Zpětná zrcátka

Vše okolo karoserie

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Zpětná zrcátka

Příspěvek od gogo28 »

Mam otazocku ohladne vyhrievania zrkadiel...malo to GP v zaklade, alebo nie?? prip ako zistim ci su zrkadla vyhrievane, okrem toho, ze ich vyberiem??? Pytam sa preto, ze na brave mam vyhrievanie zrkadiel a po zapnuti su aj pri dazdi za niekolko min suche a na puntiku nic... vcera som siel skoro rano do prace a bola husta hmla a zrkadla boli "zarosene"..zapol som vyhrievanie zadneho okna (tak sa mi zopinaj vyhrievanie spatneho zrkadla na brave) a cca po 15min hodine som musel zastavit a utriet si zrkadla rucne, lebo som nic nevidel.
Problem je v tom, ze neviem ci su nefunkcne, alebo nie su vyhrievane...
PS: maju elektricke ovladanie tak mi napadlo, ze by mali byt aj vyhrievane, ale nejako to nefunguje ci co :?
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
Igor
Návštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: čtv dub 23, 2009 8:40

Příspěvek od Igor »

Cau, to je asi normalne toto... V tvojom pripade vyhrievane spataky asi mat nebudes, to by si fakt spoznal. Ono chyba je v tom, ze v cennikoch sa udavaju, ze su vo vybave, ale FIAT to tak nejako meni stale. Jedni maju vyhrievane spataky, druhi zase miesto nich maju hmlovky a tak podobne. Ja som jeden z tych stastnejsich co ma oboje.. :D asi mam stastie

PS: v zaklade urcite nie, az od vybavy Dynamic
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Příspěvek od gogo28 »

no ja som kupoval auto uz jazdene tak ani neviem co tam ma byt, alebo nie...zrkadla som bral ako samozrejmost, takl som sa na to ani nepytal .... a ten stary ani nevedel co tam ma a co nie... pytal som sa ho ci to ma ABS a on ze NIE...sadnem do auta pretocim kluc a zasvieti na mna kontrolka ABS, tak mu vravim, ze tam je a on ze v zime autom nejazdil a v lete mu nikdy nezoplo, tak si myslel, ze tam nie je :roll: hlavne ze ed ho kupoval, tak si dokupil prahy za 10 litrov
nevie niekto ako sa da to zrkadlo vybrat?? ak by tam bola predpriprava, tak by som si sklicka s vyhrievanim dokupil, lebo je to na nervy bez toho...hlavne ked prsi tak su mi tie zrkadla na dve veci ..na ho.no a na nic, lebo tam vidim akurat tak kvapky dazda :twisted:
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

zrkadlo je lepene a a zapadavacich jazyckoch a velmi tazko sa vybera bez pozkodenia. podla motorizacie usudzujem ze musis mat vyhrievanie. da sa to pozriet tak ze das dole tapacir a kuknes kolko kablou ti ide do spetneho ..
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Příspěvek od gogo28 »

no neviem ...pozeral som nejake puntiky a podla vybavy co mam, tak by to malo byt dynamic, ale netusim ci je... skusim zhodit tapec a uvidim ci na nieco pridem... ak nie, tak sa pokusim vybrat zrkadlo nejako...
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Já u Dynamicu vyhřívání zrcátek nemám, dávali ho v této výbavě podle nálady. Někde se to tady u? ře?ilo a matně si vzpomínám, ?e u vyhřívaných zrcátek bylo současně čidlo teploty, které by jsi měl najít na levém zrcátku někde zespod.
Pokud se pletu Jarou? mě určitě opraví a dokonale upřesní.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

gogo28 píše:no neviem ...pozeral som nejake puntiky a podla vybavy co mam, tak by to malo byt dynamic, ale netusim ci je... skusim zhodit tapec a uvidim ci na nieco pridem... ak nie, tak sa pokusim vybrat zrkadlo nejako...
Proč tak slo?itě? :D Prostě zapni vyhřívání zadního skla (společné i pro vyhřívaná zrcátka) a po pár minutách musí mírně hřát - rukou to poznat jde.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Příspěvek od gogo28 »

