Facelift GP - Punto EVO, Punto ...

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Tak a? to máme komplet- je?tě videjko z prezentace ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=Sd7TT-HI ... r_embedded
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Z videa je videt ze pri zataceni funguje prisvetleni mlhovkou jako u Brava.
Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Honzus píše:Du?ane, ten čudl je podle mě jen dr?ák toho TomToma a má uděllanej nějakej samozavírací mechanizmus. TomTom má jet přes Blue&Me.
Můj názor je teda tokovej, ?e to je dr?ák navigace a bude tam určitě napájecí konektor uvnitř... jinak jede komunikace přes BT ;-)
Něco málo jsem na?el o navigaci u EVA:

http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovk ... ARI=114311
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Honzus píše:Chlapi názory Vám neberu a respektuju je, ale pár připomínek a chtěl bych znát Va?e názory na ně:

1) Viděli ste kolmáče zepředu a zezadu na ofiko sadě původního GP? To bylo prostě úzké a vysoké auto. V?ímáte si, jak je EVO oticky mnohem jistěji posazené na silnici? Vy si úzkosti původního GP (zejména zákl. verze nesní?ené jako Sport) nev?ímáte a nevadí Vám?

2) Nepřipadá Vám EVO mnohem moderněj?í, jaksi soudoběj?í a více zapadající do roku 2009/10? Původní GP jakkoliv krásné u? prostě nebylo tím trhákem a prodeje to jen dokazovaly....

3) Co ře?ení těch zadních světel a odrazek v nárazníku? Nepřipadá Vám, ?e původní GP je má blbě u sebe a zbytečně auto zu?ují? A EVO je má opravdu moderně tavrované a parádně do?iroka umístěné?

4) Světla, přední nová jsou prostě krásně 3D modelovaná pod tím krycím sklem, zadní opět auto krásně roz?iřují a ty černé linky, to je prostě ?mrncovní a zase to hodně pomáhá optice a vnímání vý?ky a délky auta......

AD nárazníky

1) nové ře?ení je mnohem praktičtěj?í (parkování atd.)
2) nové ře?ení je nutné kvůli americkým crashtestům a vypadá to, ?e podle úprav se s EVEM počítá i do USA....

ad 1) viděl a myslím, ?e "civilní" verze EVA bude vypadat podobně (stejná kastle, stejný podvozek jako GP) Navíc reklamní obrázky GP byly podobného charakteru jako EVO, sní?ené auto, vystrčené ET a skydome - přesně takové potom nikdy koupit ne?lo.

ad2) bohu?el musím konstatovat ?e nepřipadá, jen se sjednotil vzhled přední části s F 500, co? neberu rozhodně jako krok kupředu.

ad3) má? pravdu, ty mlhovky na EVu jsou moc pěkné, jen?e jejich kulatost tak trochu neladí s jednoduchými tvary zadních světel.

ad4) ano, jednoznačně ano, přední světla jsou hezká....jen...ty ostatní bludičky bych zru?il spolu s "praktickým" nádorem na nárazníku :D

Nárazníky: praktické??? tomu, co neumí parkovat, nepomů?e ani ocelová traverza místo nárazníku :D

Podtr?eno, sečteno: jiné nárazníky, prapodivná světýlka zepředu pryč....no a máme tu krásné GP s novými lampami vzadu, nádherným interiérem a novými motory multiair - do toho bych ?el hned :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Tak na Multiair jsem velice zvědav...... tecnicky to má velký potenciál, vzhledem k dlouholetému vývoji věřím i na spolehlivost ;-)

Co se týče nárazníků, kvanta zákaznic budou.... ?eny ;-)

Ad světla, místo původních blinkrů dát daylighty je ideální ře?ení a ne jako u ?kodovky na místo mlhovek, to je idiocie ;-) no a blinkry někam musí a osobně raději integrované blinkry do nárazníku ne? dobastlované dayligt svícení ;-) jiná světla navíc tam nevidím 8)

Jinak nevím kde se vzala ta urban legend s 500, já tam opravdu podobnost hledám jen stě?í... li?ta? ta bude nejspí? sjednocujícím znakem nových Fiatů a tak jedině snad mlhovky bl?e středu auta, ale u 500 jsou to ?pendlíkové hlavičky u EVA normální kulaté lampy :-)

Ten moderní feeling z EVA prostě či?í, dal jsem si porovnání s původním GP a je tam znát několikaletý odstup (základní geniální tvar kastle zůstane moderní navěky)

Zadní světla u? nejsou tak jednoduchá, mají komplikovaněj?í grafiku a k nim ty nové mlhovky/couvačky/odrazky sedí. Mají dokonalý tvar, navíc mi připadá ten tvar, jako kdy? právě ty zadní lampy polo?í? na bok ;-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Nárazníky: praktické??? tomu, co neumí parkovat, nepomů?e ani ocelová traverza místo nárazníku
Pro Jarou?e: Myslím, ?e Honzus měl na mysli spí?e taková ta drobná ?uknutí, při kterých půjde na GP barva nárazníku do pr..le, kde?to u Eva to asi měkčí černý plast absorbuje a černá se odře zase jen do černa! Já bych ty kecy nechal tak, kdoví, co bude? třeba zrovna Ty říkat, a? uvidí? Evo na?ivo a a? se jeho nový vzhled v?ije?! PS. Jinak kdybys měl na autě traverzu, tak bys viděl, jak klidně bys pak couval při parkování do řady! :lol:
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

JardaK. píše:Nárazníky: praktické??? tomu, co neumí parkovat, nepomů?e ani ocelová traverza místo nárazníku
Pro Jarou?e: Myslím, ?e Honzus měl na mysli spí?e taková ta drobná ?uknutí, při kterých půjde na GP barva nárazníku do pr..le, kde?to u Eva to asi měkčí černý plast absorbuje a černá se odře zase jen do černa! Já bych ty kecy nechal tak, kdoví, co bude? třeba zrovna Ty říkat, a? uvidí? Evo na?ivo a a? se jeho nový vzhled v?ije?! PS. Jinak kdybys měl na autě traverzu, tak bys viděl, jak klidně bys pak couval při parkování do řady! :lol:
Tak jasně, kolikrát prostě při vyparkovávání je nutno pro ka?dej cm místa se toho přede mnou/za mnou zlehýnka dotknout, ale i to zlehýnka stačí v případě, ?e ma nějak blbě vyhlou značku nebo nachytaný bláto s kamínkama k tomu, ?e na lakovanym nárazníku má? odřeninku, vrypa atd. s černym plastem je ti to buřt ;-)

P.S. traverzu bych někdy na auto chtěl, to by byl respekt koloí ;-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Já bych potřeboval ty černé otěrové li?ty zejména kvůli těm ostatním "řidičům" :(
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

JardaK. píše:Já bych ty kecy nechal tak, kdoví, co bude? třeba zrovna Ty říkat, a? uvidí? Evo na?ivo a a? se jeho nový vzhled v?ije?! PS.
Kolikrát tu je?tě musím napsat, ?e se mi ty plasty prostě nelíbí? :lol: Myslí?, ?e pohled na "?ivo" je tomu autu odpáře? :wink:

Já bych spí? nechal těch keců o diametrálním rozdílu mezi fotkou a skutečností :D

PS: ale je to ryze můj osobní názor a úhel pohledu, tak?e proti gustu jiných.... :wink:

Jejda, to se nám ta diskuze pořádně rozjela :D ...a přitom stačilo jen jednodu?e napsat, ?e se mi to nelíbí... :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Je?tě jsem si v?imnul, toho, ?e kdy? u? si "vyhráli" se světly vpředu, tak mohli trochu péče věnovat 3. brzdovému světlu. To u? toti? v roce 2005 na GP vypadalo jako z období karbonu. O jeho osazení diodama v dne?ní době DLR světel (pro mě naprostá zbytečnost, bez které se obejdu u ka?dého auta) není třeba polemizovat.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Kolikrát tu je?tě musím napsat, ?e se mi ty plasty prostě nelíbí? :lol: Myslí?, ?e pohled na "?ivo" je tomu autu odpáře? :wink:
Vzpomeň na to, ?e nikdy nemá? říkat nikdy! Kdy? jsi měl deset, nelíbily se Ti holky, teď se na ně asi dívá? jinak, co? :lol: Jinak je čistě Tvoje věc, co se Ti líbí, nakonec neznám věc, která by se líbila v?em. A jinak já si myslím, ?e pohled "na?ivo" mů?e pohled na věc, která se mi původně nelíbila, opravdu tomu autu "odpárat". Debata tady jenom dokazuje, ?e nám vzhled GP Fiatů není lhostejný, tak?e o kom se mluví, ten ?ije! A? ?ije GP a já říkám toté? o Evu. Statistiky prodejů Eva uká?ou, jestli udělali někde soudruzi z Itálie chybu nebo ne!
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

JardaK. píše:
Kolikrát tu je?tě musím napsat, ?e se mi ty plasty prostě nelíbí? :lol: Myslí?, ?e pohled na "?ivo" je tomu autu odpáře? :wink:
Vzpomeň na to, ?e nikdy nemá? říkat nikdy! Kdy? jsi měl deset, nelíbily se Ti holky, teď se na ně asi dívá? jinak, co? :lol: Jinak je čistě Tvoje věc, co se Ti líbí, nakonec neznám věc, která by se líbila v?em. A jinak já si myslím, ?e pohled "na?ivo" mů?e pohled na věc, která se mi původně nelíbila, opravdu tomu autu "odpárat". Debata tady jenom dokazuje, ?e nám vzhled GP Fiatů není lhostejný, tak?e o kom se mluví, ten ?ije! A? ?ije GP a já říkám toté? o Evu. Statistiky prodejů Eva uká?ou, jestli udělali někde soudruzi z Itálie chybu nebo ne!
Proč myslí?, ?e se mi v 10 letech nelíbily holky??? :lol: Nemyslím, ?e soudruzi někde udělali chybu, to jsem netvrdil :)

PS: chlape, jak ty příspěvky cituje???? mám problém zjistit, co je můj a co u? tvůj text. :?:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Příspěvek od Jarous1 »

Vidím to stejně jako Jarous. Ty plasty na nárazníkách jsou prostě hnusný a ohánět se praktičností mi zrovna u italů přijde divný. Spí? je to takový vysvětlení jako z nouze ctnost.... Podobnost s 500vkou tam bohu?el vidím taky. Navíc, stačí se podívat na italský fóra a vět?ina u?ivatelů tam nadává, jak je facelift o?klivej. Tak?e s tím nemáme "problém" jen my. Jsem fakt zvědavej na prodeje...
Pandora
Návštěvník
Příspěvky: 123
Registrován: úte črc 15, 2008 20:32

Příspěvek od Pandora »

Zajímavý odkaz o tech. parametrech motorů:
http://news.auto.cz/nove-modely/fiat-pu ... -data.html
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

tak jak to tak čtu, tak u? by to raději Fiat ani neměl vyrábět :roll: :boze
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Odpovědět