Spotřeba benzínu nebo nafty

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Vynuluj si PP, ja ked som ho doviezol domov tak som mal priemer okolo 12l, to vies - posunovacky po areali predajne a malo prejazdenych km...
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: GP

Příspěvek od Jirka »

Rad píše:Zdravím v?echny GP.
Včera jsem si přivezl GP 1.3 Multijet Sport 3D a jsem nad?en.
Vzhled, výbava a motor super.
Průměrná spotřeba dle PC cca 10 l, doufám, ?e časem klesne, čekal jsem polovinu. Prosím o Va?e zku?enosti.
Dík
Ten Multijet a? bude mít tak 10tis. tak ti bude jezdit v klidu ani? bys ho ?etřil za 5,5l na 100km mám to vyzkou?ený bude? spokojenej.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Karel
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: pát úno 01, 2008 8:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nové GP 1.2 - Spotřeba

Příspěvek od Karel »

Pánové prosím o radu - názor.

Mám měsíc nové GP 1.2, najeto něco přes 1000 km 90% město a zajímala by mě průměrná spotřeba - tedy jaká by měla přibli?ně být v tomto období.

Proč se ptám:
- Prvních 14 dní jsem měl spotřebu (a to jsem řadil a? při 3000 ot.) kolem 7 - 7,5L.
Taky okam?itá spotřeba se pohybovala při rozjezdu v normě - max do 17-20L

Pak jsem si nechal namontovat v odborném servisu alarm (dělali to DVA DNY) nějak jim to ne?lo - doma bych to udělal za 4-5 hod, ale nechtěl jsem přijít o záruku.

No a od té doby se to chová nějak jinak.
-Spotřeba kolem 8L a to se sna?ím o "katolickou" jízdu... :cry:
1st. tak akorát na rozjetí ok. spotřeba 25L (V?DY) a hned 2.st.
2.st do 2000ot, rychlost do 20-30km/hod, ok.sp. kolem 20L
3.st ot kolem 2000-2500 tisíc ot., ok.spotřeba kolem 15L
4.st. ot.2000-2500 tisíc, rychlost kolem 40-50 ok. spotřeba 9-12L
5.st ot. 2000-3000 tis. rychlost 60-80 ok.sp. 7,5 -8,5L
Celková spotřeba 8-8,5L
A to v?e na rovince v jedné osobě a i po zahřátém motoru.
Je zajímavé, ?e po pár km se to srovná do normálu, ale stačí jednou vypnout motor a zamknout - pak se v?e opakuje... :(

Mám podezření, jestli mi ti experti "neodpálili" nějaké čidlo, nebo ?patně zapojili alarm, jako by se po jeho zapnutí resetovali ve?kerá nastevení řídící jednotky. Vím ?e je to skoro NEMO?NÉ, ale já u? dnes nevěřím ničemu, zejména těm expertům v servisech, kterí mají problém namontovat alarm za 15 hodin a pak za to je?tě chtít 7,5 tisíce....

Taky jsem s nima pěkně vyběhl... :evil:
Původní smluvní cena byla toti? do 5 tisíc, tak jsem jim řekl, a? si ty hodiny zaplatí jak chtějí, ?e nebudu platit za něčí neschopnost.
Tak protáhlý ksichty jsem u? dlouho neviděl... :lol:

Nicméně mi dělá starosti ta okam?itá a průměrná spotřeba...
FIAT GP 5dv.1,2 65 k Active FRESH, Barva - Modrá New Orleans
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Tak spočetni sptřebu systémem plná nádr? - prázdná nádr?. Pak to porovnej s PP, ale ty hodnoty co pí?e? jsou opravdu hdně divný. Mě to dává na rozjezd na 1st spotřebu v rozmezí 17 - 25l, nikoli v?dy 25l. Pokud před tím v?e chodilo tak jak má a nyní zjistí? rozdíl mezi vypočítanou spotřebou a spotřebou co udává PP, tak bych reklamoval práci technika.

P.S.: Před tím je?tě mrkni do manuálu, jaká je tam povolená úchylka ve spotřebě pro PP, abys jim tam neříkal kde si co si a oni Tě pak poslali k ?ípku, ?e je to v normě...
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Karel
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: pát úno 01, 2008 8:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Průměrná a okam?itá spotřeba..

Příspěvek od Karel »

Díky, mě se to zdálo taky divné... :roll:

Díval jsem a jediné co jsem na?el - je toto v návodu na pou?ití:

Str.229
Město 7,4 Mimo město 5,0 Kombinace 5,9L/100km
(?ádné údaje o o toleranci a stylu jízdy, proto tyto hodnoty beru jako maximální, i při svi?ném stylu jízdy )

Pí?e se tam v definicích:
- Městský cyklus začíná studeným motorem a pokračuje simulovanou jízdou městem..
FIAT GP 5dv.1,2 65 k Active FRESH, Barva - Modrá New Orleans
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Já myslel si v tom manuálu najít heslo palubní počítač, ne spotřebu jako takovou :wink: Jaká je úchylka u něj.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Karel
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: pát úno 01, 2008 8:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel »

Tommy píše:Já myslel si v tom manuálu najít heslo palubní počítač, ne spotřebu jako takovou :wink: Jaká je úchylka u něj.
Ani "fň".. :?

Nato? nějaké číslo.
FIAT GP 5dv.1,2 65 k Active FRESH, Barva - Modrá New Orleans
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Ja mam punto cca take mesic, najeto neco pres 1100 km, stejny motor a spotreba se mi chova tak, jak popisujes svych prvnich 14 dnu. Cili prumer kdesi okolo 7l, pri rozjezdu 15 - 20l.
Rad
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 15, 2008 7:56
Bydliště: Havířov

Dotaz

Příspěvek od Rad »

Mám čerstvě 1,3 JTD 90 koní.
Při jízdě z kopce při zařazené rychlosti bez plynu ukazuje pal. PC spotřebu 2 litry (jiné auta 0 litrů) a při jízdě po rovině a zařazené rychlosti auto samo táhne (tempomat tam nemám, ostatní auta by zřejmě zastavili).
Prosím o Va?e zku?enosti.
Dík
GP 1,3 Multijet 90k Sport 3D New Orleans
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Dotaz

Příspěvek od Jarouš »

Rad píše:Mám čerstvě 1,3 JTD 90 koní.
Při jízdě z kopce při zařazené rychlosti bez plynu ukazuje pal. PC spotřebu 2 litry (jiné auta 0 litrů) a při jízdě po rovině a zařazené rychlosti auto samo táhne (tempomat tam nemám, ostatní auta by zřejmě zastavili).
Prosím o Va?e zku?enosti.
Dík
Nám v?em to ukazuje při brzdění motorem spotřebu 2 l/100km. Někde tady je kolem toho popsáno víc. K tvému druhému poznatku nevím, mám benzín. Ale je pravda, ?e pokud je motor studený a bě?í i na volnoběh ve zvý?ených otáčkách, tak to po rovině jede i bez plynu. Přijde mi to normální. :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

jj, aktuální spotřeba, ačkoli je z kopce při zařazené rychlosti 0 opravdu ukazuje 2l/100km. To ?e auto táhne, i na volnoběh je normální, pokud tedy nemyslí? na pětku :)
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

po nastartovani to auto ide same aj na 2ke :)
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

RadimG píše:po nastartovani to auto ide same aj na 2ke :)
Není se čemu divit, ŘJ do určité míry udr?uje konstantní otáčky pro volnoběh, tzn. sama přidává s ohledem na zatí?ení alternátoru a kompresor klimatizace. Tak?e pokud to jede krokem kolem 1000 ot/min je naprosto normální jev. :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
gurisson
kolemjdoucí
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 19, 2007 20:54
Bydliště: HK

Příspěvek od gurisson »

NOooo sakra koukam ze tady maji vsichni takovy krasny spotreby to docela jde ja mam v soucasny dobe mezi 6,5 az 7 l/100km podle cesty atd a teda tech 6,5l/100 po dalnici se mi zda docela malo pac co jezdim Hk Praha po dalnici mam tam tempo na 140 na tachu tak to je plus minus 7 az 7,5 zalezi na vetru jinak teda jsem sakra zvedavej jak to bude vipadat az nasadim zase 17` :D to pujde asi tochu nahoru :twisted: jinak jak rikate auto jede i na dvojku na volobeh ideal na prazske zacpy :D
1.4 16V Starjet 95 koni
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Dotaz

Příspěvek od Jirka »

Rad píše:Mám čerstvě 1,3 JTD 90 koní.
Při jízdě z kopce při zařazené rychlosti bez plynu ukazuje pal. PC spotřebu 2 litry (jiné auta 0 litrů) a při jízdě po rovině a zařazené rychlosti auto samo táhne (tempomat tam nemám, ostatní auta by zřejmě zastavili).
Prosím o Va?e zku?enosti.
Dík
To táhnutí bez plynu je normální proto?e diesel má u? na vollnoběch dostatečný tah a hlavně si sám přidává aby nezhasl.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Odpovědět