Spotřeba benzínu nebo nafty

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

ironlionzion píše:já u? dojí?dím 3. nádr? V-Power a zdá se mi, ?e po těch 2500 km se trochu posunul k lep?ímu i výkon a motor se projevuje ti?eji, dojezd se mi zvý?il taky, teď ujedu na nádr? 750 km - hurá :-) + mám dobrý pocit, ?e do toho liju něco lep?ího ;-)

hehe dneska ráno jsem měl jednu pracovní akci a trochu jsem nestíhal tak jsem na to dost ?lapal. Ten motůrek mě stále překvapuje, kdy? se mu řekne tak se má k ?ivotu, oproti HTP je to výrazně lep?í ... aj mám takové nutkání jít si změřit výkon, těm 48 kilowattům moc nevěřím, tipoval bych 55 Kw ...
No ja som sa po dvoch nadrziach V-Power ulakomil na ESSO. A poviem vam, auto jazdi ako pribrzdene. Sakra, to som nemal robit, motor na volnobeh je jasne hlucnejsi [ako keby dobre nemazal alebo co]
No co usetrol som 120korun :>
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Esso ma jeden z najhorsich benzinov, firemny Focus mi zere o liter viac ako na OMV alebo Shell V-Power a podstatne horsie taha. Celkovo tie benziny su alchymia.

Slovnaft vyhlasil, ze supermarkety maju preto lacny benzin, lebo nema v sebe aditiva ako ostatne renomovane firmy na slovensku. Ten benzin splna normu, ale nema aditiva proti usadzovanie atd.

OMV, Slovnaft, dokonca i Esso nejake aditiva maju uz v zakladnom benzine, ale otazny je Shell. Jasne V-Power aditiva ma, ale co Natural 95? Stoji ako benzin na inych benzinkach, ale asi je to obycajny Natural 95 ako u hypermarketu, sam neviem. Zo Shellu mi odpisali aky je V-power super a ze ich Natural 95 splna vsetky prislusne normy, ale o aditivach ani slovo. Neviete o tom neco?
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Posielam ten popis, vazeny pane atd som vymazal :D

Oba typy benzinu Natural 95 i V-Power musí splňovat stejné jakostní parametry dle kvalitativní
normy ĆSN EN 228 a neli?í se od sebe tedy v základních vlastnostech - oktanová čísla,
hustota, obsah síry, destilační křivka.

Shell V-Power se od Naturalu 95 li?í obsahem speciálních aditiv s výrazným čistícím účinkem
v nádr?i a palivovém systému, antikorozní a protipěnicí slo?kou.
Shell V-Power je vyvinut k tomu, aby čistil Vá? motor během jízdy. Pomáhá odstraňovat
nečistoty na ventilech a zaji??uje nejlep?í formu vstřikovacích palivových trysek. To
e jeden z důvodů, proč mů?e Shell V-Power zlep?it okam?itou reakci ji? od prvního pou?ití.

Ochrana i při "studených startech"
Shell V-Power obsahuje prostředek Friction Modifier, který významně přispívá ke sní?ení
třecích ztrát. Palivo se při hoření vypařuje a oddělují se z něj částice Friction Modifier,
sná?ející vy??í tepelné zatí?ení a dostávají se na stěny válců. Vytváří se tak tenký dodatečný
třecí film, doplňující film tvořený olejem z klikové skříně. Díky této dvojnásobné ochraně
se sni?uje tření pístů ve válcích zejména při tzv. studených startech, kdy v prvních okam?icích
po spu?tění motoru hrozí nedostatečné mazání jeho pohyblivých částí.
Toto v?e má jako výsledný efekt ni??í spotřebu paliva a tedy i pozitivní dopad na ?ivotní prostředí.

Doufám, ?e jsem uspokojivě zodpověděla Va?e dotazy a budete-li mít jakékoliv dal?í, neváhejte
se s nimi na nás obrátit.
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

To jsi psal přímo do Shellu?
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Ano priamo Shell, na stranke http://www.shell.com/sk/ som nasiel formular, tam dal svoju emailovu adresu a poziadavku a na druhy den odpisala nejaka holka. Znamy mi vravel ze chodil na Shell tankovat ked na Slovafte este aditiva neboli, davno pred v-powerom, ze je ten Shell benzin lepsi...mozno jpp

Momentalne na Slovensku co mam zistene je to asi takto. Slovnaft spravi benzin (zaklad) a kazda spolocnost OMV, Shell atd si tam dovezie cisternu s aditivom a Slovnaft to zmiesa. Pumpy na hypermarketoch aditiva nemaju, malu len zakladny 95okt benzin.

Jurki ma benzin aj s aditivami aj bez. Perlicka, benzin ktory Shell, OMV vratia ze nesplna ich kriteria (normu ano ale chcu kvalitu) jurki vezme a predava veselo dalej

Ale neviem ci shell ma dvoje aditiva, alebo len V-power(super benzin) a obyc Natural je zaklad, ktory splna normy, ale to je tak vsetko.

OMV na zapadne Slovensko dovaza benzin priamo zo Schwechatu, nad urcity pocet km od BA uz dodava benzin Slovanaft-ten zaklad, len OMV dava aditiva. Kazdopadne s benzinom s BA na OMV mam dobre skusenosti.


Neviem ci to niekto pochopi, ale takto je to asi v skratke
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
Ravic
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: úte dub 24, 2007 17:10
Bydliště: Opava

Příspěvek od Ravic »

Najeto 10000 km. Spotřeba je 5,5 l. (výpočet z daňových dokladů)
Původně: Fiat Grande Punto Dynamic 5D 1.3 Mjet Red Bolero
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

hmm, cesta na sraz do Bystřice a zpět cca 450km = průměrná spotřeba 5.9 litrů :)
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Drtikol
Štamgast
Příspěvky: 347
Registrován: sob kvě 05, 2007 1:33
Bydliště: Zlíneček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drtikol »

Pepa B. píše:hmm, cesta na sraz do Bystřice a zpět cca 450km = průměrná spotřeba 5.9 litrů :)
?e by se s tím Pepa u? konečně naučil jezdit ? :>
GP Sport 1,9 JeToDiesel
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

vyzera to tak :lol:
ja cca. 540km, priemerna spotreba 5.2, ale bola to suchtava jazda, 110km/h po dialnici
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

to Drtikol a RadimG: .. no u? to tak vypadá :wink:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
bob
Štamgast
Příspěvky: 230
Registrován: stř srp 29, 2007 18:29
Bydliště: Babice u UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bob »

já jsem spotřebu rad?i nesledoval proto?e nás Drtikol pěkně hnal.jinak celkovou spotřebu mám 7,0 l a ujeto mám 8200km
Fiat GP 1,4 16v 95k Star-jet sport 3.d r.v.2007Caribbean Orange
Drtikol
Štamgast
Příspěvky: 347
Registrován: sob kvě 05, 2007 1:33
Bydliště: Zlíneček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drtikol »

bob píše:já jsem spotřebu rad?i nesledoval proto?e nás Drtikol pěkně hnal.jinak celkovou spotřebu mám 7,0 l a ujeto mám 8200km
Bobe a nezařídil sis hezky 8)
Krásná nová silnice, bez provozu, jedna zatačka za druhou - akorát mé spolujezdkyni se to tolik nelíbilo :roll:
GP Sport 1,9 JeToDiesel
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Pánové, před chvílí jsem se vrátil ze srazu (7.10.2007 cca v 18,00 hod., byl jsem je?tě u bráchy v Kroměří?i), celkem najeto 810 km, spotřeba dle PP 5,3 l/100 km (jel jsem skoro podle předpisů, mimo obec občas kolem 110 km/h).. :P
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
bob
Štamgast
Příspěvky: 230
Registrován: stř srp 29, 2007 18:29
Bydliště: Babice u UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bob »

jj byla to parada.mé přítelkyni bylo taky pěkně ?patně. v bystrici pod hostynem prevzala řízení a jeli jsme v poklidu domů 8)
Fiat GP 1,4 16v 95k Star-jet sport 3.d r.v.2007Caribbean Orange
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

ja som tie? do?iel dneska okolo ôsmej večer domov, a údaje sú nasledovné: odjazdených 600km, spotreba 6,2 L na 100, svi?ná jazda so snahou o dodr?iavanie predpisov.
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
Odpovědět