Ventilace (vše o rozvodech vzduchu a jeho regulaci)

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Studynka
Návštěvník
Příspěvky: 132
Registrován: stř bře 09, 2011 20:05
Bydliště: Dolni Dunajovice

Ventilace (vše o rozvodech vzduchu a jeho regulaci)

Příspěvek od Studynka »

zdravim mam problem s ventilaci v aute prestala me fungovat na 1,2,3,stupen na 4 funguje mel nekdo stejny problem nebo nejaky napad cim by to mohlo byt?
Pojistka je vporadku aspon doufam ze to byla ona...

Dik za odpoved
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Ventilace

Příspěvek od Jarouš »

Studynka píše:zdravim mam problem s ventilaci v aute prestala me fungovat na 1,2,3,stupen na 4 funguje mel nekdo stejny problem nebo nejaky napad cim by to mohlo byt?
Pojistka je vporadku aspon doufam ze to byla ona...

Dik za odpoved
Nejspí? ode?el odporový člen na ni??í otáčky ventilátoru. 4. stupeň je propojený napřímo, proto funguje.

Mo?ná je i dal?í pojistka na ni??í rychlosti.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Studynka
Návštěvník
Příspěvky: 132
Registrován: stř bře 09, 2011 20:05
Bydliště: Dolni Dunajovice

Příspěvek od Studynka »

nasel jsem jen jednu pojistku a nechci jet do servisu kvuli nejake ptakovine
Juro
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 21, 2008 15:48
Bydliště: Momentalne Praha

Příspěvek od Juro »

Mal som rovnaky problem, este v zaruke vymenili prave ten odpor, co spomina Jarous.
GP 1.2 Dynamic 5D (2007), Bolero Red
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

ventilace

Příspěvek od Snoopy »

Ahoj mel jsem stejnej probelm zacatkem zimy,nakonec se to vyresilo spatnym kontaktem motorek je pod kastlikem...A je na něm svorkovnice vyndal jsem trosku ocistit a zandal a slape od ty doby do ted v pohode...Sla mi taky jen 4 stupen...Zkus zahejbat s kabelem a nebo vyndat a zandat jestli tam neni nejakej bordel.
Studynka
Návštěvník
Příspěvky: 132
Registrován: stř bře 09, 2011 20:05
Bydliště: Dolni Dunajovice

Příspěvek od Studynka »

Děkuji za odpoved uz to splape! Takova blbost...ve fiatu budou mit radost e utratily penize za nic...
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Jo mne se to taky projevilo predvcerem a stacilo pritlacit ten konektor ventilatoru a vse opet slape jak ma.
Obrázek
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Takze problem pokracuje a to tak ze se mi prehriva hnedy drat co vede do toho odporoveho clenu. Hreje to az moc takze se to bude muset nejak poresit
Obrázek
nrain
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 18, 2011 22:39
Bydliště: Trnava

Příspěvek od nrain »

Zdravim Vas GP,

Snazil som sa to presunut , snad som sa trafil.

Moje Punto ma problem s distribuciou vzduchu(asi mam na taketo poruchy stastie): ked chcem nastelovat privod vzduchu ide zlava cez vsetky polohy az do predposlednej a na poslednu (len na celne sklo) uz nejde potocit. celkovo v tom ovladaci puka, chrasti kadeco, pozeral som bowdeny ovladania su zapojene dobre, pravdepodobne budu vysypane lamely v tom plastovom zazraku na rozvod vzduchu. Ma niekto skusenosti s rozoberanim ? Nerad by som to rozobral a uz nezlozil.
Obrázek
GP 1.3 MTJ 75k Specialized
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Copak tu výtopnou bednu rozebere? lechce, akorát ?e bys musel nejdřív vyndat celou přístrojovku jinak se tam nedostane?.
Tak?e nejdříve zkontrolovat to ovládáni klapek bovdenem zvenku.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
nrain
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 18, 2011 22:39
Bydliště: Trnava

Příspěvek od nrain »

ten bovden som pozrel , je v poriadku skusal som to otacat na tej regulacii pod palubovkou rucne a je tam vnutri nieco zaseknute lebo to nejde ani rucne otocit..az ked s tym parkrat pomykam tak to preskoci. Budem to vsak musiet odlozit na inokedy, lebo dnes mi to zadymilo a nieco v nom zhorelo...
GP 1.3 MTJ 75k Specialized
petko309
kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 29, 2008 11:55
Bydliště: vysoke tatry

Příspěvek od petko309 »

mne to tiez prestalo fungovat a nejde mi ani jeden stupen. vam isiel aspon stvrty stupen. poistka je v poriadku ale bojim sa ze asi motorcek dokonal.
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty »

Mám ten samý problém. Rozvod vzduchu nefunguje. Otočné ovládání je jakoby zaseklé a kdy? s ním chci silou otočit, tak v něm praská. Přitom vzduch nejde ani z jednoho fukaru. A? mám nastavenou jakoukoliv polohu. Nevíte co s tím?

Nemáte odkaz na nějaký návod/výkres rozvodů vzduchu a návod na rozebrání palubky?


PS: je lep?í normální servis, kde nemusejí mít zku?enosti s GP nebo autorizovaný, kde to v?echno znají, ale stojí to 2x více?
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
Márty
VIP uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv čer 28, 2007 9:39
Bydliště: sever na?í země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty »

Vá?ně mi nikdo neumí poradit?
Obrázek Grande Punto, 5dv., 1.4 77k, Dynamic (New Orleans Blue), Obrázek5.8l/100km
http://www.grandepunto.tym.cz
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Márty píše:Vá?ně mi nikdo neumí poradit?
Stáhni, nainstaluj si Fiat e-learn, tam nastuduj obrázky a pak se na to vrhni se ?roubovákem sám. Počítej s tím, ?e musí ven rádio, aby ses dostal ke ?roubům co dr?í panel ovladačů topení. Odpoj konektory a lanka ke klapkám a má? panel venku, pak vyměň otočný mechanismus ovládání klapek - podle tvého popisu asi bude? muset koupit nový.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět