Hilly Billy Pun?a

Zde si můžete založit téma se svým nickem, vložit fotografii a popis svého GP

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Hilly Billy Pun?a

Příspěvek od Kovboj »

Původně to mělo být jen malé auto na je?dění do firmy - a to mě přivedlo k Fiatu a konkrétně Pandě, kterou prodejci inzerovali za super cenu nějakých 120 tisíc. Realita s cenou byla tro?ku jiná, navíc kdy? jsem tam chtěl mít věci jako otáčkoměr a druhý airbag mít tak jsem se dostal pomalu na 200 tisíc. To se mi na tak pr?avé auto jako je Panda zdálo přece jen moc, přesto?e na něj v?ichni včetně třeba i TopGearu pěli jen samou chválu.

Tak jsem si znovu řekl co vlastně po autě chci - nízkou spotřebu, spolehlivost, sportovní atraktivní vzhled, přiměřeně pohodlnou jízdu i pro víc lidí a slu?nou výbavu a začal zkoumat co se vůbec v tohle segmentu aut vůbec u nás prodává :-) No oběhal jsem snad v?echno, chvíli to vypadalo na Hyundai, chvíli na Mazdu nebo Suzuki, zva?oval jsem dokonce i Sandero které vychází cenově hodně zajímavě... a pak jsem u Fiatu narazil na Punto, něco si o něm tady přečetl a bylo vymalováno :-D Jiné stejně "krásné" auto v téhle cenové a velikostní kategorii prostě neexistuje!

Pak u? jen zji??ování nabídek jednotlivých autosalonů, jednání s bankou a teď u? je Grande Punto Dynamic 1,2 v barvě Hilly Billy konečně doma. Auto je v podstatě základní výbava Dynamic s přikoupenou prodlou?enou zárukou na 5 let, ?ádné speciální doplňky tam nejsou a tak to asi více méně i zůstane. Jen mám je?tě objednané ochranné gumové li?ty na dveře, ve městě se mi zdají hodně u?itečné.

Za první týden najeto nějakých 600 km, ze začátky se sice motor bránil i men?ím kopečkům ale od nějakých 400 se začíná chovat ?ivěji. Ostatně, ty fotky dole jsou nafoceny v Krkono?ích ve vý?ce asi 750 metrů po dlouhém stoupání a auto s tím nemělo vůbec ?ádné problémy se tam na trojku dostat. Jen si musím zvykat na tro?ku jiný styl jízdy, předtím jsem jezdil podstatně silněj?ím (ale taky ?ravěj?ím) Focusem.

Průměrná spotřeba od úplného začátku kolem 5,6 litrů, myslím ?e se časem dostanu podstatně blí? k 5 a mo?ná i pod. Auto je zatím zcela bez problémů, jen občas zlobí vypínání blinkru, kdy mi někdy při vypnutí začne blikat na druhou stranu :-(

Vlastně jeden problém s Grande Punto mám. Nevím jak je to mo?né ale moje nejoblíbeněj?í Radio Beat tam prostě hraje tak nějak divně. V?echny ostatní stanice jsou v pohodě, ale Beat prostě nějak nemá ten správný zvuk a? zkou?ím jakékoliv nastavení rádia. Asi jako správný ital umí zahrát jen popík, ale rock and roll a beat mu prostě nesedí :-) Přitom z CD je zvuk v pohodě.

Jo a je?tě jedna "veselá historka" co se mi u? s autem povedla hned první den. Povedlo se mi ho (respektive man?elce ;-)) zabouchnout s klíčky i ve?kerými papíry uvnitř. Auto bylo zamčené, jen jsme dávali něco do kufru a ten pak zabouchli... Tak?e teď u? mů?u říct ?e je zbytečné dělat si iluze o odolnosti autozámků, pro profesionály kteří otevírají zámky je otevření Grande Punta otázkou asi na 5 minut - samozřejmě bez jakéhokoliv po?kození. Zloděj specializovaný na auta kterému by navíc bylo jedno jestli něco nepo?kodí by to určitě stihnul podstatně rychleji... Mimochodem díky asistenční slu?bě od Fiatu je takové otevření zadarmo!

Pár fotek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Tak?e welcome Kovboji. Vítám dal?í přírustek do Grande family :D

Musím Tě ale zklamat ve dvou věcech...

1) pod 5 litrů s tou 1.2 tady doká?e jezdit snad jen Du?an :D Obdobná hodnota spotřeby je parketou naftových kolegů.

2) pokud to mů?e? je?tě odpískat, tak se na ty boční li?ty vyka?li, jsou skoro k ničemu, lepí se celkem nízko a 90% bouchanců jde mimo ně. Má osobní zku?enost...
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

welcome vítak synku...jj jak říká Járas tou spotřebou se rozluč...toto zvládá fakt jenom du?ko..ai auínu před spaním pou?tí večerníček o červeném autíčku nebo nevím,a ty li?ty... jen kazí vzhled auta a jsou opravdu tak nedobře umístěny,?e prakticky postrádají význam...a za třetí..Járovo slovo je skoro jako posvátné,tak na ně dej..a za penízky si místo li?t kup lep?í H4 do světel,místo těch sériových bludiček
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

welcome chlape. Jo jo kluci maji pravdu.
Obrázek
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kovboj »

