Názory na kvalitu Grande Punta a Punta Eva

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

myslite si ze Grande Punto je kvalitne urobene auto

Ano nemam doteraz ziadne problemy
27
57%
Zopar mensich problemov sa uz naslo a riesilo v servise
18
38%
Auto je hodne nekvalitne, malo uz viac ako 5 zavaznych poruch
2
4%
 
Celkem hlasů: 47

Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

i já za?krtávám odpověd číslo jedna..... mám najeto nějakých 5700km a zatím bez nejmen?ího technickho problému... nepočítám náv?těvy servisu kvůli různým lidem... :D :D
( výměna dveří po nacouvání neznámým v teplicích u hranic, ?rám a důlek na levé straně zadního nárazníku... po incidentu(zřejmě na stodolní.... a poslední v řadě 2 ?rámy a rýhy na pravém zpětném zrdcátku po kontaktu s avii na benzinové pumpě



:D :D


tak?e jinak technicky naprosto bez závad


_______________________________________________________-
1.4 16V Star Jet Sport Carribean orange
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

caute no ja sa k vam pridam ked som si to tu cele precital vsimam si ze ludia co maju sport verziu dako nemaju s nicim problem. ja ju mam tiez a som uuplne spokojny vsetko je super a to uz mam najazdenych 17000 kilometrou. jedine veci co radim do kategorie stava sa su : pri vyrobe mojho auta zabudli namontovat taky cuplik co drzi krytku nadrze, a ked som bol na dovolenke v chorvacku sa mi odlomilo nieco v stahovani okna vymenili mi to a pohoda. ale tieto 2 veci berem skorej ako ze stane sa.
napr fabia nasa bola uz asi 5x v servise a to koli: mizla voda(menili hlavu) , auto slo iba na 2 valce (s 3ch , zasa menili hlavu) nesla zaradit spiatocka (vymena prevodovky) neslo radio 2x , neslo nastrartovat ze daka chyba softveru atd atd... a to su podla mna uz dost vazne poruchy ked ta ani nie 3 rocne auto 3x nechalo niekde.

kazdopadne moj fiatik sa mi zapacil hned na pohlad a vedel som ze ho chcem a servisi fiat su u nas max ochotny. zatial nemam ziadny dovod kritiky
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

Co byste chteli po německem testu.... Nemci jak nemaji bavoraka nebo mercedes tak je to spatné. Ja ne jejich testy seruuuu.

Auto mam rok najeto ma 45 000 a krome vymeny oleje podstoupilo v servise akorat kontrolu geometrie, zadni napravy patz mi tam neco vrzalo. A taky se mi pokazil zadni zamek na kufru. Vymeneno zadarmo a vse je ok.

nic nekape ani neunika, jsem spokojen
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
wenca
Štamgast
Příspěvky: 345
Registrován: sob pro 29, 2007 12:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od wenca »

Tak i já se musím přiřadit mezi naprosto spokojené majitele.

10 tis km a jediná závada , vněj?í zrcátko u řidiče nevyhřívá - výměna za nové v rámci záruky .

Jinak nic víc .
Co vrzalo u? nevr?e , co nedr?elo u? dr?í .

Ve srovnání s Fabii je to opravdu rozdíl . Ve fabii si posunu sedadlo o jeden zub jinam a u? to začíná vrzat . hrůza .
Naposledy upravil(a) wenca dne úte říj 21, 2008 22:28, celkem upraveno 1 x.
Grande Punto 5D 1,2 Dynamic - New Orleans blue
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

je to můj několikátý fiátek a jsem mile překvapen.najeto něco přes 7000 a spokojenost.nic nevrzá,neklepe,sponu od bezp.pásu odpou?tím.co mi vadí-ale to je konstrukcí-ty hrozné díry sání do topení.kdo to vymyslel by zaslou?il...větrák je ted na podzim mlýn na listí.ale jinak spokojenost :)
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

Ja som tie? celkovo spokojný. Najazdené niečo cez 41000km a zatiaž ?iadná chyba. Čo ma ale tro?ku trápi je, ?e niekedy zaradím prvý prevodový stupeň pri rozjazde a? na tretí krát. Vežmi sa tie? nechce dvojke ani trojke. Častej?ie je to za studena ale sem tam aj keď je u? v?etko zahriaté. Neviem či je to na reklamáciu, preto?e niekedy to ide v pohode a niekedy vôbec. Skú?al som aj viac krát vytláča? spojku s medziplynom ale nepomáha. Ako keby bolo niečo zo synchro paketom. Pri následnej náv?teve servisu skúsim pokeca? s technikom alebo niečo vyreklamova?.
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

I já se přidám s hodnocením svého GP. Poslední dobou nestíhám psát, ale o to víc jezdím...
V pátel jsem odjel do Německa, teď večer jsem se vrátil, z Berlína domů 6,5 hodiny, vystoupil jsem odpočatý, auto jezdí bez jakýchkoliv problémů, nemám si na co stě?ovat...
Přeji Vám v?em auto, do kterého ráno sednete, ?krtnete jedete s radostí.
Tak?e, o co míň pí?i, o to více si toho autíčka u?ívám...
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Magnetico Blu
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od peterson »

