Vymena oleja

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
jirmatej
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 03, 2016 11:39

Re: Vymena oleja

Příspěvek od jirmatej »

chudák auto :( kvůli 500,- korunám ho takhle níčit :/ nevím no aut už mi prošlo rukama dost a long life je absolutní nesmysl všechny auta na to dřív nebo později zařvou je to jen kvůli uspoře ropy a kvůli nařízení EU a tzv. bezudržbovosti motoru ...
Pořádný benzínový autíčko 1.4.16v 95hp, 1.4 T-jet, předchozí mk2 po face 1.2 59kw (neskutečně živá kára)
Nafta do trktora
Plyn do kotle
Elektrika do televize
Benzín do auta
jirmatej
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 03, 2016 11:39

Re: Vymena oleja

Příspěvek od jirmatej »

ps: chtěl bych ten motor vidět rozebraný :/
Pořádný benzínový autíčko 1.4.16v 95hp, 1.4 T-jet, předchozí mk2 po face 1.2 59kw (neskutečně živá kára)
Nafta do trktora
Plyn do kotle
Elektrika do televize
Benzín do auta
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Re: Vymena oleja

Příspěvek od Jarous1 »

Na druhou stranu s ním najel docela hodně km a vzhledem k tomu, že auto stále jezdí a oleje nebere, tak to je slušný výkon.
jirmatej
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 03, 2016 11:39

Re: Vymena oleja

Příspěvek od jirmatej »

Tak ta 1.2 8v je motor ze staré školy a ještě k tomu bez výkonu takže tam ten olej tolik nedegraduje, ale udelat tohle třeba 1.4 16v která už těch 100koni má se stejným objemem oleje tak se to zaručeně projeví 🤔 a svědomí by mi to nedovolilo stejně 😇 nechci tady rozvíjet další diskusi jen mě zarazilo kolik lidí dodržuje interval podle servisky a ještě když tam někdo psal že je jedno zda kilometry jsou po dálnici nebo ve městě 😄😄
Pořádný benzínový autíčko 1.4.16v 95hp, 1.4 T-jet, předchozí mk2 po face 1.2 59kw (neskutečně živá kára)
Nafta do trktora
Plyn do kotle
Elektrika do televize
Benzín do auta
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja

Příspěvek od jeník1 »

Tak najeto přesně 221 tisíc km. Olej jsem měnil přesně podle návodu, což je 30 tisíc nebo 2 roky. Spotřeba oleje stále minimální, zvuk motoru klidný. Jenom jsem chtěl upozornit některé místní odborníky že poznámky typu "chudák motor" asi nebudou správné :lol:
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Odpovědět