Jarou? píše: 1) pod 5 litrů s tou 1.2 tady doká?e jezdit snad jen Du?an :D Obdobná hodnota spotřeby je parketou naftových kolegů.
Je?tě uvidíme :-) Mám vycvičenou celkem lehkou nohu tak myslím ?e to zvládnu. A i kdy? ne tak mi to ?íly trhat nebude, jestli budu mít reálný průměr 4,9 nebo 5,5 je spí? jen otázka hezkého čísla na displeji ne? reálné úspory peněz.
Jarou? píše: 2) pokud to mů?e? je?tě odpískat, tak se na ty boční li?ty vyka?li, jsou skoro k ničemu, lepí se celkem nízko a 90% bouchanců jde mimo ně.
Hmm, odvolávat je u? nebudu, těch 7 stovek risknu navíc mám k tomu objednané je?tě nějaké dal?í blbinky, ale samotné nalepení je?tě zvá?ím. I kdyby to zachytilo jen 10% bouchanců tak pořád lep?í ne? nic, navíc si podle obrázků myslím ?e by mohly na autě i celkem hezky vypadat. Ale uvidí se a? je budu mít v ruce...
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... vítej a na li?ty se vyprdni,ty nezabrání 99% bouchanců :wink:
Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

welcome
Na kecy nedej, pokud nebude? jezdit jako prase a dodr?ovat předpisy, v obsazení 1 osoby se pod 5 l/100 km mů?e? taky dostat. :wink:
Tady a? na výjimky to jsou samí kanci!
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

jak jako kanci?! :twisted: :twisted: :?: já mám ted' průměr 7,6...a to jezdím slu?něprůměr posledníích necelých 1000km
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kovboj »

Du?an píše:welcome
Na kecy nedej, pokud nebude? jezdit jako prase a dodr?ovat předpisy, v obsazení 1 osoby se pod 5 l/100 km mů?e? taky dostat. :wink:
Tady a? na výjimky to jsou samí kanci!
Zapnul jsem "počítadlo B" v počítači, uvidíme jaký bude aktuální průměr. A? najedu pár desítek km tak dám vědět jak to zatím vypadá. Jinak mě k té lehké noze jak s plynem tak i brzdou nutí i to, ?e dost často vozím na zadní sedačce psa - je s náma ka?dý den ve firmě :wink:
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

welcome

jj dlouhodobě pod 5 jen du?an... já jen kdy? se sna?ím... :lol:
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kovboj »

g-lobby píše:welcome

jj dlouhodobě pod 5 jen du?an... já jen kdy? se sna?ím... :lol:
No mě se to nakonec asi taky nepovede, podle počítadla se zdá ?e mi naopak krátkodobý průměr lehce stoupá někde kolem 5,8. Holt si na to auto začínám čím dál tím víc zvykat a u?ívat si ho :-)
No a to rad?i nemluvím o to ?e kdy? s ním naposledy jela man?elka tak se jí i na krátké trati povedlo krátkodobý průměr zvědnout na nějakých 6,2 :D
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

S takovou spotřebou, jako má tvoje man?elka, bych taky chtěl jezdit :lol: To se mi na PP objeví jen kdy? jezdím po okreskách 90km/h, to tam mám od 5,7l - 6,3l. Jinak není problém jezdit s kombinovanou spotřebou přes 10l :lol:
GP 1.4 8v Emotion - angel eyes pryč, xenony pryč, spodní mří?ka masky od MS Desing rozbitá od Fiatu, ... proč já to jen kupoval, mohl jsem u?etřit takových peněz.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Colin píše:S takovou spotřebou, jako tvoje man?elka, bych taky chtěl jezdit :lol: To se mi na PP objeví jen kdy? jezdím po okreskách 90km/h, to tam mám od 5,7l - 6,3l. Jinak není problém jezdit s kombinovanou spotřebou přes 10l :lol:
...dej to na servis. Mám stejný motor jak ty a ani při prasení se mi to nepodařilo dostat přes 8,5 :D A v kombinaci? Ostava - Praha D 1 na krev, zbytek relativně normálně - kombinace 7,6/100
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Mo?ná bys to mohl dát do servisu ty Jarou?i, ukazuje ti ?patně PP :lol: Ale nebudeme tady dělat off Liberec Praha přes 12l/100km, s cestou nazpět a? do Hrádku nad Nisou dohromady přes 10l 8) Proto se mi zdá spotřeba Kovboje skoro jako z ří?e snů :)
GP 1.4 8v Emotion - angel eyes pryč, xenony pryč, spodní mří?ka masky od MS Desing rozbitá od Fiatu, ... proč já to jen kupoval, mohl jsem u?etřit takových peněz.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Colin píše:Mo?ná bys to mohl dát do servisu ty Jarou?i, ukazuje ti ?patně PP :lol: Ale nebudeme tady dělat off Liberec Praha přes 12l/100km, s cestou nazpět a? do Hrádku nad Nisou dohromady přes 10l 8) Proto se mi zdá spotřeba Kovboje skoro jako z ří?e snů :)
noooo borec to si sel na 4rke? ja som siel trencin - domov 160km a 66 minut a priemernu som mal len 8,8 tak a to bolo najviac co sa mi tam kedy podarilo ukazat.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět