Vymena oleja

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

nemám slov ...
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

lolek píše:nemám slov ...
Asi ti do?ly argumenty :D
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

argumenty mě nedo?li, ale doká?u si představit, jak ten motor bude vypadat a? ho bude? prodávat ... ?koda, ?e o tvým zlep?ováku jsem se dozvěděl teď ... vědět to dřív, tak bych to poradil otcovi, at mění olej u formule jednou za 2 sezony, ?e je to zbytečný měnit jinak ... a ?e kdy? tam naleje novej, tak at s tím prvně nalítá 5tis km a a? potom se jde postavit na start závodu, ?e jinak to nemá smysl ... no ty vole :D
lukin
Štamgast
Příspěvky: 479
Registrován: čtv dub 02, 2009 1:20
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukin »

:D :D :D asi u toho tady začnu brečet smíchy :D jedna perla za druhou :D
Fiat Grande Punto 1.2 - Dynamic,cerna crossover
Bývalé_Golf III tuning
Skoda120 tuning
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

lolek píše:argumenty mě nedo?li, ale doká?u si představit, jak ten motor bude vypadat a? ho bude? prodávat ... ?koda, ?e o tvým zlep?ováku jsem se dozvěděl teď ... vědět to dřív, tak bych to poradil otcovi, at mění olej u formule jednou za 2 sezony, ?e je to zbytečný měnit jinak ... a ?e kdy? tam naleje novej, tak at s tím prvně nalítá 5tis km a a? potom se jde postavit na start závodu, ?e jinak to nemá smysl ... no ty vole :D
To s tím olejem, ?e má mejlep?í mazací schopnosti a? po ujetí 5 tisíc nemusí být pravda. To jsem četl na jednom olejářském webu a asi to bude nesmysl. To jsem nevymyslel já.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

lukin píše::D :D :D asi u toho tady začnu brečet smíchy :D jedna perla za druhou :D
Já bych to tak dramaticky nepro?íval, je to jenom auto.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
lukin
Štamgast
Příspěvky: 479
Registrován: čtv dub 02, 2009 1:20
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukin »

Promě je auto jak říká moje ?ena,milenka a tý se musí dostávat to nejlep?í :D
Fiat Grande Punto 1.2 - Dynamic,cerna crossover
Bývalé_Golf III tuning
Skoda120 tuning
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:Jste to nějak ?patně pochopili. Samozřejmě ?e budu měnit olej a filtr přesně podle servisního plánu v autorizovaným servisu. Ale v polovině najetých kilometrů, třeba v 15 tisících pouze vysaju přes měřící otvor 1 litr starého oleje a doplním jedním litrem nového oleje. A? najedu 30 tisíc, tak normálně pojedu do servisu na pravidelnou výměnu oleje a filtru. Tím se snad motor nepo?kodí ne?

Rozhodně neodlám překračovat počet najených km na jednu olejovou náplň. Fiat garantuje 2 roky nebo 30 tisíc, tak asi ví co ríkají. Oni ten motor vyrábí ne, tak asi vědí co dělají. Nevěřím, ?e by rizkovali po?kození motoru statisícům majitelů GP pa celém světě.
No a kdy? se něco na tom motoru posere, tak v rámci garance určitě budou mít pochopení pro míchání starého oleje s novým... :lol: A hlavně :!: si přečti pořádně návod k autu, kde se při ztí?ených podmínkách (krátké jízdy, jízda po městě) zkracuje servisní intrval na polovinu - tedy na jeden rok. Mění se olej i filtr. Tak?e pau?álně ?ádných 30 tkm/2roky NEPLATÍ.

cituji: "Pokud je vozidlo provozováno převá?ně po městě a v ka?dém případě při ročním proběhu do 10 000 km, je nutno
měnit motorový olej a filtr ka?dých 12 měsíců."
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Lukíne ty vole já mám milenky dvě + man?elku ví? co mě to stojí :D :D :D
Vlastně u? nestojí :shock: Zdenda
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Zdenda píše:Lukíne ty vole já mám milenky dvě + man?elku ví? co mě to stojí :D :D :D
Vlastně u? nestojí :shock: Zdenda
Stát nemusí, hlavně kdy? pevně visí..... :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Příspěvek od Foligno »

Ahoj Chlapi- jaké máte zku?enosti s výpustným ?roubem? Je to asi 12ka imbus- měnili jste ho preventivně vůbec nebo jen ten těsnící krou?ek- nebo ani ten ne?Asi mně nikdo nedoká?e tak rychle odpovědět- cca za 2 hoďky jedu do Ovy do práce měnit olej. Nemám ani náhradní ?roub, ani ten krou?ek-pokud tam je Imbus musím koupit a pokud se mně něco přip. tak jsem nahraný.
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

Sice nevím jestli je to dobře ale neměnil sem nic a ok.
GP 1,4 16V SPORT
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Foligno píše:Ahoj Chlapi- jaké máte zku?enosti s výpustným ?roubem? Je to asi 12ka imbus- měnili jste ho preventivně vůbec nebo jen ten těsnící krou?ek- nebo ani ten ne?Asi mně nikdo nedoká?e tak rychle odpovědět- cca za 2 hoďky jedu do Ovy do práce měnit olej. Nemám ani náhradní ?roub, ani ten krou?ek-pokud tam je Imbus musím koupit a pokud se mně něco přip. tak jsem nahraný.
Na 1.2 a 1.4 je obyčejný ku?elový ?roub s vnitřním imbusem. ?ádný těsnící krou?ek tam není. ?roub jsem nikdy neměnil, proč taky?
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Příspěvek od Foligno »

Ahojte- výměny ?roubů ře?ili na jiných fia?áckých forech- prý jsou nízké a nové jsou vy??í, četl jsem případy str?ených závitů které vedly někdy a? k výměně vany....tak proto jsem se ptal
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Si to někdo dotáhl, jako prase :oops: Zdenda
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Odpovědět