Fiat 500L

Témata týkající se ostatních modelů značky Fiat

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Tak jsem byl dneska v AF Centru ve Vítkovicích (pro méně znalé Fiat Ostrava) a měl jsem tu čest poprvé na vlastní oči vidět jednu červenou a jednu ?lutou F500L. Byl jsem nad?ený! ?lutá byla uvnitř v prodejně, tak?e jsem ji prolézal (pravda, prodávající si mě vůbec nev?ímali, asi mají dost zájemců) (???) a moje nad?ení ka?dým okam?ikem vzrůstalo. Jedná se samozřejmě jenom o první dojem, ale ten byl opravdu dobrý - dojem kvalitního zpracování, pohodlného posezu, spousty místa nad hlavou, krásně velká, a? dozadu prosklená střecha, madla nad v?emi dveřmi (u řidiče místo toho schránka na brýle), jedno přední a dvě zadní světýlka nad hlavami pasa?érů, polohovatelná podlaha kufru v rovině s nakládací hranou, posuvná zadní sedadla, dopředu sklápěcí spolujezdcovo sedadlo kvůli převozu dlouhých předmětů, dojem výborného výhledu, stahovací okna úplně do dveří (vzadu ale ční trochu ven), lep?í grafika palubního počítače (na způsob Alfy), hodně odkládacích prostor, dvě skřínky před spolujezdcem, perfektní přístup k ?árovkám předních světel a třeba i taková maličkost, jako jsou plynové vzpěry kapoty! Ze záporů si vzpomenu jenom na chybějící kryt pod motorem a rychloměr neustále na levé straně přístrojovky. Podle toho, co jsem stačil vidět, soudím, ?e Fiat spoléhá na dobré prodeje, a proto nacpal hodně peněz do reklamy. Tak jen hou??, Fiate, dr?ím Ti palec, nicméně moje Bravo mi stačí!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Mellow
Štamgast
Příspěvky: 201
Registrován: úte čer 30, 2009 12:11

500L

Příspěvek od Mellow »

Cena 500L startuje na 269.900 Kč? ?e bych konečně na?el náhradu za Multiplu a Grande Punto? :)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: 500L

Příspěvek od Dušan »

Mellow píše:Cena 500L startuje na 269.900 Kč? ?e bych konečně na?el náhradu za Multiplu a Grande Punto? :)
V základu nepředpokládám nějakou extra výbavu
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: 500L

Příspěvek od JardaK. »

Du?an píše:V základu nepředpokládám nějakou extra výbavu
Má? pravdu, Du?ane, v základu bych asi tak nad?ený nebyl, jako z toho, co jsem viděl v Ostravě na vlastní oči. Základ je bez ko?eného volantu a knoflíků na ovládání rádia na něm, bez ků?e na ?altrpáce, lakovaných zrcátek, bočních ochranných li?t, bez klimy, rádia, tempomatu a mnoha dal?ích věcí - stačí se podívat do ceníku. Vystavený kus stál proto 372 tis. Kč, to je o 100 tis. víc oproti základní verzi. Osobně nemít celkem nové auto, zajímal bych se o vy??í výbavu v očekávané motorizaci 1,6 MultiJet 105k, pokud cena nebude příli? vysoká. Já to auto jeho zaměřením toti? vnímám někde mezi Multiplou, Sedici a snad i trochu Qubem, tak?e pro rodinné svezení by mohlo být ideální.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Zdeno412
Štamgast
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 26, 2010 10:06
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od Zdeno412 »

mne osobne sa páči a e?te v tejto farebnej kompilácii...

Obrázek
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Zdeno412 píše:mne osobne sa páči a e?te v tejto farebnej kompilácii...
V takové ho mají v Ostravě. Kromě něj je?tě v předtím mnou zmiňované ?luté (parádní - líbí!) a pastelově červené. V konfigurátoru je barev a jejich kombinací, ?e mi z toho ?la hlava kolem. Dneska jsem u nich zkusil zapnout ovládání rádia a musím říct, ?e konečně má Fiat hezký barevný displej s opravdu jemným rastrem - ?ádné struhadlo. To auto mě opravdu chytlo za srdce. Byl jsem i v Helleru, proto?e dneska poprvé prezentovali nového Golfa a prodejce se přede mnou trápil s uskladněním zadního plata pod podlahu kufru, co? je nová vychytávka VW. Kdy? jsem to viděl, nevadí mi vůbec komplikovaná zpětná instalace plata do 500L, kterou předváděl Franti?ek v Autosalonu.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Zdeno412 píše:mne osobne sa páči a e?te v tejto farebnej kompilácii...
Obrázek
Ov?em cena za dvojbarevný lak 10-15 tis. Kč - pecka :--

P.S. Chystám se na čumku a doufám i svezení pří?tí pátek.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Zdeno412
Štamgast
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 26, 2010 10:06
Bydliště: Slovensko, Žilina

Re:

Příspěvek od Zdeno412 »

