Vymena oleja

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

Nevie niekto aký typ zapažovacích sviečok sa pou?íva v motoroch 1,2? Viem som lenivý keď sa mi to nechce ís? pozrie? do auta :D . Nemal u? niekto vybraté sviečky?
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

matus píše:Nevie niekto aký typ zapažovacích sviečok sa pou?íva v motoroch 1,2? Viem som lenivý keď sa mi to nechce ís? pozrie? do auta :D . Nemal u? niekto vybraté sviečky?
I kdyby jsi nebyl lenivý a do toho auta ?el, tak stejně nic neuvidí?. Jsou velmi dobře schované a v manuálu nic není. Já taky pátrám po svíčkách na 1,4 8V :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

Pýtal som sa vo Fiate, sviečky aké sa dávajú od výroby: NGK ZKR7A-10 cena 440,-Sk. Tak isto som volal do BRISKu v CZ, klasická sviečka BR14YC alebo nejaká tuningová BOR14LGS. Inak ak chcete nejaké náhradne diely tak http://www.elitecat.sk/CarSelection.aspx a odkaz na BRISK: http://www.brisk.cz/index.php?page=cenik.html.
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
sima28
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 17, 2009 12:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od sima28 »

..jezdi po 15tis. Umí? si představit, jak vypadaj fitry? Po 30tis. km?
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

matus píše:Pýtal som sa vo Fiate, sviečky aké sa dávajú od výroby: NGK ZKR7A-10 cena 440,-Sk. Tak isto som volal do BRISKu v CZ, klasická sviečka BR14YC alebo nejaká tuningová BOR14LGS. Inak ak chcete nejaké náhradne diely tak http://www.elitecat.sk/CarSelection.aspx a odkaz na BRISK: http://www.brisk.cz/index.php?page=cenik.html.
uz len na svieckach by som setril to je ozaj vec ktora sa nevyplaca...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
motodědek
kolemjdoucí
Příspěvky: 24
Registrován: stř zář 23, 2009 9:04
Bydliště: Dolní Ole?nice

Re: Definitivne rozhodnutie :-)

Příspěvek od motodědek »

olso píše:Servisna knizka hovori olej po 30000 km alebo 2 roky, doporuceny olej Selenia K 5w-40. Ja planujem ten olej vymenit po 2000-3000km a potom kazde 2 roky (cca 16000km). Auto bude jazdit medzi mesto, v meste a na dialnici velmi malo. Olej budem davat tento doporuceny, len ho asi kupim niekde inde a nie priamo vo FIATe za priserne prachy...Myslim, ze moc nesetrim a ze dam malemu Maserati :D co mu patri...Ale mate iny navrh ako by ste to riesili vy?
Já to ře?ím tak,Mogul 5w40 po30000 nebo 2 roky ale ka?dej si to děkejte jak uznáte za vhodné nebo chcete tvrdit,?e Mogul je ?patnej já bych řekl ?e né.čau.
Motodědek
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Definitivne rozhodnutie :-)

Příspěvek od Teddy86 »

motodědek píše:Já to ře?ím tak,Mogul 5w40 po30000 nebo 2 roky ale ka?dej si to děkejte jak uznáte za vhodné nebo chcete tvrdit,?e Mogul je ?patnej já bych řekl ?e né.čau.
Ani tak nejde podle mne o znacku jako o druh oleje pokud tam lijes 5w40 jakekoliv znacky myslim ze je to jedno ale minimalne jednou za rok bys ho vymenit mel.
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Definitivne rozhodnutie :-)

Příspěvek od Jarouš »

motodědek píše:
olso píše:Servisna knizka hovori olej po 30000 km alebo 2 roky, doporuceny olej Selenia K 5w-40. Ja planujem ten olej vymenit po 2000-3000km a potom kazde 2 roky (cca 16000km). Auto bude jazdit medzi mesto, v meste a na dialnici velmi malo. Olej budem davat tento doporuceny, len ho asi kupim niekde inde a nie priamo vo FIATe za priserne prachy...Myslim, ze moc nesetrim a ze dam malemu Maserati :D co mu patri...Ale mate iny navrh ako by ste to riesili vy?
Já to ře?ím tak,Mogul 5w40 po30000 nebo 2 roky ale ka?dej si to děkejte jak uznáte za vhodné nebo chcete tvrdit,?e Mogul je ?patnej já bych řekl ?e né.čau.
Lej si tam co chce?, ?patně je tady těch 30 000 km. Tím spí?, ?e objem oleje v motoru je 2,6 litru. :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Taky se mi zdá 30 tisíc km moc, řekl bych ?e 15-20 tisíc je strop výměny.A jak je to s olejem v převodovce ?Výrobce tvrdí, ?e je do?ivotní.Na Stilu po 5 letém provozu a 80tísicích km ?lo za mrazů ztuha řazení, tak jsme vyměnili olej (vytekla z ní neskutečná ?edivá kapalina),nalili nový a řazení jde jedním prstem. Je na ka?dým, kdy a co si tam naleje. Ale oprava přidřenýho motoru je asi drahá, to těch 1500kč za olej není taková rána a hlavně mám klid. Zdenda
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak filtr oleje je před motorem vedle nalejvacího hrdla oleje, ale musí? nejdřív sundat plecový kryt filtu a potom na 27 gola klíč povolí? a vyndá? celé to plastové výčko a pod ním je olejová vlo?ka.
Na výměnu ti stačí přesně 3 litry oleje.
Kdy? si nebude? vědět rady tak napi?, já si olej taky měnim sám.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Jirka píše:Tak filtr oleje je před motorem vedle nalejvacího hrdla oleje, ale musí? nejdřív sundat plecový kryt filtu a potom na 27 gola klíč povolí? a vyndá? celé to plastové výčko a pod ním je olejová vlo?ka.
Na výměnu ti stačí přesně 3 litry oleje.
Kdy? si nebude? vědět rady tak napi?, já si olej taky měnim sám.
Kukám ?e má? taký istý motor jak ja...
Mal by sa menit olej.. (pre svoje dobro)
Len?e doteraz auto jazdilo v IT.. a v?etky garančky sa vykonavali tam... tak?e tam nebol iný olej ako Selenia...

Jaky dava? ty olej do toho?
Selenia sa mi zda byt draha.. 4L = 40?... kdeto MOBIL1 alebo Shell Helix 4L = 25?...
Vymeni oleja planujem zkratit na polovicu (15t.KM) tých 30 sa mi zda byt dost..
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Lipi píše:
Jirka píše:Tak filtr oleje je před motorem vedle nalejvacího hrdla oleje, ale musí? nejdřív sundat plecový kryt filtu a potom na 27 gola klíč povolí? a vyndá? celé to plastové výčko a pod ním je olejová vlo?ka.
Na výměnu ti stačí přesně 3 litry oleje.
Kdy? si nebude? vědět rady tak napi?, já si olej taky měnim sám.
Kukám ?e má? taký istý motor jak ja...
Mal by sa menit olej.. (pre svoje dobro)
Len?e doteraz auto jazdilo v IT.. a v?etky garančky sa vykonavali tam... tak?e tam nebol iný olej ako Selenia...

Jaky dava? ty olej do toho?
Selenia sa mi zda byt draha.. 4L = 40?... kdeto MOBIL1 alebo Shell Helix 4L = 25?...
Vymeni oleja planujem zkratit na polovicu (15t.KM) tých 30 sa mi zda byt dost..
no podle mě je i 15 tisic docela dost...a tech 30 tisic to snad nemuze nikdo myslet vazne... ;-) ja menim olej kazdy rok...a nebo po 10 000km ;-) je to diesel se super turbinou zaslouzi si castejsi vymenu ;-)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Já taky měním po roce asi tak 12tis.km a dávám origo Selenii, nakupuji tady:
http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1600
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Kotas píše:Bylo mě rázně doporučeno zkrátit výměny oleje max na 15 000km.
Připadám si jak před 30 lety v éře dostupných minerálních olejů ...
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotas »

co nadělá?, já jsem do najetí 10 000 nic nemusel dolít a pak během 7000 km tam padl celý litr (na dr?ení mezi ryskama), ale nakonec byl olej úplně na spodní rysce měrky...

To, co z motora vyteklo nebyl olej, ale černá voda. Mo?ná je to cyklama, co to auto za?ívá, ale to se nedá nic dělat. Ale ze zku?eností vím, ?e jak olej degeneruje, motor ho ?ere víc a víc...
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Odpovědět