Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
pema
kolemjdoucí
Příspěvky: 31
Registrován: pon srp 17, 2009 13:18
Bydliště: Okres Tábor

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od pema »

MV píše: úte úno 20, 2018 11:41 Budu objednávat z UK zámek do kufru, takže kdo by chtěl origo díl a nechtěl zbytečně přeplácet, tak ať dá vědět. Pokud vezmu dva, vyjde jeden kus cca na 700 Kč, pokud tři kusy, tak jeden na 640 Kč atd. :D
Ahoj,je to ještě aktuální.Dík za odpověď.
Fiat 850S,128A 128C,127,Ritmo,Uno,PuntoI,Punto GT,PuntoIII,GP ABARTH
HONDA CBR 1000RR,Honda CRF africa Twin DCT
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od MV »

Škoda, už jsem ho minulý týden objednal a je na cestě, nakonec jen 1 kus pro sebe :-(

EDIT: o víkendu jsem zámek vyměnil a světlo v kufru konečně svítí i s původní žárovičkou 8)
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Feryy
kolemjdoucí
Příspěvky: 19
Registrován: pon dub 15, 2013 16:21

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od Feryy »

MV píše: ned bře 04, 2018 10:35 Škoda, už jsem ho minulý týden objednal a je na cestě, nakonec jen 1 kus pro sebe :-(

EDIT: o víkendu jsem zámek vyměnil a světlo v kufru konečně svítí i s původní žárovičkou 8)
Ahoj, kdy jsi ho objednával ten zámek?

Mě se teď asi rozbil nefunguje odskok, takže to neotevřu. Nevíte jak to otevřít nouzově?
Grande Punto 1.2 (2007) Red
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od 1nekros1 »

zloz sedacky a cez kufor najdi zamok a na zamku je taky cuplik ten zatlac a otvori sa to ....
p.s. vyskusaj ci ti otvaranie nepojde pri otvorenom kufri to by boli polamane kable v husom krku...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Feryy
kolemjdoucí
Příspěvky: 19
Registrován: pon dub 15, 2013 16:21

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od Feryy »

Tak opraveno:

1) Vleze jsem tedy do kurfu a zmačkl čudklík (tohle je fakt paráda, u Fordu je to peklo)
2) Oddělal jsem zadní plastový dekl na dveřích kufru, jeden šroub v madle a zbytek na těch cvakacích plastových držácích
3) Oddělal jsem zámek je na dva šrouby - v v konektoru byla nějaká oxidace => vzal jsem ocelový kartáč a kam jsem dosáhl tak jsem oškrábal
4) Měřil jsem jestli do 5 konektorů jde napětí, jsou tam dva tlustý a tři slabší dráty nějaké napětí to ukazovalo ale nebylo to moc průkazné
5) Tady jsem udělal chybu měl jít na krok 9) ale já jsem rozdělal ten zámek, celkem to šlo i když ty plasty jsou už dost tvrdý, takže nějaký packy mi praskly
6) Uvnitř zámku je motorek, malý kousek plošného spoje s mikrospínačem a nějaká mechanika - vypadlo to uvnitř všechno dobrý, nic prasklého
7) Měřil jsem napětí na motorku a nikdy se tam nic neobjevilo, mikrospínač fungoval světlo v kufru zhasíná když se zmáčkne
8) Motorek jsem vyndal a připojil ho na 12V a v pohodě jel => Nejde na konektory napětí
9) Až tady mě napadlo zkontrolovat pojistku u mě je to 15 v přihrádce u řidiče => prošel jsem tedy všechny a tahle byla špatná
10) Vyměnil jsem ji a motorek se začal točit => Dal jsem všechno dohromady (zámek teda moc nešel ale nakonec jsem to dal ty plastový čučky co to drží jsem nějaké ulomil ale drží t) a nyní všechno funguje
11) Ještě jsem konektor prostříkl WD aby to zůstalo trochu ochráněné proti oxidaci

Je dobrý, že aspoň vím, kde je ten mikrospínač. Špatný, že možná se to rozbije zase, protože to ten kryt neudrží. Tak uvidím.
Grande Punto 1.2 (2007) Red
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od 1nekros1 »

ked si to mal rozobrate mal si uz vycistit aj ten microspinac lebo skoro kazdy s tym ma alebo mal problem ze bud nesvieti svetlo v kufri alebo to ukazuje ze su dvere otvorene....
a kedze si mal vypalenu poistku tak si mal pozret aj kable v husom krku medzi zadnymi dverami a karoseriou pretoze je dost mozne ze ich mas polamane.... to je tiez vada GP
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Feryy
kolemjdoucí
Příspěvky: 19
Registrován: pon dub 15, 2013 16:21

