Řízení a elektrický posilovač řízení

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

Jarou? píše:
badalandabad píše:to byla (_._)..u? vidím jak by na?e lakomá vepřovka stavěla vytápěnou gará?.. :lol: :D spí? mě sere ?e to mám 120km,ehm a auto bude třeba tejden někde ,kde se mu bude po mě stejskat..nevíte kolik cálnu za zapůjčku jejich náhradního??8)
...120 km do servisu???? V které pr.deli bydlí????? :lol:
spí? kde to koupil a nechce se mu do jiného...
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

Na mapě to je:)60tam-60zpět,zkusej mi to sfouknout za den,tak snad hurá,nerad někde nechávám samotný věci za čtvrt mega ke?B-)
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

g-lobby píše:
Jarou? píše:
badalandabad píše:to byla (_._)..u? vidím jak by na?e lakomá vepřovka stavěla vytápěnou gará?.. :lol: :D spí? mě sere ?e to mám 120km,ehm a auto bude třeba tejden někde ,kde se mu bude po mě stejskat..nevíte kolik cálnu za zapůjčku jejich náhradního??8)
...120 km do servisu???? V které pr.deli bydlí????? :lol:
spí? kde to koupil a nechce se mu do jiného...
..já taky koupil v jednom a jezdím do jiného, ?ádný problém. :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

spí? kde to koupil a nechce se mu do jiného...

přesně tak,ten druhej nemá valnou pověst
Naposledy upravil(a) badalandabad dne pon úno 01, 2010 20:04, celkem upraveno 1 x.
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

tak v cébé to klaplo dle domluvy..auto jsem ráno předal a odjel s man?elkou do kina..po návratu bylo auto připraveno..kluci na tom ani nehli,prej absolutně v pořádku..a pak začali ty kombinace..proč a jak se to mohlo ?e to klepalo..a táák..pravda je ,?e dnes to celou cestu ani ne?ustlo,tak?e sem si udělal aspon vejlet,ale mám jistotu ?e auto je óká;)
ps:jinak v cb sem prolezl v?echny vystavený kusy..ale evo vyhrálo..měli ho tam v černý barvě..interiér opravdu ?pica,ale nejkrásněj?í zá?itek byl,kdy? mi kucí mýho nasolenýho ?pun?u přivezli z dílny a řekli:"pane je zdravej" :D :lol:
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Du?an píše:....... ?e v tomto zcela výjimečném případě a v rámci vstřícného přístupu k zákazníkovi Fiat ČR mů?e poskytnout určitou slevu na dodaný komponent ND, který bude v případě objednávky a ře?ení opravy v servisu u nás v Mladé Boleslavi účtován za cenu 4.000 Kč,- + DPH (normální cena 17.700 Kč + DPH) :clap
Dnes jsem si vyzvedl GP-čko z opravy, za výměnu posilovače řízení jsem zaplatil 4.8oo,- Kč za posilovač + 759,- Kč za práci = celkem 5.559,- Kč.

P.S. Musím si zvykat, jak tu kdysi psal Jirka (kterého tato závada postihla v záruce - měl ?těstí), ?e posilovači ne postupně zvy?oval posilovací účinek, zdá se mi nyní řízení tu??í. Budu to muset někdy porovnat s jiným GP-čkem, jen co bude příle?itost.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Taky po výměně posilovače řízení mi řízení ztuhlo a je tu??í dodnes, ale hlavně líp dr?í přímí směr a lépe se vrací po projetí zatáčky do středu, hlevně aby mi to tak vydr?elo na pořád :boze
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

no je?tě se vrátím k tomu mému problémku..nemohl ty divné zvuky vydávat opravdu ten tlumič a tro?ku tu??í olej v něm?Mám pocit ?e kdy? vyjede auto z gará?e nic se neděje..jen po pobytu na mraze se to ozývá..a po najetí více km ne? těch 10-ti do práce a zpět klapot utichne ,ale kdy? klucí odborníci řeknou ?e je auto zdravý,tak je zdravý,ne?popř..mám se obrátit jinam..či počkat na garančku?
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