Dušan píše:
Zdeno412 píše:mne osobne sa páči a e?te v tejto farebnej kompilácii...
Obrázek
Ov?em cena za dvojbarevný lak 10-15 tis. Kč - pecka :--

P.S. Chystám se na čumku a doufám i svezení pří?tí pátek.
Dušan ty máš akýchsi dobrých známich v tom Fiate :D či? ;)
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat 500L

Příspěvek od Kotas »

viděl jsem naživo, paráda...pokud se někdy budeme rozrůstat, tak je to vážný kandidát 8)
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Re:

Příspěvek od Dušan »

Zdeno412 píše:Dušan ty máš akýchsi dobrých známich v tom Fiate :D či? ;)
Proč? Od 14. do 17.11. je u Fiat ČR den otevřených dveří.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Zdeno412
Štamgast
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 26, 2010 10:06
Bydliště: Slovensko, Žilina

Re: Re:

Příspěvek od Zdeno412 »

Dušan píše:
Zdeno412 píše:Dušan ty máš akýchsi dobrých známich v tom Fiate :D či? ;)
Proč? Od 14. do 17.11. je u Fiat ČR den otevřených dveří.
jáj, vidíš to ma nenapadlo :D nechodievam na takéto akcie tak neviem :D
Mellow
Štamgast
Příspěvky: 201
Registrován: úte čer 30, 2009 12:11

Fiat 500L

Příspěvek od Mellow »

500L. Opět jsem se zamiloval. :)

Dodám jen, že by v průběhu příštích cca 2 let měla následovat prodloužená sedmimístná verze a také 4x4.
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Fiat 500L

Příspěvek od Jirka »

Taky jsem byl obhlédnout 500L a je opravdu krásné.
Projížděl jsem verzi 1,4 16V 95k v prostřední výbavě za 320tis. kč.
Cena si myslím vzhledem k výbavě dost dobrá, na to že je to nový model a počítá se s tím , že se půjde s cenou dolů.
Jinak co se týká motorizace tak dost slabý, ale je to základ a taky proti grande skoro o 200kg těžší.
Uvidíme až na jaře přijdou jiné motorizace.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Fiat 500L

Příspěvek od JardaK. »

Jirka píše:Taky jsem byl obhlédnout 500L a je opravdu krásné.
Včera jsem se byl v 500L projet taky a první dobrý dojem ve mě pořád zůstává. V havířovském Fiatu už mi zřejmě natolik věří, že mi dali klíče do ruky a řekli, ať jedu, kde chci. Moje dojmy z krátké jízdy: největším je ticho na palubě - neslyšel jsem ani nastartování, své asi dělá dvojitá izolace dveří. Další výrazný vjem je dobrý výhled z auta ven - funkčně lepší jsou dva tenčí A sloupky, než jeden tlustý (např. u Brava). Třetí vjem - rychlosti tam padají lehce, zpátečku jsem ani necítil a přesto tam byla! Grafika displeje mezi budíky je na úrovni Brava nebo GP (takže trošku staromódní), hlášky neznají češtinu, zato palubní počítač je super. Načetl mi telefonní seznam a umí háčky i čárky, i když nemá češtinu. Dobrá funkce pětibliku (mám i já), ostré brzdy, i když si ještě nemohly "sednout", vysoký posez za volantem, moc místa nad hlavou, prostor i vzadu s posunovatelnými a naklápěcími sedačkami, po získání "grifu" bezproblémová manipulace se zadním platem, dvoupatrová kufrová podlážka, vzadu vyklápěcí háčky na tašky, zásuvka v kufru, nouzová rezerva (žádné lepení), nový tvar a ovládání osvětlení vnitřního prostoru, kosmetická lampička ve stropě za sluneční clonou a ne přímo v ní, málo vystouplý středový tunel mezi zadními sedadly a ty kompletně skládací směrem dopředu. Trošku líný motor 1,4 95 k (jsem zvyklý na 105 k MultiJet) a překážející volant při sledování rychlosti na palubních budících. Volant příjemný v kůži s novým 10-ti tlačítkovým ovládáním. Pěkný zvuk klaksonu. Pohledy protijedoucích a předjíždějících. Má zvědavost a touha po další jízdě po naběhnutí výroby 105 k MultiJet. Zítra beru s sebou dceru a jedeme se projet oba dva.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Fiat 500L

Příspěvek od Dušan »

Dnes jsem se byl také podívat na 500 L a pokecat s Mirkem:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A s tímhle jsem se byl projet:

Obrázek

Obrázek

Je to opravdu nádhera. Zvenčí i ze vnitř super. Krásné radio s barevným displejem, pohodlné nastupování, fůra místa na zadních sedadlech.
Co mi vadilo: páčka blinkrů s "tvrdým" dorazem při přepnutí, ovladače topení moc daleko, musel jsem ser po nich natahovat.

P.S. Do budoucna jsem pošilhával po Yetim, ale Fiat toto je hezčí, zábavnější a levnější.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět