Grande Punto

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

já kdy? vyjel mým novým z prodejny tak jsem myslel ?e nejedou 3 válce :-) to chce rozjezdit :-) a kdy? jezdí? dlouho přijde ti ten motor v pohodě. Jenom?e bacha a? někdy pak přesedne? jako já nedávno ze 150 koňového BRAVA zpět do mé 1.2 tak bude? mít ten pocit ?e jede? jen na jeden válec znovu ;-)
GP 3d 1,2 Dynamic
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

tento pocit mám, kdy? ze svého GP přesednu do fóbie s motorem do sekačky(1,2 hov..no to pojede, honem to prodej, hodně to papá...)
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

ironlionzion píše:já kdy? vyjel mým novým z prodejny tak jsem myslel ?e nejedou 3 válce :-) to chce rozjezdit :-) a kdy? jezdí? dlouho přijde ti ten motor v pohodě. Jenom?e bacha a? někdy pak přesedne? jako já nedávno ze 150 koňového BRAVA zpět do mé 1.2 tak bude? mít ten pocit ?e jede? jen na jeden válec znovu ;-)
lépe bych to nenapsal - apsolutní souhlas
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Re: Grande Punto

Příspěvek od ironlionzion »

Pepa B. píše:
Tommy píše:Sem pi?te názory na tento vůz
ahoj v?em, jsem na 99% procent rozhodnutý si koupit GP 1.2 Dynamic 5dv. . Dnes jsem se jel ve voze projet (byl nový 5km najeto) a při?lo mi to auto hrozně líné, vůbec ne?lo do otáček :roll: . Prosím, jakou máte zku?enost Vy? Zkou?el jsem to s vypnutou i zapnutou klimou (rozdíl jsem nepoznal). Je to opravdu takový lenoch nebo se musí jen "rozjezdit" ? :?:
je?tě k těm otáčkám ... naopak tento motor otáčky rád kolem 4500 ti dá to nejlep?í ze sebe pokud hledá? výkon... kolem 2000 pokud chce? spotřebu 5 litříků a klidně i těch 5500 pokud tě bude na dálnici v dlouhým táhlým bavit dr?et ručičku na 150 km/h tak jako na rovince
GP 3d 1,2 Dynamic
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grande Punto

Příspěvek od Pepa B. »

ironlionzion píše:
Pepa B. píše:
Tommy píše:Sem pi?te názory na tento vůz
ahoj v?em, jsem na 99% procent rozhodnutý si koupit GP 1.2 Dynamic 5dv. . Dnes jsem se jel ve voze projet (byl nový 5km najeto) a při?lo mi to auto hrozně líné, vůbec ne?lo do otáček :roll: . Prosím, jakou máte zku?enost Vy? Zkou?el jsem to s vypnutou i zapnutou klimou (rozdíl jsem nepoznal). Je to opravdu takový lenoch nebo se musí jen "rozjezdit" ? :?:
je?tě k těm otáčkám ... naopak tento motor otáčky rád kolem 4500 ti dá to nejlep?í ze sebe pokud hledá? výkon... kolem 2000 pokud chce? spotřebu 5 litříků a klidně i těch 5500 pokud tě bude na dálnici v dlouhým táhlým bavit dr?et ručičku na 150 km/h tak jako na rovince
..teď mám Bravu r. 2000 1.6 16V a ten rozdíl mi při?el markantní, myslel jsem, ?e jedu s ručkou :( ..jel jsem i v 1.4 a s 1.2 mi při?ly skoro shodné..ok, dám na Vás, máte zku?enosti, které mi chybí..snad si to nebudu jednou vyčítat. Jinak, se spotřebou kolem 6L počítám, proto to kupuju :lol: . Jel jsem otestovat i Fábku 1.2 12V a při?la mi ?ivěj?í..
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