netwalker píše:Tak ja mam neco podobneho....pred tydnem jsem pri nastartovani zaslechl divny zvuk z motoroveho prostoru, hned to prestalo. Dnes pri zataceni krupani ... hluk jako kdyby od kola...leveho predniho. Po zastaveni jsem zjistil, ze v tom krupe at tocim volantem doleva nebo doprava....je to jedno... pritom ve volantu zadna vule, ani hluk...vse jde zespoda....kazdopadne jste me pekne vylekali..s temi cenami... jinak vyroba 6. 2007...tedy uz po zaruce..:(( najeto 47 000 km, motorizace 1.2
To vypada na horni ulozeni tlumicu.
Obrázek
maty
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 03, 2007 8:03
Bydliště: ji?ní čechy

Příspěvek od maty »

tak dnes jsem té? zpozoroval divné zvuky při otačení volantu ikdy? stojim na mistě,nebo kdy? zatačím v pomalé rychlosti.Kdy? otočím volant do leva(nebo do prava)praskne-vrzne v tom,pak nic,otočím vic a opět v tom praskne a? kdy? otáčím na maximum-při tom plném rejdu v tom praskne tak 4 x,a zní to,jako kdy? stlačíte pru?inku-pérko a pustéte jej.Bude to to ce se tady popisuje?Ja doufam a modlím se :boze ?e ne,snad to bude maličkost-co myslíte??jo mám najeto přesně 40.000km a auto výroby říjen/2006
I Love Italians Cars//Made in Italy//Made in Fiat

Grande Punto 5d.Dynamic-Sole.black color.aircondition.
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

maty píše:tak dnes jsem té? zpozoroval divné zvuky při otačení volantu ikdy? stojim na mistě,nebo kdy? zatačím v pomalé rychlosti.Kdy? otočím volant do leva(nebo do prava)praskne-vrzne v tom,pak nic,otočím vic a opět v tom praskne a? kdy? otáčím na maximum-při tom plném rejdu v tom praskne tak 4 x,a zní to,jako kdy? stlačíte pru?inku-pérko a pustéte jej.Bude to to ce se tady popisuje?Ja doufam a modlím se :boze ?e ne,snad to bude maličkost-co myslíte??jo mám najeto přesně 40.000km a auto výroby říjen/2006
Horní axiální lo?iska ulo?ení tlumičů, u? se to tu ře?ilo několikrát a co se týká ceny tak se to horní ulo?ení nechá sehnat něco kolem 1tis. kč.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Origo dil od Fiatu tusim cca 700,-Kc/ks.
Obrázek
Peter TT
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 19, 2010 17:47
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Peter TT »

http://www.dieselpower.cz/forum/viewtop ... 675c4b1f3f

nahodou nema niekto skusenost s repasom serva?
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Dam vam taku hadanku, co sa tu este asi neobjavila.

Dnes som vymenil vpredu zimne gumy na plechacoch za letne na elektronoch. Zaroven som silikonovym sprejom postriekal casti napravy, kde sa ukazovala hrdza; sruby, tyce, ramena atd...
Zacalo mi to vsak robit zvlastnu vec. Zacalo to tahat volant dolava, ale nie vzdy, robi to len obcas. Aj pri vyssej rychlosti, posilovac akoby sa zapol a ma center volantu niekde asi 1cm vlavo od pomyselnej osi z pohladu na veniec. Nie je to velka sila, ale kontinualne tlacit proti volantu robi zlost. Presiel som pred chvilou 140km a asi 2/3 cesty treba tlacit proti volantu, aby netahal do strany.
Cim to moze byt? Zastriekal som nejaky snimac alebo hadicku, co som nemal? Na plechacoch to nerobilo.
Nie je to ani brzdenim kolesa, lebo to by tahalo vzdy.
Koleso nevibruje, nevydava ziadne divne zvuky, vsetko sa zda OK, iba to tahanie je nepochopitelne.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Zkus prohodit levé kolo za pravé, kdy? to nezmění tak to asi bude problém s posilovačem řízení.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Odpovědět