Vymena oleja

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

U mna to je na 15000km asi tak 0.6-0.8 litra
GP olej papa, to je fakt, ale je to nic oproti opelu ktore si na 5000km cucnu aj liter a maju to aj v specifikacii tusim

Olej je krv vasho tatosa, setrite inde. Ja radsej nemusim hlinikace
Ale je to na kazdom kto sa ako rozhodne.

No tak common prist po 30tisic km vymenit moze iba barbar :shock:
V tomto je servisny manual velmi optimisticky. Inac kludne olej nemente, potom napiste co a ako ci Vase punto nema problem.

Nemozem si pomoct ale vzdy po vymene oleja auto ide tichsie
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Ano, tych 30000km je vela aj podla mna...Ale ak by som najazdil 30000 za polroka, tak by som olej menil asi az po 30000km. Tak ten olej trochu papka, ale nie je to az take hrozne, aspon viem co moze rodicovske bodku cakat... A naozaj tam ide len okolo 2,5 litra ako je pisane v manuale?
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Nechce sa mi ist hladat manual ale asi tak 2.8l

No ked budes mat pri 15tisic pod spodnou ryskou, pojdes si kupit 1liter a dolejes alebo pojdes dat vymenit
Ja som sa rozhodol radsej menit ako doliat. Pri 27tisic som bol zas na spodnej, tak som kupil liter a dolial 0.5l lebo pri 30tke budu na prehliadke olej menit tak ci tak... :D
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

myslim ze do 1.2ky sa leje 2.6 litra oleja..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Ka?dý konej podle svého svědomí a vědomí.
Stanovený proběh 30000 km určitě není mezní maximální hranicí. Jak jsem se ji? zmínil (teď naposledy), dám na intervaly výrobce.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Tak som sa moc nesekol, len sa mi to nezdalo, P55S 1,1 mala 3,5 litra...Diky chlapi za reakcie, niekedy zoberiem rodicovske GP a skocim na zraz-teda ak budem moct
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Du?an píše:Ka?dý konej podle svého svědomí a vědomí.
Stanovený proběh 30000 km určitě není mezní maximální hranicí. Jak jsem se ji? zmínil (teď naposledy), dám na intervaly výrobce.
Kludne, ibaze za 30000tisic tam tak 1,3 litra dolejes, co pri 2.6litra nie je zanedbatelne [polovica], a tiez si pozri ako ten olej pri 15tisic bude vyzerat na odmerke....A dufaj ze olejovy filter nie je zapraseny a neupcha ti dobre mazanie motora

Bavil som sa na tuto temu s nejakymi technikmi v autoservise, vravia ze max byva tych 20tisic na tu Seleniu

ked uz argumentujes co hovori navod [vyrobca] , tak si precitaj na str.192 dole aby sme tu neplietli uzivatelov ze je to iba 30tisic :

"ak je vozidlo prevazne pouzivane v meste alebo jeho rocny kilometricky probeh nizsi nez 10000km,je NUTNE vykonavat vymenu motoroveho oleja a filtra kazdych 12mesiacov
Takze pozor, aj vyrobca vie kde je sever :D :D :D

NO a knizka hovori ze objem 1.2 je 2.6litra Selenia K
Ved koniec koncov je to kazdeho auto, nech si robi kazdy co chce
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Chlapi, docela mě s tou svou "pečlivostí" bavíte.
Kdy? u? jste nakousli výměnu motorového oleje, dám Vám dal?í tipy, abyste měli dobrý dojem, ?e jste něco pro svého miláčka udělali:

- výměna brzdové kapaliny - 1x měsíčně (co kdyby se do ní dostala voda jízdou kalu?emi?)
- výměna převodového oleje - 1x za půl roku (proto?e je černý)
- výměna chladící kapaliny - 1x za půl roku (aby byla jistota, ?e neztratila své protikorozívní vlastnosti)
- výměna pneu - po 5000 km (co kdyby byly někde skrytě po?kozeny?)
- výměna ozubeného řemenu - tak po 10000 km (jistota je jistota, ne?)

Teď vá?ně, ale nemohl jsem se opět udr?et.
Myslím, ?e výrobce do návodu dává to co je potřeba. Pokud Vám někdo říká něco jiného, podívejte se o koho jde. Buďto ?ije v minulém století, nebo mu jde o k?eft a rád získá "dobré" du?ičky, které mu nějaký ten penízek navíc přikutálí. Tak?e jen tak dál a pouva?ujte o mých dal?ích vý?e uvedených "radách", jestli by také nestály za úvahu.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Ravic
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: úte dub 24, 2007 17:10
Bydliště: Opava

Příspěvek od Ravic »

Du?an píše:Chlapi, docela mě s tou svou "pečlivostí" bavíte.
Kdy? u? jste nakousli výměnu motorového oleje, dám Vám dal?í tipy, abyste měli dobrý dojem, ?e jste něco pro svého miláčka udělali:

- výměna brzdové kapaliny - 1x měsíčně (co kdyby se do ní dostala voda jízdou kalu?emi?)
- výměna převodového oleje - 1x za půl roku (proto?e je černý)
- výměna chladící kapaliny - 1x za půl roku (aby byla jistota, ?e neztratila své protikorozívní vlastnosti)
- výměna pneu - po 5000 km (co kdyby byly někde skrytě po?kozeny?)
- výměna ozubeného řemenu - tak po 10000 km (jistota je jistota, ne?)

Teď vá?ně, ale nemohl jsem se opět udr?et.
Myslím, ?e výrobce do návodu dává to co je potřeba. Pokud Vám někdo říká něco jiného, podívejte se o koho jde. Buďto ?ije v minulém století, nebo mu jde o k?eft a rád získá "dobré" du?ičky, které mu nějaký ten penízek navíc přikutálí. Tak?e jen tak dál a pouva?ujte o mých dal?ích vý?e uvedených "radách", jestli by také nestály za úvahu.
:D Úplně s Tebou souhlasím. Taky jsem docela koukal nad některými názory, které tady padly. :D
Původně: Fiat Grande Punto Dynamic 5D 1.3 Mjet Red Bolero
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

Du?an: a este si zabudol na:
- vymenu gumiciek do stieracov aspon kazde 2 mesiace
- pravidelne vymeny vsetkych ziaroviek (ved mozu prestat svietit)
- a kazdy mesiac menit aj puklice, lebo sa mozu osuchat o obrubnik a to potom nevyzera dobre :lol:

Kazdy z nas si to auto kupil za svoje peniaze a ako sa on bude starat, to je jeho vec. Niekto vrazi peniaze do tuningu a ja zase do starostlivosti. Mozno podla teba prehnanej a zbytocnej, ale ja si ho planujem nechat dost dlho :D
Aj ked som asi optimista, je to predsa Fiat, ze? :lol:
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

Ka?dý stroj se nejvíce opotřebovává neustálou údr?bou :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

gawry píše:Ka?dý stroj se nejvíce opotřebovává neustálou údr?bou :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
tak toto povazujem za ukoncenie diskusie ohladne intervalu vymeny oleja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

toto heslo se hojně pou?ívalo u letectva - za starých dobrých časů :D
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

to su tie stare mudrosti, ktore budu vzdy platit :D
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

JOO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Odpovědět