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od Feryy »

Na ten kabel jsem koukal a vypadaly dobře. Rozdělal jsem tu pásku co na něm byla a teda nikde nic. No namazal jsem ten mechanismus, ale mikrospínač mě nenapadl. Ale tak aspon vím kde je.
Díky moc za raud.
Grande Punto 1.2 (2007) Red
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od MV »

1nekros1 píše: pon črc 23, 2018 8:10 ked si to mal rozobrate mal si uz vycistit aj ten microspinac lebo skoro kazdy s tym ma alebo mal problem ze bud nesvieti svetlo v kufri alebo to ukazuje ze su dvere otvorene....
a kedze si mal vypalenu poistku tak si mal pozret aj kable v husom krku medzi zadnymi dverami a karoseriou pretoze je dost mozne ze ich mas polamane.... to je tiez vada GP
No a rovnou ještě zasilikonovat spáry v hranách dveří kufru, protože já bych řekl, že ty zámky oxidují proto, že dovntiř se dostává voda a kdyby to bylo z výroby utěsněné, tak se nic takového v tak velké míře neděje.
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Feryy
kolemjdoucí
Příspěvky: 19
Registrován: pon dub 15, 2013 16:21

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od Feryy »

MV píše: úte srp 28, 2018 13:41 No a rovnou ještě zasilikonovat spáry v hranách dveří kufru, protože já bych řekl, že ty zámky oxidují proto, že dovntiř se dostává voda a kdyby to bylo z výroby utěsněné, tak se nic takového v tak velké míře neděje.
A máš nějak fotku kde by se to mělo zadělat? Já jen, že po větším dešti mí právě z víka kufru, jak je dole gumový doraz na víko, teče voda.
Grande Punto 1.2 (2007) Red
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od MV »

Já jsem zamatlal, po přečtení fóra tady, celý vnitřní lem na horní straně dveří a pak po obou bocích. Hlavně na těch bocích je v části větší díra (cca na úrovni dolní hrany zadního skla), jak se mění tvar siluety dveří. Tak tam je ten lem udělaný humpolácky a je to tam vidět.
Prý taky teče přes třetí brzdové světlo (ale to u mě naštěstí ne) nebo přes fiatí znak. Ten znak od sluníčka dostává záhul, takže až ho někdy vyměním, podlepím to asi i tam.
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od 1nekros1 »

pocuj to co pises v mojom pripade pravda nieje pretoze punto som kupil 2008 a punto je 04/2007 celu tu dobu na nom jazdim a nic tomu zamku nieje jediny krat co som to opravoval bolo zato ze kolega tam zabuchol pracku od ruksaku. teraz ma punto skoro 260000km ten kufor nehrdzavie ani nehnije nikde zatial a voda s neho vytaka vzdy .... skor si myslim ze tie zamky nikto nemaze zato sa do nich dostane jemny prach ako bolo v pripade minule co mi doniesli auto s tymto problemom vypinac bol plny prachu a ked sa tam potom dostane kvapka vody to cele zalepy....

teraz tiez riesim neco podobne s dorazmi dveri na brave tiez to nikdy nikdo nemazal a vrzga to jek pi.... a ked som to namazal tak katastrofa vcera som robil jednu stranu rozobrat vycistit a premazat .... a funguje ako nove... pritom na punte som to mazal stale 1x rocne aspon a neni s tym ziadny problem....
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od MV »

No já na prvním puntu (MY2007) tenhle problém taky nikdy neřešil a jen se zájmem jsem si četl, že někdo izoluje dveře a za celých pět let, co auto stálo venku, se nic nedělo. Jak píšeš, po dešti se vyvalila voda, ale fungovalo to dál, nic jsem nemazal (jen dorazy předních dveří). No a tadyto druhé GP poFL z 2009 toho asi moc nenajezdilo, bylo garážované a zámek K.O. Ale když jsem ten zámek vyndal, tak vypadal trochu zoxidovaně, dovnitř jsem nelezl. Jako na druhou stranu mu bude mu už deset let, to je pravda.
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Odpovědět