď zda se tě to týká či ne, sedí přímo na hlavním zastoupení Fiatu pro ČR.
SHOTY
kolemjdoucí
Příspěvky: 15
Registrován: čtv dub 19, 2007 19:14
Bydliště: F-M

Příspěvek od SHOTY »

jakou máte spotřebu? já mám průměrnou 5,4,,,ale zdá se mi to nějaké divné,,,myslím,?e by GRANDE měl mít 6,1,,,snad mi to ukazuje v tom autě dobře,,,jinak předtím jsem měl Favorita a ten ?ral jak k,,,,tak zatiial,,, :x
Fiat GRANDE Punto,1.2 SOLE,,,zlatá metalíza,,,na?lapané auto,,,
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

dostal jsem se a? na 5,9 ale při pojí?dění po městě a? 9,3
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

já jezdím dlouhodobě za 6.1 litříků ... je v tom ale hodně města, kdy? vynuluji PP a jedu del?í tra? mimo město tak to spadne na zhruba 5,5l, dálnice to poouvá k 6 litrům. Kdy? někdy řádím a ?enu to dlouhodobě 150tkou po dálnici, nebo profukuji trubky vytáčením tak to jde za 8 litrů ale to je tak maximum na který je třeba hodně razantní jídzdu ....

Jinak takový dobrý měrný bod je jízda do Itálie loni v létě, kdy jsem ujel zhruba 1500 km s průměrnou spotřebou 6l, z toho tříčtvrtě dálnice. V?e normální jízda v rámci předpisů.
GP 3d 1,2 Dynamic
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Teď mam spotřebu okolo 6,2l/100km jinak v létě(pneu 175/65/15) cca 6,5l/100km a v zimě(pneu 185/65/15) 6,8l/100km Nejvíce sem se dostal na 7,1 ale to sem jel HK --> Praha pořád nad 150 :oops:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
gurisson
kolemjdoucí
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 19, 2007 20:54
Bydliště: HK

Příspěvek od gurisson »

ironlionzion: To se mi moc nezda sice jeste nemam vlastni skusenosti ale kdyz jsem si to byl projet na predvadece 1.4 16V ujel jsem asi 60 KM :twisted: a bylo to uplne novy predvadeci :) tak to bralo prave 8 litru a to jsem to nijako nesetril :) spis jsem na to slapal jak to slo :) Jedina vyhoda ze prodavajici mel rad rychlou jizdu :) Tak nevim nevim jestli tech 8 l se zajetym motorem neni moc :)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Já jezdím na bě?ných silnicích za 5,2 - 5,8 litru, na dálnici kolem 7 litrů (mám najeto 15 000 km).
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

gurisson: Porovnavat spotrebu auta s motorom 1.2 8V (ironlionzion) a tebou skusanu 1.4 16V pri vyssich rychlostiach nemozes. Ten slabsi motor ma samozrejme spotrebu vyssiu..

Ja mam dlhodobu spotrebu 6.25l/100km (asi 70% mesto)
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

gurisson píše:ironlionzion: To se mi moc nezda sice jeste nemam vlastni skusenosti ale kdyz jsem si to byl projet na predvadece 1.4 16V ujel jsem asi 60 KM :twisted: a bylo to uplne novy predvadeci :) tak to bralo prave 8 litru a to jsem to nijako nesetril :) spis jsem na to slapal jak to slo :) Jedina vyhoda ze prodavajici mel rad rychlou jizdu :) Tak nevim nevim jestli tech 8 l se zajetym motorem neni moc :)
8 litrů je ňák moc, to mi ?ere, kdy? dlouhodobě tlačím pedál na podlahu po dálnici, zrovna o víkendu jsem zpěchal 160 tkou asi 200 km a nejvíc to vylezlo na 8l ... jinak v novém SM je test spotřeby a to co tam pí?ou o spotřebě 1.2 odpovídá realitě i tomu co pí?ou v propagačních materiálech ...
GP 3d 1,2 Dynamic
alkay
kolemjdoucí
Příspěvky: 20
Registrován: stř dub 11, 2007 9:43
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alkay »