Auto je celkem solidní ,ale přístup servisu je katastrofální dodnes se mi nepodařilo vyře?it problémy s řízením auto tahá doleva v malých rychlostech problémem bude asi rozdílná vý?ka na přední nápravě.Reklamoval jsem to v Motortecu Brno a ve Vencaru Staré město,ale ani jeden servis to nechce ře?it.Servisní technik ve Vencaru mě dokonce odbyl s tím ?e mu auto taky tahá do strany a taky neví co stím a ?e s tím mám jet zpět do Motortecu.Zkusím se je?tě obrátit na Prahu ,ale nevím? Je to smutné kdy? Fiat stratí zákazníka kvůli 3000kč za novou sadu předních pru?in. :cry:
kolemjdoucí
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

peterson píše:Auto je celkem solidní ,ale přístup servisu je katastrofální dodnes se mi nepodařilo vyře?it problémy s řízením auto tahá doleva v malých rychlostech problémem bude asi rozdílná vý?ka na přední nápravě.Reklamoval jsem to v Motortecu Brno a ve Vencaru Staré město,ale ani jeden servis to nechce ře?it.Servisní technik ve Vencaru mě dokonce odbyl s tím ?e mu auto taky tahá do strany a taky neví co stím a ?e s tím mám jet zpět do Motortecu.Zkusím se je?tě obrátit na Prahu ,ale nevím? Je to smutné kdy? stratí zákazníka kvůli 3000kč za novou sadu předních pru?in. :cry:
Kontaktoval bych buďto jiný servis, nebo bych si stě?oval na přístup autorizovaného servisu ve Fiatu ČR. Mě ji? v Praze znají.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od peterson »

Du?an píše:
peterson píše:Auto je celkem solidní ,ale přístup servisu je katastrofální dodnes se mi nepodařilo vyře?it problémy s řízením auto tahá doleva v malých rychlostech problémem bude asi rozdílná vý?ka na přední nápravě.Reklamoval jsem to v Motortecu Brno a ve Vencaru Staré město,ale ani jeden servis to nechce ře?it.Servisní technik ve Vencaru mě dokonce odbyl s tím ?e mu auto taky tahá do strany a taky neví co stím a ?e s tím mám jet zpět do Motortecu.Zkusím se je?tě obrátit na Prahu ,ale nevím? Je to smutné kdy? stratí zákazníka kvůli 3000kč za novou sadu předních pru?in. :cry:
Kontaktoval bych buďto jiný servis, nebo bych si stě?oval na přístup autorizovaného servisu ve Fiatu ČR. Mě ji? v Praze znají.
Neví? prosímtě na koho se v Praze obrátit?
kolemjdoucí
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

peterson píše: Neví? prosímtě na koho se v Praze obrátit?
Po?lu Ti mailovku soukromou zprávou.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Haberas
kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: sob kvě 17, 2008 18:54

srovnani Punto vers Fabie

Příspěvek od Haberas »

Bry vecer,
jezdim sluzebni fabkou 1.4 16V - 4 roky starou a ted mam 10 tis.najetych na Puntu od dubna
Ve fabce si pripadam jak v rozslaplem sandale, vsude vrze, GP je krasne tuhe, krasne sedi na silnici. Jen ten motor. Pripada mi proti fabii silene liny, jako by to nebylo GP ale auticko se setrvacnikem.
GP Dynamic 1.2 Grey Underground
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: srovnani Punto vers Fabie

Příspěvek od Jarouš »

Haberas píše:Bry vecer,
jezdim sluzebni fabkou 1.4 16V - 4 roky starou a ted mam 10 tis.najetych na Puntu od dubna
Ve fabce si pripadam jak v rozslaplem sandale, vsude vrze, GP je krasne tuhe, krasne sedi na silnici. Jen ten motor. Pripada mi proti fabii silene liny, jako by to nebylo GP ale auticko se setrvacnikem.
Co se týče pocitu z Fabie, mám tyté? zku?enosti, je to prostě předra?ený krám a ?ebřiňák. Do té slu?ební (tatá? motorizace) nasedám s odporem. Navíc mi příjde, ?e to moc nebrzdí, celé je to takové ?vejkavé, do zatáček se to (pocitově) "láme".

S tím motorem má? nejspí? pravdu, proto?e oproti 1.4 16V ve fabii, se ti tvá 1.2 v GP opravdu líná zdá právem :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Haberas
kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: sob kvě 17, 2008 18:54

Re: srovnani Punto vers Fabie

Příspěvek od Haberas »

Jarou? píše:
Haberas píše:Bry vecer,
jezdim sluzebni fabkou 1.4 16V - 4 roky starou a ted mam 10 tis.najetych na Puntu od dubna
Ve fabce si pripadam jak v rozslaplem sandale, vsude vrze, GP je krasne tuhe, krasne sedi na silnici. Jen ten motor. Pripada mi proti fabii silene liny, jako by to nebylo GP ale auticko se setrvacnikem.
Co se týče pocitu z Fabie, mám tyté? zku?enosti, je to prostě předra?ený krám a ?ebřiňák. Do té slu?ební (tatá? motorizace) nasedám s odporem. Navíc mi příjde, ?e to moc nebrzdí, celé je to takové ?vejkavé, do zatáček se to (pocitově) "láme".

S tím motorem má? nejspí? pravdu, proto?e oproti 1.4 16V ve fabii, se ti tvá 1.2 v GP opravdu líná zdá právem :wink:
Jj,brzdy ve fabce jsou silene. jezdim v ni kazdy den, o vikendu jsem presedl do GP a v prvni zatacce malem skoncil na skle jak to ma ostry nastup a brzdeni...:) K tomu motoru,ono mi GP prijde ale linejsi ikdyz zmacknu spojku,jako by zacalo okamzite zpomalovat...
GP Dynamic 1.2 Grey Underground
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

V práci té? jezdím fábkou a jednou málem nedobrzdil, zvyklej z punta...Normálně sem musel jet rovně, místo abych zabočil :oops:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Odpovědět