Grande Punto

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Ravic
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: úte dub 24, 2007 17:10
Bydliště: Opava

Příspěvek od Ravic »

Tak zatím mám najeto s GP 1600 km a jsem spokojený.
Před tím jsem měl ?kodovky a nejde to vůbec porovnávat. Nádherný vzhled, pohodlí za volantem, jízdní vlastnosti. Ka?dý den se tě?ím na jízdu s GP a u?ívám si to! Autíčko jezdí parádně. Přeji si jen, aby bylo spolehlivé a budu ??astný člověk.
Původně: Fiat Grande Punto Dynamic 5D 1.3 Mjet Red Bolero
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

Tommy: lenze on je zvyknuty na 2-litrovy turbodiesiel.. To sa s nim nemoze porovnavat ani 1.4 16V v Sporte..

Robbert: skoda ze si nemal moznost vyskusat diesel 1.3, to by sa ti asi pacilo viac, objemovo podobny motor, ale ma skvely tah..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Robbert
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 22, 2007 14:27
Bydliště: JI?NÍ Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robbert »

Tommy píše:vzhledem k průměrné rychlosti je spotřeba dobrá ne? Nebo se mýlím? Já u? to tu psal 1,4 neni na dálnici jako doma, ale, ?e bych musel někdy podřadit v 90 na 3 abych mohl předjet?? :roll:
V?ak také na spotřebu nenadávám. Jen konstatuji. jen tak na okraj: Podle palubního počítače se mi na dálnici pohybovala nad 10 litrů téměř pořád. Ten průměr se sní?il právě na těch okrskách a klikatých silnicích.

A ohledně toho předjí?dění, je rozdíl jesli předjí?dí? auto na rovném úseku v délce třeba několika kilometrů nebo jen několik desítek metrů. V Chorvatsku nejsou a? takové dlouhé přímé úseky.

Ale rozhodně to auto nehaním. příjemně překvapilo. Byla to sice jen z nouze ctnost, chtěl jsem něco vět?ího ono taky 9 hodin v autě není ?ádná sranda, ale v celku to u?lo... A vím, ?e nemohu srovnávat hru?ky z jablky. A taky to nedělám... ( Nezmiňuji, ?e se svým autem mám při vy??ím rychlostním průměru a vy??ím komfortu spotřebu 7l.) :wink:
Robbert, kolemjdoucí, S GP 1,4 8v najeto 1 600 km,
jinak Ford Mondeo 2,0 TDDI.

Chce? vědět, kdo jsem? Klikni na www stránky
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Tommy: lenze on je zvyknuty na 2-litrovy turbodiesiel.. To sa s nim nemoze porovnavat ani 1.4 16V v Sporte..

já jsem zvyklej na 3.0-litrovy turbodiesel a mů?u 100 % říct, ?e se nechytá ?ádnej z motoru do GP. Je fakt, ?e občas chybí v GP výkon na předjetí, ale kdy? s ním jedu, tak si spí? u?ívám, v jakým jedu krasavci a ?e mi to nelítá přes 200 mi je úplně jedo. GP je prostě fe?ák, o výkonu to prostě u mě není :)
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

Colin: mne budes hovorit, co mam 1.2-ku? ja sa musim kochat ci chcem alebo nechcem :D
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

Dnes mám jen dvě krátké poznámky :

1. jak Vám startuje GP? Chytí v?dy hned na první ?krtnutí?

2. dnes jsem jel v hustém de?ti a vjel mi zprava pod kola pito..c na kole - na br?dění nebyl čas, jediné , co jsem stačil udělat, bylo prudké otočení volantu. Toho pito..e jsem stačil objet, ale co mě příjemně překvapilo, bylo to, jak se zachovalo auto. Jen se lehce zhouplo doprava apak doleva a sedělo jak přibyté.
Jel jsem asi 50 km/h, nestačil jsem zaregistrovat, jestli pomohlo ESP.
Dobrá zku?enost...
Kauli
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pon dub 16, 2007 12:03
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Startování

Příspěvek od Kauli »

Čauky Jendo, ji? jsem to tu dříve psal, měl jsem dříve problémy se startováním. Jakmile bylo chladněji, startér točil dlouho, teploměr vylítnul na doraz, rozsvítila se kontrolka a počítač hlásil přehrátí kapaliny. Vyměnili mi v servisu startér Hitachi, který je do GP dodáván za nový zn. Bosch a od té doby bez problémů. Start hned na první otočení klíčku.
Kra?as, Grande Punto 3dv.1,2 65 k Active Černá Crossover
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

Start v?dy na první pokus.

S těmi jízdními vlastnostmi má? pravdu, podvozek je jistý i při takovém vybočení jak popisuje?. Zatím jsem to testoval jen na prázdné cestě ale vím, ?e podvozek podr?í kdy? je třeba.

Co mě ale pár krát zachránilo je účinek brzd. Lep?í jsem je?tě u ?ádného jiného auta neměl. Jednou jsem sjí?děl z dálnice a byla tam docela utahovací zatáčka, já přehlédl značku na zpomalení na 40 km/h ... vletěl jsem do zatáčky dost rychle a musel jsem brzdit s maximální silou bez dávkování, jinak bych asi vyletěl. ABS zafungovalo, bez toho nebyla ?ance ale co mě překvapilo nejvíc bylo ?e při br?dění v zatáčce najednou "klesl" zadek auta jakoby někdo mírně zatáhl z ruční brzdu, tím se předek trochu odlehčil a bez smyku jsem z toho vyjel. Jsem to potom je?tě vydejchával dost dlouho. :-)
GP 3d 1,2 Dynamic
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

to Kauli :
mě auto startuje, ale asi jsem rozmazlený a chci, aby chytlo hned na první ?krtnutí. A asi je to moje ?krtnutí moc krátké. Druhý ?krt samozřejmě hned chytá...samozřejmě bez plynu.

to ironlionzion :
jízdní vlastnosti mohou v nejrůzněj?ích motoristických časopisech popisovat a hodnotit jak chtějí, ale teprve reálné zku?enosti a autem uká?í, jak na tom je. A GP je na tom opravdu velmi dobře.
A ten pot na čele je super, ale já si to vůbec neuvědomil, a? jsem zase jel normálně dál a pak teprve domyslel, jaké problémy člověk mů?e kvůli něčí blbosti a nezodpovědnosti mít...

Ale Va?e řádky mi potvrzují, ?e na?e "VelkéTečky" jsou super auta.
bastaj00
kolemjdoucí
Příspěvky: 31
Registrován: úte dub 24, 2007 15:41

GP a Youtube pro zasmání

Příspěvek od bastaj00 »

nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

mne kedysi nestartovalo na 1 pokus. bolo to v chladnych mesiacoch. teraz pohoda.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

já mám startování bez nejmen?ího problému ( tuhou zimu jsem je?tě z GP neza?il ale od března co ho nám v?dy na první otočení

podvozek super - taky jsem ho zkou?el (na?těstí úmyslně a bez pito...ců :D )
čuměl jsem jak puk co v?echno snese - ani BMW se kterým jsem kdysi dost najezdil toho tolik neustálo
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Startování

Příspěvek od Dušan »

Mně v?dy GP-čko chytne napoprvé. :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Servisní intervaly

Příspěvek od Dušan »

Pro ZUFU, COLINA a příp. dal?í:
Zajímalo by mě, co máte za kní?ky (návody k pou?ití) na Va?e GP-čka, kdy? tvrdíte (viz strana 9 fóra), ?e máte v návodu servisní interval po 20 000 km.
Já tam mám interval po 30 000 km nebo po 2 letech. je zde psáno, ?e pouze v případě (viz. poznámka dole na snímku), ?e je auto pou?íváno předev?ím v městském provozu, tak je servisní interval po 10 000 km. MJyslel jsem, jestli nemáte diesly, kde bývá interval krat?í ne? u zá?ehových motorů, ale viz. foto 4 a 5 je u GP-čka také 30 000 km.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


:?:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grande Punto

Příspěvek od Pepa B. »

Tommy píše:Sem pi?te názory na tento vůz
ahoj v?em, jsem na 99% procent rozhodnutý si koupit GP 1.2 Dynamic 5dv. . Dnes jsem se jel ve voze projet (byl nový 5km najeto) a při?lo mi to auto hrozně líné, vůbec ne?lo do otáček :roll: . Prosím, jakou máte zku?enost Vy? Zkou?el jsem to s vypnutou i zapnutou klimou (rozdíl jsem nepoznal). Je to opravdu takový lenoch nebo se musí jen "rozjezdit" ? :?:
Odpovědět