jo mo?ná je fábka ?ivěj?í, ale ta následná spotřeba, pod 7l bys ne?el. Já mam 1,4/8V a vět?inou, kdy? někoho vezu ptá se co mam za motor, kdy? řeknu 1,4 tak jen tupě :shock: :lol:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

zále?í na syrovosti motoru, rozhodně to utlumí projev motoru, ale také nečekej víc ne? 48 Kw. Tu HTP co uvádí? jsem měl a najel mnoho desítek tisíc km tak mohu srovnat. GP s 1.2 je kultivovaněj?í v ni??ích otáčkách (5 podr?í od 50 km/h aní? by jsi sly?lel ventily ...), má příjemněj?í zvuk a rozhodně ni??í spotřebu. Výkonově je to stejné akorát je rozdíl v odstupňování převodů. ?koda má "rychlej?í" 2, GP 3 stupeň a jede líp na pětku. Ve výsledku dá podobný výkon ale subjektivně se mů?ou zdát rozdíly. Je to taky dané lep?ím odhlučněním v GP (to dost zkresluje rychlost) a velikostí auta. Fábka je uvnitř trochu men?í tak má člověk pocit ?e to lítá jak střela :-)

Kdyby jsi byl ze Zlína nebo okolí tak bych tě mohl klidně povozit.
GP 3d 1,2 Dynamic
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

to samé mohu nabídnout já v případě Praha a okolí. Ale mám tu 1,4/8V!
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

ironlionzion píše:zále?í na syrovosti motoru, rozhodně to utlumí projev motoru, ale také nečekej víc ne? 48 Kw. Tu HTP co uvádí? jsem měl a najel mnoho desítek tisíc km tak mohu srovnat. GP s 1.2 je kultivovaněj?í v ni??ích otáčkách (5 podr?í od 50 km/h aní? by jsi sly?lel ventily ...), má příjemněj?í zvuk a rozhodně ni??í spotřebu. Výkonově je to stejné akorát je rozdíl v odstupňování převodů. ?koda má "rychlej?í" 2, GP 3 stupeň a jede líp na pětku. Ve výsledku dá podobný výkon ale subjektivně se mů?ou zdát rozdíly. Je to taky dané lep?ím odhlučněním v GP (to dost zkresluje rychlost) a velikostí auta. Fábka je uvnitř trochu men?í tak má člověk pocit ?e to lítá jak střela :-)

Kdyby jsi byl ze Zlína nebo okolí tak bych tě mohl klidně povozit.
..jsem z Brna, ?koda :( .. rád bych viděl 1.2ku správně zajetou:) .. zítra mám ve Fiatu potvrdit rezervaci a rozhodnout se definitivně i pro barvu, jestli si vzít černou metalízu, která je tam pro mě zabookovaná nebo si počkat na ?edou underground, která se mi moooc líbí..asi zvítězí nedočkavost :lol:
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

abys nelitoval, kdo si počká, ten se dočká. Myslim tím teď barvu.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

Tommy píše:abys nelitoval, kdo si počká, ten se dočká. Myslim tím teď barvu.
to mi povídej :roll: .. ale i ta černá metalíza je krásná. Uvidím, jestli se jim podaří sehnat ten vůz v tý tmavě ?edý, v Praze mají jedno skladem a má ho někdo rezervované :evil: .. pokud je to pro někoho, kdo čte toto fórum, tak okam?itě tu rezervaci zru?te nebo :evil: nebo si budu muset mo?ná počkat :lol:
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

Konečně někdo komu se líbí ?edá :-D
GP 3d 1,2 Dynamic
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

ironlionzion píše:Konečně někdo komu se líbí ?edá :-D
mám na mysli ?edou underground, tu novou barvu co nabízejí :)
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

tu jsem je?tě neviděl
GP 3d 1,2 Dynamic
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

ironlionzion píše:tu jsem je?tě neviděl
ilustrační fotka:

http://im.sauto.cz/sauto_photos//311/57 ... c36b84.jpg
Odpovědět