ironlionzion píše:
gurisson píše:ironlionzion: To se mi moc nezda sice jeste nemam vlastni skusenosti ale kdyz jsem si to byl projet na predvadece 1.4 16V ujel jsem asi 60 KM :twisted: a bylo to uplne novy predvadeci :) tak to bralo prave 8 litru a to jsem to nijako nesetril :) spis jsem na to slapal jak to slo :) Jedina vyhoda ze prodavajici mel rad rychlou jizdu :) Tak nevim nevim jestli tech 8 l se zajetym motorem neni moc :)
8 litrů je ňák moc, to mi ?ere, kdy? dlouhodobě tlačím pedál na podlahu po dálnici, zrovna o víkendu jsem zpěchal 160 tkou asi 200 km a nejvíc to vylezlo na 8l ... jinak v novém SM je test spotřeby a to co tam pí?ou o spotřebě 1.2 odpovídá realitě i tomu co pí?ou v propagačních materiálech ...
Kdy? v mém 1.4 16V se?lápnu na dálnici pořádně pedál a na tachometru se objeví 180 tka tak si to bere v klidu i 13l. Pokud tedy nejedu zrovna z kopce. :lol: Jinak v průměru kdy? to trochu honím tak kolem těch 8l. Co? je myslím 95koním odpovídající.
GP 1.4 16V - sport - orange caribbean
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

ironlionzion: to auto moze ist 160kou tak dlho? som si myslel ze za spravnych poveternostnych podmienok na chvilku, ked aj slnko svieti od chrbta a tlaci dole kopcom, ale 200km? To auto sa nezda :D
alkay
kolemjdoucí
Příspěvky: 20
Registrován: stř dub 11, 2007 9:43
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alkay »

RadimG píše:ironlionzion: to auto moze ist 160kou tak dlho? som si myslel ze za spravnych poveternostnych podmienok na chvilku, ked aj slnko svieti od chrbta a tlaci dole kopcom, ale 200km? To auto sa nezda :D
Nevím jak ostatní typy GP, ale s tím mým jsem jel minulý prázdniny 160 tkou skorem celou dálnici ze Záhřebu do Splitu a bez problémů. :oops: Mimochodem zapnutá klimatizace se na spotřebě taky projeví. :)
Raději mám otevřenou střechu, ale s tou se dá tak do 100. :D
GP 1.4 16V - sport - orange caribbean
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

alkay píše:
RadimG píše:ironlionzion: to auto moze ist 160kou tak dlho? som si myslel ze za spravnych poveternostnych podmienok na chvilku, ked aj slnko svieti od chrbta a tlaci dole kopcom, ale 200km? To auto sa nezda :D
Nevím jak ostatní typy GP, ale s tím mým jsem jel minulý prázdniny 160 tkou skorem celou dálnici ze Záhřebu do Splitu a bez problémů. :oops: Mimochodem zapnutá klimatizace se na spotřebě taky projeví. :)
Raději mám otevřenou střechu, ale s tou se dá tak do 100. :D
:D no to ví? ?e to jede Radime, jednou v noci, no to bych ani neměl říkat, jsem jel Praha - Zlín (něco přes 300 km) pod plným kotlem s průměrem 130 km/h ... dálnice pořád nad 150 ...

Ono 1.2 není od 130 km/h dálniční motor. Rapidně stoupá spotřeba ale svou rychlost si udr?í i nad těch 150 km/h, v tom pásmu kolem 5000 otáček to u? nemá tah (u 5500 konec - k 6000 otáčkám se dostane? ale jen z kopce - viz foto ní?e) ale pokud před stoupáním neubere? otáčky tak ho vyjede? bez zpomalení.

Ka?dopádně jsem ho takto párkrát u? prohnal a dr?í se. Vět?inou ale jezdím piánko do 130 a kochám se, jen někdy mě chytne rapl :-)

tady přikládám foto ?e to jede :lol: :

Obrázek
GP 3d 1,2 Dynamic
alkay
kolemjdoucí
Příspěvky: 20
Registrován: stř dub 11, 2007 9:43
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alkay »

Hezké :D
GP 1.4 16V - sport - orange caribbean
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

alkay: to ano, ale ty mas 1.4 16V.. ja som prekvapeny ze take nieco vydrzi aj 1.2 8V :D

ironlionzion: ak mam pravdu povedat, ja by som sa asi bal drzat ho tak dlho v tak vysokych otackach.. ale aspon si si precistil trubky :D a pri tom hluku si nezaspal :D
Odpovědět