Problém se zatékáním vody do kufru.

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Problém se zatékáním vody do kufru.

Příspěvek od ironlionzion »

Dneska byl silný dé?? a ráno koukám, ?e na vrchním platu je voda. Stalo se mi to poprvé nebo jsem si to předtím nev?iml. Ráno u? bylo sucho a odnikaď to nekapalo tak nevím kde to netěsní. Je docela mo?né, ?e to není díra v těsnění ale kondenzování vlhkosti při prud?ím lijáku a to z vnitřku vrchní části dveří kufru ...

máte s tím někdo u? zku?enost, co s tím?

Obrázek
GP 3d 1,2 Dynamic
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zatékáním vody do kufru.

Příspěvek od Pepa B. »

to iron: ...ccc, třídvéřáky :wink: ...člověče, kdy? projede? myčkou, tak Ti to nedělá? Tam je tlak vody mnohem vět?í ne? při de?ti..
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

myčka to nikdy neudělala vím to proto?e po myčce jeětě pulíruji a vysávám tak?e bych si toho v?iml ... to naznačuje ?e se to tam zkondenzovalo a pak kapalo, tak?e je tam nějaká mikronetěsnost, hmmm budu to sledovat, taky vyzkou?ím WAPKu jestli se to projeví tak aspoň poznám kde je ta netěsnost ....
GP 3d 1,2 Dynamic
dall
Štamgast
Příspěvky: 421
Registrován: pon čer 18, 2007 13:38
Bydliště: Staré Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dall »

kondenzát to nebude určitě, zkus tu wapku a mělo by se to projevit
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Pepa: :evil: třídvéř má ty samý zadní dveře jako ty, tak bacha na dé?? :lol: 8)

iron: mě se to nikdy nestalo, a to jsem jel pěknejma slejvákama a auto myju zásadně ručně a hadicí kolem zadních dveří pou?tím litry vody...

napadá mě zkus ověřit tu gumu v kufru, je v?ude dosedlá?

měl jsi doklaplej kufr?

neměls tam něco skříplýho? třeba provázky dr?ící plato?
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

Honzus píše:Pepa: :evil: třídvéř má ty samý zadní dveře jako ty, tak bacha na dé?? :lol: 8)

iron: mě se to nikdy nestalo, a to jsem jel pěknejma slejvákama a auto myju zásadně ručně a hadicí kolem zadních dveří pou?tím litry vody...

napadá mě zkus ověřit tu gumu v kufru, je v?ude dosedlá?

měl jsi doklaplej kufr?

neměls tam něco skříplýho? třeba provázky dr?ící plato?
vyzkou?ím a napí?u výsledek díky za tipy ...
GP 3d 1,2 Dynamic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Problém se zatékáním vody do kufru.

Příspěvek od Dušan »

ironlionzion píše:Dneska byl silný dé?? a ráno koukám, ?e na vrchním platu je voda. Stalo se mi to poprvé nebo jsem si to předtím nev?iml. Ráno u? bylo sucho a odnikaď to nekapalo tak nevím kde to netěsní. Je docela mo?né, ?e to není díra v těsnění ale kondenzování vlhkosti při prud?ím lijáku a to z vnitřku vrchní části dveří kufru ...

máte s tím někdo u? zku?enost, co s tím?

Obrázek
Mně se to stalo také párkrát. Po jízdě v de?ti mi při otevření 5. dveří nateklo trochu vody na zadní plato, ale i při otvírání zmíněných dveří mi tekla voda i z dutin dveří, z těch postranních otvorů.
Jak jsi zjistil tu vodu? Je?tě před otevřením 5. dveří, nebo a? po? Já bych to tipoval na stečení vody z dutin dveří při otevření. Přístě to budu muset nějak odpozorovat, odkud se tam ta voda vezme.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

ta voda tam byla určitě před otevřením zadních dveří, jinak to ?e voda občas vytéká z dutin vím ale nevadí mi to proto?e to nevyteče do kufru, pokud to ale zatéká do interiéru vadí mi to ... budu to testovat
GP 3d 1,2 Dynamic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Tipoval bych to na prolínání vody kolem 3 brzdového světla. Je těsněno gumovým těsněním pod plastem světla a nevypadá to moc důvěryhodně. Voda proteče do dutiny plechu 5(3) dveří a potom si najde asi cestu přes gumové ucpávky, pod kterýma se sundává 3 brzdové světlo. Z fotek to vypadá i na to ?e voda kapala z těch míst.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

Jarou? píše:Tipoval bych to na prolínání vody kolem 3 brzdového světla. Je těsněno gumovým těsněním pod plastem světla a nevypadá to moc důvěryhodně. Voda proteče do dutiny plechu 5(3) dveří a potom si najde asi cestu přes gumové ucpávky, pod kterýma se sundává 3 brzdové světlo. Z fotek to vypadá i na to ?e voda kapala z těch míst.
myslím ?e jsi trefil hřebík na hlavičku, celé to 3 brzdové světlo je nedoře?ené a rozviklané, moc tam nedr?í a tudí? i netěsní. Ka?dopádně je to technicky nedoře?ené, světlo měli dát pod sklo, nemám moc dobrý pocit z toho ?e voda jde do dutin karoserie ...

... po nočním lijáku jsem ?ádnou vodu dnes nena?el ...
GP 3d 1,2 Dynamic
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

nebude sa to dat zatesnit nejakym silikonom?
aj mne obcas vytecie trochu vody pri otvoreni kufra, ale do auta zatial nenatiekla..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Mně se teda dostala voda na zadní plato pouze a? po otevření dveří.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

dneska jsem na to zadní brzdové světlo satříkal WAPkou a voda se dostala na plato znovu. Ne moc jen pár kapek ale dostala. Jenom?e kdy? jsem otavřel kufr (ostatní voda vytekla z dutin na zem přes ty gumové ?punty ...) a zkoumal místo odkud to asi kapalo nepři?el jsem na nic, ty 2 gumové ?punty pro výměnu vrzdového světla jsem prozkoumal a nepodezírám je ?e přesto mohla proniknout voda, jsou opravdu dost natěsno ... nyní mám podezření na netěsnost okna, je to druhé a jediné po brzdovém světle odkud by mohla voda na plato kapat.
GP 3d 1,2 Dynamic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

to Iron: kdyby to bylo okno, tak ti leje pořát. To okno je přilepené, tak se mi to nejeví moc pravděpodobné. Já to taky dneska zkoumal, ?punty jsou dost natěsno, ale plní asi pouze estetickou funkci. Voda je prevít, dostane se v?ude. Navíc je naprd to 3 brzdové zapatlat silikonem, proto?e výměna ?árovek se stane noční můrou. Taky tam mohli dát diodové.

PS: zítra to proberem vrchem spodem a určitě najdem, kde nechali taliáni díru :)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

Jarou? ma pravdu, ta vymena ziaroviek mi nanapadla.. dnes som mal okolo auta taky "obzeraci" den, som pozeral aj na to brzdove a fakt nic moc.. som zvedavy ci na pridete na to kadial sa voda dostava dnu, aj ja by som jej v tom chcel zabranit..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Odpovědět