Fiat 500X

Témata týkající se ostatních modelů značky Fiat

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat 500X

Příspěvek od Zdenda »

Asi už Taliáni blázní z toho vedra :shock: Asi čekají na nový model od Číňanů až je koupí, ne jen 5tikilo na všechny varianty :oops: Kdybych měl dnes kupovat jiné auto tak bych asi bral BMW 1 nebo Octavii 3 ale rozhodně ne Fiata. I Dácia má větší výběr modelů :shock:
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Fiat 500X

Příspěvek od JardaK. »

Koupíš si Abartha 500X.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Uživatelský avatar
bene
kolemjdoucí
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 01, 2018 20:29
Kontaktovat uživatele:

Re: 500X

Příspěvek od bene »

Jarouš píše: čtv led 29, 2015 15:14 To by mě zajímalo, odkud vzali benzínovou atmo 1.6. Osobně bych teda radši tu atmosféru než foukanou 1.4
Odpověď "Od Jeepu" je obvyklá... ale není to tak úplně pravda.
Je to motor, co chystalo PSA s BMW... a moc se jim nepovedl, tak ho prodali, i s fabrikou Fiatu. Původmě to byl Tritec.. a jezdil třeba v Mini, myslím to velký Mini, od BMW.

Fiat to přepracoval s cílem dát do do Jeepa a právě iXka... a udělal to dobře.

Mám ho doma... a jsem s ním úplně spokojenej.
Objednáno: Fiat Punto III (Grande) 1.4, dokud to jde...
Fiat Punto II 1.2
Fiat 500X 1.6 E-Torq
Alfa Romeo 164 2.0 TS
Uživatelský avatar
bene
kolemjdoucí
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 01, 2018 20:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat 500X

Příspěvek od bene »

Zdenda píše: úte srp 11, 2015 21:32 Asi už Taliáni blázní z toho vedra :shock: Asi čekají na nový model od Číňanů až je koupí, ne jen 5tikilo na všechny varianty :oops: Kdybych měl dnes kupovat jiné auto tak bych asi bral BMW 1 nebo Octavii 3 ale rozhodně ne Fiata. I Dácia má větší výběr modelů :shock:
No, na stránce Fiat fans bych čekal větší informovanost!

Ani 500X ani 500L nemá s 500 společnýho vůbec nic... snad kromě podobnýho stylu, zejména předních světel.

Nemají společného dokonce nic ani mezi sebou - jsou to technicky 3 nezávislé řady.
;-)

Ixko je prostě nové Sedici... a eLko je prostě Idea II.

A obě jsou to dobrá auta.
Objednáno: Fiat Punto III (Grande) 1.4, dokud to jde...
Fiat Punto II 1.2
Fiat 500X 1.6 E-Torq
Alfa Romeo 164 2.0 TS
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Re: Fiat 500X

Příspěvek od Jarous1 »

Nemáš pravdu, 500L a 500X používají stejnou modulární platformu, kdy 500X má vzadu víceprvek.

Co se týká motoru 1.6 - jedná se o invenci brazilské pobočky Fiatu v Betimu společně s inženýry z italského Fiatu, který v určitých zemí umí spalovat i etalon - PSA a BMW s tím nemá nic společného.
Uživatelský avatar
bene
kolemjdoucí
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 01, 2018 20:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat 500X

Příspěvek od bene »

Jarous1 píše: pát úno 02, 2018 20:18 Nemáš pravdu, 500L a 500X používají stejnou modulární platformu, kdy 500X má vzadu víceprvek.

Co se týká motoru 1.6 - jedná se o invenci brazilské pobočky Fiatu v Betimu společně s inženýry z italského Fiatu, který v určitých zemí umí spalovat i etalon - PSA a BMW s tím nemá nic společného.
Nepřu se.
Formulace, které vídám jsou, že platforma 500X vznikla prodloužením té z 500L (mimo jiné, vlastně i Grande Punto), každopádně má vzadu McPherson, na rozdíl od ostatních aplikací. Takže to prostě není s 500 stejné auto.

No a v Brazílii jsem nebyl, ale že e-torg vzniknul vývojem tritecu tvrdí obecně dostupné zdroje - například:
https://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_E.torQ_engine
Objednáno: Fiat Punto III (Grande) 1.4, dokud to jde...
Fiat Punto II 1.2
Fiat 500X 1.6 E-Torq
Alfa Romeo 164 2.0 TS
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Re: Fiat 500X

Příspěvek od Jarous1 »

To já také ne, já zase četl toto: https://it.wikipedia.org/wiki/Motori_Fiat_E.torQ

Kde je pravda, teda asi těžko říct, každopádně motor to je prý povedený. Když jsem kupoval 500X, tak jsem chtěl turbo benzin, takže jsem atmosferu ani nezkusil.

edit: pravdu máš ty, motor se nabízí už od roku 2010 v jižní americe, celkem mě překvapil ten jeho původ.
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Re: Fiat 500X

Příspěvek od MV »

To jsem taky četl, že 500X je kombinace Grande+500L, ale to asi nebude tak úplně pravda. Taky jsem podle interiéru koukal, že dost věcí je tam z Giulietty. Tudíž možná i ta zadní náprava bude upravená původem z alfy. Inu když to funguje, tak proč ne.
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Uživatelský avatar
bene
kolemjdoucí
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 01, 2018 20:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat 500X

Příspěvek od bene »

Jarous1 píše: ned úno 04, 2018 18:09 To já také ne, já zase četl toto: https://it.wikipedia.org/wiki/Motori_Fiat_E.torQ

Kde je pravda, teda asi těžko říct, každopádně motor to je prý povedený. Když jsem kupoval 500X, tak jsem chtěl turbo benzin, takže jsem atmosferu ani nezkusil.

edit: pravdu máš ty, motor se nabízí už od roku 2010 v jižní americe, celkem mě překvapil ten jeho původ.
:-)
Já jsem zase chtěl atmosféru... tak jsem to risknul.
A jsem s ním ohromě spokojenej.

Teď to bude znít jako protimluv - ale přesto se ho chystám asi příští rok vyměnit za HB Tipo... ale není to nic proti iXku.
Jen ani malé SUV neužiju... a ocením spíš pohodlí a levnou jízdu HB.
Tipo navíc je trochu vyšší, než většina srovnatelných aut, takže pro mě bude asi ideál.
Objednáno: Fiat Punto III (Grande) 1.4, dokud to jde...
Fiat Punto II 1.2
Fiat 500X 1.6 E-Torq
Alfa Romeo 164 2.0 TS
Uživatelský avatar
bene
kolemjdoucí
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 01, 2018 20:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat 500X

Příspěvek od bene »

MV píše: pon úno 05, 2018 11:12 To jsem taky četl, že 500X je kombinace Grande+500L, ale to asi nebude tak úplně pravda. Taky jsem podle interiéru koukal, že dost věcí je tam z Giulietty. Tudíž možná i ta zadní náprava bude upravená původem z alfy. Inu když to funguje, tak proč ne.
Myslím, že ne... Giulietta má vzadu víceprvek, iXko modifikovanej Pherson. Takže je to jiné řešení.

Ale funguje to.
:-)
Objednáno: Fiat Punto III (Grande) 1.4, dokud to jde...
Fiat Punto II 1.2
Fiat 500X 1.6 E-Torq
Alfa Romeo 164 2.0 TS
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Re: Fiat 500X

Příspěvek od MV »

bene píše: pon úno 05, 2018 22:20 Teď to bude znít jako protimluv - ale přesto se ho chystám asi příští rok vyměnit za HB Tipo... ale není to nic proti iXku.
Jen ani malé SUV neužiju... a ocením spíš pohodlí a levnou jízdu HB.
Tipo navíc je trochu vyšší, než většina srovnatelných aut, takže pro mě bude asi ideál.
Jakože se ztrátou prodáš zánovní 500X a pořídíš si Tipo postavené v modelové řadě "níže" než 500X jen z důvodu levné jízdy? To asi moc levněji nevyjde, ne? :kuk
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Re: Fiat 500X

Příspěvek od Jarous1 »

Jen ani malé SUV neužiju... a ocením spíš pohodlí a levnou jízdu HB.
Tipo navíc je trochu vyšší, než většina srovnatelných aut, takže pro mě bude asi ideál.
[/quote]


Tipo je dobré auto, já budu řešit něco s kufrem, tak Tipo Kombi je favorit. Měl jsem ho půjčeného a spokojenost. Jen si objednám xenony a samozřejmě opět Turbo benzin :D .

Koukám, že kupuješ GP, ono jde ještě objednat do výroby?
Uživatelský avatar
bene
kolemjdoucí
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 01, 2018 20:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat 500X

Příspěvek od bene »

Tipo je dobré auto, já budu řešit něco s kufrem, tak Tipo Kombi je favorit. Měl jsem ho půjčeného a spokojenost. Jen si objednám xenony a samozřejmě opět Turbo benzin :D .

Koukám, že kupuješ GP, ono jde ještě objednat do výroby?
[/quote]

Jde... ale už půjde jen pár týdnů - v květnu má být ukončená výroba.
:-(

Tipo je dobrý auto... a ten kufr je pro mě úplně dostatečnej, s dojezdovkou až bohatě dostatečnej.
:-)
Objednáno: Fiat Punto III (Grande) 1.4, dokud to jde...
Fiat Punto II 1.2
Fiat 500X 1.6 E-Torq
Alfa Romeo 164 2.0 TS
Uživatelský avatar
bene
kolemjdoucí
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 01, 2018 20:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat 500X

Příspěvek od bene »

Jakože se ztrátou prodáš zánovní 500X a pořídíš si Tipo postavené v modelové řadě "níže" než 500X jen z důvodu levné jízdy? To asi moc levněji nevyjde, ne? :kuk
[/quote]

Potřeboval jsem rychle nový auto... zbavil jsem se služebního Passata - a v té době ještě Tipo nebylo. Teda začínal sedan, ale HB vůbec.

To "levnější" je jen vedlejší efekt, ne hlavní důvod... ale pozná se to. Rád jezdím v létě na toulavou dovolenou... loni jsem najel v kuse asi 3 tisíce km, do Itálie, po Itálii a zpátky, rok před tím skoro 4, to byla Anglie... a to už se pozná, jestli jedeš za 6 nebo za 8 na sto.
Ale jak říkám, kvůli tomu to neudělám.
HB je pohodlnější... prostornější... a víc mi sedí. Svět se zbláznil do pseudo SUV = nejvyšší čas od něj utéct.
:-)

Ale napřed musí začít prodávat Tipo HB s novým atmosferickým benzinem a se 7" palcovým interierem...
No, současná 1.4 se 70kW by mi vlastně asi stačila... ale ten vnitřek s 5" prostě nedávám, je tam na mě moc plastu.
K dokonalosti by mohli maličko změnit i font na přístrojovce, za něco techničtějšího, bez té uměleckosti.. ale to už si vyloženě vymýšlím.
:-)
Objednáno: Fiat Punto III (Grande) 1.4, dokud to jde...
Fiat Punto II 1.2
Fiat 500X 1.6 E-Torq
Alfa Romeo 164 2.0 TS
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Re: Fiat 500X

Příspěvek od MV »

Já tu módu švindlgaziků taky nechápu, ale když se do toho lidem líp nastupuje, nebo z toho líp vidí, tak ať si připlatí za vyšší spotřebu.
Jinak Tipo s 1.4 16V nevím jestli by Ti stačilo, možná jo, pokud často nejezdíš do kopce :mrgreen:
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Odpovědět