Rozměry kol ve velkém TP

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Rozměry kol ve velkém TP

Příspěvek od Jarouš »

Zdarec pánové, dneska jsem si konečně byl pro velký TP a jaké překvapení mě čekalo, kdy? jsem ho otevřel :evil: . Základní rozměr plechových kol 175/65R15 - ty byly na autě. Dal?í záznamy: varianta 185/65R15, mů?ou být pou?ity ráfky z lehkých slitin! Nějaká mo?nost R16 nebo R17 - nic.

Co máte napsané ve velkém TP vy? Hlavně ti co kupovali auto na plechách.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměry kol ve velkém TP

Příspěvek od Pepa B. »

Jarou? píše:Zdarec pánové, dneska jsem si konečně byl pro velký TP a jaké překvapení mě čekalo, kdy? jsem ho otevřel :evil: . Základní rozměr plechových kol 175/65R15 - ty byly na autě. Dal?í záznamy: varianta 185/65R15, mů?ou být pou?ity ráfky z lehkých slitin! Nějaká mo?nost R16 nebo R17 - nic.

Co máte napsané ve velkém TP vy? Hlavně ti co kupovali auto na plechách.
Mám v TP to samé co Ty, na alu jsem dal 185/65/15. Pokud bude? chtít vět?í, musí být schváleny pro tento vůz - tento typový list Ti vystaví distributor nebo prodejce disků,pak ho donese? na magistrát a za men?í poplatek (jak jinak) si nechá? dopsat dal?í alternativy do TP :)
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Díky moc Pepo. To je dobré vědět.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

Jarou? píše:Díky moc Pepo. To je dobré vědět.
.. :wink: .. tahle jsem ře?il kola u Bravy. Je?tě počkej, jestli to někdo z kluků potvrdí :P
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty »

Ano. Pokud chce? jiné rozměry, ne? je uvedeno ve VTP, tak musí? při koupi disků po?ádat o tzv. typový list a s tímto listem zajít na STK (něco jako Evidenční kontrolu), kde Ti technik vystaví potvrzení, ?e v?e souhlasí a pak na Dopraváku si nechá? nový rozměr zapsat (změna údají ve VTP, tu?ím 800kč). To je celé.

2. varianta.
Vyka?lat se na v?echno. Koupit si co chce?. PČR Ti na dálnici nic říci nemů?e. Nemá u sebe Tvůj VTP, aby si mohla ověřit, ?e kola nejsou dovolena dle výrobce a na pravidelnou prohlídku STK pojede? na plecháčích, které jsou v pořádku a s VTP souhlasí.
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

2. varianta.
Vyka?lat se na v?echno. Koupit si co chce?. PČR Ti na dálnici nic říci nemů?e. Nemá u sebe Tvůj VTP, aby si mohla ověřit, ?e kola nejsou dovolena dle výrobce a na pravidelnou prohlídku STK pojede? na plecháčích, které jsou v pořádku a s VTP souhlasí.
Naprosto souhlasím, policajty mám u prdele, ti nemají ani tu?ení. Já to chci legal pro případ havárky, kdy po tom poji??ovna při lámání chleba nejspí? půjde. :(

A nestačí razítko prodejce elektronů? Popř. je?tě razítko ALCARU do typového listu? To by nebyl problém.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

to Jarou?: sorry za off , ale má? u? vybrané elekrony a gumy?
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Ladin
Návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: ned črc 29, 2007 20:47
Bydliště: Zlaté Moravce

Příspěvek od Ladin »

No ja mam 90konovy mjet a kolesa mam plechace s gumami 185/65 R15. V TP mam dalej napisane rozmery 195/55 R16 a 205/45 R17.
Punto Grande, modrá metalíza, 1.3Mjet 90koní 6 rýchlostné.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pepo: já myslím, ?e je to k věci :wink: Kola u? vybrané mám, gumy taky. Já toti? mmj. pracoval chvilku v pneuservisu od kámo?e :) To u? je off
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Márty píše: 2. varianta.
Vyka?lat se na v?echno. Koupit si co chce?. PČR Ti na dálnici nic říci nemů?e. Nemá u sebe Tvůj VTP, aby si mohla ověřit, ?e kola nejsou dovolena dle výrobce a na pravidelnou prohlídku STK pojede? na plecháčích, které jsou v pořádku a s VTP souhlasí.
Takto sem to ře?il taky...
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Márty píše:Ano. Pokud chce? jiné rozměry, ne? je uvedeno ve VTP, tak musí? při koupi disků po?ádat o tzv. typový list a s tímto listem zajít na STK (něco jako Evidenční kontrolu), kde Ti technik vystaví potvrzení, ?e v?e souhlasí a pak na Dopraváku si nechá? nový rozměr zapsat (změna údají ve VTP, tu?ím 800kč). To je celé.

2. varianta.
Vyka?lat se na v?echno. Koupit si co chce?. PČR Ti na dálnici nic říci nemů?e. Nemá u sebe Tvůj VTP, aby si mohla ověřit, ?e kola nejsou dovolena dle výrobce a na pravidelnou prohlídku STK pojede? na plecháčích, které jsou v pořádku a s VTP souhlasí.
Ale co kdyz uz kola mam a chtel bych to hodit do technicaku, jde to nejak???
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

z jednoho nejmenovaného webu:

Je mo?no pou?ít i jiné velikosti a parametry kol, ne? doporučuje výrobce vozidla. Záruka na vozidlo tím není v ?ádném případě dotčena a není třeba souhlas výrobce vozidla. Alternativní velikost kol a pneu je mo?no za určitých podmínek a s pomocí tzv. Typového listu (viz. ní?e) zapsat do velkého technického průkazu (dále jen TP). Jestli?e kupujete elektrony (litá kola, alu kola, wheels, al kola) jiného rozměru, ne? máte uvedeno v TP, a chcete tento nový rozměr zapsat do TP, do poznámky v objednávce prosím napi?te, ?e ?ádáte tzv. Typový list.

Co je Typový list?
Papír, rozsahu jedné strany A4, na kterém je uveden konkrétní prodávaný typ kola, typ vozu pro který je určen, doporučené velikosti pneu a číslo schválení. Musí být potvrzený dovozcem zaregistrovaným na MDČR a prodejcem.

Kdy typový list není třeba?
Pokud ji? máte příslu?ný rozměr kola a pneu zapsaný v TP a nová kola mají české (příp. evropské) schválení, v takovém případě Typový list, TÜV protokol ani kontrolu na STK nepotřebujete.

Lze vystavit typový list na elektrony (litá kola, alu kola, wheels, al kola) zakoupená jinde (u jiné firmy, v minulosti nebo z druhé ruky)?
Bohu?el ne. Typový list lze vystavit na po?ádání pouze při prodeji a pouze na konkrétní sadu kol, kde je na?e firma dovozcem, případně prodejcem.

Co potřebujete pro zápis kol a pneu do TP?
1) Typový list, potvrzený autorizovaným dovozcem zaregistrovaným na MDČR a potvrzený prodejcem. Na?e firma je autorizovaným dovozcem, zaregistrovaným na MDČR.
2) Německý protokol TÜV o zkou?ce na konkrétní typ vozu.
3) Překlad protokolu TÜV (v praxi se obvykle se na dopravním inspektorátu nepo?aduje) - ke sta?ení zde. (Klikněte dole na stránce na Překlad vzoru schválení KBA (ABE) XXX)
4) Potvrzení o kontrole technikem typu "K" (= technikem na kterékoliv stanici STK). Technik na STK porovná elektrony (litá kola, alu kola, wheels, alu disky) na autě s Typovým listem.

Mo?né komplikace:
K některým značkám kol nelze Typový list vydat, proto?e výrobce litých kol k tomu nedal souhlas - to je celkem častý případ, proto?e Typové listy jsou český vynález, který výrobci kol neznají. Informace o mo?nosti vystavit na kola Typový list máme uvedeny u ka?dého kola pod odkazem Info o výrobci.
K některým typům aut neexistuje německý protokol TÜV, proto?e jsou např. star?ího roku výroby nebo v Německu neexistují (např. Renault Thalia)

Existuje i jiná cesta zápisu litých kol do TP, ne? Typový list?
Pouze otestovat kola přímo na Va?em autě, na zku?ebně DEKRA nebo TÜV Süd v Praze, za poplatek v řádu tisíců Kč.
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Nevim, jestli se to tady resilo, ale prosim o radu. Mam moznost koupit starsi original Fiat lita 16" kola, v technicaku mam jen 15" plechy. Je nejaka moznost dopsani do TP, aniz bych musel kupovat nova kola? Resil jste nekdo podobny problem?

U stareho Peugeotu 205 mi kdysi za uplatek asi 800 Kc (u dealera znacky na Melniku) vystavili takovy papir, kam mi napsali jen rozmery dalsich pneu (ne disku) a s tim mi to pak zapsali do TP bez problemu.
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

MV píše:Nevim, jestli se to tady resilo, ale prosim o radu. Mam moznost koupit starsi original Fiat lita 16" kola, v technicaku mam jen 15" plechy. .
Dej si pozor, aby ty star?í 16" neměly rozteč 98 mm :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Diky za upozorneni, jsou to 4x100 (ET neni 38 ale myslim, ze 43) a jinak vypadaji vzhledove jako origo poklice :-) Myslim, ze uz se na nova auta nedavaji, ale jsou urcite z GPcka.
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Odpovědět