Jarou? píše:
gogo28 píše:no neviem ...pozeral som nejake puntiky a podla vybavy co mam, tak by to malo byt dynamic, ale netusim ci je... skusim zhodit tapec a uvidim ci na nieco pridem... ak nie, tak sa pokusim vybrat zrkadlo nejako...
Proč tak slo?itě? :D Prostě zapni vyhřívání zadního skla (společné i pro vyhřívaná zrcátka) a po pár minutách musí mírně hřát - rukou to poznat jde.
preto tak zlozito, lebo rukou nie je citit rozdiel a preto neviem ci tam to vyhrievanie je a nefunguje, alebo tam nie je .... uz som nad tym uvazoval v zime, lebo ked som oskrabaval namrazu z okien, musel som aj zo zrkadiel, ale nechcelo sa mi v tej "kose" s tym babrat a v lete sa nepouzivalo, tak nechybalo, ale teraz je take hnusne uprsane pocasie, tak ma to zasa zaclo znervoznovat....
mozno su len zkorodovane kontakty a preto to nefunguje... ani by som sa necudoval, lebo uz som mal problem so zadnou hmlovkou aj so spiatockou...zatekala tam voda a vsetko tam zoxidovalo a nesvietilo...a to je"uzavrety" priestor oproti zrkadlu kde je bezne po dazdi kopec vody ...
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Ak mas zrkadla vo farbe auta,tak su vyhrievane,ked su cierne matne tak nie su... :wink:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Příspěvek od gogo28 »

mosto píše:Ak mas zrkadla vo farbe auta,tak su vyhrievane,ked su cierne matne tak nie su... :wink:
nooo toto som chcel pocut (citat :D ) tak je to len nefunkcne a caka ma operacia zajtra vybrat zrkadlo a nerozdrbat ho :twisted:
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

gogo28 píše:
mosto píše:Ak mas zrkadla vo farbe auta,tak su vyhrievane,ked su cierne matne tak nie su... :wink:
nooo toto som chcel pocut (citat :D ) tak je to len nefunkcne a caka ma operacia zajtra vybrat zrkadlo a nerozdrbat ho :twisted:
drzim ti palce,inak mne poroku zacalo sklicko na lavej strane za jazdy drncat,tak som to musel docvaknut :shock: teraz mavam depky,ze ho mozem stratit :roll:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Příspěvek od gogo28 »

mosto píše:
gogo28 píše:
mosto píše:Ak mas zrkadla vo farbe auta,tak su vyhrievane,ked su cierne matne tak nie su... :wink:
nooo toto som chcel pocut (citat :D ) tak je to len nefunkcne a caka ma operacia zajtra vybrat zrkadlo a nerozdrbat ho :twisted:
drzim ti palce,inak mne poroku zacalo sklicko na lavej strane za jazdy drncat,tak som to musel docvaknut :shock: teraz mavam depky,ze ho mozem stratit :roll:
nasiel som na nete obrazok noveho a to uchytenie je rovnake ako ma bravo a na tom to uz mam odskusane aj odlomene :D ale silikon pomohol a drzi uz 2roky :kuk
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

mosto píše:Ak mas zrkadla vo farbe auta,tak su vyhrievane,ked su cierne matne tak nie su... :wink:
..ale prd :D . Rok 2007 - verze dynamic, v základu elektricky ovládaná zrcátka a přední mlhovky, za příplatek vyhřívání zrcátek. Jen verze active z toho roku měla zrcátka bez laku a ?telování ručně.

Od roku 2009 (mírný FL palubky), mo?ná u? ke konci roku 2008 přestali dávat do dynamicu v základu přední mlhy a vyměnili to za vyhřívaná zrcadla.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Jarou? píše: ..ale prd :D . Rok 2007 - verze dynamic, v základu elektricky ovládaná zrcátka a přední mlhovky, za příplatek vyhřívání zrcátek. Jen verze active z toho roku měla zrcátka bez laku a ?telování ručně.

Od roku 2009 (mírný FL palubky), mo?ná u? ke konci roku 2008 přestali dávat do dynamicu v základu přední mlhy a vyměnili to za vyhřívaná zrcadla.
tak sorry,to mi povedaly vo fiate,ked som auto kupoval,chcel som zrkadla vo farbe,tak mi chlap vravi,ze to su vyhrievane...ale ako tak pozeram na tie miesaniny vybav tak ma to vobec neprekvapuje...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
wenca
Štamgast
Příspěvky: 345
Registrován: sob pro 29, 2007 12:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od wenca »

Já kdy? objednával grande (Leden 2008), tak ve verzi Dynamic byly jen mlhovky , vyhřívaná zrcátka za příplatek (ktomu zase bonus venkovní teploměr) .

Asi po půl roce mě přestalo vyhřívat zrcátko u řidiče .
Ulomený kontakt z výroby , výměna v rámci záruky .
8)
Grande Punto 5D 1,2 Dynamic - New Orleans blue
Odpovědět