Názory na kvalitu Grande Punta a Punta Eva

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

myslite si ze Grande Punto je kvalitne urobene auto

Ano nemam doteraz ziadne problemy
27
57%
Zopar mensich problemov sa uz naslo a riesilo v servise
18
38%
Auto je hodne nekvalitne, malo uz viac ako 5 zavaznych poruch
2
4%
 
Celkem hlasů: 47

Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Názory na kvalitu Grande Punta a Punta Eva

Příspěvek od Robo1.2 »

celkom ma zaujal tento clanok
http://news.auto.cz/tisk/auto-bild-qual ... -fiat.html

kedze moj nazor nie je az taky smerodajny, rad by som vedel ako je nazor skupinovy nas majitelov GP z fora
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Hlasoval jsem pro 3.mo?nost:

Absolvoval jsem výměna zapalovací skříňky. opravu otvírání (klik) zadních dveří a nakonec musím vzpomenout smutnou kauzu nekvalitní opravy laku LP dveří je?tě před koupí GP-čka
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Chybí mi tam mo?nost na autě se na?lo pár much, ale nic záva?ného, mohu to tam doplnit?
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Tommy píše:Chybí mi tam mo?nost na autě se na?lo pár much, ale nic záva?ného, mohu to tam doplnit?
jasne mozes doplnit, bude to jemnejsie, ani tych 5 poruch nie je kriterium, je to na kazdom co si mysli o kvalite svojho auta, kazdy by mohol pripisat co s autom mal v strucnosti = najvacsie problemy
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

ak mam paravdu povedat, neviem ako mam hlasovat.. urcite by som dal tvrdsie hodnotenie ako 2, ale zase 5 zavaznych problemov? to su ake? zatial ma auto nikde nenechalo ani ma ziadna porucha neohrozila, takze zase zavaznu poruchu nemalo.. aj ked v servise par krat bolo, a urcite viac ako 5 krat..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

v sucastnosti 3 riadenie! a stale divne lupanie v stlpiku obcas
zadne klucky dvakrat v servise
zadne dvere padnute = odreta karoseria nastavene
klesajuca sedacka - neopravene
tahanie doprava - vyriesene vymenou riadenia
neustale vrzanie v interieri niekde v palubke
vyveklana zapalovacia skrinka

verim ze smola prveho roku produkcie ale hodnotim ako nekvalitne
[nebolo sposobene opotrebenim]
Naposledy upravil(a) Robo1.2 dne pát srp 31, 2007 22:06, celkem upraveno 1 x.
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

RadimG píše:ak mam paravdu povedat, neviem ako mam hlasovat.. urcite by som dal tvrdsie hodnotenie ako 2, ale zase 5 zavaznych problemov? to su ake? zatial ma auto nikde nenechalo ani ma ziadna porucha neohrozila, takze zase zavaznu poruchu nemalo.. aj ked v servise par krat bolo, a urcite viac ako 5 krat..
Kvalita = jedna sa mi iba o subjektivny vnem zakaznika, aj ked mam svoje auto a peniaze investovane do neho rad, neznamena to ze auto je bez chyb alebo som uplne spokojny so vsetkym

Zavazne poruchy su poruchy nie kozmetickeho vyznamu ale poruchy napriklad motora, karoserie, elektrickej sustavy a pod,
Nema zmysel sa hadat ci je napr.vymena riadenia zavazna alebo menej zavazna porucha, je to kazdopadne pokles kvality

neznamena to ze tu chceme odsudit auto na kvalitne ci nekvalitne ale diskutovat ci sme ako zakaznici spokojni. Mozno ked niekto navrhne otazky trosku inteligentnejsie to bude lepsie
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

nebude to chronologisky:
- oprava zadnych kluciek (po oprave myslim ze idu tak ako maju)
- vymena riadenia (pocitovo je to teraz OK)
- vymena laveho predneho svetla
- zlomeny regulator nastavenia teploty
- odislo podsvietenie nastavovania teloty
- klesajuce sedadlo (teraz uz drzi, ale uz zo zvyku ho stale kontrolujem)
- vymena praveho predneho podblatnika
- oprava nasavacieho potrubia (hluk pri otackach 2500 - 3500, po oprave OK)
- obcas sa rozsvietili vsetky vystrazne kontrolky (to sa opravovalo 2x, dufam ze uz je to OK)

problemy ako voda tecuca z kufra a pod, ani neriesim :?

u mna je to podobne ako u teba, auto mam stale rad, vzdy ked k nemu idem po parkovisku a pozeram sa nan, tesim sa ze je moje :D dokonca som k nemu dostal aj nieco naviac, vsetkych vas tu, s ktorymi sa da super pokecat :D
ak mam hodnotit kvalitu, nemyslim ze auto je nekvalitne, aj ked sa objavilo par problemov spolocnych pre vsetky kusy, ale hlavne odflaknute (zalezitost jedneho kusa)
Naposledy upravil(a) RadimG dne sob zář 01, 2007 11:04, celkem upraveno 1 x.
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Kucí vy ste srandovní :lol:

koukám, ?e podle hlasování de facto GP ani nejezdí ;-)

já dal samozřejmě variantu 2 a vzhledem ke zku?enostem s jinýma značkama opravdu vím, ?e Fiat na tom hůř není, no přeji v?em, co si po GP koupí jinou značku, aby měli vět?í kliku :wink:
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Honzus píše:Kucí vy ste srandovní :lol:

koukám, ?e podle hlasování de facto GP ani nejezdí ;-)

já dal samozřejmě variantu 2 a vzhledem ke zku?enostem s jinýma značkama opravdu vím, ?e Fiat na tom hůř není, no přeji v?em, co si po GP koupí jinou značku, aby měli vět?í kliku :wink:
Já bych řekl, ?e Fiat/GP určitý problémy má .... u zadních dveří otevírání, chvalita zpracování plastů uvnitř auta nic moc, tudí? různé skřípání, chybějící krytka na kabelech v motoru, nemá zespoda kryt motoru (mo?ná to nemaj i jiná auta, ale já si toho nikdy nev?iml), dál třeba shrnutou tu černou nálepku co je z venčí na dveřích u oken (nevím jak to teď jinak pojmenovat) a nejvet?í chyba je Servis, ale za to auto nemů?e :) teď si na nic dal?ího zrovna nevzpomenu, ale je?tě by se něco na?lo.

Doma jsme měli v?dycky auta jen VW a Audi, je pravda, ?e cena byla v?dy o hodně vy??í ne? u GP, tak?e se určitá kvalita dá očekávat. Jediné co si pamatuji, ?e jsme za ty roky s těmi auty měli je ...1 zavírání kufru, jednou vyhořelo rádio :) a jednou přestalo fungovat natáčení u bixenonů, jinak snad nic
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

Asi takhle, pred GP jsem mel Bravo a zadne problemy, krome klasiky - sterac zadniho okna, jsem s nim nemel. Je pravda, ze se mi vyhybaly veci typu loupani klik...i po 11 letech nebyly menene a byly v poradku. Na hodnoceni GP je si myslim prilis brzy, ale osobne mam dobre zkusenosti. To same se srvisem, nevim, kam jezdite vy, ale Safranek Trebic ma dobre ceny, odvadi levne a rychle dobrou praci a navic jsou mily, ochotni poradit, cokoliv....tot asi tak vse, co jsem chtel
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Já jezdím do liberce do autorizovanýho servisu. O kvalitě jejich práce se dá občas pochybovat. A ?e by mi s něčím poradili, tak to teda nikdy. Prodejce je fajn a ochotný, ale ten v servisu nedělá.
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

netwalker píše:Asi takhle, pred GP jsem mel Bravo a zadne problemy, krome klasiky - sterac zadniho okna, jsem s nim nemel. Je pravda, ze se mi vyhybaly veci typu loupani klik...i po 11 letech nebyly menene a byly v poradku. Na hodnoceni GP je si myslim prilis brzy, ale osobne mam dobre zkusenosti. To same se srvisem, nevim, kam jezdite vy, ale Safranek Trebic ma dobre ceny, odvadi levne a rychle dobrou praci a navic jsou mily, ochotni poradit, cokoliv....tot asi tak vse, co jsem chtel
..já jsem spokojený s AB Auto Brno, ale potvrzuji ?afránka Třebíč, jednou jsem jel okolo, tak jsem zastavil, stavil se tam a výborně pokecal..byl tam star?í pán, ale očividně veeelkej fanda do Fiatů a tak to má být, příjemně strávená hodinka..abych nebyl jen OT, v?echny problémy, které mám, pí?u sem na forum, ale kdy? se zamyslím, jsou to samé maličkosti týkající se spí?e dílenského zpracování..

to Colin: ..ty sloupky, ta nálepka nebo jak tomu říct, na jedný straně to vypadá hrozně, u? jsou u Fiatu objednaný a v rámci záruky mi to vymění :P
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

taky u? je mám objednaný :) ale nechce se mi tam pořád jezdit, já tam auto nechával u? hodněkrát. Jednou jedinkrát a naposled jsem chtěl půjčit náhradní vůz a dostal jsem starýho Rovera, ktereje sotva jel a brzdil, prý ?e nic jinýho nemaj a to jsem se objednával skoro měsíc dopředu a chtěl jsem po nich zamluvit názhradní vozidlo (ale normální).
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pánové, po přečtení vámi napsaného, jen s obavou za?krtávám mo?nost 1. a klepu na dřevo :D . Zatím sem se nesetkal z ?ádným problémem. Nic nevr?e, nikam neteče, nikde neloupe. Pokud nepočítám seřízení nájezdu dveří, které jsem si vyře?il během 5 -ti minut sám (styděl bych se jet s takovou banalitou na servit), tak ?ádný z vámi popisovaných problémů mě nepotkal.
Co se týče náv?těv garančního servisu v ideálním případě 2x po dobu záruky a pak dobrovolně sbohem. Olej a filtry si umím vyměnit sám a za polovic peněz :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět