Řízení a elektrický posilovač řízení

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

OK, skusim to. Len mi je divne, ze to zacalo robit po vymene kolies, predtym bez akychkolvek problemov.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

S tou vymenou kolies asi zacalo svihat komplet posilnovacu riadenia, lebo niekedy pri pomalej jazde ide volant lahsie, niekedy tazsie. Niekedy taha viac do strany, niekedy ide presne rovno ako ma, pred vymenou nerobilo nic take.

Stretol sa niekto s takym javom?
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

ano mne to robi stale lebo mam 205 gumy a robi to v tedy ked sa opre cesta vyjazdena to je na slovensku skoo sade sa opre do jenej strany pneumatiky letna guma je tvrdsia takze sa nepodda ako zimna a posilovac ma variabilny ucinok uz si si to tu mohol simnut
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Ano, ma variabilny ucinok, lenze by nemusel posilovat proti mne cely cas. Mam 175/65 R15.
Nie je to cestou, robi to hocikedy, aj ked niesu kolaje.
Ak to funguje normalne, sila potrebna na otocenie volantu do oboch stran je rovnaka. Ak to zacne tahat, dolava to ide lahko, doprava treba znacne vacsiu silu.
Neprijemne to je tym, ze ak to zrazu prestane robit a ja taham volant, zrazu menim smer.
Chodim semtam kvoli tomu ako lahky ozran.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Nechci malovat čerta na zeď, ale mně ne? měnili posilovač řízení, tak mi napojili GP-čko na PC a zjistili nestejnoměrný posilovací účinek a stálý účinek do jedné strany. Ale nevzpomínám si, ?e bych to při jízdě nějak cítil. Je divné, ?e se ti to objevilo po výměně kol.
Při nejhor?ím si zkus nechat GP-čko v servisu připojit na diagnostiku a během chvilky ti zjistí, je-li to posilovačem, nebo ne.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Tak mam novinku :) Vymenil som navzajom kolesa na prednej naprave a uz netaha dolava, ale doprava :) Zase je to nie vzdy, obcas prestane, ale teraz len do pravej strany.

Disky su nove, vyvazene. Na naprave nic nehrka, nehuci, nevibruje, netrasie sa, pri zdvihnuti na rucny zdvihak pri vymene kolies je cela naprava tuha, ziadna vola sa tam neukazuje.

Cim to je? Kriva pneumatika, ci som zahol rameno?

Zaroven podotazka; ak je to guma, moze byt vpredu 185/60 a vzadu 175/65?
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

Kolacok píše:Tak mam novinku :) Vymenil som navzajom kolesa na prednej naprave a uz netaha dolava, ale doprava :) Zase je to nie vzdy, obcas prestane, ale teraz len do pravej strany.

Disky su nove, vyvazene. Na naprave nic nehrka, nehuci, nevibruje, netrasie sa, pri zdvihnuti na rucny zdvihak pri vymene kolies je cela naprava tuha, ziadna vola sa tam neukazuje.

Cim to je? Kriva pneumatika, ci som zahol rameno?

Zaroven podotazka; ak je to guma, moze byt vpredu 185/60 a vzadu 175/65?
ty si se zblaznil copak mas ameriku abys mel jiny kola vepredu a vzadu? :lol: nemuzes !!!jinak nech si prohodit pneumatiku na disku pokud je to mozny a nejsou stranovy- a problem by mel bej vyresenej,kdystak hodit na zadek... casto to delaj pneumatiky pokud mas OK geosku a vse ostatni
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... jednou se mi stalo,?e jsem po zimě nahodil bezproblémové letní a ejhle, volant se při rozjezdu brutálně stočil do leva, o půl otáčky. Dal jsem gumu na druhou stranu a auto točilo tro?ku méně do druhé strany. Na pneu nebylo naprosto nic vidět,byla zcela ok,tak jsem ji dovozil na zadku a byl klid. :(
Obrázek
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

to se stava dost casto kdys si kola nepopises a prohodis strany mezi sebou ...jelikoz sou zvykli se tocit jednim smerem a pak je otocis a dou v protismeru...tim padem se vic zvejkaj a pokud nemas v poradku napravu-geosku je vzorek sjetej k jedny strane a kdys se sejdou predni pneumatiky v jeden sklon je to jasny... :lol: jeste to taky muze delat poskakana pneu ...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Keby som tie gumy prehadzoval ja, tak by som to oznacil :)

Na rozdielne rozmery som sa pytal preto, ze by som kupil dopredu nove, ale chcem tam mat sirsie, 185ky a nechcem kupovat 4, nie su peniaze na take srandy. Tak musim kupit zase 175.
Problem s prehodenim dopredu-dozadu je zase ten, ze mi poslali disky, ktore sice na skatuli boli vsetky ET38, ale na 2 diskoch pise ET35 a dvoch ET38 :D Neviem, ako sa im to takto podarilo. Teraz musim zase prezuvat...
Dufam, ze sa to vyriesi prehodenim kolies.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

ted jsem si vzpomel ze nejaky podobny problem jsem mel kdysy na Lagune. Na zimnich mi to tahalo na jednu stranu. Na letnich nic. Pred dalsi zimou jsme je nechali zout a znova nazout a bylo po problemu. Pak uz to nedelalo.
Obrázek
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Chlapi ahoj,
nevie náhodou niekto, či bola modifikácia posilovača riadenia a ak áno, tak kedy? Mám toti? odpálený posilovač a mám mo?nos? si zohna? star?í z 09/2007. A nechcem sa samozrejme opláchnu? tým, ?e by som vyhodil peniaze za taký, čo znova po 2 rokoch odíde.
Díky vopred.
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
HM
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 10, 2010 17:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HM »

Změnila se nějak situace?
Pořád to stojí 25 litrů nebo to jde poře?it i nějak jinak ne? cestou na slovensko?

Vyhlédl jsem si tohle Punto, ale je to pravděpodobně je?tě verze se ?patným posilovačem :-( Ale bojím se, ?e za 30tkm se závada neprojevila a já ho budu do roka a do dne měnit :-|

btw. Neznáte tohle Punto někdo?
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Příspěvek od gogo28 »

taaak precital som kazdy jeden prispevok v tejto teme, lebo aj moje riadenie sa zacina ozyvat, ale nie som si isty, ci je to to, co tu bolo spominane , ako "vyrobna vada".. u mna sa to prejavuje zatial tak, ze pri max vytoceni je pocut aj citit na volante "tuknutie" ..... stava sa to bud pri akceleracii, ale aj ked auto stoji... najcastejsie pri parkkovani... pri jazde som zatial nezacitil ani nezacul nic, co by sa tomu "buchnutiu" do volantu podobalo (teda az po vymene tycky stabilizatora, ktora bola total vymlatena) .....kontroloval som podvozok, resp to co sa da skontrolovat doma v garazi a nic okrem tej tycky stabilizatora som nezistil...zatial sa to nezhorsuje, ale nerad by som cakal az do uplneho konca, pokial sa to doserka, tak poprosim o radu ci je to to, co tu bolo spominane, alebo nieco ine :ehm
editt:\\ este dodam, ze auto ma najazdene 62tis.km prva evidencia 06/2006 a ja som druhy majitel...mam ho rok a dva mesiace , kupoval som ho ked malo najazdenych 35tis. km a cca tyzden to tak "bucha" do volantu
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

gogo28 a nemas spatne predni horni ulozeni tlumicu? Dela to to co tady popisujes. Nejcasteji prave pri parkovani se oziva takove praskani bouchani. Jednoduchy test jak to zjistit je chytit pruzinu na tlumici a nekdo at ti zatoci volantem pokud nebude pruzina chodit plynule ale bude preskakovat je to prave to horni ulozeni.
Obrázek
Odpovědět